Vojna gangov

• Česko Válka gangů (viac)

Chinatown, New York. Detektiv Nick Chen je jedním z nejlepších místních policejních důstojníků a první Číňan, který se na toto místo vůbec dostal. Jeho úkol není snadný má udržovat křehký mír v Čínské čtvrti, který je neustále ohrožován válkou mezi Triádami a ještě nebezpečnějšími Draky. Chenovým partnerem se stává Danny Wallace. Společně mají docílit toho, aby teroristická organizace Draků neovládla newyorský obchod s drogami. Jenže jsou i jiné možnosti, jak policii zabránit v tom, aby odvedla dobrou práci. Korupce je přece stará jako lidstvo samo. (oficiálny text distribútora)

HAL

Je milé že Chow Yun-Fat střílení obouruč ještě nezapomněl a i ten Wahlberg, ač je herecké dřevo, tu s ním v roli nováčkovského jelimana tvoří docela dobré duo. Které navíc funguje nejen v rovině buddy komedie, ale s přimhouřením oka i jako vážná gangsterka ve světě, který je všechno, jen ne černobílý. K HK klasikám má samozřejmě pořád daleko, ale režie i scénář filmu jsou až na slabší závěr zmáknuté s více než jen řemeslnou zručností, takže si vedle nich Corruptor nemusí připadat ani jako nenáviděný zmetek. 7/10 ()

Anderton

Válka gangov sa prvú pol hodinu javí ako čistý výplachový akčný film, kde sa strieľa hlava-nehlava, pribúdajú collateral damages a nikoho to netrápi. Potom sa ukáže , že má aj scenár, hlavné postavy sú celkom solídne napísané, sú ambivalentné a nikdy nevieme, či sa im dá vôbec veriť a ako to s nimi skončí. Takže ma dosť mrzí tá akčná zložka, mohol vzniknúť kult s prepracovanou psychológiou postáv, ako neskôr v Departed. Takýto zámer tvorcovia bohužiaľ nemali, a tak nakoniec radšej ostali v bezpečných komerčných vodách, na čo im ale diváci neskočili. ()

nash.

Vzdálená ozvěna Chow Yun Fatových hongkongských filmů, která má sice vynikajícího, jako vždy osudového Chowa, po jeho boku snaživého, urputně se tvářícího Wahlberga, a kolem spoustu akce, ale přesto nedokázala vzbudit víc než pocit slušné, nicméně standardní podívané. Občas sice probleskne příjemně tísnivá atmosféra, a rozjede se akce, která vyloženě potěší, celé to však postupně začíná váznout a ztrácet na síle, kterou mají její hongkongské vzory. ()

klerik

Snaha o Woovsky štýl je jednoznačná, len akcii vždy chýba ten posledný krôčik. Ako policajný triler však veľmi dobré... ()

Chrustyn

Ačkoliv by účast Chow Yun-Fata mohla slibovat "Wooovskou" podívanou není tomu tak a na akci se snímek zaměřuje minimálně. Slušná akční krimi o ostříleném polodovi a naivním nováčkovi s dvěma většími přestřelkami. ()

Bauer

The Corruptor asi nebude český překlad Válka gangů a to je problém tohoto snímku. Čekal jsem nějakou cool záležitost, kde budou „fuckin‘ niggaz“, řetězy na krku atd. Místo toho jsem dostal rutinní policejní film o korupci. Něco málo akčních scén se zde našlo. Ovšem příběhové Válka gangů nic moc nenabídla. Role Marka Wahlberga je skvělá a překvapivá. Jeho výkon je rovněž dobrý. Yun-Fat Chow je bezpochyby kvalitní herec. Zde mi ale vadil. Např. scéna na toaletách, kdy dělá hluboký výdech a nádech, tak mi lezl neskutečně na nervy! Alespoň, že hudba je cool. Čekal jsem něco víc a bohužel za to může český překlad. Jednou za rok, nebo dva se na to rád podívám. Průměrný film. ()

