Moriaky chcú zvrátiť dejiny!
Dva odvážne moriaky Reggie a Jake vymyslia mimoriadne ambiciózny plán na záchranu svojich životov. Pokúsia sa zmeniť dejiny! Chcú sa vrátiť v čase späť do minulosti, aby zachránili seba a ďalších svojho druhu od predčasného konca na pekáči a následne na sviatočných stoloch. Ukradnú vládny stroj času, vrátia sa do sedemnásteho storočia a na oslave, ktorá založila tradíciu budúceho národného sviatku Dňa vďakyvzdania, odstránia zo sviatočného stola morky raz a navždy!
Príbeh dvoch neobyčajne odvážnych moriakov, ktorí zosnujú ambiciózny plán. Cieľom ich misie je cestou do minulosti zmeniť históriu a  zachrániť seba a ďalších svojho druhu od predčasného konca na sviatočných stoloch. Reggie je naivný, no dobrosrdečný moriak, ktorý pred sviatkami žije so svojím kŕdľom. Mnohí z jeho druhov sa už zmierili s osudom, že čochvíľa skončia na pekáčoch a budú súčasťou sviatočného stola. Reggie však tomuto osudu unikne. Prezidentova dcéra si ho vyberie ako šťastného moriaka, ktorý "dostane milosť". A tak Reggie odchádza do prezidentského sídla v Camp David, aby spolu s prezidentom a jeho rodinkou prežil aj on slávnostné chvíle na vysokej nohe. Reggieho luxusný životný štýl sa však skončí skôr, než stihne zahundrať „hudri-hudri". Jake, veľký silný moriak, má totiž veľmi dôležitý plán, ktorý si vyžaduje Reggieho súčinnosť. A tak ho napriek jeho nevôli z nového domova unesie. Cieľ je jasný - spoločne musia ukradnúť vládny stroj času, vrátiť sa do sedemnásteho storočia a na oslave, ktorá založila tradíciu budúceho národného sviatku Dňa vďakyvzdania, musia odstrániť zo sviatočného stola morky raz a navždy! (TV JOJ)

molcan2

Filmy ako je tento sú cenou za rodičovstvo. Mojej dcérke sa páčil, takže proti nemu nemôžem držať nejakú zášť, ale dúfal som vo viac. ()

AndreyCSFD

Ptačí úlet je prvním celovečerním dílkem malého animačního studia a je to vidět - kostrbatý scénář a animace o několik tříd horší než pixarovský průměr. Příběh má celkem zajímavý námět, dva krocani se vydávají časem zpátky do minulosti, aby zabránili tomu, že se z jejich druhu stane tradiční večeře na americký Den díkuvzdání. Pod tímto originálním nápadem je ale ukryt tolikrát provařený příběh outsidera, který je předurčen k velkým věcem a který nakonec ke štěstí dojde. Při sledování filmu se vám proto vybaví jiné snímky - např. na začátku si nelze nevzpomenou na krysáka Remmyho z Rattatouile. Zdejší hlavní hrdina ovšem kromě toho, že je looser toužící po uznání, nemá žádné další dovednosti či zajímavý osobnostní rys, a proto není nějak extra důvod mu fandit. Jeho kámoš Jake je větší sympaťák, nicméně i kouzlo této postavy brzo pomine. Scénáristicky a dramaturgicky je příběh velmi nevyvážený a zbrklý, kdy ke konci máte pocit, že autoři si asi uvařili houbový čaj. Silné momenty snímku nevytváří požadovaný efekt, neboť snaha vyvolat divákovu emoci je velmi prvoplánovitá. Relativně velkou nevýhodou filmu v našich zeměpisných šířkách je jeho teritoriální zaměření, kdy bez znalostí amerických reálií nemá člověk šanci pochytit, o co to vlastně jde. Kdo ví, jak by se Američané tvářili na film, kde proti proudu času plavou kapři Míša a Ríša. Pozitivem je ovšem skutečnost, že vedle Pixaru a Dreamworks jsou tady i ostatní animační studia, která se nebojí pustit na tenký led 3D animáků a přijít s neotřelým nápadem. Jen jej trochu lépe rozvinout. ()

Gaia.M

Není to špatné. Vtipný animák. Jsou to ptáci a jak je známo, američtí ptáci nemají rádi co? Díkuvzdání přece! A tihle nejsou výjimkoou. Když se jednomu podaří dostat milost od toho dne, zdá se, že má vyhráno. Dostane se do bohaté rodiny, nosí bačkory, kouká na tv, cpe se pizzou. Bohužel je ale "Zachráněn". :D a tady to začíná. Dostanou se do stroje času, do dne prvního díkuvzdání. Samozřejmě se zamiluje... atd.. atd.. :) :) Vtipné, milé, nenáročné. Ale Shrek je prostě Shrek ;) ()

bararich8

Překvapivě povedený úlet :). Hlavně první polovina a finále mělo opravdu povedené hlášky a vtípky. Pokud se nad tím jenom malinko zamyslíte, je to absolutní hloupost, ale pobavilo a to je hlavní. 3D téměř nevyužité. Nutno také jednou pochválit povedený dabing. 3* ()

