Boratův navázaný telefilm

• USA Borat Subsequent Moviefilm: Delivery of Prodigious Bribe to American Regime for Make Benefit Once Glorious Nation of Kazakhstan (viac)

Čtrnáct let po své první cestě do Ameriky se kazašský reportér Borat Sagdijev musí vrátit do USA, aby zachránil pověst Kazachstánu. Zde zasáhne Boratova patnáctiletá dcera Tutar, která mu překazí plány. Oba dostanou mnoho zajímavých lekcí o americké kultuře, politice a covidu 19. (HBO Max)

VasaX

Takové opáčko zasazené do světa roku 2020. Kvalitní cringe, ale k šoku nedochází - on svět mezitím posunul svůj vlastní level šílenství zase o kus dál. člověk tady má ještě větší pocit toho, co je zinscenované a co je "autentické". Jako pár věcí se povedlo, zbytek se ale příšerně táhne a už to prostě není ono. ()

hroubek

Dvakrát do té samé řeky nevkročíš. Sacha Baron Cohen se vrací ke své nejslavnější postavě a přináší nový příběh a novou pouť do USA. Doba se od prvního Borata změnila. Čtrnáct let je hodně dlouhá doba, zvláště dnes, když je všechno rychlejší, dostupnější a přístup k internetu a informacím má každý hned po ruce. Cohen si moc dobře uvědomil, že nemůže přijít s tím samým jako přišel v době prvního Boratova filmu. Musel se oprostit od nahodilosti a přidat více na filmovosti. Trochu jsem se bál, že to nebude tolik fungovat a bude to více trapné, než vtipné. Narovinu říkám, že moment překvapení je pryč. Kolikrát odhadneme fór dříve, než začne nebo už předem nám bude jasná jeho pointa. Přesto se Cohenovi povedly desítky opravdu vtipných momentů, které mě poslali do kolen. Cohen si něco podobného vyzkoušel v projektu Who is America a zde to spojil se svou nejslavnější postavou. Největším plusem nového filmu o Boratovi je herečka Maria Bakalova, jenž výborně sekunduje Cohanovi a je mu skvělým spoluhráčem a evidentně jí bavilo všechno co spolu dělali. Není to tak geniální jako jednička, ale slušná a velmi zábavná komedie to je. ()

Brain-D

Z celého pokračování mám pocit, že je to příliš nastavované a né tak improvizované jako první díl. Když se k tomu Cohen přiblíží, tak je to stejně takové neslané nemastné. 45% ()

Sany33

Príbeh: Borat sa dostáva von z vezenia a môže sa očistiť iba tak, že svoju dcéru nanúti americkému primátorovi. Po svojej ceste sa stretáva s množstvom zvláštnych situácií ako to vie iba on. Herecké obsadenie: Sacha Baron Cohen (nar. 1971, Velká Británie)je typ herca, ktorý už dávno prerazil herecké dno a tak nám nezostáva iné iba sa pozerať ako sa topí v tekutom piesku vlastnej stupidity. Prevedenie: Ako bola jednota celkom zdravo nechutná a držala sa fekálneho humoru, dvojka je silená a strojená a nové postavy mi tam jednoducho nešli do deja. Pocity: Na prvom diely som sa dobre pobavil, lebo som nevedel čo čakať ale to to bola iba kopírka overeného fekálneho humoru, ktorý po toľkom čase už ale nie je vôbec vtipný. Pridaná hodnota: Film asi nemá pridanú hodnotu cítiť z neho iba možnosť vytrieskať prachy z overenej značky, ktorej vlak humoru odišiel už pred pár rokmi. 32% ()

