Oblivion: Nevedomí

• Slovensko Nevedomí (viac)

Planéta Zem to má v roku 2073 spočítané. Drvivý útok mimozemskej civilizácie sa síce pred rokmi podarilo odraziť, ale prestala byť miestom pre život. Ľudia sa z nej odsťahovali a na jej povrchu zostalo len zopár technikov, ktorí z nej majú odčerpať zvyšné prírodné bohatstvo. Jedným z nich je aj Jack (Tom Cruise). Jacka, ktorého na Zemi baví najmä hľadanie artefaktov zanikajúcej ľudskej civilizácie, vyvedú z každodennej rutiny dve udalosti. Tou prvou je núdzové pristátie vesmírnej lode, ktorej jediná členka posádky (Olga Kurylenko) tvrdí, že je s Jackom spojená spoločnou minulosťou, hoci na to neexistuje racionálne vysvetlenie. Následne je Jack zajatý ilegálnou armádou operujúcou pod zemským povrchom. Ich charizmatický vodca Beech (Morgan Freeman) toho vie o Jackovi viac než on sám. Pod vplyvom týchto udalostí sa Jack rozhodne pozrieť na svet okolo seba inými očami a z toho čo uvidí, mu nie je dvakrát najlepšie... (TV Markíza)

Milan25

Kosinski není špatný režisér, ale bohužel Oblivion doplácí na to samé co Tron, a to je hladký průběh bez sebevětšího zádrhelu. Pohodové nenáročné sci-fi, na které do týdne od shlédnutí v klidu zapomenete. ()

Dixiee

Příběh sám o sobě není zase až tak moc výjimečný a když se nad tím zamyslím, je v něm spousta nelogických a nereálných scén. Ale o tom film tohoto ražení není, jde o zábavu a té jsem si užila až až. Co mi bralo dech bylo prostředí zničené Země a scenérie s tím související, které bylo zpracováno nevtíravě a naprosto úžasně. ()

Junglista

Relativně komorní scífko (který mi nejednou lehce připomnělo Moon a i pár dalších filmů), který se nesnaží člověka zabít miliardou efektů vynahrazujících debilní děj. A to je právě jeho klad. Má to slušnou atmosféru a i když těch pár zvratů za moc nestojí a konec bych si taky uměl představit líp, tak i přes to sem si odnes příjemnej zážitek. ()

DailyDreamer

Krajíc Moonu namazaný Matrixem, obložený Já legendou a posypaný Dnem Nezávislosti. Neoriginální a místy utahené sci-fi, která zachraňuje konečná pointa a slušný soundtrack. ()

Merkin

Po výtvarné stránce jde o dílko zpracované s důvtipem. Místy okoukané a nepřínosné části střídá řada zajímavě a vcelku originálně pojatých scén. Na můj vkus poněkud přeCruisované (ovšem po souboji Tomových klonů Vám dojde, že dosavadní dávkování téhle kultovní tvářičky vlastně až tak návykové nebylo). Snímek zpočátku působil mrazivě realisticky, a to až do okamžiku, kdy se na plátně objevili sice charismatičtí, avšak jakousi stereotypní pózou afektovaní klaďasové včele s Morganem Freemanen. Ačkoliv kdoví, jak by vypadali takoví poslední lidští bojovníci za spravedlnost, třeba by Jamie Lannister dostal úplně jinou přezdívku (Sallyslayer?). Pointa výrazná. Jen je mi líto chudinky Victorie, přála bych jí poněkud efektivnějšího partnera :) ()

RichardLev

Smíchejte Matrix, Moon a možná trochu Vesmírné Oddysey (Sally-Hal?)...a máte tady slabší mix, který neurazí, ani nenadchne. Je to zajímavé, napínavé, ale moc dlouhé. Bohatě by stačilo devadesát minut. Slabší čtyři hvězdy. ()

Vaklaf

Po delší době do kina na něco s našláplym vizuálem. Tohle docela OK. Bohužel, další prvky už jsou slabší. Vykradeno kdeco, délka zbytečně přemrštěná (řekl bych tak o čtvrt hoďky), a ta předvídatelnost... Proč jen ty dementi nemůžou natočit trailer (viděl jsem ho s přítelkyní, kterou jsem chtěl taky vytáhnout do kina, ale stejně nakonec nešla), kterej sice zaujme, ale nevybleje vám během dvou minut celej děj? Z toho vyplývá, že děj je trošku plytkej, když se vejde do pár minut. Ale i bez toho traileru by mě vůbec nic nepřekvapilo. A pak je tam taky několik nelogičností, až by se dalo říct dementností. No ale... Nasranej sem nebyl, ale už se těším na novej Star Trek. Tohle je opravdu průměr, na kterej se dá koukat, ale opravdu to se mnou nehnulo. Furt lepší než podělanej Avatar, ale víc jak na slabý 3* to neni. Nakonec mě stejně nejvíc bavily narážky na "efektivní tým", což rozhodně neni žádný science-FICTION téma. ()

