Vymedzený čas

V blízkej budúcnosti už peniaze nemajú žiadnu hodnotu a platí sa časom. Will Salas (Justin Timberlake) má na svojich životných hodinách zriedkakedy viac než 24 hodín. Žije z minúty na minútu v chudobnej zóne Dayton a len vďaka tvrdej práci v továrni si môže predplatiť ďalší deň života. Rovnaký osud zdieľa aj jeho matka Rachel (Olivia Wilde) a mnoho ďalších ľudí v tomto zapadákove. Miestne gangy sú navyše vždy pripravené kohokoľvek okradnúť o čas, hoci len o niekoľko hodín, aj keby mu tým rovno ukončili život. Keď jedného dňa Will pomôže bohatému Henrymu (Matt Bomer) uniknúť pred jedným z lúpežných gangov, Henry mu za to daruje celé storočie času a sám sa rozhodne svoj nekonečný život ukončiť. Willa však obvinia z jeho vraždy a nezostáva mu nič iné, ako dokázať svoju nevinu. Vydáva sa na útek do najbohatšej zóny v New Greenwich, kde na rozdiel od Daytonu sa nikto nikam neponáhľa. Čas je luxus, ktorý si tu môžu dovoliť všetci, pretože budú žiť stovky, ba dokonca tisíce rokov. V New Greenwich je ale zároveň niekto, kto Willa priťahuje. Sylvia (Amanda Seyfried) je dcéra mimoriadne bohatého Philippa Weisa (Vincent Kartheiser), ktorá sa vo chvíli, keď Willa prichádzajú zatknúť strážcovia času, stáva jeho ideálnou rukojemníčkou. Vysoká hra o zmenu pravidiel nespravodlivého sveta sa môže začať. (TV JOJ)

tomeek

Obrazově není co vytknout - dokonalé auta, skvělý design věcí a dobří herci, ale ten scénář je děravý jak ementál. Místy vůbec netušíte, proč postavy utíkají tam, kam vůbec utíkají, ale hlavně: děj se celou dobu odvíjí úplně jinam, než by logika (nebo divák) očekával. Systém světa je udělaný skvěle, ale místy je to trošku na hlavu, jenže i tak se na to dobře dívá a vůbec jsem se nenudil. Námět jak sviňa, jenom to místy moc nedává smysl... Kam se to hrabe na Gattacu! Jestli je to podle knihy, docela rád bych to četl! Krásné * * * ()

okkac

Niccol se vrátil ke Gattace, se kterou má In Time mnoho společných rysů. Hlavně po stránce výpravy, kdy jsem sice patrně ve vzdálené budoucnosti, ale vše až na pár drobností vypadá, jako ze současnosti (vím, že je to hlavně díky rozpočtu, ale nic to na tom neubírá). Akce je zde taky pomálu, spíše čekejte poznávání světa, ve kterém je jako hlavní platidlo čas. Má to v sobě několik logických mezer, ale nápad se počítá. Prostě Gattaca hadr. Pokud jste ji viděli a líbila se, pak očekávejte v podstatě to samé. ()

mr.filo

Příjemná pohádka o Jánošíkovi co bohatým bere. Nápad výborný, ale bylo málo času to dotáhnout do konce? Ano, koukal jsem v průběhu na čas, kdy už to bude končit.... tím ovšem nechci říct, že času u filmu lituji!! ()

LukeUp

Dlouho jsem neviděl film s tak originálním a neotřelým nápadem. Navíc Justin Timberlake opět dokázal, že hrát vážně umí. Výborná podívaná. ()

sir-dave

Originální námět se musí nechat. Být to natočeno před dvaceti lety, možná by z toho mohl být kult. Andrew Niccol opět předvádí kvalitní sci-fi a už teď se nemůžu dočkat The Host. První polovina bezchybná, v té druhé kdy začne útěk ústřední dvojice by se dalo pár věci vytknout a možná paradoxně už to pro mě nemělo takový spád. Zajímavost, že Vincent Kartheiser hraje strýčka skrblíka a jeho roli jsem mu absolutně věřil, tak ve skutečném životě podle biografie rozdává co může :-) ()

