Tisíc rokov po tom, čo bolo ľudstvo v dôsledku nepredstaviteľnej katastrofy nútené opustiť planétu Zem, sa jeho novým domovom stala planéta Nova Prime. Keď sa žijúca legenda, generál Cypher Raige (Will Smith), po nekonečne dlhom čase vráti z náročnej expedície k rodine, ktorá sa mu medzičasom úplne odcudzila, zo všetkých síl sa snaží byť svojmu 13-ročnému synovi Kitaiovi (Jaden Smith) dobrým otcom. No keď zrážka s pásom asteroidov spôsobí na ich lodi obrovské škody, musia Cypher a Kitai núdzovo pristáť na nebezpečnom neznámom mieste – na Zemi! Kým jeho vážne zranený otec, ktorého život visí na vlásku, musí ostať na palube, Kitai sa vydáva na prieskum nepriateľského územia v nádeji, že nájde spôsob, ako sa spojiť so záchrannými jednotkami. Celý život sníval len o tom, že sa jedného dňa stane vojakom ako jeho otec... A toto je šanca, ako sa o to pokúsiť. (TV Markíza)

D28

Druhý spoločný film dvoch Smithovcov si zaslúži s prižmúrením oboch očí dve hviezdy, aj tie dve Zlaté maliny.Len nie žiadny druhý diel, prosím, dvakrát na tú istú planétu nevstúpiš! ()

Kurikmoon

No, keď neuvidíte, o veľa neprídete. Nijaké prekvapenie sa nekoná. Ale tiež som po filme nemal depresie. Ale vytáčala ma tá "originálna" mládežnícka vzpurnosť. ()

Autogram

Mladý Smith ako vojak na diaľkové ovládanie nedosahuje kvalít svojho otca, ale snáď to u nich doma nevyzerá v štýle Áno, pane. Prosím, pane. Pane, smiem odísť, pane? Jeho nesmrteľné putovanie v postapo pralese nebolo nič svetoborné, ale zrak som nemusel odvrátiť a ako vedľajší program to ušlo aspoň na slabšie tri hviezdy. ()

Dagoussek

Scifárna plná zdlouhavých keců, spíše trapné drama než scifi. Smith starší byl zde nejnudnější ze všech filmů kde hrál...Pěkné zobrazení naší Země je snad jediné plus. ()

ilonaho

Předpokládaná inteligence cílové skupiny neměřitelná. Patos a předpokládatelnost od první do poslední minuty, kostýmy a scéna by obstály v punkrockové opeře ve stylu Vivienne Westwoodové. Ztracený čas a přetrvávající pachuť nevkusu a nulové invence. ()

zolo23

Čakal som oveľa viac, ale po mnohých negatívnych komentárov som bol na možné sklamanie pripravený. Tentokrát sa Shyamalan pri tvorbe scenára príliš nezapotil. Nič prekvapivé, nápadivé, šokujúce sa tentokrát nedostavilo. Nechápem tú jednoduchú líniu deja typu havária - cesta - happyend....V tomto prípade úplne postačí trailer, o nič neprídete. Dokonca mi tu chýbali emócie čo som bol nemilo prekvapený. Veď ide aj o skutočnú rodinu otec - syn...Chyba bude asi niekde inde. Neviem koľko šancí ešte dostane "malý" Smith ale keď to pôjde takto ďalej tak neviem, neviem. Ono v sci-fi žánri nestačí mať iba kvalitné efekty, ale dobré sci-fi potrebuje aj niečo navyše. Viď napr. Elysium. ()

Pecival

Ani nevím kde bych s těmi zápory začal tak zkusím s tím jedním kladem co sem objevil. Zavěrečný souboj není úplně hrozný, přestože potvorák je trocha nevýrazný a jakoby pořád rozmazaný. Proti zbytku je to ovšm menší balzám na duši. To že je scénář totálně retardovaný, režie neinvenční a celé pozadí příběhu odfláknuté bych ještě zkousl, ale žeje jeden smith naprosto nesympatický spratek a druhý se celý film tváří jedním šklebem zakyslého dědka co mu v Kauflandu vykoupili akční slevu (abych nekřivdil ke konci to ještě zamění za sfetovaný pohled) to už de hůř. Závěrečná salutovačka nerozbrečí jenom ty největší ciniky. Celkově strašně zlé a nudné, není se tu vůbec ničemu pochechtávat, je to prostě velkej aušus. Největší otázkou ovšem zůstavá, proč tam k čertu běhaj s čakanem a nemaj pořádnou flintu ... ()