WincKruspe

Chybí tomu ta lehkost jedničky. Místy je to velmi nucené, taky dost zmatené. Ale místy taky skvělé. Borata tahle doba prostě potřebovala. Ale ten konec byl naprosto skvělý a přesný. Škoda jen, že se do pokrytecké US& A nenavážel ještě víc a tvrději, a že by bylo do čeho. ()

vyfuk

Přišlo to asi až moc rychle. A přeci jenom se to točilo jako všechny ostatní filmy. Asi. Ale lehce je z toho cítit nějaká prvoplánovost. Scénář se trochu liší od starých kolejí samotného Borata. Ten dokázal pobavit přirozenou absurditou a jednoduše vtipnými momenty, které ani tolik nezasahovali do životů tisíců lidí. To by ani nebylo tak hrozné, spíše to určité pojetí celé věci. Druhý Borat se spíše podobá Who is America, která rozhodně měla svoje místo v systému. I když člověk z ní byl mnohokrát mimo. Zde máme stejný případ. Sacha až moc zasahuje do životů lidí a vyloženě je zesměšňuje, což by mi asi až tak nevadilo. Přeci jen scéna z volebního meetingu vám docela spadne s hubou. To nic nemění na tom, že si nepamatuji, kdy jsem naposledy u jakéhokoliv filmového formátu nebo televizního, nebo obecně internetového se tak ošíval snad pokaždé, kdy se tam cokoliv dělo. Možná právě naposledy v Americe. O to je to v podstatě horší, že to není úplně reakce, kterou bych od filmu tolik chtěl. Jasně, ten kdo ví všechny spojitosti okolo politiky americké a nějakých událostí, tak jenom kroutí hlavou, jak je Sacha dokázal všechny totálně pojebat. To, co asi cením nejvíce je konstrukce scénáře, která je v podstatě učebnicově vystavěná tak, jak by vlastně měla být se vším všudy. To ani nemluvím o epickém plot twistu na konci, který to vše ukázal v jiném a nečekaném světle. To cením. Škoda toho zbytku nicméně. ()

Jaro.Krafcik

Tak zatiaľ a zrejme aj najlepší film tohto roku. Keď som videl že spadol a už nie je ani v červených číslach musel som si to pozrieť. Zaujimavé že to natáčal v tajnosti a je tam aj dobre zobrazená aktuálna covid situácia. Čakanie stálo za to, takmer 14 rokov. Ale jednotka je stále neprekonateľná a páčila sa mi viac. Tu sa viac zameral na politiku. Čo nieje na škodu, ochvilu sú v USA voľby. Sundal ich všetkých a ako satira to pôsobí veľmi dobre. Borat to dokázal znova. Pobavil aj so svojou dcérou, čo bol výborný nápad. A ja som sa zasmial, určite si to pozriem ešte raz, keď bude dabing a uvidíme či nakoniec ostane najlepším tohtoročným filmom. 5* ()

mkubalikova

Zasmála jsem se, ale Sasha Baron Cohen má na víc. Samozřejmě že kvalitní satira, která umí tnout do živého, je důležitá. Cohen je ale fantastický dramatický herec a Chicagský tribunál bude mít dlouhodobější dopad, než satira Trumpovské Ameriky, která je díky bohu na odchodu. To ale v okamžiku premiéry nevěděl. Já v okamžiku sledování ano a sem tam jsem se i nudila. 70% P.S. Giuliani je prase a hovado. ()

m.a.t.o.

„Čo je toto?“ – „Propán-butánová fľaša.“ – „Keď budem mať v dodávke cigánov a pustím plyn, dorazí ich to?“ – „Pravdepodobne.“ Je druhý Borat horší film, než prvý? Subjektívne určite, no objektívne, možno ani nie. Akurát už mu chýba ten wow efekt, pretože viete čo od neho môžete očakávať, a priznajme si, že za tých 14 rokov väčšina z nás aj mentálne dospela :) Napriek tomu, okrem trápnych scén (tanec plodnosti) je tu aj dostatok scén vtipných (návšteva u pastora na ženskej klinike; babysitterka) a úplne top finále s Rudym G., do ktorého však Sacha Baron Cohen vstúpil príliš skoro, inak to mohlo byť ešte väčšie WTF. 55 % ()