Lacike

Posledny poriadny Chow Yun-fatov strielackovy film a zaroven jediny americky, ktory stoji za to. Replacement Killers ponukli len prestrelky, ale dejova stranka bola skratkovita a nefunkcna. Tentokrat sa vydaril aj pribeh, ktory znova pojednava o priatelstve a cti medzi dvoma kolegami a ich ochote obetovat jeden za druheho zivot. Akurat je skomplikovany tym, ze zo zaciatku nevystupuju voci sebe uplne uprimne. Ale to sa postupne zmeni. Za partaka dostal Chow mladeho Wahlberga. Vztah medzi nimi funguje solidne, ale na HK Chowove pecky to nema. Zaver tym padom nie je tak silny ako by mohol byt. Aj tak si myslim, ze lepsie napisanu ulohu uz Chow viackrat v americkom filme nikdy nedostal. Mimo hlavnej dvojky sa na malom priestore este predvedie Brian Cox ako Wahlbergov otec. Zaporaci pôsobia tak obycajne. Prilis nevycnievaju. Zaujmu hlavne obsadenim povedomych beckovych xichtov. Velkym plusom su 3 prestrelky a to hlavne ta velka uprostred filmu. Mozno ze nie su natocene tak stylovo ako v Replacement Killers, ale brutalitou a nekompromisnostou maju ovela blizsie k HK stylu. Zapletkou film trochu pripomina Training day. Akurat Corruptor sa odohrava nielen v cinskej stvrti ale aj vyustenie je klasicky cinske, takze mi sedi viac. 7/10. ()

Caszidy

Chow Yun-Fat jako protřelý Nick Chen a Mark Wahlberg jako zelenáč Danny Wallace ve výborně vykreslném prostředí čínské čtvrti. Oběma hercům role přesně sednou, až se nemůžete rozhodnout, kdo je vám více sympatický, zda Mark Wahlberg s věčně zatvrzelým výrazem, či Chow Yun-Fat s lišáckým úsměvem a sítí kontaktů na podsvětí, do které se už vlastně pomalu sám zaplétá. To je stylové policejní krimi The Corruptor oplívající hutnou atmosférou. ()

Terva

...........o násilí, zradě, a přátelství uprostřed války, která zuří mezi gangy v čínské čtvrti...........drsná honička ve městě se spoustou zastřelených působí velmi ponuře.........Kamera - Juan Ruiz Anchía. ()

corpsy

Ani zlý ani dobrý. Taký akurát. Nečakajte špičkový krimi, aj keď hlavne zásluhou hereckého výkonu Chow Yun-Fata to občas vyskočí nad priemer. ()

ConanVJ

Válka gangů je pomalu se táhnoucí krimi/triller, který má pěkný příběh ve kterém je i nějaké to překvapení. Akce zde taky nějaká je, ale neni to nic, co by z koho dělalo akční film jako takový. I přes to jsem se u filmu nenudil a díky hlavním postavám dám o jednu hvězdu víc, než průměr. Hudba se mi hodně líbila. 70% :) ()

Ellmariachi

Čínskou kuchyň moc nemusím a když už mafii, tak tu italskou. Tam je i ta kuchyně sakra lepší. Od filmu jsem přeci jen očekával více akce. Děj nebyl vůbec zlej, ale taky žádnej super zázrak. Nejsilnější prvek ve filmu je jak jinak MW, který roli hraje fakt naplno. Nvm jak jinak to nazvat. Všechno co vám podává mu prostě uvěříte bez mrknutí oka. Přiznám se, že se vůbec nejedná o můj žánr a možná i to se na konečným hodnocení projevuje. Film jako celek špatnej není, ale víckrát to vidět nepotřebuju. 68 procent. Bez MW bych byl na 60ti. ()

Skip

Snaha herců by byla, ale ono jaksi bohužel nebylo co hrát, takže z toho vznilkl jen takový průměrný film, což je velká škoda, protože Chow Yun Fat dokáže zahrát parádní role, jak ostatně všichni, kdo ho znají, vědí. ()

Dexter1

Film, ktorý sa na nič nehrá a vie presne čo a jak. Proste jednoduchý dej, ktorý sa ku koncu príjemne zamotá a do toho akčné prestrelky. 4* hviezdičky dávam za to, že je to poctivá akčná jazda, na ktorej sa dá príjemne odreagovať a vychutnať si strielajúceho Fata. ()