obivan568

Jsem překvapen! Opět jsem čekal něco úplně jiného a opět jsem čekal nějaký nudný film. Ale jak jsem se již několikrát přesvědčil (teď už definitivně), řídit se podle zdejších komentářů a hodnocení nemá vůbec smysl. After Earth je zábavný film, který i přes divný vizuál a chabě udělanýho Ursu uteče neuvěřitelně rychle. Snad i proto, že kromě začátku je to neustálý běh plný nápadů (to ptačí hnízdo bylo snad nejlepší z filmu) a brutálního tempa. Will Smith je parádní a jeho syn vadí zdejším slimákům jen proto, že jsou to pedofilové, které jejich patnáctileté oběti převezli a dostali je do léčebny. A na závěr jsem cítil dokonce emoce... Původně jsem dal 4 hvězdy, ale musím chránit moje budoucí děti a střílím pátou. Zatím překvapení roku. ... PS: Pokud mi bude chtít někdo nadávat jak jsem hloupý a neznalý, prosím do pošty. Nerad totiž řeším problémy nějakýho uplakánka veřejně... (Pro případ, že by někdo z mých oblíbenců hodnotil pod 3*, urážka tohoto komentáře se na něj nevztahuje:) ()

Gunslinger

Očividne obrovský fail ľudstva v budúcnosti - prejsť zo strelných zbraní na oštepy.. Potom sa darmo môžu čudovať, že majú problémy ešte aj s takými jašteričkami ako sú Ursa.. ()

flmps

Film nedával v některých částech žádný smysl, objevovalo se v něm spoustu ohraných věcí např. stmelování otce a syna tím, že jsou oba na pokraji smrti a v nebezpečí, konec a průběh filmu byl neskutečně předvídatelný, Will Smith tam mohl hrát větší roli a mít tam více charisma, jediné co bych mohl pochválit jsou vizuální efekty. Film mě zklamal, když jsem se podíval na trailer očekával jsem mnohem víc, ale to ted bývá skoro u každého filmu. ()

Hollohlaway

Jakžtakž ucházející příběh by to byl. Opuštěná Země vypadá celkem fajn, a to že je to spíše komorní záležitost a moc se tu toho neděje, bych vzal. Bohužel ten kluk je fakt špatnej, hraje hrozně a vypadá místy až směšně. Vzhledem k tomu, že víc postav tam skoro celý film není a byl jsem nucen na něj zírat celou dobu, dost mi to zkazilo byť i průměrný zážitek. ()

BloodMax

No kdyby to bylo opačně, tak bych se vůbec nezlobil. Z lodi měl jít Will a né jeho synátor, který se otci nemůže samozřejmě rovnat. Možná kdyby byl děj trochu jiný, tak se z toho dalo vymáčknout daleko více... Jinak námět nebyl špatný, kamera byla taky v pohodě, co se týče efektů, tak tam rezerva byla, ale tak zase rozpočet nebyl tak velký... Už mě tolik neberou filmy, kde jeden hrdina vzdoruje nespočtu soupeřů a přesto vyvázne skoro bez šrámu. Kdyby tam byl Arnold v plné síle, tak bych to chápal, ale malej capart, tak to je úlet... Jedna hvězda je za Willa z recese a zbytek je hodnocení celého filmu...berte nebo táhněte :-))) ()

jefff

Pořád jsem se snažil to dokoukat. Filmu jsem dal hodně šancí i z odstupem času. Ale tragické výkony obou Smithů jsou natolik zničující, že to opravdu nešlo. Nechápu, kam se poděl Shyamalanův cit pro atmosféru a režii, tohle byl brak Přitom rozpočet evidentně měl. Tohle je velký omyl. ()

LondonGirl

Už chápem všetky tie komentáre o tom, ako vám prekážal malý Smith. Pridávam sa do tejto skupiny ľudí, hoci efekty super, ale to už beriem v tejto dobe viac-menej ako samozrejmosť. Aj myšlienka fajn, len to spracovanie a výber hlavného hrdinu by som rozhodne prehodnotila. ()

kenkaku

Od začátku jsem filmem opovrhoval. Kombinace režisér břídil, Will Smith jako autor příběhu a jeho protekční dítko v jednom nemohlo věstit žádný zázrak. A taky že ne. 'přehnaně sebevědomý Ind' (ne, jeho jméno se nesmí vyslovit), by si měl uvědomit, ze doba Šestého smyslu už je dávno pryč a ze je ještě horší scenárista než režisér (takže tušíte co to asi bylo za tragedii). No a Will Smith zase, že strkat všude svého synka za každou cenu neprospívá jeho kariéře (a psaní příběhů vlastně taky ne). Pokud bych se ale oprostil od svého zaujetí, film nevyznívá jako celek zase tak tragicky. Existují mnohem horší. Spíš jen žalostně průměrně. Umím si ale také představit, že pokud bych se na film těšil, budu neskutečně vytočený a na 3 hvězdičky by si film rozhodně nesáhl. Tedy s očekáváním velmi opatrně. ()

