Namiesto evolúcie... revolúcia!
Cesta do pekla býva dláždená dobrými úmyslami. Aj nevinné gesto plné súcitu môže viesť k vojne, aká nemá obdobu a dokáže premeniť Zem na Planétu opíc.
Mladý talentovaný vedec Will Rodman pracuje v prestížnej farmaceutickej spoločnosti Gen Sys a vyvíja liek proti Alzheimerovej chorobe, ktorou trpí aj jeho otec Charles. Sľubný výskum však viazne pre nežiaduce vedľajšie účinky, ktoré pokusné živočíchy vykazujú po aplikácii účinnej látky. Sklamaný vedec opúšťa výskum, odchádza sa starať o otca a ako bonus si tajne odnesie šimpanzie mláďa, ktorého rodičia zomreli pri jeho pokusoch. Dospievajúci šimpanz Caesar začne prejavovať vysokú inteligenciu a Will zjistí, že je to dôsledok pôsobenia jeho lieku. Začne mu ho znova podávať a nechtiac tým otvorí bránu ku skaze ľudstva. Čoraz inteligentnejšie zviera sa v dôsledku nedorozumenia ocitne uväznené v prírodnej rezervácii, kde sa postaví na čelo ostatných opíc a pomaly začne pripravovať vzburu proti tým, kto zabili jeho rodičov a jeho uväznili. A bude to vzbura proti celému ľudstvu! (TV JOJ)

papaguy

Na této Planetě opic uceňuji, že se nesnažila navázat na předchozí filmy a vydala se vlastní cestou. Z nějakého důvodu mě však z celé 105 min. dlouhé digitální animované pohádky (za 93 mega USD!) o tom, jak opice k inteligenci díky viru vyvinutému v laboratoři přišly a potom (přes známý a ve filmech často využívaný most) uprchly do sekvojového lesa, nejvíce zaujaly závěrečné titulky (vyprávějící zase opačný příběh, ale tentokrát o soumraku lidské civilizace). Jednu hvězdu za animaci a druhou za Toma Feltona v roli v roli frackovitého ošetřovatele (asi mu ty záporáky už nikdo neodpáře). Jinak z hereckých výkonů stojí ještě za zmínku John Lithgow hrajícího roli Willova otce nemocného Alzhemerovou chorobou. Ostatní hráli tak nějak neživotně. Digitální opičáci "hráli" o poznání vášnivěji. Ale opičí supermany proskakujícími skleněnými stěnami domů, jako by byly z cukru a skákajícími do helikoptéry, ze které se střílí, opravdu nemusím. Tak to radši zpátky na stromy, na místo dalšího pokračování si pustím původní film z r. 1968. ()

bubblebobble

Natočiť Planétu opíc môže každý kto má na to peniaze a nie je tak celkom kretén. Podľa množstva týchto filmov je ale jasné, že tých kreténov sa našlo viac než dosť (musím priznať, že aj môj obľúbený Tim Burton šliapol týmto riadne vedľa). Trvalo teda celých 43 rokov kým sa konečne P.O dočkala aspoň trochu solídneho pokračovania. Ponaučenie: Nie je to až také blbé ako sa to tvári. ()

Jajar

Opravdu povedený reboot nové série. Dokonale využité možnosti digitálních triků, ale i poctivě vystavěný děj. Rupert Wyatt natočil skvělý blockbuster, který dává smysl. Mimochodem, celkem zajímavé bude do budoucna sledovat, kolik dalších filmů podobně jako Zrození Planety opic naváže se svých revolučním eko poselstvím na Avatara. ()

redwik

Asi jediný film, kedy som nepovažoval ľudí za dobrých ale za zlých. Chudáci opice sú pre nich len experimentálne králiky. Niet divu, že akonáhle dostanú trochu viac rozumu, rozhodnú sa vzbúriť. Celý film je iba začiatok (ako tomu nasvedčuje názov) a som zvedavý na pokračovanie. A ešte treba vyzdvihnúť jednu vec: efekty! No jednoducho nádhera, opice boli skutočne vykreslené reálne (občas som si myslel, že sú to skutočne opice, žeby naozaj boli?). ()

hribisko

Fuj! Ti Římani byli ale oškliví! Chlupatí i na zádech a křivonozí až hanba. Jak takoví zoufalci vůbec mohli vytvořit říši bez hranic? Ach, nešťastná Kleopatro, kam jsi oči dala? Vždyť ten jejich nedomrlý Cézar - takový ošklivec a urážlivec a rozumu mdlého, sotva pár slov ze sebe vypravil. Ovšem, jak se zdá, mezi negramoty opice je králem. ()

ortoncz

Digitalizace v tomto filmu dostává úplně jiný rozměr, než na který jsem normálně zvyklí. Musím říct, že Andy Serkis je neuvěřitelný. James Franco je výborný, ale nehraje úplně tu nejdůležitější část v tomto filmu. Vyprávění je plynulé a není zde žádné zbrklé přeskakování. Všechno je srozumitelné a jasné. 90% ()

NightPorter

John McClane dovede sejmout helikoptéru autem, inteligentní opička ocelovym řetězem, aneb připravte se na místy absurdní podívanou a jednu nevděčnou mluvící opici. Ale abych byl férovej, tak jako samostatnej film to vůbec neni špatný. Jako prequel jedný legendy ale rozhodně ne!!! Aspoň já (a podle mě i tvůrci pův. filmu) si to teda představoval úplně jinak. ()

