Vymedzený čas

V blízkej budúcnosti už peniaze nemajú žiadnu hodnotu a platí sa časom. Will Salas (Justin Timberlake) má na svojich životných hodinách zriedkakedy viac než 24 hodín. Žije z minúty na minútu v chudobnej zóne Dayton a len vďaka tvrdej práci v továrni si môže predplatiť ďalší deň života. Rovnaký osud zdieľa aj jeho matka Rachel (Olivia Wilde) a mnoho ďalších ľudí v tomto zapadákove. Miestne gangy sú navyše vždy pripravené kohokoľvek okradnúť o čas, hoci len o niekoľko hodín, aj keby mu tým rovno ukončili život. Keď jedného dňa Will pomôže bohatému Henrymu (Matt Bomer) uniknúť pred jedným z lúpežných gangov, Henry mu za to daruje celé storočie času a sám sa rozhodne svoj nekonečný život ukončiť. Willa však obvinia z jeho vraždy a nezostáva mu nič iné, ako dokázať svoju nevinu. Vydáva sa na útek do najbohatšej zóny v New Greenwich, kde na rozdiel od Daytonu sa nikto nikam neponáhľa. Čas je luxus, ktorý si tu môžu dovoliť všetci, pretože budú žiť stovky, ba dokonca tisíce rokov. V New Greenwich je ale zároveň niekto, kto Willa priťahuje. Sylvia (Amanda Seyfried) je dcéra mimoriadne bohatého Philippa Weisa (Vincent Kartheiser), ktorá sa vo chvíli, keď Willa prichádzajú zatknúť strážcovia času, stáva jeho ideálnou rukojemníčkou. Vysoká hra o zmenu pravidiel nespravodlivého sveta sa môže začať. (TV JOJ)

Kurikmoon

...A taký potencial to malo. Hned s titulkami IN TIME-mu skončil vymedzený čas. Zaujímavý začiatok, dobrý začiatok , herci mi nevadili. Gradácia deja sa však od polovice rovná nule. Nebyť spomínanej originality v základnom nápade, neboli by to ani tri. ()

Kali4

Jak známo, „civilní sci-fi s retro prvky“ do kin příliš netáhne, proto se Niccol (dle mého skromného názoru) pokusil o zajímavý marketingový tah. Filmovým postavám stanovil dvacátý pátý rok horní věkovou hranicí, což mu umožnilo obsadit spoustu mladých, krásných a především populárních tváří, od Justina Timberlaka přes Alexe Pettyfera až po Matthewa Bomera. Inu, na škodu to není, a pokud by Vám to přeci jen bylo proti srsti, stále tu jsou Cillian Murphy a Vincent Kartheiser, proti kterým nelze říci ani fň. Prostřednictvím slavných mladých lidí přináší šikovný režisér a scénárista divákům spoustu vlastních myšlenek a nápadů i silných emocí a dává vzpomenout na známé filmy a motivy. Nicméně těch hloupostí a logických lapsů, kterých jsem si během sledování všiml, bylo AŽ PŘÍLIŠ a byly až moc okaté, pročež je nemůžu nevzít na zřetel. Přesto jsem se bavil. ()

svobik

Přímo geniální idea, skvělým způsobem rozvinutá. Prvních cca 50 minut jsem skoro nedýchal, invence na každém rohu, že by jí mohl Niccol rozdávat jako čas. Pak ale film zaběhnul do ne zrovna ideálních míst, ve kterých se pěkně rozpliznul. Neustálé utíkání před timekeepery po chvilce přestane bavit, na konci už pak působí dojmem odporné repetitivnosti, za kterou navíc stojí spousta náhod nebo logických lapsů. Je to velká škoda, protože Niccol přišel s úžasnou vizí propracovaného světa, nedokázal ji však uchopit tak, aby v rámci "filmovosti" adekvátně fungovala a naplnila obrovský potenciál. Svým způsobem zklamání, přitom ale velký palec nahoru. Víc takových nápadů. 7/10 ()

Zagi20

Další film s originálním námětem, a velkým potenciálem, který bohužel promrhal. Po filmařské stránce je všechno v pořádku a po té herecké taky. Justin se mi velmi líbil už ve filmu Alpha dog, a tady své herecké umění jen potvrdil. Ale nemůžu si pomoct, prostě mi přijde, že příběh je až příliš jednoduchý a plytký. A kromě Amandy nenacházím nic co by mě opravdu zaujalo :) ()

Ichabod

In time rozhodně není ztráta času. Velice jsem se těšil na Niccolův další námět a jsem rád, že nezklamal. Dlouho mi žádný film neutekl tak rychle. Asi nejchytlavější záležitost od Inception co do souhry obrazu zvuku a myšlenky. ()

zajda404

Skvělý nápad, ovšem provedení už bylo horší. Kdybych film označila za nedotažený, bylo by to slabé slovo... tak nějak mi unikla pointa toho všeho. Proč pořád někam utíkají? Proč to působí tak hloupě? A kdo proboha navlékl na Amandu Seyfried tu hnědou paruku?! ()