Torgal

V prvej polovici, keď moriaci len nezáväzne blbnú som sa bavil a smial každú chvíľu. V druhej, keď sa viac tlačí na príbeh, emócie a drámu a humor sa takmer úplne vytratí to zas nestálo za veľa. Animačne prinajlepšom priemerné, ale akcia vyzerala aj na pomery tohto filmu biedne. Nakoniec teda priemerné hodnotenie, čo ma dosť mrzí, lebo spočiatku to vyzeralo na nečakanú pecku. A to som od toho nečakal po ukážkach nič dobré. 6/10 ()

fichty91

Skvělý animák, i když tematicky spíš pro obyvatele USA... škoda jen, že tempo a neskutečná dávka vtipů z úvodu, kdy jsem pomalu brečel smíchy, nevydržela delší dobu, postupně film upadal... Heřmánek a jeho dabing - TOP! ()

Franc1s

I s krocanama se jde zasmát! Vtípky, hlášky nechybí, zapamatovatelné postavy(krocani) jsou - ústředí dvojka, Šerif nebo nebo synáček krocana a slepice :D Objeví se cestování časem, ale i pizza. Pohodová zábava, kde nic nového se nečeká, ale i tak pobaví. 7,5/10 ()

milhouse333

Jde vidět, že nikdo od nikoho nic nekopíroval, ale zapojil při výrobě vlastní smysl pro humor. A to se v té kopě animáků cení. Vtipné, inteligentní a s dobrým dabingem. ()

Likan7

Prvních 20 minut není úplně nejhorších. Celkem dobrý vtipy, dobrý scénky. Až jsem byl překvapen. Jenže bohužel všechno dobrý skončí tak po půl hodině, kdy se začne cestovat časem a celý to spadne do průměrný šedi, která nikoho nezajímá...A to bohužel trvá až do konce. Zajímavý je pak už jen Dejdar se svym solidním dabingem. ()

Sláveček

Vtipný, povedený snímek Taková pohádka, u které se zasmějí opravdu všichni. Nevím, proč má tak nízké hodnocení. A pozor, Big turkey se dívá!!! ()

Zombiepod

Moriaci majú konečne vlastný animák, a dokonca vedia cestovať v čase ! Dejovo primitívny animovaný film, ktorý je určený všetkým vekovým kategóriam, sa rýchlo mení na bláznivú sci-fi komédiu a dvoch výborných postavách, kde ostatné slúžia iba na dotváranie deja. Hlášok a gagov je neúrekom, jednoduchý príbeh prinesie zopár akčných scén v peknej animácii, no do kina by som na to určite nešiel. ()

TommyDiamond

Jelikož jsem si nečetl o čem, že to film je, tak jsem očekával něco podobného slepičímu úletu (2001). Ovšem hluboce jsem se spletl. Ptačí úlet byl originální a vysoce zábavný příběh. Krocan Reggie, který se vydává nedobrovolně do minulosti (přesněji těsně před prvním díkuvzdání), aby navždy vyškrtl s hodovní tabule krutí maso. Čeká ho dobrodružství, které dokáže pobavit, rozesmát i nadchnout nečekaným průběhem. Musím uznat, že Ptačí let se velmi vydařil. Bez problémů předčil Já,padouch2, Letadla, Turba a i třeba velmi vydařené Croodsovi. Podle mě je společně s Příšerkami s.r.o. tím nejlepším co jsem mohl v animovaném světě v roce 2013 vidět. Dávám jasné čtyři hvězdy ()

papadoce

Animácia nie je práve top, ale ani zas tak špatná, hlavný hrdina je sympaťák a vtipov je tu dosť na tri rozprávky a to pri mojom hodnotení závažilo najviac. ()

MartinTerran

Klasický animák, který nepřináší nic nového, snad jen to cestování v čase. Jinak je to klasika lineární děj s povinným zvratem, předvídatelným koncem a samozřejmě nesmí chybět lovestory. Vtípky a zábavné momenty tu byly, ale jak už jsem psal v úvodu žádná originalita takže hezký průměr s malým plus za hrátky s časem. Pokud se chcete odreágovat a pobavit tak si tento film pusťte, jinak se na to vykašlete o nic zásadního nepřijdete. Hodnocení: 55/100. ()