Tajemství starého hotelu

• USA The Innkeepers (viac)

Starý, opustený hotel Yankee Pedlar Inn, ktorý je už takmer bez zákazníkov má otvorené posledný týždeň a potom definitívne končí. Poslednú šichtu si napísali Claire (Sara Paxton) s kamarátom Lukom (Pat Healy) a keďže sa nudia, rozhodnú sa vypátrať a nadviazať kontakt s duchom Madelaine O'Malley, ktorá tam údajne prebýva a ešte nenašla svoj pokoj. (sochoking)

legatio

V rámci žánru určitě nadprůměr vzhledem k opravdu intenzivnímu napětí, ale jinak ničím výjimečný horor. A nepřekvapilo mě opět a zase nelogické chování postav. ()

Eraserhead

Škoda té první hodiny, která je táááákhle dlouhá a nic zajímavého se tam nestane. Ani se nedá říct, že by se nějak budovala atmosféra. Celkově je to bohužel spíš průměr a ta velmi slabá čtvrtá hvězda patří především poslední, strašidelné půlhodince, se kterou se ale mělo začít dřív, a za to že mi byla Sara Paxton strašně sympatická :-) ()

Corpsegrinder

Prakticky celý film se nic neděje a buduje se atmosféra aby se nakonec pravá hororová stránka předvedla ve skoro závěrečných 10 minutách. Na konci filmu jste na tom stejně jako na začátku, nic nevíte, nic jste se nedozvěděli, absolutně žádnou hodnotu to nemělo. Dvě hvězdy za slušný duchy a nohy. ()

Holina

Standardní duchařina se standardním závěrem. Bohužel. Čekal jsem mnohem mnohem více, ovšem jednu věc filmu upřít nemohu. Napínavou atmosféru, která by se dala krájet. To jako za jedna. ()

t.mon

Tak tohle je opravdu jasná pětihvězda s hvězdičkou s hvězdičkou. Klepal jsem se od SPOILER! první minuty se zombíkem a hned jsem věděl, že tohle bude pecka. The Innkeepers opravdu nejsou pro každého, ale zde souhlasím s uživateli J*A*S*M, panjosef a JAn, protože tohleto je opravdu horor s velkým H. Sara Paxtonová od výplachové Shark Night přešla k větším rolím a Ti West z ní udělal opravdu hvězdu. Postava s astmatickým záchvatem, bez síly (odpadky) a odhodláním objevit Madeline O´Malley, si West opravdu líp vymyslet nemohl. A o Madeline řeč není, z tý se podělá skoro každej. Bulvy jedny zatracený. A 52%? Proč? Best Horror of the Year 2011 ()

MareT.

Bylo to něco jiného, než jsem od toho očekával, ale dalo se to přežít. Já režisérovu prvotinu moc nemusím, ale líbí se mi jak si hraje se styly a způsoby jak natočit horor. Velkou chybou tohoto je natáhování a ve finále to čekání za to nestojí. Já mám trpělivost, ale potřebuji určitou odměnu za mé čekání. Tady se toho moc nedočkáme. ()

Ezekiel1

Žádná velká hororová mega petarda zrovna THE INNKEEPERS není. V titulních rolích nesympatická, vyplašená blondýna spolu s frajerem, kterej vypadá jako starší verze komiksového Tintina :) První hodinu se kromě jedné dobré lekačky a trapných rádoby gagů vlastně nic nestane...ve zbytku filmu už se dá mluvit o jakémsi budování napětí a celkem povedeném závěru...suma sumárum, nic nového v rámci žánru...70% P.S. snímek je spolehlivým důkazem toho, proč se vyvarovat sledování TRAILERu ()

iampatrik

50% Bohužel ani zdaleka se Innkeepers neblíží vynikajicímu Insidious.. Abych třičtvrté filmu sledoval prakticky nic a až v samotném závěru si užíval vyšperkovanou duchařskou podívanou, to je málo a závěr u mě nepřebil většinu filmu. Co se však od první do poslední sekundy povedlo, byla skvělá hudba. ()

Erinye

Zpočátku to vypadalo slibně, horor ve starém klasickém stylu. Tajemna tam bylo tolik, že by se dalo krájet, ale pak, nevím, nějak se to zvrtlo, a já nevěděla, o co tam vlastně jde. Pobíhající Sara Paxton, s očima navrch hlavy, Kelly McGillis se na médium moc nehodila a závěr pro mě zůstává otevřený, vlastně jsem ho vůbec nepochopila. Bohužel, od tohoto díla, jsem čekala mnohem víc, a bylo pro mě zklamáním. Pro mě horor o ničem, možná, kdyby se mi dostalo vysvětlení, změnila bych hodnocení, ale takhle dávám slabé 2*. ()