LuciusWlk

Shyamalan točí takové, trochu "myšlenkovité" filmy, za což mu buďme vděční. Je svůj, a jeden nikdy neví, co očekavát. Jde tak trochu o ekologický ecobooster, nejspíš, s nějakým tím skrytým poselstvím. Režiséra ale chápe pravděpodobně málokdo a dnešní přetechnizovaná mládež takovéto sračky nepotřebuje. Jich se přece nic netýká. Tato slátaninka zaujme vizualizací, jinak příběhově trochu slabší, herecky, no Jaden moc nepřesvědčil a Will hold stárne. Taková pohodička pro fantasty jinak průměr a nic víc. Čekám na ten vrchol karierý Shyalamane!!! Tak snad příště. ()

danca044

Čekala jsem tedy mnohem, mnohem víc. Nechápu, že si chtěl Will Smith zahrát v tomhle filmu. Po celou dobu jsem čekala na nějakou akci, nebo něco co mě překvapí, ale bohužel. Vztah mezi synem a otcem mi připadal až moc chladný a za celou dobu se nestalo nic co bych už jindy neviděla. Dvě hvězdičky hlavně kvůli Smithovi. ()

sedm.1

Po zániku Země mě tedy nechalo poměrně hodně chladným. Hned od začátku mi na tom filmu něco nesedělo a ten pocit mě pak provázel po celou dobu. A ten pocit měl cosi společného s nudou. Celá zápletka mi totiž přišla skutečně od samého úvodu strašně natahovaná, bez spádu, jen tak si to prostě plynule, nenásilně a bez nervů špacírovala tu svou vytyčenou cestičkou, s minimem zvratů, o nějaké zapamatováníhodné scéně se pak nemá ani smysl zmiňovat, prostě klídek a pohodička. A to tedy u akčního sci-fi považuji za poměrně dost výrazný defekt. Navíc, když ještě zůstanu u té zápletky, tak mě ani obsahově nijak nezaujala, pouť mladého Smitha mě nebavila, na každý střet se čekalo dlouhé, prázdné minuty, aby pak jen proběhlo rychlé hrc, prc a putovalo se zas dál, a když pak „velké“ finále proběhlo stylem hrc, prc na druhou, těžko jen hledat slova chvály. Tu si ovšem Po zániku Země nezaslouží ani v dalších ohledech, jako byla nulová atmosféra, minimální napětí, nemalý důraz, který byl kladen na dramatickou a emoční stránku, se také zrovna nepovedl a po stránce efektní lze jen konstatovat, něco se nepovedlo, a to co se povedlo, tak už tu stejně bylo. Kladně hodnotit tak mohu tedy snad jen herecké obsazení, rodinné duo Smithových fungovalo docela slušně a hlavně junior byl fakt působivý. Na film od M. Nigth Shyamalana a Willa Smitha je to ale každopádně hodně málo, a ikdyž beru, že kluci spíš než na velkolepou a dechberoucí trikovou nálož vsadili na dramatično a filozofično, ve výsledku je to stejně úplně jedno, protože tam na mě výrazněji nezapůsobilo vůbec nic. ()

slovan1

Ty 3 hvězdy jsou hlavně za vizuál, kterým mě film uchvátil. Hezky se jím kochalo. Will zde jen dřepí v rozpadlé lodi a dřista malému Jadenovi do ucha co a jak. A propo, z Jadena roste taťkův nástupce. Dalo se z námětu vytřískat více. Zároveň bez újmy nebo usnutí jsem se v pohodě dodíval. ()

M. Night Shyamalan zažívá malý comeback

M. Night Shyamalan zažívá malý comeback

20.02.2023

Jakkoli to po tragické sérii ještě tragičtějších filmů Stalo se (2008), Poslední vládce větru (2010) a Po zániku Země (2013) nevypadalo, známý režisér M. Night Shyamalan (Šestý smysl, Vyvolený) přece… (viac)

Shymalan se vrací k hororům

Shymalan se vrací k hororům

27.08.2015

M. Night Shyamalan (Šestý smysl, Vyvolený) se pokusil o výlet do blockbusterových vod a moc se mu tam nedařilo. Poslední vládce větru a Po zániku Země sice nelze označit za propadáky, což je v… (viac)

Willis a Shyamalan potřetí

Willis a Shyamalan potřetí

31.01.2014

Po zániku Země a Poslední vládce větru rozhodně nepatří mezi filmy, za které by M. Night Shyamalan sklidil příliš chvály. Pověst mistra napětí si vysloužil spíš Šestým smyslem a Vyvoleným, takže… (viac)

Will Smith a jeho nejhorší den

Will Smith a jeho nejhorší den

09.01.2014

Největší černošská herecká hvězda se pomalu vrací na plátna kin. Po čtyřleté dovolené se Will Smith objevil v předloňských Mužích v černém 3, rok 2013 potom strávil ve sci-fi Po zániku Země, kde… (viac)