Namiesto evolúcie... revolúcia!
Cesta do pekla býva dláždená dobrými úmyslami. Aj nevinné gesto plné súcitu môže viesť k vojne, aká nemá obdobu a dokáže premeniť Zem na Planétu opíc.
Mladý talentovaný vedec Will Rodman pracuje v prestížnej farmaceutickej spoločnosti Gen Sys a vyvíja liek proti Alzheimerovej chorobe, ktorou trpí aj jeho otec Charles. Sľubný výskum však viazne pre nežiaduce vedľajšie účinky, ktoré pokusné živočíchy vykazujú po aplikácii účinnej látky. Sklamaný vedec opúšťa výskum, odchádza sa starať o otca a ako bonus si tajne odnesie šimpanzie mláďa, ktorého rodičia zomreli pri jeho pokusoch. Dospievajúci šimpanz Caesar začne prejavovať vysokú inteligenciu a Will zjistí, že je to dôsledok pôsobenia jeho lieku. Začne mu ho znova podávať a nechtiac tým otvorí bránu ku skaze ľudstva. Čoraz inteligentnejšie zviera sa v dôsledku nedorozumenia ocitne uväznené v prírodnej rezervácii, kde sa postaví na čelo ostatných opíc a pomaly začne pripravovať vzburu proti tým, kto zabili jeho rodičov a jeho uväznili. A bude to vzbura proti celému ľudstvu! (TV JOJ)

@nthr4X

Nevím co mám napsat, vidím skoro jen samé pozitivní komentáře, no mě to zase tak nedostalo. Začátek vypadal hodně nadějně ale pak se to skoro vše odevzdalo do náruče digitální technologie a příběh se tak trochu vytratil, nicméně slušná podívaná. ()

Rampa Mc Kvak

Omlouvám se ale sic mám nasledovánu původní řadu a měl bych asi z nostalgie jásat nad novým vzkříšením této řady, nějak mě to celé nechalo chladným (a to se kolikrát rozbrečím i nad reklamou nad dámskými hygienyckými potřebami...). Mám za to, že spousta lidí hodnotila o řád výš i proto, že málokterá z letošních premiér splnila očekávání publika a ti další proto, že když jsou z toho nadšení takoví matadoři jako Pomo a Isherwood tak by byli asi hodně hloupí, kdyby se jim to nelíbilo taky. ()

retrix

Na Planetu opic jsem měl averzi poté, co se vyklubalo několik pokračování kultovního filmu. Chyba lávky, tahle pecka stojí za to. Wyatt nezabřehl do tradičního klíše hodní lidé - zlé opice či naopak. Tady o to nejde. Caesar je hodný svého jména a jde cílevědomě za svým. Ne přes mrtvoly za každou cenu, ale cílevědomě a houževnatě - ke svobodě nejen pro sebe, k čemuž mu dopomohl již zmíněný lék. ()

Abalzo

Jo, povedené. Nic zbytečně nenatahují, má to rychlý spád, akci a emoce. Mimika primátů je naprosto dokonalá, všeříkající. Opravdu využitý potenciál na 100%. ()

marrrrian

Čakal som efektmi pretekajúcu akciu, ale videl iba pár akčných scén. Boli ale podfarbené efektami pretekajúcou vzťahovou rovinou. Ukázalo sa to ako dobrá kombinácia a bol som milo prekvapený. ()

wray

pekne, pekne len nejak som sa cely cas nemohol zbavit pocitu ze to bolo len o tom ukazat ake triky sa dnes uz daju natocit, ake velke vybuchy vieme ukazat, vsetko v co najvyssom hd a vela farbach... a pribeh - ano, aj emocie zobrazime poriadne, a bude tam boj dobra a zla a vsetkym bude jasne kto su ti dobri a na koncii to dobre dopadne! jednoducho - vsetko to co tu uz doteraz bolo, ale este trosku lepsie. akoby az nasilu. vysledok je samozrejme vyborny, len prave ta dokonalost samotna zatienila dobry pribeh... urcite vyborny velkofilm, a tusim ze 99% ludom sa bude pacit a velmi vela divakov to oznaci ako to najlepsie za rok 2011 (skoro sa mi az nechce verit ze to nebolo nominovane aspon na jedneho oscara), len - ja by som to az tak neprehanal :) dobry film, velmi pekne efekty, zaujimave, ale 5* urcite nie ()

pcarogers

Jasné čtyři. To určitě nebude moje srdeční záležitost a možná už ten film nikdy neuvidím, ale zkrátka jde o to, že na něco navazoval, něco jsem od toho čekal a očekávání byla plně uspokojena, ba možná ještě něco navíc:_). Výborný Franco, dobrý příběh, akční podívaná. ()

IvanKovar

Vskutku podarený scenár, ktorý racionálne vysvetľuje zrod inteligentnejšej rasy opíc. Jednoznačné prekvapenie roka. Logicky a bez zbytočných klišé podaný príbeh Cesara, ktorý sa zo šikovnej domácej opičky pomaly ale isto stáva vodcom a strojcom povstania za slobodu. ()

Florie

Neskutečně nádherný film. A přitom, kdo by to byl řekl, že? Moc jsem nevěřila tomu, že právě tento film by mě mohl něčím zaujmout, ale světe div se, stalo se, a mně dokonce v průběhu sledování ukáplo i pár slz. Caesar a všechny jeho pohledy a gesta na mě působily velice roztomile a dojemně, a když nečekaně i promluvil, vážně mi běhal mráz po zádech. Od teď chci místo pejska domů opičku. :-)) ()

eternity1

Zaujímavé spracovanie témy planéty opíc. Čakal som niečo úplne iné, preto som bol počas celého filmu trochu prekvapený vývojom udalostí, aj keď neskôr mi došlo, že dej filmu je dosť predvídateľný, ale počas sledovania filmu mi to nevadilo a to je hlavné. ()

Willynka

SKvěle napsané postavy. SKvělá kamera. Skvělá animace. SKvělé finále. Je potřeba víc? A ty troubové, co se v řadě za mnou smáli, by potřebovali pár výchovnejch na holou. ()

gezper

Příjemné překvapení z loňského roku. Takhle nějak by se mohli dělat prequely, když už se dělat "musí" - dlouhá to doba od původní série. Film má perfektní gradaci atmosféry, spoustu spojek na staré verze a líbivý vizuální kabát. Bohužel ale i pár neduhů, které mu nelze slepě odpustit (nelogičnosti scénáře; nepříliš přesvědčivé herce (lidi) - opice jsou obstojně namaskovány, zahrány a digitálně dodělány; vědecká lini poněkud zkratkovitá), ač bych chtěl. Ale ani předešlé ozávorkované mi nebránilo ve vtahující mrazivé zábavě. PS(poiler): tak on to bude vir ? Mohli být originálnější. No co, počkáme na další díl, kde kvalita může jít výrazně dolů. [80%] ()

Třetí Jurský svět nastartuje novou éru

Třetí Jurský svět nastartuje novou éru