Drom

- Dobrý večer pane, vítejte v restauraci Hollywood. Mé jméno je Rupert Wyatt a budu se dnes starat o Váš stůl. - Děkuji, dobrý večer i Vám. - Přejete si jídelní lístek? - Ne, doporučte mi nějakou vaši dnešní specialitu. - Máte štěstí, dnes podáváme vynikající menu, Opice v digitálu s plitkou omáčkou. Dle receptu slavného Pierra Boulle, specialita našeho šéfkuchaře. - Výborně, jednu mi přineste, ale né moc ostrou! - Dám pozor, aby ji v kuchyni příliš důkladně neanimovali. Budete si přát přílohu? Máme dnes v nabídce obzvláště přihlouplé trouby. - Báječné, několik mi jich přiložte, ale přidejte mi k tomu i jednu fiflenu. Ne moc tučnou. - Nemějte obavy, fifleny jsou dnes jako kost a orestovaná kužicka, marinované v nejdražší kosmetice. - Vynikající. Co mi doporučujete jako předkrm? - V každém případě lehkou marketingovou masáž. A pokud smím podotknout, k opičímu se výborně hodí láhev Zprzněnosti, ročník 2011. - Ne, osobně dávám přednost Neuvěřitelnosti, ročník 2012. Oceňuji jeho konec světa. Navíc jemně navnadí chuťové pohárky před Kýblem na zvratky, který si dám jako moučník. - Skvělá volba, pane. - Dobrá, myslím, že to bude vše. - Výborně. Než bude Vaše jídlo připraveno, smím nabídnout, samozřejmě na účet podniku, skleničku Kyanidu? ()

Dimo

Když se divák trochu povznese nad digitální berličky a výbuchy a soustředí svou pozornost na to, co zbyde, tedy netupý příběh a poměrně dobrý nápad, jak začátek celé Opičácké ságy odstartoval, je to celkem dobré. Pytel popcornu a spokojenost. ()

feryk

První polovina filmu je dobrá, poté se z toho stává doslova fraška. Vizuální efekty dobré, ale příběh vázne na všechny strany. Tuna nelogických věcí a chyb, které se snaží zamaskovat jak jen to jde. Na druhou stranu film není příliš dlouhý a má docela spád. Na jedno podívání dobrý, ale ve filmu neni nic, co by ve vás zůstalo. Legenda z toho není, ale propadák také ne, dobrý průměr ano. ()

FanKalEl

Takmer dokonale zrežírované zrodenie planéty opíc alebo teda super origin k ešte niečomu väčšiemu. Dlhšia stopáž a prepracovanejšie finále by ešte vylepšilo zážitok. (90%) ()

tomik99

Filmařsky velice dobře zvládnuté dílo, efekty jsou taky pěkné, jen jsem čekal možná něco víc „klasičtějšího“, co vždy provázelo filmy s tématikou „Planety opic“ a tady jsem se toho nedočkal. Ano, změna je někdy žádaná, ale i když řemeslně byl snímek skvělý, neřekl toho příliš. Čekal jsem větší hloubku příběhu a to, co je vyprávěno u „Zrození planety opic“, by se dalo sestříhat na hodinový film. Akční scéna na konci byla fajn, ale je téměř jediná v celém filmu, takže pro mě osobně byla dost krátká. Asi jsem po letech čekání očekával od opičáků více. ()

Pekisan

Clovek proste musi drzat tym opicam palce. Akurat, je skoda digitalny simpanz ukazuje hviezdam Hollywoodu ako sa hra ocami. Priratajuc vsak k tomu uspech posledneho Fast and furious s "umelym" Paulom, tak je to mozno cesta kam sa film bude uberat. ()

Razzor_82

Skvělý reloading Planety opic. Vše je nadmíru efektní, dramatické, akční i emočně zmáknuté. Wyatt nakopl opice opět na vrchol ságy. Nádherná výprava do fantasy světa a vizuální nebe. Ave Cézar. 9/10 ()

JohnnyKladno

Co bych tomuhle filmu vytknul? Vážně nevím. Je to vlastně film o dospívání velmi nadprůměrného opičáka Caesara, který prožije moc pěkné, ale pro šimpanze netradiční dětství s Jamesem Francem. Po šťastných letech dojde k nešťastnému incidentu a Caesar se ocitá v opičím vězení. Rychle ztrácí víru k návratu. Nezbývá mu, než vzít osud do vlastních pracek, způsobit opičí revoluci a vést své druhy ke svobodě. Číst sám sebe, asi by mě to úplně nenalákalo, ale to jak je to vybudované, natočené, to je nádhera. Audiovizuál je dokonalý, na správných místech to zahraje na emoce, je to vlastně moc chytré ( doporučuji dokument Šimpanzí říše ). Na mě to výborně fungovalo. 90% ()

haroska

Nevinný start filmu typu "člověk a opička se seznámí a je z toho přátelství na život a na smrt" se každou minutou rozjíždí na plné obrátky a odkrývá pravou podstatu filmu.Opice jsou inteligentní,fascinující,krásné...a zárověň propastně děsivé.Dokonalá přeměna "hlavního opičího hrdiny" Ceasara z nevědomé milující oddané bytosti až po rafinovaně přemýšlející lehce pomstychtivou,po moci dychtící,zrůdičku(ok,v jádru stále zůstává spravedlivý a nevraždí hodné lidi),Vás strhne a už nepustí.Během filmu jsem se Xkrát přistihla,že i když jsou ty opice čím dál surovější,prostě jím fandím :-) Škoda jen toho zvláštně nastaveného závěru.No uvidíme co přinese (doufám) další díl. ()

Třetí Jurský svět nastartuje novou éru

Třetí Jurský svět nastartuje novou éru