Poslední tajemství Titaniku

(TV film)
  • Česko Vrak Titaniku a studená válka (viac)

V roce 1985 vyřešil Dr. Robert Ballard, badatel pracující pro National Geographic, jednu z největších námořních záhad 20. století. Když plnil tajné poslání zadané americkým námořnictvem, nalezl na mořském dně místo, kde leží vrak Titaniku.Světoznámý výzkumník vás seznámí s podrobnostmi, které provázejí tento příběh plný tajemství, ponorek a supervelmocí; příběh, který na vás dýchne atmosférou hororů ze špionského prostředí Studené války. Dozvíte se, že Ballardovo pátrání po Titaniku posloužilo jako zástěrka, která měla odvést pozornost sovětských úřadů. Ponoříte se na dno oceánu a vydejte po stopách tajné expedice, která Ballardovi poskytla potřebné poznatky, jež ho během několika dní dovedly až k Titaniku. (oficiálny text distribútora)

Big Bear

Dokument o tom, kterak Ballard udělal kšeft s US. Navy a za slib nalezení dvou ztracených jaderných ponorek měl dovoleno hledat si s kompletním vybavením za finance námořnictva ten svůj parník... Název je skutečně trochu matoucí... Dokument je z vleké části věnován Ballardově pátrání po potopených ponorkách amerického námořnictva. Oba vraky nalezl a tak můžeme sledovat rekonstrukce jejich zániku i možné příčiny těchto dvou katastrof, kdy zahynuli všichni muži obou posádek. Na rok 2008 mi animace ponorek přišly mírně řečeno ,,jednoduché'' a stejně tak i hrané pasáže z paluby ponorek. Zmlsán dokumenty BBC i NG mi zpracování přišlo hodně odfláknuté. Ke konci se však s Dr. Ballardem skutečně na vrak podíváme tak, jak ho on viděl poprvé v roce 1985... A už jen toto stojí za to ! * * * ()

Nach

Díky tomu, že jsem věděl, že se nejedná přímo o příběh Titaniku, ale o tom, co se dělo na pozadí jeho objevení, nejsem z tohoto dokumentu zklamán. Naopak, příběhy ponorek mi přišly velice zajímavé a samozřejmě ponuré. Nešťastný je zde bohužel onen název tohoto dokumentu, který se snaží touto reklamou získat co nejvíce fanoušků, ale spíše mu na hodnocení ubírá. Jinak jde o kvalitní dílo. 75% ()

Rocky62

Každý má jistě ve svých zálibách nějakou uznávanou populární osobnost, které si považuje a zajímá se o její život, respektive práci, která má nějaký význam pro historii, vědu či umění. Pro mě je takovou osobností Robert Ballard, který se v roce 1985 ukázal jako skutečný odborník na hledání podmořských vraků. Ačkoliv se dokument nevěnuje Titanicu, je přesto záživný a působivý. O působení Boba Ballarda jakožto důstojníka v americkém námořnictvu jsem neměl tušení, tudíž přísně tajná operace prováděná za účelem nalezení vraků proslulých ponorek a skrytá pod názvem ““ hledání vraku Titanicu““ byla pro mě zajímavým zjištěním. Jedná se o stručnou biografii R. Ballarda doplněnou honbou za revolučními plavidly a jen velmi malé procento zaujímá splnění Ballardova snu o nalezení vraku nejslavnějšího a zároveň nejkrásnějšího parníku všech dob. 75% ()

jenik71

K mému překvapení se o samotném Titaniku nedozvíte prakticky nic. Vše se totiž točí okolo dvou ztracených jaderných ponorek, které měl Robert Ballard původně najít pro americké námořnictvo. To se mu skutečně podařilo a poznatky z hlubin později využil při pátrání po nejslavnějším lodním vraku světa. Díky hledání ponorek totiž narazil na Titanik vlastně jenom proto, že měl moderní vybavení, zbyl mu čas, dostatek financí a že měl také notnou dávku štěstí. ()

ryba443

Já jsem věděl o čem dokument pojednává a právě proto jsem se na něj i díval. Osobně je mi tahle tématika daleko bližší než Titanic, takže jsem byl spokojený. Ovšem úplně chápu rozhořčení a nízké hodnocení "Titanikuchtivých" diváků, pojmenovat ten dokument takhle je vážně něco na způsob klamání spotřebitele... ()