Tisíc rokov po tom, čo bolo ľudstvo v dôsledku nepredstaviteľnej katastrofy nútené opustiť planétu Zem, sa jeho novým domovom stala planéta Nova Prime. Keď sa žijúca legenda, generál Cypher Raige (Will Smith), po nekonečne dlhom čase vráti z náročnej expedície k rodine, ktorá sa mu medzičasom úplne odcudzila, zo všetkých síl sa snaží byť svojmu 13-ročnému synovi Kitaiovi (Jaden Smith) dobrým otcom. No keď zrážka s pásom asteroidov spôsobí na ich lodi obrovské škody, musia Cypher a Kitai núdzovo pristáť na nebezpečnom neznámom mieste – na Zemi! Kým jeho vážne zranený otec, ktorého život visí na vlásku, musí ostať na palube, Kitai sa vydáva na prieskum nepriateľského územia v nádeji, že nájde spôsob, ako sa spojiť so záchrannými jednotkami. Celý život sníval len o tom, že sa jedného dňa stane vojakom ako jeho otec... A toto je šanca, ako sa o to pokúsiť. (TV Markíza)

Scaevola

Značně osobní a vlastně i uvěřitelný film o vztahu vojáckého otce a syna vychovávaného matkou, aniž bych zaměňoval autory za postavy. Jen chápu, že snímek s tímto vyzněním nemůže stát na efektech a akci, což vysvětluje neúspěch i většinové hodnocení. ()

gu-staff

Byl jsem varován, že jde to píčovinu, ale na tohle jsem fakt připravenej nebyl. Celej film koukám na starýho Smise, jak si po vzoru Ramba dělá bajpás na haxně, zatímco jeho mladej - naprostej neherec, jak už ostatně ukázal ve filmech předtím - se prodírá skrz hory doly, aby přitáhl jakousi vysílačku (zřejmě aby mohli zavolat mámě, že nepřijdou dneska na véču). Celej film má (mladej) posraný gatě z kdejakýho komára, aby na konci pomocí meče z teleshoppingu od Hortsa Fuchse (12 v jednom) vykostil jakousi mimozemskou příšeru, která jako by z vokna vypadla z filmu Vikingové 2 a podobných CGI hovadin. Nuda k posrání a Mr. Nočník Šarlatán opět dokazuje, že nejlepší filmy už natočil, ty dobrý už taky natočil, a teď bude točit jen ty špatný. ()

MiniRecenze

Snímek vypadá ze začátku slibně... Je asi fakt,že W.Smith jako otec,chtěl dokázat,že jablko nepadlo daleko od stromu.V tom měl pravdu, Jaden vypadá jako přesná kopie,jen musí ještě dozrát v herectví.A protože je ve filmu jako hlavní postava,tak nám předvádí něco na způsob průměrného hráče.Vše okolo je jinak fajn.Okolí je pěkně udělané,triky jsou dobře odvedeny.Sci-fi prvek ...,no a v tom je další problém,mohl by být více rozšířen ať má diváka čím překvapit. Ukazováním vegetace a fauny,které nějakým způsobem už známe je,jen přece "uhybový"manévr,který se záhadně ztratil v rozpočtu 130mil.USD ,což je pro mě záhadou,protože na to jak film vypadá ,mohl být levnější.Film je dobře nastartován,ale v samotném finále se zastaví těsně u nadprůměrnosti. NADPRŮMĚR!!! ()

anomandaris odpad!

Morfujeme! Pardon! Ghostujeme! Co k tomu říct? Naprostá slátanina, kterou zpích klan Kladivářů s čím dál více pomateným Indem za jeden večer u pivka. ()

halberdier

Je smutné sledovat klesající úroveň kvality filmů M.N. Shymalana. Tvůrce se uvedl skvělým a ultraúspěšným Šestým smyslem, pokračoval ještě lepším Vyvoleným. Znamení a Vesnice byly pořád skvělé filmy. Ženou ve vodě to začlo v Shyově kariéře skřípat. Potom natočil mdlé Stalo se a prý hodně špatného Posledního vládce větru (neviděl jsem). Říkal jsem si, jak je možné, že Shy dokázal po tak skvělých filemech klesnout tak hluboko. Ale rozhodl jsem, že mu dám ještě šanci. Zvláště ve spojení s Willem Smithem, který hodně dlouho nešlápl vedle. A výsledek? Pro Shye je to přece jen krok vzhůru, pro Smithe bohužel krok zpět. Po zániku Země je jen průměrné sci-fi o dvou hercích. Kladem filmu je určitě Smith (senior), který poslední dobou prostě špatně nehraje. Smith junior je na to o poznání hůř, nemá v podstatě co hrát. Pochválit musím i vizální stránku, scenerie Země bez lidí mají svoje kouzlo. Ostatní už je jen slabý průměr. Příběh je prostičký, režie nevýrazná. Pokud se ještě někdy bude Shy chtít přiblížit filmům z úvodu své kariéry, bude muset začit točit něoc podobného jako byl Vyvolený. ()