Teabag

Opravdu dobré horory obvykle nepotřebují obří rozpočet, nepotřebují ukazovat hrozivé příšery nebo litry krve... Opravdu dobré horory dokonce často nemusí ukazovat téměř nic. A přeci to funguje! The Innkeepers jsou brilantní ukázka toho, že méně je někdy více, že Sara Paxton je výjimečně hezké děvče a že do sklepa se někdy prostě chodit nemá... 5* ()

J*A*M*A*L

Většinou béčkové filmy a horory hodnotím čtyřmi hvězdičkami, pokud se mi moc líbily a plnému počtu se většinou u těchto typů vyhýbám, ale u všeho existují velké výjimky, no a The Innkeepers jsou jedna z nich s tím, že to je jedna z vůbec nejlepších výjimek co jsem (prozatím) za život viděl. Skutečně hrozně zajímavá, strhující, na konci i brutální a napínavá duchařina. Podoba filmu související s pro mě dost podprůměrnou duchařinou 1408 je jen v tom hotelu a jinak je to totálně jiná pecka. Ti West je zřejmě podle ohlasů jeho i jiných hororů docela cool režisér, však já už se chystám mrknou na jeho dřívější dílo The House of the Devil, tak uvidíme, jak se předvedl. Nicméně za své hodnocení u Innkeepers jsem docela i hrdý, proč bych vlastně tomu těch pět hvězdiček nemohl dát? Jen párkrát přišla malá nuda, ale jinak solidní duchařina, ano trošku jsem se rozmýšlel, zda dát přeci jen ty čtyři hvězdičky, pač to nebylo dokonalé dílo, ale pět hvězdiček si to přeci jen zaslouží. Perfektní hororový zážitek. Kdo má rád horory, kdo hororem žije a kdo je miluje, tak musí valit oči. ()

Haymar

Nuda, nuda, nuda - 95 minut čumíte buď do zdi, do tmy nebo na vyjetou, šedivou rašpli McGillisovou... Což je teda vážně horor (ale ne v tom smyslu, jak to bylo původně pány tvůrci zamýšleno) heh! ()

Asmodin

Závěr filmu mu mě hodně zklamal. Očekávala jsem nějaké velké vyustění té hádanky domu, kterou nám předložili. Celé to bylo takové bez smyslu. ()

sona123

Ztráta času. Sympatická Sara Paxton - fajn. Dva looseři jako recepční v hotelu, který se za pár dní zavírá a navíc v něm prý straší - no paráda. Hned v úvodu nám tvůrci předvedou, že lekačky by jim šly....příběh se buduje velmi dobře, postavy super, ani málo, ani moc...napětí houstne - ale na můj vkus kde nic, tu nic. Sex bez sexu. Škoda, chtělo by se zvolat - a takový potenciál to mělo! ()

Kejf.

Další zbytečnej horor..na to, jak dlouhá je stopáž, tak se ve filmu vlastně vůbec nic neděje. Lekačky chabý, tempo pomalý. Poslední bubu scéna dlouhá tak minutu... Na druhou stranu ale nemůžu upřít pár vtipnejch scén, to zase jako jo, ale to dobrej horor nedělá :D ještě jedno plus dávám za to, že hotel Yannee Pedlar Inn skutečně existuje :) za mě zklamání, sakum prdum za 3 hvězdy ( hodně o prsa) a jedna rada na závěr: Tii, jdi na soukromou lekci točení hororu k Wanovi ;) ()

j0nathan

The Innkeepers dle mého předčilo The House Of The Devil o několik tříd. Moc se mi líbila kamera, herci v čele s roztomilou Sarou Paxton byli uvěřitelní a hudební doprovod, který krásně doplňoval záběry kamer skvěle dohušťoval už tak dost hustou atmosféru. Z Westa se klube mistr atmosférických hororů a myslím, že se můžeme na jeho tvorbu do budoucna těšit. ()

wampire23

No tak to teda nemožno nazvať ani hororom. Ani neviem, čo ma nasralo viac. Či fakt, že tento ,,skvost" natočil režisér naozaj podareného snímku House of the Devil, alebo tých 100 minút nudy, alebo afektovaná Sara Paxton. Príbeh úplne o ničom, bez nejakého zmyslu (možno to bolo tým, že som dosť času ani poriadne nedával pozor a hibernoval som, ale to je vina tvorcov) s minimom (asi dvoma) podpriemerných ľakačiek. Toto si divák naozaj nezaslúžil. Tú jednu hviezdičku dávam za akúsi pochmúrnu náladu, ktorú vo mne film po skončení zanechal, aj keď to môže byť aj dôsledkom slabotiny, ktorú som poslušne vyše pol druha hodiny sledoval. ()