Nivenx

Začátek byl velice slibný a moc skvělý námět, ale po dvaceti minutách už se dostavuje takový ten normál a nic moc styl točení, který si drží pořád stejné tempo až do konce bez nějakých mega akcí, který by tento film určitě zasloužil. Jen lehký nadprůměr. 60% ()

Radiq

Poměrně zajimavá myšlenka - kdo nepracuje, ten chcípne. Bylo by zajimavy sledovat cigoše a socky v dnešnim světě, kdyby to tak fungovalo... Ale jinak je ve filmu dost nelogičností, nesmyslů a nedomyšleností, v určitejch ohledech je to moc sci-fi a moc časovy. Taky ten správce času je přehnaně moc chytrej a dycky hned na všechno přijde. Co se mi libilo, tak ty policejní auta... a celkově všechny ty auta. Ale jinak to vubec neni taková bomba, jak si tady všichni myslej... ()

panMartin

Vyměřený čas má výborný námět s dobrou myšlenkou, skvělý potenciál filmu. Hlavní myšlenka, která potkává tento film, mě skutečně ohromila. Je vynikající. Hodně pěkný! Platí se časem, peníze nic neznamenají. V tomhle světě bych bydlet nechtěl vždycky existuje někdo, kdo nemá času nazbyt a někdo kdo si žije v luxusu a má času mnoho. Justin Timberlake je sympaťák a film s přehledem utáhne. Je to svižné a námět byl poměrně dobrý nápad. Z Timberlaka se pomalu ale jistě stává velká hvězda. Neumím si představit co bych dělal, kdybych se probudil s časovačem na ruce. ()

URBAN

Jedno z nejlepších a nejoriginálnějších Sci - Fi co jsem kdy viděl . Už jenom ten nápad je fascinující a přitom je tak obyčejný . Ztvárnění ja také na jedničku a úsřední dvojce to pěkně klape . Kdo by řekl že Justin Timberlake bude jednou na plátně tak zářit . ( 20.2.14/MAC ) ( 23.3.18/TV ) (17.10.18/TV) ()

Doudis19

Po chvíli váhání se nakonec v 70-ti procentním hodnocení spíše přikláním k oněm čtyřem. Zejména díky fantastickým detailům myšlenky času jako platidla, ve světě kde má zatraceně velkou váhu fráze: "nemám čas". Perfektní, seznamovací 1. polovina značně přehrává tu druhou, tu kde se kupý nejasnost na nejasnost a kde se přestává dařit nepromarňovat potenciál takového nápadu. Ústřední duo navíc zastiňoval Murphy s Pettyferem. Volba Timberlakea mi od počátku přišla poněkud nešťastná a možná i proto mám stále pocit, že tenhle projekt mohl a měl dopadnout ještě o něco lépe. ()

Vecko99

Asi jsem od toho filmu čekal až moc. Vynikající nápad, který dle mého názoru nebyl dotažen do konce. Myslel jsem, že dokážou do filmu nacpat tu atmosféru, že jde skutečně o vteřiny, ale to jsem bohužel neviděl. Celkově hodnotím film za tři, i když obsazení toho filmu se mi moc nelíbí.. Naštěstí nádherná Amanda to zachránila :)) ()

Cedr

Film plný extrémů. Skvělý námět utopen v ubohém a nelogickém scénáři. Povedené obsazení je dušeno naprosto nedotaženými charaktery. Nadčasový "Gattaca" look, který by filmu zkušeně zajistil nesmrtelný vzhled je však ušlapán až nechutnou aktuálností a poplatností dnešní době. Což by samozřejmě nebyl mínus, kdyby Andrew Niccol věděl co se nám vlastně snaží říct nebo aspoň o čem to vlastně mluví. Šlo to zatočit tolika směry a scénarista/režisér se o to dozajista snažil. Bohužel z toho zmateného bruslení nevybruslil. Film který nelze mít rád, ale ani nenávidět. ()

