Namiesto evolúcie... revolúcia!
Cesta do pekla býva dláždená dobrými úmyslami. Aj nevinné gesto plné súcitu môže viesť k vojne, aká nemá obdobu a dokáže premeniť Zem na Planétu opíc.
Mladý talentovaný vedec Will Rodman pracuje v prestížnej farmaceutickej spoločnosti Gen Sys a vyvíja liek proti Alzheimerovej chorobe, ktorou trpí aj jeho otec Charles. Sľubný výskum však viazne pre nežiaduce vedľajšie účinky, ktoré pokusné živočíchy vykazujú po aplikácii účinnej látky. Sklamaný vedec opúšťa výskum, odchádza sa starať o otca a ako bonus si tajne odnesie šimpanzie mláďa, ktorého rodičia zomreli pri jeho pokusoch. Dospievajúci šimpanz Caesar začne prejavovať vysokú inteligenciu a Will zjistí, že je to dôsledok pôsobenia jeho lieku. Začne mu ho znova podávať a nechtiac tým otvorí bránu ku skaze ľudstva. Čoraz inteligentnejšie zviera sa v dôsledku nedorozumenia ocitne uväznené v prírodnej rezervácii, kde sa postaví na čelo ostatných opíc a pomaly začne pripravovať vzburu proti tým, kto zabili jeho rodičov a jeho uväznili. A bude to vzbura proti celému ľudstvu! (TV JOJ)

Napo_Leon

Přišel jsem k tomu jako slepej k houslím. První díl jsem neviděl. Na Ameriku se mi s dabingem nechtělo a Obhájce ještě v kině nebyl, tak jsem šel na tohle. Jsem si řekl ,že to může bejt sranda a moc jsem toho nečekal. No a prásk, vyklubal se z toho fakt pěknej film. Vyzdvihl bych tu postavu Caesara, která mi opravdu přirostla k srdci a při jedné scéně mi opravdu přišlo, že se objevil pravý Julius Gaius Caesar. Opice na sebe strhají všechnu pozornost od zhruba druhé poloviny filmu. Opravdu jsem spokojen nejen, kvůli hereckým výkonům ale také kvůli tempu a vizuálním orgiím. Opicím uděleji pětku, pěknou baculatou a jde se na opičáky z roku 1968. ()

Pathrose

Tak tohle byla krása. Zpočátku jsem byl ke Zrození planety opic skeptický, ale výsledek mě velmi potěšil. Ba co víc, náramně jsem se bavil. Vynikající zpracování co se týče opic, jejich chování a výrazů v obličeji. Velmi dobrý příběh o tom, jak se to na začátku vlastně všechno stalo. ()

patushik

Jeden z mála filmů za poslední dobu, který splnil má očekávání. Efekty, emoce, akce, vtip - to vše tu máme a je to zvládnuté na jedničku. Jediné co bych vytknul je krátká stopáž a opíčí anarchie, kterou jsem si užíval nejvíc z celého filmu, jen škoda, že jí nebyl udělen větší prostor a nebyla pojata ve větším stylu. 85% a doufám v pokračování. ()

umbjaz

No, dámy a pánové. pěknej shit... Po obrovském očekávání sem se v kině pěkně nasral a byl velice saklamanej!!! To že bude valná většina filmu udělaná na kompu, sem předpokládal, to že "kýčovitých" scény bylo víc než hodně, se taky dá přehlédnout. Kdyby se aspoň drželi původního scénáře, že Cezar je potomek opic co přiletěly z budoucnosti. Pak co měl znamenat zázračný lék na alzhaimera a podobný nemoci? to nám chtějí dát američtí scénáristé falešnou naději na nalezení tolik zázračného léku? Ale abych byl upřímný. Od začátku sem věděl, že to nebude za čtyry. Po zhruba půl hodině už sem věděl, že to nebude ani za tři. Pak už sem se jen modlil, aby to nespadlo pod dvě. Asi sem měl jít raději na poslední díl Pottera. ()