GrEEnPajula

Achjo, proč já se vždycky nechám ovlivnit zdejším hodnocením? Na film jsem se moc těšila a chtěla jít na něj do kina, ale nakonec jsem tak kvůli nízkému hodnocení a komentářům neučinila, což je docela škoda. Dle mého názoru se jedná o moc pěkné a příjemné sci-fi s krásnými vizuálními efekty (jasně, Ursa vypadá trochu lacině, ale nádherná znovuzrozená Země s krásnou přírodou to vynahrazuje). Normálně bych dala 4*, ale z trucu dávám plný počet! Holt asi když tam není tuna krve, násilí a akčních přestřelek, tak je to podle zdejších "odborníků" film o ničem. Ubožáci. ;) ()

Maraboy

nuda,nuda,nuda ...... snaží se to o epičnost,ale marně . Smith.jr mě je docela nesympatickej,ufňukanej "ranger" co mu štěstí přeje . Je rychlejší než opice (tak je to černoch proč ne) také líta jako profi skydiver. pak tam je kámoš pták s lidským charakterem , do toho ta digi příroda a sračka je na světě jo a málem jsem zapoměl na final fight s Emzákem tak ten čekáte od začátku filmu a je to jasný jak skončí . No a Will senior mě tam příjde úplně zbytečnej jelikož si zahrál zbytečně debilní roli palubního počítače v debilním filmu. ()

springboks

Strašný. Ty zrůdy, Ursa, sou téměř nejstupidnější způsob boje, kterej můžou emzáci zvolit proti lidstvu. Celá myšlenka vycítění strachu vzala za svý, když se v tý vzpomínce Jaden schoval pod to sklo, kde ho neviděl. Stačilo by si vzít ňákej neoprén a jeden chlap by byl schopnej vyvraždit celou rasu těch Ursa. Nehledě na to, že v roce 3000 nebo kolik to bylo používaj sice moderní, ale furt jenom meče. Ta Ursa je tak velká, že by stačilo je odstřelovat z dálky, bojovat na blízko je blbost. A vrchol je samozřejmě ten altruistickej pták. Jinak je to špatně i zahraný, Jaden je hroznej, Will, velice charismatickej člověk je tam naprosto necharismatickej. Celý to je slabý, myšlenka změny teplot apod. Prostě hrozný. Jeden z nejhorších filmů roku. ()

jurica13

Film měl velice zajímavé téma , ale děj byl velice předvídatelný. Pokud jste fandou W.Smitha stojí za to film shlédnout ovšem připravte se, že budete svědky jeho velmi zdlouhavého umírání a jehož přežití závisí pouze na jeho synovi (Jaden Smith) jenž tuto roli nezahrál zrovna nejlépe. Ztvárnění filmu nebylo provedeno zrovna nejlépe (př. paviáni na planetě Zemi jenž se úporně snažili zabít Kitaie (J.Smitha) byli zjevně počítačoví, ale to rozhodně nebyl jediný případ). Já osobně bych tento film hodnotil 40-ti procenty. ()

Jason13

Vypadá to, že pan Shyamalan hledá stále nové cesty. Po téhle, zdá se, ale daleko dojít nelze.. Nepříliš výrazné sci-fi s velmi nevýrazným mladým hrdinou. Ano, Smith junior v pubertě nějaký extra talent neprojevuje. Na druhou stranu, jeho tatínek začal plnit hollywoodské pokladničky až kolem třicítky takže Jaden má ještě určitě čas. Nicméně tomuto filmu bodíky do plusu nepřinesl.. Dovedu si představit, že by hodnocení vypadalo trochu lépe, kdyby po nehostinné a zákeřné Zemi pobíhal sám Will. Ani to by ale nejspíš stejně neudělalo z filmu víc než průměrnou sci-fi jednohubku.. ()

Ace.A.T.L.

Film tak nějak na poklonu herectví Willa Smithe. Spojení otec a syn je parádní a v tomhle filmu nezaměnitelný. Nečekejte žádný hordy akčních a supermoderních nestvůr. Čekejte dobrej film o spojení otce a syna. Will chtěl tímhle dílem ukázat, že Jaden má velkou budoucnost a postupem času dokáže snad to co on sám. Co se celkově filmu týká, tak je to tak nějak zbytečno-průměrný. Dokázali by jste bez toho fungovat dál, nedokázali by jste si o tom horlivě vyprávět, ale na druhou stranu to neni špatný a dá se na to podívat, bez znechucení. Za mě 3* a DOPORUČUJU ()

