Oblivion: Nevedomí

• Slovensko Nevedomí (viac)

Planéta Zem to má v roku 2073 spočítané. Drvivý útok mimozemskej civilizácie sa síce pred rokmi podarilo odraziť, ale prestala byť miestom pre život. Ľudia sa z nej odsťahovali a na jej povrchu zostalo len zopár technikov, ktorí z nej majú odčerpať zvyšné prírodné bohatstvo. Jedným z nich je aj Jack (Tom Cruise). Jacka, ktorého na Zemi baví najmä hľadanie artefaktov zanikajúcej ľudskej civilizácie, vyvedú z každodennej rutiny dve udalosti. Tou prvou je núdzové pristátie vesmírnej lode, ktorej jediná členka posádky (Olga Kurylenko) tvrdí, že je s Jackom spojená spoločnou minulosťou, hoci na to neexistuje racionálne vysvetlenie. Následne je Jack zajatý ilegálnou armádou operujúcou pod zemským povrchom. Ich charizmatický vodca Beech (Morgan Freeman) toho vie o Jackovi viac než on sám. Pod vplyvom týchto udalostí sa Jack rozhodne pozrieť na svet okolo seba inými očami a z toho čo uvidí, mu nie je dvakrát najlepšie... (TV Markíza)

TSZ

Po velmi slibném úvodu (a ještě slibnějším traileru) následovalo postupné rozčarování, které přešlo až ve značné zklamání. Mám rád filmy z postapokalyptické budoucnosti, dokonce mám jistým způsobem rád i Toma Cruise (heterosexuálně, pochopitelně), ale Nevědomí mě skutečně neoslovilo. ()

Kinpr

Přesně ten typ sci-fi, co mám rád. Sice jsem se neubránil občas pocitu lehkého deja-vu u některých scén, ale to mi tolik nevadilo. Co mi však vadilo, byla ta typicky americká nutnost nacpat do jakéhokoliv filmu milostnou linku a její doplňující scény. Proč proboha? Vždyť bez toho (nebo alespoñ v minimální míře a jen okrajově) by to bylo mnohem lepší. A ještě musím pochválit výborný soundtrack včetně mých oblíbených Led Zeppelin. ()

iKosser

Silnější 4. Cruise podle mně není typem herce pro tyhle filmy. Stačí aby se usmál a holky nemyslí na nic jiného a chlapům to kazí dojem thrilleru. Byla tady snaha o vytvoření temnější atmosféry, ale kvůli Tomovi to přes určitý bod prostě nešlo. Na druhé straně potěšill Jaime, role badass zabijáka mu slušela. ()

m.sheila

Jedna hvězdička za Morgana Freemana a za předem nevyzrazený děj (trailer jsem neviděla, šla jsem naslepo, ale když říkám nevyzrazený, tak až na nějakou tu maličkost poměrně předpokládatelný). Konec nedovysvětlený, zlo jenom protože zlo, mezery v logice větší než zadek Haliny Pawlovské, plastikový Tom a nesympatické herečky. Ty dvě hodiny už mi nikdo nevrátí. ()

-henry-

Takový retro přehled 20. století - design, hudba, účesy, příběh - natočený současnou technologií. V lesčem podobné současné západní popové muzice :) UPDATE: nakonec nejlepší velkorozpočtová americká sci-fi v sezóně :) ()

subconscious

Konečně jsem si mohl po shlédnutí v kině říct.. “Jo, jsem fakt rád, že tenhle film jsem viděl v kině“. Přestože první půlka byla pouze taková rozkoukávací, v podstatě tam nebyla žádná akce apod., tak to vůbec nevadilo. Ba naopak. Druhá polovina už v sobě nesla to, co se od takového filmu dalo čekat a přitom to vůbec nepřeháněla, jak je u podobných filmů zvykem. Nevím jak ostatní, ale mě rozhodně u tohoto filmu nepřišlo, že by byl předvídatelný a pro mě byl zvrat ve filmu docela překvapením. Závěr byl taky fajn, jen to mohlo skončit o chviličku dřív a vymazat tím tak tu poslední scénu. Ale nevadí, i tak to byl jeden z nejlepších filmů tohoto žánru, který jsem v poslední době viděl. ()