PedroPo

Příjemný letňák, který by mohl nakopnout novou sérii Planety opic, btw. nemyslíte, že těch předělávek je poslední dobou nějak moc? Jak nemám rád Jamese Franca, tak tady se mi hodně líbil. A pak jsou tady opičky. Digitální gorily asi inženýři WETA obšlehli z digitálního King Konga, ale což, výsledek u všech je prowtě úchvatný. Jsem zvědavý na pokračování. ()

matt85

Je až neuvěřitelné, jak se tvůrcům povedlo vdechnout motion-capture opicím život a emoce, Wyattovi se podařilo natočit dechberoucí akční i neakční scény a atmosféra funguje na plné koule, nemluvě o skvělém tempu filmu. Hudba má akční a dynamický rytmus a Tom Felton je furt stejnej hajzl. A nakonec Serkis... Řeknu to takto: Glum byl jen začátek. Doufám, že Caesarův příběh bude pokračovat, a že tvůrci mají stále nějaké trumfy v rukávu. ()

cinemaboy7

Filmů, o kterých se tolik nemluví a za něco stojí je pár a tohle je jeden z nich. Asi před dvěma měsíci jsem viděl trailer a celkem se těšil. A ne nadarmo. Film je výborný. Nejedná se však o klasický blockbuster, kde 3/4 filmu čekáte na závěrečnou, trikovou smršť. Od první minuty vás děj, atmosféra, kamera a hudba semelou a začnete prožívat emotivní příběh člověka a opice. Emoce se dostaví ve střídavých dávkách napětí, lítosti, strachu, nenávisti a zoufalství. Jako třešínkou na dortu si užijete závěrečnou digitální orgii na Golden Gate. James Franco (mnou už jednou vychválený ve 127 hodinách) je tentokrát mírně zastíněn šimpanzem Caesarem. Ano, digitální opice skutečně "hraje" a věřil jsem jí každý výraz. Pro fanoušky původního filmu je zprávou v tv a titulkem v novinách nevtíravě připomenut start a ztráta posádky v raketě letící na Mars. Film je příjemná letní oddychovka, která vás však nenechá ani na minutu oddechnout.90% ()

Listyx odpad!

Totálně neoriginální námět je vyšperkován filmařsky srandózním zpracováním které si z diváka nepokrytě dělá prču. Nic příšernějšího jsem poslední dobou neviděl (snad jen Posledního vládce větru). Zhovadilé dialogy, vypatlaní herci (a lidé obecně), naprostými debilitami opepřený scénář s kýčovitými záběry na „ach úžasně inteligentní“ opičky co se naštvaly. Z hypertajné superlaboratoře nesmí uniknout opravdu nic, teda až na věci velikosti opice a nějakej ten matroš, ten si nosej ven jak zmrzku. Opravdu příjemně si lze zavracet i z rambo opice skákající na vrtulník. Abych jen nehaněl, dovětek s pilotem dával alespoň nějaký smysl (škoda, že si musíte počkat, až film skončí). No, takže celkově film nevyzní vlastně ani tak špatně. Jako naprosto PŘÍŠERNĚ! Takže kdo chcete ztrácet čas koukáním na to, jak 30 opic na mostě v mlze ovládne planetu, šup mazejte do kina utratit dvě kila. Zasloužíte si to :) ()

Crysis52

Na tento film som sa tešil a obzvlášť potom aké hodnotenia mal. A moje očakávania sa naplnili na 100%. Film je vynikajúci. Opice sú sympatickejšie ako ľudia, James Franco hrá dobre a pomaly sa stáva jedným z mojich naj hercov, a Tom Felton je riadny hajzel.Aj keď je tam pár logických chýb je to perfektný film . Ak by mala byť dvojka som za. ()

Melvej

Opice vás sežerou, sežvýkají, spolknou, při závěrečných titulcích vyplivnou a vám se to bude líbit, co víc, budete si užívat každou vteřinu! Za 5 a to hlavně kvůli tomu, jak tento film dokáže vtáhnout do děje. ()

vikino1

Nebýt fatální chyby v příběhu hned v úvodu, hodnotil bych pěti, protože Caesarovi fandíte od začátku do konce (což je paradox, protože vlastně fandíte konci lidské civilizace). V půlce se tento "opičí Prison Break" zlomí, a já můžu s hrdostí říct, že takovej opičí parkur jsem ještě v žádným filmu neviděl.. Už ted se těším na pokračování, za 10 let už bude válka mezi lidmi a opicemi rozjetá na max. ()

Nocturno culto

Prostě mazec,začalo to úplně nevinně ale strhlo se to v nezvladatelnou situaci..jinak John Lithgow nám už od Cliffhangera pěkně zestárnul :-) bylo to fakt super až na tu přehnanou scénu s gorilou Buckem a vrtulníkem ale jinak paráda...taky perfektní hudba...a neřikejte mi že to takhle skončí a nebude další díl,takovou tlupu opic by přece měla armáda zlikvidovat,naházet jim tam napalmy a bude klid,kor když jsou v lese,obětování několika sekvojí stojí za záchranu normálního světa.... ()

