Tajemství starého hotelu

• USA The Innkeepers (viac)

Starý, opustený hotel Yankee Pedlar Inn, ktorý je už takmer bez zákazníkov má otvorené posledný týždeň a potom definitívne končí. Poslednú šichtu si napísali Claire (Sara Paxton) s kamarátom Lukom (Pat Healy) a keďže sa nudia, rozhodnú sa vypátrať a nadviazať kontakt s duchom Madelaine O'Malley, ktorá tam údajne prebýva a ešte nenašla svoj pokoj. (sochoking)

Euchrid

Stačí v hodnocení trochu přidat a 4 je na místě. Hlavní dvojka (ne Mcgillisová) je tak přirozená a zábavná, že by mě bavilo se na ně dívat i kdyby film o ničem jiném nebyl. To společně s momentkami solidního mrazení a vůbec kvalitou zpracování tak trochu maskuje fakt že ve filmu pořádně není žádný přiběh, který by stál za řeč. Nevýhoda to je ale jenom směrem ke konci a tam stejně na nějaké přemýšlení není čas. Takže okej. ()

Conducteir

Starej hotel se skvrnama od koberce. Pokoje s vrzajícíma postelema a hlavně zlo které se z něj zapomnělo na recepci odhlásit. Překvapivě poutavá podívaná po přečtení zdejších rozporuplných verdiktů. ()

dewil21

Možná vás odrazuje hysterie a taky trochu debilita v chování Claire a přejete si, aby jí Madelaine O'Malley co nejdřív pověsila za krk na trám, případně jí schovala inhalátor a zahrála Beethovenovu 5. c moll symfonii na to starý piano v salonku. Ono všeho do času... Ti West vybudoval atmosféru tak hustou, že jsem se bála odtrhnout oči od zdi (projekce, vole) a ke konci jsem měla fakt obavy, aby mý sexy spoďárky neutrpěly (pr)újmu. Do sklepa teda hodně dlouho nepůjdu, ani kdybych nějakej měla. V pokleslém žánru, co se zove horor, je u mě tehle snímek dost vysoko. ()

Knor

Vynikající stylová duchařina postavená stejně jako dřívější Westův Dům Ďábla na atmosféře. Je vidět, že Ti West je mimořádně poctivý režisér. Tohle je poctivě budovaný strach a napětí. Na odlehčení je tu pár vtipných momentů, které se prostě hodí a padnou tam. Film je úžasně strašidelný a je stupňovám až do konce, který je tím pravým děsivým vyvrcholením. Tohle mě opravdu baví a Ti Westa za to hodně uznávám. Výborné ()

Megynka

Už dlouho jsem neviděla nic tak zbytečného. Na druhou stranu jsem se ale nenudila, asi hlavně díky hlavní hrdince, která byla velice sympatická. Dvě hvězdičky dávám hlavně díky ní a taky proto, že ač tento film byl opravdu o ničem, tak nějak byl prostě ... fajn ... ()

windows

Levné a přece nudné. Strašný výkon herců Sary Paxton a Pata Healyho. Ve filmu se toho děje velmi málo hororu - pokud to lze tak vůbec nazvat. Ztráta času... ()

Ewík

Ja vím, že horory ymají být tak trochu debilní a lidi mají dělat nelogičnosti...ale tohle bylo moc přímočaré... a ukrutně moc natahané. Přesně, jak píše ricci.s - tempo to totálně zabilo. ()

Koprix

To tak jedete v 9 večer se Student Agency poloprázdným ztemnělým autobusem a říkáte si, že se u toho třeba budete aspoň trochu bát. A nakonec se bojíte maximálně toho, že oslepnete, až tvůrci filmu konečně uhradí účet za elektřinu a hlavní postavy přestanou chodit v naprosté tmě. Na druhou stranu se na ně aspoň nemusíte koukat, protože absolutně ničím nezaujmou - ba naopak. Herecký výkon Sary Paxton je tu zoufale špatný, a i kdyby nebyl, hraje holku tak neskutečně protivnou a blbou, že byste jí ještě z těch schodů do sklepa kopli dolů a zamkli za ní na tři západy. (Ne, vážně, na to nepotřebujete inteligenci Stephena Hawkinga, abyste nešli dobrovolně do sklepa potom, co jste tam vlezli poprvé a začalo vám jít o kejhák). Chlápek v podání Pata Healyho není o nic moc lepší, když celou dobu strašně drsně kecá o svém bububu a pak, když se začně konečně něco dít, stáhne ocas mezi nohy a zmizí. No a Kelly McGillis tu dokončuje "správnou" horor trojku v roli postarší herečky, která hraje médium tak uvěřitelně, že byste ji místo do hauntedhausu poslali tak leda do cvokhausu. Takže abych to shrnula: zápletka nezajímavá a nudná, postavy nesympatické a ty repliky, co jim tvůrci vkládají do úst, jsou hodné poblblých třináctek, co se podívají na V tom domě straší a nenapadne je nic lepšího, než se zavřít na záchodě a vyvolávat duchy. Jednu hvězdičku za toho autobusového šlofíka. A můžete být rádi. ()

chlebo odpad!