frmoll

Dějově je to trochu vykrádačka (během filmu jsem si vzpomněl aspoň na tři sci-fi filmy, kde jsem to či ono už viděl), ale přesto všechno funguje a Kosinski předkládá hypnotický audiovizuální záhul, který má styl, tempo a hravost. ()

sWONDER

Kurefská paráda! Film ma neskutočne chytil hneď od začiatku najmä vizuálnom a vypiplanými technológiami. Príbeh sa perfektne a zaujímavo kryštalizoval a v napätí som očakával, ako bude vrcholiť. Jediný problém mám s množstvom nezodpovedaných otázok. Ak by sa viac pomakalo na scenári (vôbec by mi nevadilo, ak by to malo kludne aj 3 hodiny) určíte by sa jednalo o dokonalú žánrovku. Napriek tomu naozaj skvelý film a 85 %. ()

Shredder

Rovnako ako sa mi hnusil Kosinskeho Tron je pre mna odiozny aj Oblivion. Jeho filmy su v mnohych aspektoch podobne, ci uz ide o lakonicky dizajn alebo inhumanny pristup, ktory sa nepremieta len na filme ako takom, ale predovsetkym na postavach. Prva polovica filmu zacina ako sugestivny thriller. Divak uz od pociatku tusi, ze je pred nim skryte tajomstvo a napatie graduje. Po odhaleni pointy, ktora je simplicitna ale rafinova, prichadza druha cast filmu, ktora je nanestastie umorna, beckova a prazdna. Toto je jeden z tych pripadov, kedy dumam nad tym, kde sa stratili tie miliony z rozpoctu. Oblivion potesi fetisistov estetiky, mnohych inych vsak sklame a nazory nanho sa mozu znacne diferencovat, pretoze je to jedno z tych diel, ktore nuti divakov hodnotit subjektivne. ()

Gac

Když jsem se na film díval, nevěděl jsem, kdo Joseph Kosinski vlastně je, ale měl jsem takové tušení, že tenhle film režíroval člověk, který má již na svědomí "Tron:Legacy"... Nemýlil jsem se. ()

zipacna

Hodně dobrý film, na který jsem opravdu hodně čekal. Nápady skvělé, herci také, jenom se mi moc nelíbil konec. Nemusím mít happyend, ale s tím 52 mi to nepřišlo správné. ()

snek888

Zase jeden z filmů, kde je zpracovávaná má oblíbená tématika. A dívám se na něj hned ze tří úhlů pohledu. Z prvního - "možná verze budoucnosti upozorňující na nás samotné", z druhého - "zobrazení lidské slabosti" ve smyslu odmítání skutečnosti, která je v přítomném okamžiku absurdní, protože si lidská mysl nechce připustit možnost, že byla zmanipulována. A nakonec z pohledu lidského potenciálu, jenž roztáčí vrtuli vizionářství. _______Toť z filozofie vše. _______ Ve filmu se objeví pár nelogických jevů, leč z důvodu "zajištění napětí" pochopitelných, žádnou logickou hrubku jsem nepostřehl. ______ Vizuál nemá chybu. ()

Uter123

Oblivion bol jedným z očakávaných filmov roku a nesklamal. Bál som sa , že Joseph znovu zopakuje svoje chyby z Trona a postavy budú iba hluchými výplnkami deja. Poučil sa a ulahodil. Tom Cruis skvele zosobnil muža, technika, ktorý svojou dennou rutinou, zisťuje, že zem je stále jeho domovom a odchod nieje možno tou najlepšou voľbou. Celá polovica filmu sa točí okoľo neho je vzťahu z Vicou a hrá sa z famóznym vizuálom podmaľovaným hudbou M83, ktorá je silná práve v banálnych momentoch a mal som dojem, že keby tam Cruis aj sral a dali tam Starwaves, tak by som mal zimomriavky. Problém nastáva od polovice filmu ktorá bola tak dômyselne a jemne vystavaná. Zvraty ktoré mali ohúriť neohúrili a celkové očakávanie neboli naplnené, čo však nieje chyba filmu ale mňa, čakal som niečo úplne iné. Nástupom Olgy to proste išlo do hája. M83 zrazu zostali offline, Joseph dal dolu nohu splinu a zaradil si to do TET, a Freeman toho som ani nezachytil. Koniec nekomentujem. Napriek slabšej druhej polovici je film určite prínos, hlavne z hľadiska originálu aj napriek tomu, že príbehovo originálom nieje. Joseph je super a už teraz sa teším na jeho ďalší film. ()