Jimy

Aneb jak to vše začalo. Rupert Wyatt natočil rozhodně ucházející výplň oné mezery, resp. počátku celého příběhu. Film má slušné tempo a samozřejmě nechybí ani emoce. Technickou stránku snad ani zmiňovat nemusím. Jediné negativum, které mě v této chvíli napadá, je určitá přímočarost, ale dojem z filmu mi to nijak výrazně nepokazilo. Závěrem bych ještě zmínil důležitou myšlenku filmu, která varuje před okamžikem, kdy se lidstvu stane osudným to, že přecenilo samo sebe. ()

Camarro14

Je tomu už rok, co jsem naposled seděl v kině zmražen a během projekce se přistihl s bradou spadlou na zem. Tenhle ztracený pocit při sledování ryze čisté filmové krásy se mi opětovně dostal až u letošního černého koně letní filmové sezóny. Ano, tím snímkem je samotné: "Zrození planety opic", které veškeré letošní blockbustery předčí svým kouzlem, upřímností, chytrostí, rychlým spádem, perfektně vystavěným dějem (samozřejmě zde nechybí několik nelogičností ve scénaři, ovšem ruku na srdce, který snímek je nemá !!!), krásným diváckým zážitkem a geniálními triky (letošní oscar za zvláštní efekty má jasného vítěze!), díky nimž opičí herecké výkony jasně vyhrávají nad těmi lidskými. Výrazným plusem filmu je skutečnost, že se nejedná o ryze akční snímek, nýbrž psychologické drama, které Vás uchvátní věrohodnou přeměnou Caesara z domácího mazlíčka v nasraného týpka - jehož (SPOILER!) první "NO!" mě odrovnalo tak, že můj výkřik v podobě "A KURVA!" do naprosto hrobového ticha (+ chvilková zástava srdce) mluví za vše !!! ................. II. projekce mé dojmy ještě více umocnila = brilantní filmový zážitek !!! ()

milhouse333

Velice dobře odvedená práce a jako celku se tomu dá vytknout jen pramálo. Opice jsou propracované k vizuální dokonalosti, pohledy do jejich očí jsou krásnější dokonce i než pohledy do těch očí lidských. Celý film má příjemný děj rozumě vyvážený na akci i zamyšlení se, ale i přesto je tam pár detailú, ke kterým by se výtka našla a pro mě to bylo zcela stěžejní v rozhodování mezi 4 a 5 hvězdami. Chápu že díky lékúm, opicím začal pracovat ve velice krátké době mozek na 230 procent, stouplo jim IQ a rozhodli se lidem naplácat na prdel. Ale podle mě podávání jakéhokoliv léku na podporu funkce mozku, nemúže během tak krátké doby zapříčinit to, že se fyzicky šimpanz napřímí. Funkce mozku nejsou spojeny se stavbou těla a ani sebechytřejší vopičák nezmění sílou myšlenky svojí stavbu těla za pár hodin. Je to pouze detail, ale ve světle tak dobře vytvořené iluze opičího světa mi to přijde jako dost rušivý element narušující dúvěryhodnost hlavních postav. A opice, tu mají hlavní roli... ()

ER

Nad očekávání výborný film, který by mohl celou sérii oživit,abychom mohli rychle zapomenout na Burtonův remake. Byť vnímavý divák postřehne pár "zádrhelů" (např.jak se nás snaží režisér dojmout těmi "lidskými"pohledy nebo skoky z vyšších pater přes skleněné tabule), přesto není čas se jimi zabývat. Zábava se totiž skvěle rozjela a o to jde. A nejen zábava. Na vztahu Cesara a jeho lidského přítele se staví trilogie o tragických důsledcích chování lidí, kteří si až moc zahrávají s matkou přírodou. ()

Kroup4

Ceaser is home.Nemám slov.Ani jsem nedoufal,že to tak dobře dopadne,tak jak u X-Men:First Class tohle bylo bezchybné znovuzrození série.Doufám že u obou zmiňovaných filmů se dočkáme stejně povedeného pokračovaní.Film baví neskutečně i diváky,kteří nikdy neshlédli první planety opic.Tenhle film se postavil sám na nohy a stojí pevně.Že jsou opice digitální poznat vůbec nejde.Příběh je přímočarý,jasný ale prostě Vás i tak drží v napětí a baví Vás až do samého konce.Když film skončil,říkal jsem si, ještě jednou prosím.Skvělý zážitek.[9/10] ()

Třetí Jurský svět nastartuje novou éru

Třetí Jurský svět nastartuje novou éru