Vojna gangov

• Česko Válka gangů (viac)

Chinatown, New York. Detektiv Nick Chen je jedním z nejlepších místních policejních důstojníků a první Číňan, který se na toto místo vůbec dostal. Jeho úkol není snadný má udržovat křehký mír v Čínské čtvrti, který je neustále ohrožován válkou mezi Triádami a ještě nebezpečnějšími Draky. Chenovým partnerem se stává Danny Wallace. Společně mají docílit toho, aby teroristická organizace Draků neovládla newyorský obchod s drogami. Jenže jsou i jiné možnosti, jak policii zabránit v tom, aby odvedla dobrou práci. Korupce je přece stará jako lidstvo samo. (oficiálny text distribútora)

Looka

Podle mě silně nedoceněná, temná kriminálka s Chow Yun Fatem a Markem Wahlbergem v rolích nedobrovolných parťáků. Určitě Chowův nejlepší americkej film. ()

Lavinia

Propletenec korupce či vzájemné přátelské výpomoci mezi gangstery a policajty, se zápletkou vyšetřování právě této korupce tím nejnepravděpodobnějším mezi Číňany - tedy bělochem a zelenáčem. Přes otřepané téma dobře zahrané a podané, s poněkud klasickým koncem smrti zkorumpovaného. Doporučuji, název válka gangů je totální úlet překladatele. Ostatně ne poprvé. ()

Brooks

Nie tak primitívne ako prostoduchí Strelci na úteku, ale scenár, hoci sa sympaticky pokúša o dramatický oblúk, zapája do deja viacero strán a má prepracovanejšie postavy, nezaprie béčkové korene. Duo Fat/Wahlberg dobre obsadené, ale ich komplikovaný vzťah potreboval lepšie prekresliť. Teda ak mal byť srdcom snímky on a nie akčné scény. Tie sú mimochodom ok, je ich dostatok a choreografiou jasne odkazujú na Áziu. Soundtrack miešajúci zdanlivo nezlúčitelné ázijské motívy s hip hopom veľmi dobrý. Vizuál pôsobí trochu televíznym dojmom, ale to neprekvapí, Foley je "režisér remeselník" bez výraznejšieho autorského cítenia. V tomto omnoho viac vyniká práve režisér Strelcov Fuqua. Ten ostatne o dva roky neskôr nakrútil skutočný, audiovizuálne vycibrený masterpiece so silným scenárom, v ktorého tieni sa krčí väčšina podobných žánroviek, vrátane Vojny gangov. 3* ()

vieriX

Nečekaně málo akce na akční film což je dost nečekané. O co tu jde už jak film v názvu napoví o Válku gangu v čínské čtvrti je tu spousta podplacení prostě podraz který se v takovém byznysu běžně děje. Jeden z prvních čistě amerických filmů s Yun-Fatem a jedna z prvních roli pro Marka Wahlberga. Kdyby se přidalo trochu více akce něco jak byla automobilová honička ve městě tak bych byl mnohem více spokojený. ()

Uberlord odpad!

Na Marka jako ňoumu a Chowa, kterej má ztvárňovat nesmírného drsňáka, se prostě nevydržím koukat... třešničky v podobě pěti záběrů na jeden výbuch ani nebudu rozvádět. ()

macetoma

Docela povedený Hong-Kong z New Yorku. Jak Yun-Fat Chow tak i Mark Wahlberg podávají slušný výkon. Koukatelné až do konce. Dávám 4 hvězdy. ()

subic

50% za poměrně dost akčí a kulkami nešetřící podívanou, i když celkově to na mě udělalo spíš nudný dojem. Potřetí už se na to asi dívat nebudu. ()

ap2001

Pojem "choreografie akčních scén" asi tvůrcům tohoto filmu naprosto uniká. VÁLKA GANGŮ je režijně průměrná, ale jakmile dojde na "akci", selhává kamera i vedení herců (naprosto nedostatenčně je natočeno napřílkal "rozstřílení obchodu s lampami"). Je to zkrátka asi na úrovni TV seriálu "Kung-Fu". ()

aneta105

Cekem dost překvapivý ala čínský nášup gangů. Ale na tu dobu, kdy byl film natočen to vypadá jak gansterka z 60. let, a to stylem a hl. akční scénou. 50%. ()