Lamprea

Nápad za milión, za milión!!!! ALE, z herců mi bylo na zvracení, myslím tím hlavně z jejich výkonů, který tenhle film srážej o hodně níž než-li by mohl být. Díky hercům to na mě celý působilo značně nepřesvědčivě. Škoda. ()

Aargh

Zajímavý námět utopený v moři naivní robin-hoodovské agitky a tupého klišé. Chvílema to působilo spíš jako film z Van Dammovy produkce. ()

chelseaman22

Předlouhý trailer na propagaci přespolního běhu. Zpracování (stejně jako u Equilibria) pokulhává za výbornou mysšlenkou. Přeidealizovaná pohádka, v níž zaručeně žádný hlavní hrdina neexne. Film v sobě skýtá dvě poselství: a) Amanda má tak dobrý nohy, že by se mi vůbec nepříčilo vidět ji v reklamě na džíny Armani, b) Johny Galecki by měl zůstat u sitkomu, protože jinde je evidentně ztracen jako Krteček ve městě. 72% Celosvětový výdělek k 6.11.2012: $173,930,596 ()

Woody77

Kolko casu este mas? Uz pri samotnej otazke musi cloveku zatrnut. Niccol predstavil nadcasovy snimok ktory dokaze cloveka na chvilu zastavit a donuti ho popremyslat.Co vlastne caka ludstvo v buducnosti? Bitky o vodu a vzduch to tu uz bolo ,ale o cas. Samotny dej bol vcelku bez neakych hluchych 5-minutoviek a pekne odsypal.Hudba absolutne nerusila a sadla ako zadok na nocnik. Akcnym scenam nebolo co vycitat takze technicky vzate film 70%. ()

Triple H

Nápad veľmi fajn. Nahradenie peňazí časom poslúžilo predovšetkým ako veľmi funkčná analógia k tomu ako mizerne je rozhodený náš vlastný svet/systém. S takýmto pohľadom na vec vynikne všetko nemilosrdnejšie a neľútostnejšie. Za to palec hore. Vo zvyšku už ma film nijak zvlášť neoslovil, hlavným hrdinom som palce nedržal, motivácie a správanie jednotlivých postáv mi často prišli dosť od veci a bez nejakej normálnej logiky. Timberlake daruje príkladne svojmu kamošovi 10 rokov (čo sa teda vzhľadom na to koľko mal a že kamoš má rodinu rozhodne neplesol po hodinkách) a o pár hodín na to staví všetko čo má v kartách. Sorry, ale takéto blbiny vo filme s takto zaujímavo vymyslenou premisou nemajú čo robiť. Ako celok je film IMHO príliš idealistický a naivný. Tá poslušnosť davu a skromnosť všetkých chudobných - ale no. Herci nemajú moc čo hrať - žiadna postava nevybočí z úplne šablonovitej, bezkrvnej figúrky. Dá sa to bez ujmy pozrieť, ale od Niccola som čakal niečo vnútorne zovretejšie a zmysluplnejšie. Amanda Seyfried tu je ale neskutočne krásna - padala mi z nej huba celý film a za ňu prihadzujem na tri. ()

Motinski

Vynikajúci námet a kvalitné vizuálne spracovanie. Film ale obsahuje tuctové akčné aj neakčné scény a nedotiahnuté postavy ktorých potenciál ostal trestuhodne nevyužitý. Prvá časť filmu odohrávajúca sa v chudobnej zóne je super. Naladí na dobrú popcornovku. Hneď potom už všetko pôsobí obohrato, milión krát videné inde a bez originality akú nám zo začiatku načrtli. ()

Dámské posily...

Dámské posily...