Idoviren

Čekala jsem, že to bude mnohem, mnohem horší, což nejspíš tenhle film zachránilo. Willovi tahle role generála moc nesedla, všichni ho známe a milujeme jako toho chlápka, co nikdy nic nebere vážně, nerespektuje autority, dělá si ze všeho srandu a dohonil ceflapoida. A jeho syn umí takovou zvláštní věc s obočím, umí z něj udělat vlnovku a vyjádřit s ní tu bouři emocí, co prožívá. Celkem je After Earth takovou docela nudnou výpravou za dobrodružstvím. Možná za to všechno může Shyamalan, protože poslední dobou točí prostě divné filmy. ()

The_God

Už dlouho jsem nezažil film, ve kterém by mi jedna z hlavních postav takhle lezla na nervy. Naprosto nedisciplinovanej spratek se diví, proč ho nevzali do armády. Doufal jsem, že jestli to ten parchant přežije, tak o něj taťka zlomí ten high tech klacek. Kdyby tam byl sympatičtější (a talentovanější) herec, tak by to bylo pěkné nadprůměrné sci-fi. Takhle je to film, který spíš překousnete namísto toho, abyste si ho užili. ()

bonovox

Slabý pokus o sci-fi od kedysi geniálneho filmára. Smithovci sú neuveriteľne nesympatickí, dej je nudný a o logike ani nehovorím. ()

Merenre

Jaden je příšerný zjev a jeho otec, aby jej neztrapňoval, si nastudoval na tuto roli taky jenom jeden ksicht. Obsazení je jednou z největších, ale nikoli zdaleka jedinou, chybou filmu, jehož i samotný děj je prostě přitažený za vlasy a do toho ta rodinná selanka jak od chrisa kolumbusa o vztahu otce a syna. Nic proti takovému tématu, ale i v amaterském filmu 12letých spratků natočeném na mobilní telefon bych čekal méně retardované pojetí a zpracování. Jediným plusem je pak tedy v podstatě jen celkem podařený vizuál. ()

jjjerry

Jaden Smith mně bohužel od začátku lezl na nervy. Nemá charisma, je to jen a jen synáček skvělého herce. Graficky se mně to libilo, ale to je trochu málo. Děj byl hodně průhledný. Místy mně to připomnělo "hunger games". O množství "nelogičnosti" ani psát nebudu, na to se snažím poslední dobou zvyknout, ale tady je to očí bijící. Obrovské zklamání, Will se tímhle filmem hodně snížil kvůli synáčkoj. Nezbývá než se těšit na I robot 2 (snad neobsadí syna a já si spravím chuť) ()

Ironhead

Strasliva ptakovina ikdyz asi pomerne draha. Nastesti to bylo aspon pomerne kratky ;) Ale jako silenosti treba s tim, ze vetsina Zeme na noc naproto zamrzne a veskery rostliny i zivocichove ten mraz prestojej a druhej den to tam zas vypada jak v tropickym pralese... uaaaaaaaaaa ()

listo

Jaden Smith dopující kyslík v kapslích a píchající si do srdce životabudící injekce téměř pulpfictionovským způsobem se nechává přátelsky oklovávat přerostlým orlem a bojuje proti stvůře vypadající hrozivěji než jeho vlastní ksicht po toxikáliemi způsobeném otoku. Do toho má jeho tatík na kahánku, přesto si nechává říkat od synátora PANE a v těžkých chvílích mu vypráví zábavné báchorky ze života. Jako pohádka pro desetileté kluky možná dobrý... ()

M. Night Shyamalan zažívá malý comeback

M. Night Shyamalan zažívá malý comeback

20.02.2023

Jakkoli to po tragické sérii ještě tragičtějších filmů Stalo se (2008), Poslední vládce větru (2010) a Po zániku Země (2013) nevypadalo, známý režisér M. Night Shyamalan (Šestý smysl, Vyvolený) přece… (viac)

Shymalan se vrací k hororům

Shymalan se vrací k hororům

27.08.2015

M. Night Shyamalan (Šestý smysl, Vyvolený) se pokusil o výlet do blockbusterových vod a moc se mu tam nedařilo. Poslední vládce větru a Po zániku Země sice nelze označit za propadáky, což je v… (viac)

Willis a Shyamalan potřetí

Willis a Shyamalan potřetí

31.01.2014

Po zániku Země a Poslední vládce větru rozhodně nepatří mezi filmy, za které by M. Night Shyamalan sklidil příliš chvály. Pověst mistra napětí si vysloužil spíš Šestým smyslem a Vyvoleným, takže… (viac)

Will Smith a jeho nejhorší den

Will Smith a jeho nejhorší den

09.01.2014

Největší černošská herecká hvězda se pomalu vrací na plátna kin. Po čtyřleté dovolené se Will Smith objevil v předloňských Mužích v černém 3, rok 2013 potom strávil ve sci-fi Po zániku Země, kde… (viac)