blackkocour

Líbí se mi, že si Cohen pořád nechal svůj extravagantní styl humoru, který žádný normální popcornový sledovatel neunese. Všichni se v tom zasraným Hollywoodu bojí o politickou koreknost, o cenzuru, a já nevím co by si ještě vymysleli ti vyznávači černých archandělů a černýho Ježíše. Napodruhý se už nedá udělat to samý. Už kvůli té myšlence, že dnešní zkažená doba, je ještě horší nez ta před 14 lety. Ještě, že v dnešní době někdo dokáže věřit v republikány, že je Země placatá nebo že je Donald Trumpeta skvělým človíčkem. Borata na vás! Cohen si dokáže udělat prdel doslova ze všeho, a nebere si žádný servítky. Umí ještě pořád šokovat, utahovat si z politických nebo sociálních témat, a udělá z Tabu úplně normální věc. Jemu není cizí si na veřejnosti obarvit celou hlavu na růžovo, vzít si zelený boratky s napasovaným tílkem, a má všechny na párku co si o něm někdo myslí. A takové lidi pořád a pořád v téhle zkurvené utlačované době, potřebujem číl dál víc a víc. Sice příběhový sleď okolo jeho retardované dcery a rodinných dramat, nebylo nic zajimavýho, a klidně si dovolím říct že i na Cohena otřepaný námět, ale když se na to méně a méně soustředíte, tak vás to ani neomrzí a užívate si tu nekorektní zábavu, jak v lunaparku. Miluju to, a budu to nastále sledovat, až se mi z toho udělají šedé chlupy na prdeli a vrásky na čuráku! Pro tentokrát, jsem si pro své auto koupil kundolap, do prdele natankoval řiťoplach, do Casia zapl album Korkiho Bučka, a uchoval svého retardovaného bratrance do klece, aby neznásilňoval.. ()

srbak

Pokračovanie Borata síce nie je lepšie ako prvý diel po tej komediálnej stránke, no omnoho lepšie pracuje ako ucelený film, ktorý má príbeh, a veľmi pekný odkaz, ktorý v ňom Sacha zanechal. Je priam šialené, čo všetko sa Cohenovi podarilo v roku 2020 za podmienok, s ktorými musel pracovať. Súhlasím s tým, že jednotka mala lepší "punch", bola viac autentická a pôsobila prirodzenejšie, avšak treba brať ohľad na to, že Borata už momentálne pozná skoro celá Amerika, a tak boli možnosti pre Sachu o dosť menšie ako pri tvorbe prvého filmu, keď bol ešte pomerne random guy, o ktorom nikto netušil. Výsledok je stále famózny, osobne som sa tak silno a z chuti nenasmial už veľmi dlhý čas, a i keď je posledná 20 minútovka pomerná drama, ktorá úplne obchádza samotnú náturu Borata, tak je to v konečnom dôsledku veľmi pekne ukončené. Áno, Borat prišiel presne vtedy, kedy sme ho potrebovali najviac, a síce rok 2020 nezachránil, je to určite jeho najsvetlejší a najveselší moment, na ktorý budem v rámci filmografie ešte dlhú dobu spomínať. PS: Keď som videl Borata prezlečeného za zlovestného žida, vyslovene som sa pochcal od smiechu. ()

Lukoboss

Jen málokdo si troufne takhle ostře (mnohdy až na hraně) rýpat do světových problémů, který běžně sledujeme ve zprávách. Novej Borat je opět aktuální a snaží se s humorem sobě vlastním ukázat určitou odvrácenou stranu lidstva (od dálnýho, "chudýho" východu až po bohatou a "vyspělou" Ameriku). Problém je, že dvojka už zdaleka nemá takovou razanci, aby diváka ohromila, pobavila, šokovala. Všechno tohle už známe, navíc od prvního dílu uplnynulo hodně let a určitý (pomyslný) hranice se zase posunuly někam dál. Nechci vyloženě říct, že by to mělo být víc extrémní, ale už to prostě nemá tu sílu a ztrácí to dech. P.S.: Uvést tenhle film před americkýma volbama, navíc s tím závěrem, je naprosto geniální tah! ()