Neuge

Výborná až geniální první polovina kontra laciná a nedomyšlená polovina druhá, kterou bych, při vší úctě k tvůrcům, nazval scenáristickou šaškárnou, kterou od naprostého vyčpění zachraňuje jeden, pro tento případ ale absolutně podstatný, fakt. Celý film je jedno velké, hřejivé, intenzivní audiovizuální pohlazení každé tematicky zainteresované duše. ()

Zl0

Lannisterovi dorastajú končatiny,Etain sa naučila rozprávať, technika vydáva zvuky ako televízory Samsung, Island je všade a Morgan Freeman je väčší post-apo frajer ako nevidomý Denzel s bibliou v ruksaku. Ľudia sa po zásahu menia na iskry, tí VIP sú výnimkou. Tom Cruise pozeral príliš často Independence Day a jeho akožedružka nerozozná čísla.Nuž a teraz vážne. Dobrý, pozerateľný scifi film. Nič prevratné ani novátorské, ale poctivá práca s dobrým hudobným doprovodom. ..no a kde nie je island je čo? Predsa Amerika. ()

Armageddon

Film som si pustil s tým, že neviem o čom to poriadne je. A dostal som zážitok. Neviem čím to je, možno mi netreba ku šťastiu veľa, možno veľa ľudí bude so mnou nesúhlasiť. Zostal som ohromený. Tom Cruise ukázal čo v ňom je, krásna Olga ho dopĺňala. Morgan a Nikolaj ma potešili tiež. A tá hudba, niektoré pasáže boli dokonalé. Ľutujem, že som to nevidel v kine. ()

Marty7CZ

Vizuální petelice, Cruise good(já ho prostě můžu!!!) a ůplně mě uhranula Andrea Riseborough!!! Jen sem se v tom příběhu trochu pomotával...80% ()

departed

Dobrá, tak Kosinski se u mě neosvědčil, ale to nevadí, pořád je tu spousta jiných nových režisérů, jejichž nesterilní styl mě může chytnout. Já totiž tyhle "moc inteligentní", hodně filozofující filmy se strašně hlubokým poselstvím moc nechápu. Já radši bum bum bum. Ne, teď vážně, když mě nechytne styl, nechytne mě ani obsah. A tady mi nesedl dokonce ani casting. Na druhou stranu, soundtrack je příjemnej (především závěrečná skladba) a některý záběry byly takřka geniální, což tady v překladu znamená ,,hodně stylový". ()

Fowl

Sci-fi tohohle typu mám fakt rád, ale tenhle film by musel mít mnohem delší stopáž, aby dovedl příběh k dokonalosti. Vlastně to skončilo dřív než to začalo a to neměl našlápnuto vůbec špatně. Kvalitně provedený kousek ochuzený příběh nezachrání. ()

Top Gun 2 nabírá obsazení

Top Gun 2 nabírá obsazení

04.07.2018

Není to vtip, Top Gun 2 se skutečně pomalu mění v realitu. Potvrzuje to teď i čerstvě oznámené obsazení jedné z hlavních rolí. Vedle Toma Cruise (Mission: Impossible – Fallout) a Vala Kilmera … (viac)

Druhý Top Gun přiletí za dva roky

Druhý Top Gun přiletí za dva roky

01.07.2017

Po smrti Tonyho Scotta to vypadalo, že se Top Gunu 2 jen tak nedočkáme. Tom Cruise se ale tohohle snu nevzdal a nakonec ho realizuje s Josephem Kosinskim, režisérem TRON: Legacy 3D. Kosinski na… (viac)

Druhý Top Gun je téměř jistý

Druhý Top Gun je téměř jistý

03.06.2017

O pokračování legendárního Top Gunu se mluví dlouhé roky a nikdy se nikam nepohnulo. Po smrti Tonyho Scotta to dokonce vypadalo, že se ho nikdy nedočkáme, Tom Cruise ale film nakonec zrealizuje bez… (viac)

PF 2017

PF 2017