Namiesto evolúcie... revolúcia!
Cesta do pekla býva dláždená dobrými úmyslami. Aj nevinné gesto plné súcitu môže viesť k vojne, aká nemá obdobu a dokáže premeniť Zem na Planétu opíc.
Mladý talentovaný vedec Will Rodman pracuje v prestížnej farmaceutickej spoločnosti Gen Sys a vyvíja liek proti Alzheimerovej chorobe, ktorou trpí aj jeho otec Charles. Sľubný výskum však viazne pre nežiaduce vedľajšie účinky, ktoré pokusné živočíchy vykazujú po aplikácii účinnej látky. Sklamaný vedec opúšťa výskum, odchádza sa starať o otca a ako bonus si tajne odnesie šimpanzie mláďa, ktorého rodičia zomreli pri jeho pokusoch. Dospievajúci šimpanz Caesar začne prejavovať vysokú inteligenciu a Will zjistí, že je to dôsledok pôsobenia jeho lieku. Začne mu ho znova podávať a nechtiac tým otvorí bránu ku skaze ľudstva. Čoraz inteligentnejšie zviera sa v dôsledku nedorozumenia ocitne uväznené v prírodnej rezervácii, kde sa postaví na čelo ostatných opíc a pomaly začne pripravovať vzburu proti tým, kto zabili jeho rodičov a jeho uväznili. A bude to vzbura proti celému ľudstvu! (TV JOJ)

evca_007

Už delší dobu jsem měla tušení a teď se to potvrdilo. James Franco se na mém seznamu připsal k hercům, kteří zaručují kvalitní film. Moc povedené! ()

rokone

Jsou filmy ,na které se podíváte,řeknete si jo dobrý ale nic to s váma nedělá. Na takové brzo zapomenete ale na tento se podívám zase brzy,vubec jsem se nenudil a srdce mi bušilo jak té gorile. Fakt se mi to hodně líbilo a asi pojedu do zoo na opičky. A ted jdu pro moju a beru si ju do klece. Ave Caesar ()

veverysiak

Je takmer nemožné priblížiť sa k svojmu kultovému predchodcovi, na ktorom vyrástli celé generácie, v tomto prípade prináleží sňať klobúky, príbeh síce neprináša nič svetoborné, ale nepôsobí prvoplánovo ani násilne, asi najviac ma dostal postupný zreteľný prerod mimiky a pohľadov opíc, to bolo niečo úžasné a desivé zároveň, na veľmi slušnej úrovni je aj akcia a jej gradovanie a aj toľko vysmievaná Sloboda zvierat si tu môže užiť krušné aj optimistické chvíľky, takže 85%. ()

Tomasson93

Nejsem vůbec žádný fanda Planety opic ze 70.let, od tohohle filmu jsem tedy nečekal takřka vůbec nic, takže o to větší je to překvapení! Není to film, ve kterém by nějak kralovali herci, jde tu především o skvělou režii a animaci opičáků, kteří vypadají vskutku reálně. Režisér, kterého do této doby snad nikdo neznal, teď má podle mě velkou šanci minimálně na Oskarovou nominaci. Je tu hodně emocí, spousta akčních scének a skvělých digitálních triků. Navíc má film vhodnou stopáž, na začátku není žádné zbytečné okecávání jak tomu tak bývá, ale jde se rovnou k věci. Začátek filmu připomíná rodinný film s nadmíru inteligentní opičkou, kterou si vzal pár do domácnosti. Poté, co se přijde na vedlejší účinky léků, se film začíná dramatizovat. Po Caesarově přesunu do ZOO a následné spolupráci mezi opicemi už film nabírá rychlý spád s až hororovou atmosférou. Tady není, co řešit, tenhle divácký zážitek předčil jak Fast Five tak HP 7 a je u mě filmem roku 2011! ()

kestrel

Ach jaj. Máme to ale zaujímavé leto. Na jednej strane je tu už tradičná hromada veľkorozpočtových bombastických zlátanín a na druhej, no, ich presný protiklad. Stretla som sa s tým, že niektorí kritici označili tento film za "Batman Begins" tejto série a musím uznať, že je na tom viac než štipka pravdy. Osobne som príbeh za celou sériou Planéty opíc vždy považovala za viac než trochu hlúpy. Superinteligentné opice sa vzbúria proti ľuďom a zosnovajú šimpanzokalypsu, blah, to je niečo tak nezaujímavého a, poviem to na rovinu, hlúpeho, že naozaj neviem predstaviť, ako to môže niekto brať vážne. ALE. Niekto to vážne zobral, rozhodol sa to tak aj podať a výsledkom je veľmi inteligentný, hlboký, fascinujúci, za srdce chytajúci film, ktorý je omnoho viac než len povrchnou zábavou. Efekty sú jednoducho neuveriteľné, brilantná práca trikárskeho dnes už gigantu WETA. Dych berúci je aj výkon Andyho Serkisa, známeho ako Glum z trilógie "Pán Prsteňov", ktorý nie že ostatných hercov posunie do úzadia, on ich tam odkopne a s prehľadom sa stane tou najfascinujúcejšou časťou celého filmu. James Cameron by sa na toto mal pozrieť a uvedomiť si, že sa dá natočiť film o povstaní proti ľuďom bez toho, aby z nich spravil karikatúry a do každej dostupnej štrbinky narval politický podtext. Len pevne verím a dúfam, že sa dočkáme aj pokračovania, pretože Wyatt dosiahol nemožné - zobral sériu, dolámanú a zmrzačenú po nevysloviteľných ohavnostiach, ktoré s ňou porobil Tim Burton a urobil ju aktuálnou v 21. storočí. Plus film navyše obsahuje veľmi nenápadný a šikovný odkaz na Serkisovu najväčšiu rolu, čo ma naozaj veľmi príjemne potešilo. Schválne - až sa pôjdete na tento film pozrieť, dávajte pozor, či si ho všimnete;) ()

