Tajemství starého hotelu

• USA The Innkeepers (viac)

Starý, opustený hotel Yankee Pedlar Inn, ktorý je už takmer bez zákazníkov má otvorené posledný týždeň a potom definitívne končí. Poslednú šichtu si napísali Claire (Sara Paxton) s kamarátom Lukom (Pat Healy) a keďže sa nudia, rozhodnú sa vypátrať a nadviazať kontakt s duchom Madelaine O'Malley, ktorá tam údajne prebýva a ešte nenašla svoj pokoj. (sochoking)

noriaki

Ti West očividně ovládl zásadu, že člověk se nejvíc bojí toho co nevidí, a dovedl ji do důsledků. Innkeepers totiž pro jistotu neukazují vůbec nic. No, to bych panu režisérovi křivdil, několik lekaček se přece jenom objeví, ale většinu času není ve filmu víc, než zdlouhavá tísnivá atmosféra nejasného pocitu ohrožení. Scénu za scénou postupně houstne a houstne, až se nakonec rozplizne do ukrutné nudy, která spolehlivě zahubí jakékoliv napětí. Závěr má sice ty správné grády, ale po tom všem nekonečném čekání na mě nemohl fungovat. A to říkám jako člověk, který při hororech pravidelně umírá hrůzou a několik z nich vůbec nejsem schopný dosledovat. ()

uiu

Jako horor film pokulhává na celé čáře. Spíš se jedná o jakýsi thriller, u kterého se stejně nebudete bát a i když je hlavní hrdinka sympaťačka, její osud vám bude u konečníku. Kdyby tam bylo víc bubákování a vysvětlená minulost hotelu (kdo jsou ostatní duchové kromě Madelaine) asi bych šla s hvězdičkou výš. Takhle je to spíš nudárna na druhou, kde zaujme pár scén a zbytek je jen vata. ()

TKKMR

Dalo sa, nechýbajú tu strašidelné scény pri ktorých človeka sem tam aj mykne. Predstaviteľka hlavnej postavy Sara Paxton síce nie je nejaká krásavica, ale je to také sympatické roztržité trdlo, na ktoré sa dobre pozerá :) ()

lennyd

Majitel chce tento starý hotel zavřít, a toto má být poslední víkend, kdy je hotel v provozu. Posledními zaměstnanci jsou Claire (Sara Paxton) a Luke (Pat Healy), kteří chtějí posledního víkendu a téměř prázdného hotelu využít k tomu, aby objasnili desítky let stará svědectví o duchovi ženy, zavražděné právě v tomto hotelu. Oba jsou velice překvapeni, když se jim podaří navázat kontakt ... Musím říct, že se většinou u filmů nebojím (čest výjimkám), a ani u Tajemství starého hotelu (btw: proč se mi stále vkrádá do mysli nejmenovaná pohádka?) jsem to nepředpokládal. O to víc mne překvapilo, že jsem se větší polovinu filmu docela regulérně bál - a pravda, taky nechápal, proč se Claire v podání Sary Paxton tak honí za duchama, když je ještě větší posera než já :). Ale zpět k filmu - kromě samotného závěru se mi líbil i vizuálně, i po herecké stránce (Saře to fakt sluší), takže nemám (až na ten závěr) takřka co vytknout... ()

headcrab

Subjektivně by to bylo za tři, ale je to opravdu pěkně zvládnutej horor s výtečnou atmosférou (u mě vede scéna "She`s right behind you" , to jsem fakt nedýchal, dokonce i teď jenom když to píšu, mám husinu). Pomalý tempo tady je imho líp využito děním něčeho zajímavýho, než v "The House Of The Devil", u kterýho jsem se docela nudil. V Innkeepers se o zábavu mj. stará hlavně Sara "cute" Paxton, a to nejenom svým vzhledem, ale hlavně herectvím. Je prostě super :). Za zmínku stojí i hudba, jež se hezky projeví již u úvodních titulků, ikdyž občas při určitých dialozích bych ji vystříhl. Nicméně celkově se nemůžu ubránit pocitu jakési prázdnoty, kterou mne snímek "naplnil". Strašně jednoduchej a "omletej" příběh, navíc mě duchařiny obecně moc neberou, takže myslím, že zážitek brzo vyprchá a zůstane jen vzpomínka na kukadla Sáry a pár těžkotonážních scén. Každopádně byla by škoda ublížit tomuto počinu pouhými třemi hvězdami, budu tentokrát hodný a více objektivní :). ()

ghatos

A můžu se zeptat proč? Nikdo neví z jakého důvodu se to stalo. Dvě, tři scény s duchy a trhlou blondýnkou...no to byla ohromná hororová pecička. Jinak mám tady vzkaz pro pana J*A*S*M od dvou hororových znalců. Nejvíce je pobavil výrok: "přesně moje krevní skupina"..."tak to asi funguje na vodu" a propukli v upřímný smích :) . Jednoduše se jedná o naprosté předpotopní ultranudné fiasko. Za kameru 28%. ()

