Tajemství Titaniku

(TV film)
  • Česko Tajemství Titaniku - 100 let od tragédie (viac)

National Geographic vám exkluzivně přináší nejslavnější podmořskou expedici století. Po letech pátrání a výzkumu, Dr. Robert Ballard se svým týmem z Oceánografického institutu ve Woods Hole, objevil místo poledního odpočinku Titaniku - lodi s nešťastným osudem – téměř dvě a půl míle pod hladinou ledového Atlantiku. Vyzbrojeni důmyslným vybavením, včetně miniponorky Alvina a množství dálkově ovládaných kamer, Dr. Ballard a jeho tým se stali prvními lidmi, kteří viděli a fotografovali Titanik od jeho potopení před více než 70 lety. Nyní vám přinášíme bechderoucí záběry z této výpravy stejně jako poutavý příběh objevení Titaniku. (oficiálny text distribútora)

Rocky62

Titanic mě od mala fascinoval... ano přiznávám se, můj zájem o něj vzrostl částečně i díky Jamesu Cameronovi :-). Vzhledem k tomuto dokumentu nemám téměř žádné námitky. Nové informace, podmanivé až skoro dojemné záběry na odpočívající legendu činí z této velmi zajímavé expedice něco, na co se podívám vícekrát. Ale ta hudba.. kriste pane. Craig Safan mi trochu pohnojil zážitek! ()

10Domik10

Excelentný dokument o historicky najväčšej lodi sveta, o úžasnom TITANICU. Dr. Ballard a jeho tím boli a sú fakt frajeri, ktrorí majú u mňa za túto prácu veľké uznanie. Podstata dokumentu je niekoľko násobný 3000 metrový ponor na miniponorke Alvin a následné použitie robota Jasona, ktorý po prvý raz v histórii natočí nádherné zábery Titaniku. Na konci expedície Dr. Ballard zanechá na palube lodi pamiatkovú dosku na počesť zosnulých. ()

Nach

Vlastně není řečeno nic nového. Jen omývání starých informací stále dokola. Pro nováčky zajímající se o tuto loď to určitě nějaký přínos má, já si však všímám nekompletních informací, pomíjení některých faktů či chybně vydedukovaných informací, které tehdy Robert Ballard s jeho týmem vyřkli. 60% Spíše doporučuji jinačí, kvalitativně lepší dokumenty, než tento. ()

filmmovier

Naprosto senzační dokument. Ne snad že by přinesl nějaké nové informace (ale i přes své stáří přece jen nějaké), ale ty podmořské záběry byly naprosto úchvatné. Ty dobové záběry byly příjemným zpestřením dokumentu a scény o tom, jak našly vrak byly taky zajímavé. Silueta vraku je neskutečně magická a ty záběry z něj budou pořád úchvatné. Osud té lodi mě nikdy nepřestane dojímat. Já nemám výhrad. 100%. ()

blinkman

Asi si nikto pri písaní doterajších komentárov neuvedomil, že dokument, ktorý ČT odvysielala pod názvom Tajemství Titaniku - 100 let od tragedie (rok vydanie nie je 2011) je dokument od NG Tajemství Titanicu z roku 1986, ktorý kedysi dávno vyšiel u nás aj na VHS, neskôr od MagicBoxu na DVD. Je teda samozrejmé, že žiadne nové informácie o lodi nedostane, keďže sa jedná o 26 starý dokument. V dobe svojho vzniku si ale zaslúži jednoznačne 5/5. ()