Nepotopitelný Titanic

(TV film)
  • Kanada Who Sank the Titanic? (viac)

Potopení Titanicu v roce 1912 si vyžádalo 1 517 životů. Tento fascinující dokument odkrývá řadu mýtů obestírajících osud tohoto slavného parníku.  Všichni vědí, že nepotopitelný Titanic poslal ke dnu ledovec, který způsobil smrt více než patnácti set lidí. Tato katastrofa je považována za jednu z nejhorších v dějinách námořní dopravy. Podle tohoto zajímavého nového dokumentu však osud největšího parníku své doby, jeho cestujících a posádky zpečetil dlouhý řetězec chybných rozhodnutí, lidských chyb a smůly. Kdyby býval chyběl pouze jediný článek tohoto řetězce, historická katastrofa mohla být odvrácena. Dokument vychází z nejnovějších výzkumů a výpovědí očitých svědků, rekonstruuje příběh z pohledu přímých aktérů a odkrývá řadu mýtů, jež se kolem Titanicu nahromadily. (oficiálny text distribútora)

Lauri

Zajímavý dokument. Titanic miluju (i film, i historická fakta), a proto jsem se ráda dozvěděla nové skutečnosti odhalující pravdu. Abych byla upřímná, mnoho faktů mě vyloženě vytočilo, ale to není ten důvod, proč nedávám plný počet, za to dokument nemůže. Iritovala mě totiž až identická podoba s filmovým Titanicem v hraných částech. Ale jinak fajn. ()

Pekisan

Tie 4 hviezdy nie su uplne zasluzene. Zabijaju to hlavne hrane sceny, ktore mne prekazaju skoro vzdy, ale casto krat su nevyhnutelne. V tomto pripade vsak zbytocne predlzuju film. Na druhu stranu su fakty podane jasne a zretelne. Davaju tak ucelny obraz o tom, preco sa vlasne to Tecko potopilo, zacinajuc od navrhu konstrukcie, konciac soknutym kapitanom. Neviem na kolko je vsetko pravda, ale tych faktov je tam viac nez v inych dokumentoch rovnakej temy a aj preto vlastne tie 4 hviezdy ()

filmmovier

Jeden z nejzajímavějších dokumentů, které kdy o Titanicu vznikli. Spoustu nových úžasných informací, mnohdy překvapivých, dobrý komentář a skvěle natočená rekonstrukce. Dokument mě od začátku vtáhnul a až do konce nepustil. A já žasnul - nýty ze železa, nízké přepážky, chybějící dalekohledy, vydrživší ledovec mimořádně na jihu, odložené vyplutí, málo záchraných člunů, dopis pro kapitána, kterému nikdo nevěnoval pozornost... a spoustu dalších. Náhoda? Nebo to bylo promyšlené od začátku? No, ehm, teda, to je opravdu ukrutně zajímavý dokument. A rozhodně si zaslouží plný počet. ()

Marthos

Stručné a přínosné. Základní přehled faktů je doplněn o nové analýzy a závěry, což vnáší do celé kauzy nové světlo. Patrně nejzásadnějším zjištěním se zdá být nekvalitní materiál ocelových částí Titanicu i na první pohled banální detaily jako chybějící dalekohled ve strážné věži nebo výměna důstojníků krátce před vyplutím, až po dosud nevysvětlené nereagování parníku Californian, jež se nacházel v bezprostřední blízkosti Titanicu, na nouzové signály. ()

playboxguest

Zajímavý dokument, který ve mně dokázal probudit emoce a ještě mě donutil hloubat nad starou známou se zaujetím a novým pohledem na věc, ač mě neopouští dojem, že některé poznatky mohly být i dost přikrášlené pro účely dokumentu. Nepotopitelný Titanic je každopádně poutavé ohlednutí za legendární katastrofou se silnými momenty alá "Pro krásné schody oželím i bezpečnost lodi". Jen ta Hornerova hudba mi u některých scén (jejích zmíněnou repetitivnost neřeším, za 45 minut jsem se nestihla začít nudit) chyběla k dokonalosti :-) 80% ()