Guzo

Velmi pomalý a klidný rozjezd, nicméně sem mi docela sedl, i když to jinak moc nemusím. Innkeeprs nepřichází s ničím novým, ani nepatří k tomu lepšímu v rámci žánru - zejména konec přijde poměrně zničehonic a nikdo se nemá k tomu aspoň naznačit co, jak proč atd. Ovšem jako jednorázovka před usnutím (opravdu se nikdo nemusí bát, že by pak strachy nespal).. Proč ne. 5/10 ()

Lukyn007

Horory miluju, proto jsem byl po shlédnutí překvapen, že jsem o tomto snímku neslyšel dříve. Atmosféra je boží a hlavně ten konec....jsem rád, když takto končí hlavní hrdinové:) Slušná filmařská práce!!! Po Drag Me To Hell asi nejlepší duchařina za poslední léta. 80% ()

JančiBači

Ale som sa nechal oklamať filmovým plagátom.Velmi nudný horor v ktorom sa prakticky nič nedeje a nič Vás nevylaka. Čakal som že sa to rozbehne a čakal som zbytočne.Čakal som že možno prestanem chodiť po filme do pivnice ale žiadna trauma z pivničnych priestorov sa veru nekoná. Kelly McGillis od čias Top Gunu zostarla na úroveň Judy Dench (samozrejme nie herectvom). ()

U.Tarare

Ale no ták, horor? To sotva. Většina filmu se tváří jako nudný blábol, lehce prošpikovaný suchou komediálností. Hororově se film tváří pět minut na konci třetí části. Když už jsem načal to rozdělení filmu, bylo zbytečné, navíc traho děj, který už sám od sebe se táhnul jak smrad z popelnice. ()

manonfire

Klasické fanoušky hororů tohle unudí k smrti. Tempo gradovalo rychlostí poločasu rozpadu a film byl děsivý asi jako výstřel žaludu z Rumcajsovi pistole. Přes polovinu to táhnou sympatičtí herci a zejména Sara Paxton hraje svou bezprostřednost s takovou bezprostředností, až se jedná o čirou roztomilost, byť profesionálního rázu. Pokud jde o samotné strašení, tak přichází až v poslední třetině filmu a dá se nazvat solidním. Bohužel se zase nevyhneme klasické nelogičnosti v chování hrdinů a to jsou u mne povinné body dolů. Přesto na horor slušných 60% ()

greath

Podobne ako u House Of The Devil aj tu sa to vlečie po celý čas v strnulom tempe, no tie scény s duchmi sú strašidelnejšie než kdekoľvek inde. Veľká škoda. Ti West raz natočí horor desaťročia, ale The Innkeepers to zatiaľ nie je. ()

Forsberg11

Mne sa to páčilo. A aj keď moje hodnotenie na to možno nevyzerá, film som si užíval a po jeho skončení som o ňom ešte dlho premýšľal. Hlavne vďaka skvelej ústrednej dvojici, ktorá ťahá prakticky celý film. Najmä Sara Paxton dostala konečne sympatickú, normálnu rolu, nie ako napríklad v remaku The Last House on the Left, kde hrala typickú teenagerskú pipku. Tu mi naopak jej vystupovanie pripadalo veľmi zlaté a počas celého filmu som jej fandil. Nedá mi nespomenúť najmä scénu s vynášaním odpadkov, na ktorú už asi nikdy nezabudnem. Remeselne je snímok takisto na vysokej úrovni. Dlhé nájazdy kamerou po poloopustenom hotely sa mi nesmierne páčili, rovnako ako dialógy. Čo sa týka samotnej hororovej stránky The Innkeepers tam je to už trochu horšie. Našiel som tu síce pár skutočne silných momentov, ktoré mi doslova zvierali hrdlo a spôsobovali zrýchlený tep, ale bolo ich omnoho menej ako som očakával, alebo, aby som sa lepšie vyjadril, menej ako sa dalo z daného námetu vyžmýkať. Starý hotel plný tajomstiev a historiek o duchoch je priam stvorený na silný hororový príbeh, pri ktorom budú ľudia hýkať strachom. Nie, vôbec nepotrebujem šokujúce, infarktové ľakačky. Očakával som skôr viac atmosferických scén, pri ktorých len čakáte, čo sa kde zjaví, čo kde na vás vyskočí. Ako napríklad scény v suteréne, či scéna v izbe starého pána. Najmä preto nemôžem dať viac ako 3*. Nevyužitý potenciál neodpúšťam... ()

BMAJTZ

Tenhle horor nehoror nejde označit jinak než za "lekací". Člověk se moc bát nebude, protože přesně ví co v následující scéně přijde, ale přesto ho ty lekačky občas překvapí. Jinak příjemné herecké obsazení. ()