Soweek

Proč ne, Borat naštěstí jen nevyužívá dobrého jména prvního dílu, ale je důstojným, i když trochu jiným pokračováním. Je to klasický Sasha, takže některé vtipy jsou výborné, některé jdou přes čáru, některé zas tak povedené nejsou. Nemůžu se ovšem zbavit dojmu ( a pravděpodobně to tak bude ), že není náhoda, že je celý film silně antitrumpovský a vyšel pár týdnů před volbami.Ne jedna osoba stojící za tímto filmem, včetně celé produkce Amazonu tím vyjadřují svůj jasný politický názor. Jestli to je nebo není přes čáru nehodlám soudit. ()

sedm.1

Pokračování Borata u mě bohužel zůstalo hodně za očekáváním a v podstatě k první Boratově návštěvě júesej si to nečichne ani z dálky. Zatímco první díl byla totiž opravdu šílená jízda, respektive s prominutím, jedna gigantická, naprosto nekontrolovatelná a ze řetězu utržená prdel, tak ve dvojce tvůrci výrazně ubrali nohu z plynu, a to naprosto ve všech ohledech, takže přestože se zde sice vyskytuje většina toho, co tak fungovalo i v jedničce, tak je tu toho jednak maximálně tak v třetinovém množství a jednak většina toho ztratila na údernosti. Vyloženě vtipných momentů je tu tudíž zhruba pět na celý film, o nějaké nekompromisní nekorektnosti si pak může nechat divák jenom zdát, jelikož těch pár narážek na současné dění nepřekračují nic, a především samotná postava Borata už nemá ani zdaleka takový koule, o podobě zkroceného taťky ze závěru pak ani nemluvě. Hlavní příčinu tohoto všeho každopádně shledávám v zápletce, která vyznívá už až moc regulérně, už se v ní hraje až příliš na příběh, na dramatické situace a emoce, prostě to kvůli tomu ztratilo ty možnosti hry bez pravidel, díky kterým byl první Borat tak fantastický. A tak jediné, co zůstalo při starém a stojí pořád za to, je výkon Sachy Barona Cohena, který je opět naprosto neuvěřitelný a komediální talent tohoto herce zkrátka zbožňuji, ty jeho ksichty, gesta a celkový styl, to je prostě pecka. Dvojku Borata každopádně musím označit za zklamání, ve všech ohledech je to o dost slabší než první díl a především zásadním způsobem zde ubyl humor, chvílemi se dostavují dokonce i vyloženě nudnější pasáže, takže sorry, ale já to vidím jako nemilý sešup dolu. ()

JamesSi

Trochu se bojím, že za pár let už to nebude relevantní, ale jde to. Některé vtipy jsou trochu trapný, ale jako celek je to celkem vtipné. Původnímu Boratovi se to naprosto nevyrovná. Za mě kvalitně tak lehce pod úrovní Bruna a Diktátora, stále lepší než Grimsby. Nejlepší lidi jsou stará přeživší holocaustu a baby-sitter, kterým závidím ty nervy, které se Sashou měli. I když se, ale čekalo, že tam bude nějaké velké nachytání trumpovského politika - jediný koho hodně nachytali byl jen Rudy Gilliovani, což asi na výsledek voleb nemělo žádný efekt. (Ale Gulliovaniho povolební meltdown bylo něco.) Za mě 3*. EDIT2: Jedna věc mě ale opravdu naštvala a přišla mi jako naprosté nepochopení originálu. V originále vidíme tzv. "Židobraní", kdy vidíme stereotypy o židech, které si Kazaši myslí. Divák se má smát jejich přehnanému antisemitismu a víře právě v ty stereotypy. V Boratovi 2 zjišťujeme, že Kazaši změnili "Židobraní" na "Amerikobraní" a divák se má smát přehnaným stereotypům Američanů (doslova odkaz na meme Karen). Což je úplně opak, co chtěla scéna říct v originále. Jak už bylo napsáno (hlavně kvůli nemožnosti použít kostým Borata) - Borat 2 se víc věnuje postavě Borata a Kazachstánu. Je to více o stereotypu Kazachstánu než o jeho konfrontaci s xenofobní Amerikou. A to trochu činí tvoření tohoto filmu předem napůl prohranou bitvou. Komentář opraven po "American Lockdown", protože jsem s některými věci nesouhlasil. ()