Gorybanshee

Tento film ma velmi dobry potencial, skvely napad ohladne lieku na ALZHAJMERA, so zaujimavym ucinkom na opice, zlepsenie ich mozgovej kapacity, dalsie plus je ako sa opice resp. jedna opica dokazala naucit hovorit a preto tento film si zasluzi take hodnotenie ako ma, a kedy sa dockame pokracovania snad nie o 10 rokov , lebo ten koniec by mal byt namet na dalsie pokracovanie A este som rad ze sa uchytila technolgia snimania tela a jeho pohybov a jej spojenie s pocitacovou grafikou, uz sa tesim na dalsie filmy s touto technologiou. P.S. Planeta opic vsetky filmy su moja srdcovka, aj ked nemaju take hodnotenie a nie su top filmy. ()

RomaS

Nevěřil jsem, že se na tak provařené téma dá ještě vytvořit něco koukatelného ne-li výjimečného. Upřímně jsem rád, že jsem se mýlil. ()

nightstalker

Podle mě nejvydařenější film tohoto roku. Pro ty kteří jsou fandy původnůho filmu, ale i pro ty co nikdy původní planetu opic neviděli. Velmi mě zaujaly animace opic, které byly opravdu vydařené a bylo vidět, že si tu někdo hodně pohrál jak s obličeji, které se v průběhu filmu zdokonalují, tak s pohyby, které vypadaly velice reálně. Dávám 90% a nelituji návštěvy kina! ()

Mapl

Všichni zdejší komentátoři a i kritici obecně tento snímek hodnotí vysoce kladně a zpravidla vysokým poštem hvězdiček, ale já budu tak trošičku výjimkou, ačkoliv ne tak do očí bijící. Prvně bych mu vytknul rozvržení stopáže - invaze samotná mohla být o 10 minut delší na úkor poměrně dlouhého úvodu, který však byl důležitý nejméně. Zkrátka nebál bych se filmu přidat pár minut navíc. Za další - přestože bereme v úvahu, že film je z kategorie sci-fi, tak překousnu jen stěží mluvící opici nebo to, že se opice pohybují jako ptáci - berte to i vzhledem k filmu - začátek a děj poměrně reálný, ale konec už méně (dost se to rozchází...) Na druhé straně ale kvituji s povděkem dobré herecké výkony a slušný scénář. Závěr filmu, který je sám o sobě zvláštní, pak donutí člověka zamyslet se a to je dobře. 75 % ()

escaf

Tento remake druhej časti mojej obľúbenej sci-fi trilógie z detstva predčil všetky moje očakávania. Nehovoriac už o tom ako predbehol o niekoľko úrovní prví diel remaku tejto trilógie, na ktorý si mimochodom dali pekne načas. Ako tu už bolo spomenuté, výkony opičích hercov by si miestami zaslúžili oscara minimálne za vedlajšiu rolu. Čo dodať, dúfam len že na poslednú časť nebudeme musieť čakať ďalších 10 rokov. ()

MrLinhy

Moc pěkný film, až se chtělo brečet, od filmu se až tak moc neočekávalo a jak vidíte je to letošní blockbuster. Ceaser nebyl vůbec složitá osobnost právě naopak. Film měl krásnou hudbu kameru střih režii atak dále.Opičák, který prosí o svolení, skáče po stromech, vyvolává revoluci, chrání bližní atd. u Filmu jsem více hodnotil herecké výkony opicí, než lidí. Jistě James Franco hrál moc dobře to jo, ale ve filmu jsem měl raději Ceasera. Dopadlo to jak to dopadlo. PROSTĚ ,,CEASER IS HOME´´ ()

Little

Nebýt toho celkem odfláknutého konce bylo by to za pět hvězdiček. Výborně propracované postavy, od Ceasara po Willa. Úžasná práce trikařů, střízlivost scénáristy a um hudebního skladatele udělaly z tohoto filmu velmi příjemnou podívanou. ()

judel

Dvě hodiny, u kterých se člověk ani minutu nenudí. Skvělá režijní práce s napětím. A triky, nad kterými budete jen žasnout. K tomu hudba patricka Doylea, která padne filmu jak ušitá a máme tu asi zatím film roku! ()

Muso

Myslim, ze len tazko natoci niekto lepsi blockbuster tento rok. Ani na chvilu sa clovek nenudi a overil som si, ze ani netreba poznat povodnu seriu..Tak isto sa priklanam k nazoru, ze ten akcny zaver je len akasi povinna sucast takychto filmov a tento kusok ho rozhodne nepotreboval az taky naslapany. Nemam dovod nedat 5*a rozhodne zaradujem do svojich pomyselnych 1001 filmov, ktore treba vidiet! ()

Třetí Jurský svět nastartuje novou éru

Třetí Jurský svět nastartuje novou éru