Šakalík

Tenhle film je docela paradoxní. Na jedné straně se v něm vlastně nic neděje, námět je obehraný a zpracování duchařských scén úplně bezkrevné. Na straně druhé jsem se přesto u filmu nenudil, ba naopak, několikrát jsem se od srdce zasmál. Hlavní devízou filmu je zdařilý casting, kdy především Sara Paxton se slušivým krátkým sestřihem překvapuje mile přirozeným hereckým výkonem a přestože profil její postavy žádné světoborné herectví nevyžaduje, tato lehce odlehčená role jí myslím sedla báječně. Film jako takový pak opravdu NIČÍM nepřekvapí, přestože ve finále poněkud potemní, ale nijak kulervoucího závěru se divák stejně nedočká. Zkrátka a dobře - přestože tento film jako duchařina propadá na celé čáře, celkově bych jej nijak nezatracoval, protože nabízí nenáročnou podívanou s lehce strašidelnými prvky a spoustou úsměvného odlehčení. Já jsem se docela bavil... ()

MiaMoonlight

Jedním slovem PRŮMĚR. Chvílemi film ovládá docela nuda. Co ale nezvládá vizuální stránka, to vám vynahradí zvukař. Tedy pokud máte doma zviřátko, tak nedělejte tu samou chybu jako já a radši ho pošlete pryč z pokoje, jinak hrozí, že dostane infarkt při nějaké úchvatné "lekačce" - no, minimálně se bude trhavě probouzet ze spaní a mít vás za to hrozně "rádo". ()

sedm.1

Jedno je zcela neoddiskutovatelné. Ti West si zaslouží uznání za to, jak z filmu bez děje dokázal vytěžit tolik fungujích napínavých a atmosférických momentů. The Innkeepers totiž vážně postrádá jakoukoliv zápletku. V úvodních 70 minutách si na recepci povídají dvě postavy, které povětšinou řeší voloviny, sem tam dojde i řeč na ,,podstatné" duchy a když už se nemají o čem bavit, jdou se projít po hotelu. Bohužel, když pak dojde i na nějaké to akčnější strašeníčko, stejně to nakonec vyzní celé naprosto do prázdna, neboť místo jakékoliv pointy je nastoleno jen spousta otázek? A já vůbec nechápu, že to vůbec nikomu navadí. A jestli to byl záměr, tak to pěkný hovno!!! Buď jsem tedy byl totálně nepozorný divák, nebo sjetej jak kráva, ale prostě nechápu, co tam například dělal ten dědek a proč udělal to co udělal. A jaký byl vlastně význam postavy v podání Kelly McGillis, kterou jsem jen tak mimochodem vůbec nepoznal, jak nám teta zestárla. A co duch Madelaine O'Malley. Její podstata? A co se vlastně stalo v závěru ve sklepení? A proč toto? A co tamto? Spousta otázek, vysvětlení žádné. Jak jsem už ale zmiňoval, přes všechnu tu nicotnost se ale stejně Westovi podařilo snad zázrakem udělat docela záživnou podívanou, navíc to celé oživuje sympatická Sara Paxton, jako celek mě to ale především právě kvůli dějové prázdnotě a absolutní absenci jakéhokoliv smyslu spíš vážně nasralo. ()

DavidS.

Duchařina řízlá nezávislou konverzačkou, která klame tělem...Události se odvíjejí velmi pozvolně a je jen otázkou individuálního zhodnocení, zda se jedná o pečlivé budování atmosféry, nebo je zkoušku divákovy trpělivosti...Nicméně výsledný dojem byl znepokojující s lehkým mrazením v zátylku...Po dlouhé době bylo příjemné sledovat interiérově stísněný horor, který není další variací na home bubu video... ()

Spike23

Komediální úvod mě docela i bavil a herci mi taky nepřipadali vůbec špatní a dokázali mě u filmu udržet, i když se nic nedělo. Akorát je tu jeden takový menší problém - ten úvod trvá přibližně hodinu a čtvrt, z toho hodinu se tam opravdu neděje vůbec nic a když konečně začíná jít do tuhého, nakonec se z toho vyklube akorát scénka budící hororový dojem, na jejímž konci se nestane absolutně nic. No a když už doopravdy jde do tuhého během posledních 20 minut, nemohl jsem uvěřit, jak rychlým tempem na mě přicházelo znechucení z toho, jaká amatérská demence se z toho stává, no a pak přišel konec samotný - Shift + Delete, zdarec. ()

bari68

Čo sa týka námetu a spracovania je to už ako sa hovorí stokrát obohraná pesnička. Atmosféra je celkom dobre budovaná, avšak finálne ľaknutie občas pôsobí až smiešne. Film z kategórie u ktorých za krátku dobu budem pri názve tohto diela rozmýšľať, či som to vlastne niekedy videl, ...že mi to niečo hovorí. ()