HArna

Docela předvídatelné.Postapokalyptická budoucnost pro mě smrdí většinou průšvihem nebo-li odpadem,naštěstí tohoto filmu se to netýká.Duo Kosinski-Sci-fi se rýmuje a Tom Cruise i po padésátce vypadá skvěle. ()

Corpsegrinder

Pepík to zase dokázal a po suprovým Tron Legacy opět geniálně zkombinoval futurismus a k tomu krásně sedící hudbu, M83 znám už dlouho a jakmile se je někdo rozhodl nacpat do filmu šlapalo to vždy. Zde nemám výhrady asi k ničemu, nečekal jsem od filmu nic a příjemně překvapil. Tomáš má konečně po delší době zářez za dobrej film co se nejmenuje Mission Impossible. ()

Fary

Neni to spatny, ale mohlo to byt i o polovinu kratsi. Je to bohuzel jeden z tech filmu, co to nejlepsi ukazou v traileru a pak uz vlastne jenom cekate, jak to cele dopadne. :-/ :( Taky se nemuzu zbavit presvedceni, ze Tom Cruise se chtel jmenovat Jack, protoze se tak jmenuji snad vsechny jeho postavy v posledni dobe... ()

MaaaR@

Nic nového pod Sluncem, žádné převratné myšlenky, ale jako celek mě to zkrátka hodně bavilo a to se počítá. Hudbu od M83 je už asi zbytečné znova vychvalovat. ()

Hanys_

Celkem slabota, která na mě působila jako laciná záležitost, která si hraje na strašlivě osudovou sci-fi. Cruise je fain, ale ten příběh je fakt na palici - navíc závěr tomu taky nepomáhá. Díky takovým filmům potom vypadá třeba Scottův Prometheus jako film roku. A fakt, že má v dalším sci-fi propadáku prsty Kosinski, už asi není náhoda. 3.5/10 ()

ChrisBa

Priznám sa, že takýto druh sci-fi ja veľmi nemusím. Práve v dôsledku toho som pri prvej pol hodine filmu nebol až tak unesený ako poniektorí.. Film bol však výborne zrežírovaný, príbeh pekne premyslený a vygradovaný do úplného záveru...vizuálnu stránku netreba hádam komentovať. Výborná bola výprava...menej hercov v prostredí ticha, zdevastovanej prírody a tušicej hrozby okolo... Ďalším skvelým počinom je hudba, ktorá sa k filmu náramne hodí. No a nakoniec mi nedá nespomenúť opäť skvelého Toma Cruisa. Ten herec je ako víno. Čím je starší, tým viac ho mám rád na plátne. Nezaobišlo sa to bez nedostatkov, tie sa však dajú ľahko prepáčiť... Po druhom zhliadnutí hodnotenie zvyšujem na plný počet. Sú tam emócie, akcia, pár prekvapivých zvratov, a k tomu náramná hudba s peknými exteriérmi a sympatickými hercami. To všetko dokopy dáva vynikajúci filmový zážitok.. ()

AdamesWWE

[5/10] Mám to za sebou. Ako by som zhodnotil film? Pre mňa bohužiaľ iba priemerný sci-fi blockbuster s Tomom Cruisom v hlavnej úlohe. Z filmu som mal po prvých minútach fakt dobrý pocit, takáto sci-fi tématika sa mi páči, príbeh sa mi tiež pozdával, úvodná reč Cruisovej postavy ma dosť nakopla k filmu, ale po pár minútach sa ten efekt radosti a nadšenia vytratil. Mám celkom rozporuplné pocity. Nieje to úplne typický blockbuster a mal som pri nom dobrý pocit že to nieje další z filmov ktorý chce za každú cenu divákovi niečo dokázať, ukázať mega prehnanú akciu, páčilo sa mi také jemnejšie podanie. Do ničoho sa to zbytočne nenáhli, ale jednoducho ten dej si ma nezískal. Celkovo mám sci-fi rád, aj tu ocenujem kvalitu efektov a rôzne vymoženosti ktoré film ponúka, ale to je asi tak všetko že to iba ocením, vychutnať som si to nedokázal. Akcia sa mi páčila, bez problémov. Ale chýba mi tu nejaké napätie, stupnovanie deja alebo emócie. Tom Cruise je stále sympaťák, bavil ma tu a v podstate bol jediná postava ktorá za niečo stála, Morgan Freeman mi prišiel nevhodný a zvyšok ma tiež nejak nezaujal. Ešte si dovolím povedať niečo o hudbe - síce bola celkom dobrá, niektoré scény slušne vykreslila, no tá hudba sa mi zdala svojími motívmy až podozrivo podobá hudbe od Zimmera pre Nolana. Škoda, myslel som si že to bude celkom fajn oddychový film, nevravím že to je zlé a nudné, ale nezískalo si ma to. Takže u mna len priemer. ()