Kosmik 1

Perfektní myšlenka, kdy se místo peněz platí časem, zde byla dokonale využita. Další skvělé sci-fi do mé sbírky. Film ubíhá v neuvěřitelně rychlém tempu. Amanda a Justin kradou čas a rozdávají ho lidem, kteří ho už příliš nemají. V podstatě se opravdu nabízí zde několikrát zmiňované přirovnání k Robinu Hoodovi, avšak v novém kabátě a musím přiznat, že pro mě mnohem lépe stravitelnějším. 90% ()

blackJag

Premisa výborná, takže na první pohled jde fakt o dobrý dystopický nápad v intencích story o BONNIE A CLYDEovi, v detailech to ale chtělo trochu víc pořešit a popohnat. Ústřední obsazení dost na cypa. 50% ()

Mr.KarlAdler

Jů, Justin se rozhodne, že spasí svět. Potom, co se mu nepodařilo zachránit svou "sexy matku", ukáže pár zbohatlíkům, jak se hraje do poslední vteřinky. A nakonec společně s nevděčnou dceruškou jednoho z nich rozhazují roky chudým ve stylu charitativního Jamese Bonda.. No, alespoň, že vizuálně se to povedlo, pan polda Murphy nebyl k zahození (konečně ani ta Amanda - byla dostatečně zvláštní) a vkus na starý dobrý káry se Amíkům v budoucnu taky nevytratil. ()

Autogram

Dobrá a úplne nová myšlienka, ktorá by sa dala rozpracovať do prvotriednej pecky, je scenáristicky zhovadená ešte v prvej tretine filmu. Sci-fi námet sa zvrtne do obyčajnej bitky o čas, nezaujímavej naháňačky a na konci až do gangsterky vo dvojici so sociálnym zameraním. Škoda tiež skorého odstavenia Olivie Wilde. ()

Guzo

Zajímavý nápad s velmi dobrým zpracováním. Jelikož i herecké obsazení dost sedlo a konec nezkazil dojem z filmu (právě naopak), jedná se u mě o velmi příjemné překvapení. 75 % ()

vyfuk

Úplně nová a originální vize budoucnosti, která je tak dobře zpracovaná, že se neodtrhnu. Trochu mi to připomíná zcestnou verzi Hunger Games a méně kriminální verzi Minority Report. Spojení těchto dvou filmů by mohlo vyznít úchylně, ale v rukách Andrewa Niccola se z toho stalo 105 minut plných napětí, akce a novo-sféry. Jedna z nejlepších vizí budoucnosti s dokonalým příběhem a úžasným zpracováním. ()

mirec88

Výborný sci-fi príbeh s úžasnou myšlienkou platenia časom a získavania času. Nechcel by som žiť v takom svete. Vzalo ma to a veľmi ma to zaujalo, ale k 5 hviezdičkám niečo chýbalo. Každopádne je to na zamyslenie a v tomto filme si každý nájde to svoje, čo ho zaujme. Inak k hereckým výkonom nemám čo vytknúť, Timberlake super a Amanda Seyfried veľmi sexi. A dosť je to aj dojemný film, niektoré scény sú veľmi silné. ()

KASUGI

Mám rád tyhle originální sci-fička, kde stačí jeden výborný, v podstatě jednoduchý nápad a máte zábavný kousek, aniž by jste k tomu potřebovali obrovský rozpočet a kvanta triků. Do plného hodnocení tomu něco chybělo, ale je to film, ke kterému se rád vrátím. Trošku mi tam vadily dva menší zákysy. Ten první - když jde matka hlavního hrdiny na autobus a nemá dostatečný čas/kredit, aby dojela domů. Autobusák, ač moc dobře ví, že to domů nemůže stihnout (a tedy nejspíš umře), ji nechá vystoupit, ať si to zkusí doběhnout. Je to kravina, protože ona je hodně hezká, takže by jí posprávnu pár minut navíc věnoval a za to by si pak od ní mohl nechat udělat pantyhose assjob. Druhý zákys je, že Amanda Seyfried má po celou dobu čistou tvářičku, přičemž by správně měla mít neustálé červené modřiny na tváři po dickslapu. Jinak opravdu fajn film. ()

Composter

Marná snaha - povedený vizuál ala Equilibrium a opravdu vymazlená auta jsou bohužel to jediné, co je na tomto filmu k pokoukání. Celkem slibný námět je naprosto ubit totálně stupidní zápletkou, imbecilním chováním všech postav a předvídatelným dějem. Trailer nalákal na futuristickou podívanou, ovšem zábavu nenabízí naprosto žádnou. Taková Aeon Flux, i přes svou celkovou debilitu, je se zábavou o několik levelů výše. Režisér servíruje životní moudra a ponaučení, která musejí připadat k smíchu i dvanáctiletým. To vše se děje s naprostou vážností! Takže ani pobavení nad nepovedeností se nekoná. Škoda...ztráta peněz i času. ()

JančiBači

Nápad s časom dobrý ale čakal som podstatne viac.Niekedy som mal pocit, že pozerám The Adjustment Bureau.Tieto dva filmy mi pripadajú nejake podobné aj keď je každy o inom určitá paralela tam je. ()

Dámské posily...

Dámské posily...