Úplnou náhodou som s rovnakým nadšením absolvoval aj House of the Debil a keby ma to napadlo predtým, než som sa unúval tejto turbokokotine venovať ani by som sa neobťažoval, a ako mnohokrát predtým, venoval by som sa nejakej chvályhodnejšej činnosti, napríklad sledovaniu majstrovstiev sveta v šprinte akvárijných korytnačiek na sto metrov. Treba ale uznať, že tá atmosféra sa dala krájať a ako aj pri The House of the Debil som sa skoro posral strachom, že tú pojebanú ledva desaťmetrovú chodbu prebehne rýchlejšie než vyššie spomínané korytnačky svoju stovku. Keď ma po skončení moja pozorná rodinka zobudila, neostalo mi iné, než skonštatovať, že podobné hororové velezážitky nedokážem so svojím nízkym IQ a mizerným hororovým cítením asi poňať, a preto nechápem, že tomu niekto môže dať niečo viac jak odpad. Ale ako trest pre neposlušné detičky, poprípade ako uspávanku pre ešte mladšie a poslušné detičky odporúčam. ()

Brmbolec

O niečo lepšie ako The House of the Devil, ale stále tomu niečo chýba. Atmosféra bola fajn, ale by sa to zišlo nejak okoreniť. Totiž niekoľko nudných scén to zabíja. Páčili sa mi scény nahrávania - piano scéna a scéna v pivnici. Možno keby sa West nesnažil o prílišný realizmus... Inak oveľa lepšie ako vyššie spomínaný Dom diabla... 70% s prísľubom, že ďalší Westov horor bude ešte lepší... ()

intro

Dobře odvedená hororová práce. Musím se přiznat, že chvílemi mě opravdu zatrnulo jako už dlouho ne. Jediný problém The Innkeepers je podle mého, že toho opravdového hrůzu nahánějícího dění je ve filmu pramálo (asi tak 20 minut:( ). Trošku škoda. Ovšem i tak já dávám pěkných 75%. ()

Soubi

Překvapivě nepůsobivý horor, neboť má několik rysů filmů, pro které mám slabost - duchy, strašidelné domy a sympatické herecké obsazení. Zbytek je ale špatně dávkován - po dlouhých rádoby strašidelných atmosférických scénách přichází na řadu laciná lekačka a tak pořád dokola. Těch několik světlých (rozuměj - strašidelných) momentů film nevytrhne. Za kameru a zpracování 2* ()

Mr.nachos odpad!

Tak tohle je snad ten nejhorší duchařský horor jaký jsem kdy viděla. Nepomohlo ani to, že jsem se na to koukala o samotě v jedenáct v noci a v úplné tmě. Za prvé obsazení. Ani jeden z herců ve mě nevzbudil sebemenší sympatie. Hlavní hrdinové na mě působili spíš jako velmi jednodušší lidé. Zvláště Luke působí jako po lobotomii. Za druhé atmosféra. Snaha navodit lekavé scény a scény se stupňující hudbou a čekání na lekačku, která nakonec nepřijde....no dobře, ale celkově ten film vypadá jako béčko z 80. let. A za třetí stopáž. 100 minut?? Vážně?? Už po 20 minutách jsem se začala nudit, ale pořád jsem si říkala, vydrž, má to pomalý rozjezd, a ono nic. Je obrovská škoda, že téma filmu se někde ve třetině vytratilo a hrálo se už jen na to, jak moc se recepční bojí, protože právě kvůli příběhu jsem se na to koukala. Nechtěla jsem vidět bezduché herce (vážně??herci??), ale chtěla jsem vidět příběh o hotelu, kde se stala tragédie, po které je v hotelu stále uvězněn duch, který nemůže odejít. A nezapoměňme na tajemnou uchlastanou herečku Lee, která je obdarována schopností komunikovat s duchy a jediné, co z ní vypadne je jakási předtucha neštěstí, spojená se třemi bytostmi. Napětí nikde. Efekty příšerné, při pohledu na oběšenou nevěstu jsem si myslela, že je to vtip, tohle mělo někoho vylekat? Napnout k prasknutí? Ježiš, i před 30 lety měli horory větší hloubku. A poslední pasáž bezpochyby nejlepší. Recepční bobkuje strachy nechce zůstat sama a čekat na toho troubu, ale přesto jde úplně sama do sklepa, kde ví, že straší, hledat někoho o kom ví, že je nahoře v patře. Logika na entou. Zív. ()

MarsVl odpad!

Bože, vždyť se tam ani jednou neleknete, ani ta atmosféra není nějak strašidelná. Ty kostýmy a masky jsou jak z dobrovolnického divadla. Hrůza, po dlouhé době odpad! ()

jafuska

ano, tak tomuto říkám povedený film, ano je to amatérsky zahrané, až přehrávané, ale napětí, které by se mohlo krájet, prvních pár minut nic moc, ale pak se to rozjede na plné obrátky, strašidelný hotel a ruku na srdce, co když v nějakém hotelu někde se mohlo stát něco podobného? to nikdo nemůže s jistotou říci, že by se to nemohlo klidně stát, a duchové to je pro mě ta velká dobrá záhada, ale musí to být přesvědčivé, a působivé a tento film je až moc, super. ()