ruhebitte2010

Určitě stojí za to vidět, ale počítejte s tím, že 100% logiku mít všechno nebude. Na záčátku občas trošku hloupé dialogy, ale to naštěstí netrvá dlouho. Ve finiši zase moc uspěchané a zjednodušené. Výborná je naopak vizuální a hudební stránka filmu. Kupodivu i TC hraje uvěřitelně. Celkově velmi obstojné, ale prostě se nad tím nesmí moc přemýšlet. ()

dopita

Námět je dobrej, zpracování už je o dost horší. První polovina filmu je velmi dobrá, film je zajímavej a napínavej a já byl neustále v očekávání věcí příštích. Fakt mě to bavilo a fakt jsem byl zvědavej, kam se děj vyvine. Jenže v druhé polovině to začne drhnout. Nastává pozvolná nuda, kterou ještě režisér umocňuje svojí neschopností natočit akční scénu. Moc jich sice ve filmu není, ale i tak spolehlivě film brzdí. A to tak, že v mě v poslední třetině už bylo vyloženě šumák, co se ve filmu děje. Velká škoda, protože příběh není vůbec špatnej a atmosféra navozená v první polovině by se dala krájet. Pak to bohužel jde do kopru. Tom Cruise předvádí svůj solidní standard, Morgan Freeman bohužel nemá moc prostoru a Olga Kurylenkoová je tradičně slabá. Takže nejlíp ze všech nakonec vychází Andrea Riseboroughová, která mě teda dost překvapila. ()

Tessie

Ále jo.. ty čtyři slabší si to u mne nakonec získalo. Sterilní prostředí a superní kamera v porovnáním zastrčené zeleně, to působilo moc dobře. Konec byl pro mne docela zklamáním, možná jsem úplně nepochopila, že je jeden jako druhý a dámě je jedno, který s ní bude.. No fakt nevím, tohle mi přišlo divné. Jinak padesátiletý Tomík je pořád kusanec :) ()

noby

SPOILEROIDNÍ: Velkou část filmu mi letělo hlavou, že koukám na mix Moon a WALL-E, okořeněný nějakým tím správně emerickým blockbusterem, třeba Armageddon. Jenže mi to vůbec nevadilo. Oblivion si bere silné stránky odjinud, aniž by přestával být poctivým, nenáročným a dobře odsýpávajícím filmem s výtečně provedeným vizuálem. Zábavné, netupé a hezké - nejsem sice ohromen, ale jsem spokojen. ()

VIPerson

Trochu nadhodnocené, ale já se prostě bavil a byl ohromen atmosférou a triky. Příběhově a scénáristicky nedokonalé, hereckým ansáblem, triky, výpravou a především hudbou mě to ale strhlo. Pravděpodobně guilty pleasure roku. ()

showxman

Spektakulární a kulervoucí vizuál dominuje poměrně jasně, proto ke sledování doporučuju minimálně HD rozlišení a nějaké slušné zobrazovací zařízení k tomu. Není to však jediná světlá stránka filmu (na rozdíl třeba od Avatara), což Oblivion katapultuje na pozici kandidáta na top sci-fi roku. Cruise jako ostřílený herec v podobných filmech byl správnou volbou. Oblivion mě vyloženě nadchl, proto mu odpustím i pár nelogičností a doporučím všem. ()

Top Gun 2 nabírá obsazení

Top Gun 2 nabírá obsazení

04.07.2018

Není to vtip, Top Gun 2 se skutečně pomalu mění v realitu. Potvrzuje to teď i čerstvě oznámené obsazení jedné z hlavních rolí. Vedle Toma Cruise (Mission: Impossible – Fallout) a Vala Kilmera … (viac)

Druhý Top Gun přiletí za dva roky

Druhý Top Gun přiletí za dva roky

01.07.2017

Po smrti Tonyho Scotta to vypadalo, že se Top Gunu 2 jen tak nedočkáme. Tom Cruise se ale tohohle snu nevzdal a nakonec ho realizuje s Josephem Kosinskim, režisérem TRON: Legacy 3D. Kosinski na… (viac)

Druhý Top Gun je téměř jistý

Druhý Top Gun je téměř jistý

03.06.2017

O pokračování legendárního Top Gunu se mluví dlouhé roky a nikdy se nikam nepohnulo. Po smrti Tonyho Scotta to dokonce vypadalo, že se ho nikdy nedočkáme, Tom Cruise ale film nakonec zrealizuje bez… (viac)

PF 2017

PF 2017