Devadesát Dva

B2 je pořád troll level off charts, musel jsem se upřímně zasmát u mnoha momentů, protože jestli něco miluju, pak je to trollit lidi a v tomhle je to klasickej Cohen, master of his craft. Ale asi to jen stěží dosáhne úrovně původního snímku, posouvání hranice politické korektnosti... původní snímek byl přeci jen splácán dohromady lépe a chytřeji a měl hlavu a srdce a náboj. Tak trochu sequel, po kterém podle mě nikdo příliš netoužil, ale stejně jsme ho obdrželi a není špatnej. "Thats not a woman, thats Dog The Bounty Hunter." (...) "She's fifteen, she is too old for you." ()

Kienast

O něco slabší než první díl, víc hluchých míst a někdy až dost nechutné (tanec plodnosti), ale zase vás Rudy Giuliani naučí jak si správně zastrčit košili do kalhot v přítomnosti dámy. 7/10 ()

KoRner

Narýchlo zbúchaná akože komédia, ktorá má ovplyvniť blížiace sa voľby. Zasmial som sa iba občas, ale ani raz hurónsky ako to bolo pri jednotke. Asi sme všetci nedocenili dôležitosť Azamata v Boratovom svete. Dej je tu nulový, kamera už nenachytáva a Guilliano ani náhodou neobťažoval dcéru, ani sa neochytkával, ako to sľubovali médiá. Silou-mocou sa snaží byť Sasha zaujímavým politickým influencerom, ale aby týmto nezískal pravý opak. ()

DavidS.

V časech sebevražedné korektnosti je hovadské alter ego Borat darem z nebes, který vztyčeným prostředníkem ukazuje na naši úzkoprsost a manipulovatelnost. Aktuálnější a palčivější než jindy! A je jedno, že efekt "pseudoreality show" již nefunguje a vtipy kolísají od orofekálních až po ty mrazivé...Příručku pro majitele dcer bych rád po stromeček... ()

Music vévodí letošním Zlatým malinám

Music vévodí letošním Zlatým malinám

24.04.2021

Proběhl 41. ročník vyhlašování anticen Zlaté maliny (Razzies), které jsou každoročním oceněním pro ty nejhorší filmy a tvůrčí výkony uplynulého roku. Ač si největší počet nominací vysloužily snímky… (viac)

Hvězda Borata si zahraje v novém hororu

Hvězda Borata si zahraje v novém hororu

08.04.2021

Vycházející herecká hvězda Maria Bakalova z dvojky Borata si ještě spolu s Amandlou Stenberg (Nenávist, kterou jsi probudil) zahraje v hororové novince Bodies, Bodies, Bodies od distributora A24. O… (viac)

Nominace na Zlaté maliny 2021

Nominace na Zlaté maliny 2021

13.03.2021

41. ročník Zlatých malin, každoroční ocenění pro ty nejhorší a nejbizarnější filmy roku, se blíží a pořadatelé nyní oznámili své letošní nominace. Mezi těmi najdeme jak celoročně vysmívané filmy typu… (viac)

Byly uděleny Zlaté glóby

Byly uděleny Zlaté glóby