Vymedzený čas

V blízkej budúcnosti už peniaze nemajú žiadnu hodnotu a platí sa časom. Will Salas (Justin Timberlake) má na svojich životných hodinách zriedkakedy viac než 24 hodín. Žije z minúty na minútu v chudobnej zóne Dayton a len vďaka tvrdej práci v továrni si môže predplatiť ďalší deň života. Rovnaký osud zdieľa aj jeho matka Rachel (Olivia Wilde) a mnoho ďalších ľudí v tomto zapadákove. Miestne gangy sú navyše vždy pripravené kohokoľvek okradnúť o čas, hoci len o niekoľko hodín, aj keby mu tým rovno ukončili život. Keď jedného dňa Will pomôže bohatému Henrymu (Matt Bomer) uniknúť pred jedným z lúpežných gangov, Henry mu za to daruje celé storočie času a sám sa rozhodne svoj nekonečný život ukončiť. Willa však obvinia z jeho vraždy a nezostáva mu nič iné, ako dokázať svoju nevinu. Vydáva sa na útek do najbohatšej zóny v New Greenwich, kde na rozdiel od Daytonu sa nikto nikam neponáhľa. Čas je luxus, ktorý si tu môžu dovoliť všetci, pretože budú žiť stovky, ba dokonca tisíce rokov. V New Greenwich je ale zároveň niekto, kto Willa priťahuje. Sylvia (Amanda Seyfried) je dcéra mimoriadne bohatého Philippa Weisa (Vincent Kartheiser), ktorá sa vo chvíli, keď Willa prichádzajú zatknúť strážcovia času, stáva jeho ideálnou rukojemníčkou. Vysoká hra o zmenu pravidiel nespravodlivého sveta sa môže začať. (TV JOJ)

Sdoom

No, to jsem se zas jednou těžce seknul při výběru filmu. Námět je fakt extra zajímavej, jenže co z toho scénarista a režisér vymysleli, nestojí ani za řeč. Nic originálního, jen prostě utíkání hlavní dvojice, dobíjení času, vybíjení času a takhle asi 3x dokola. Samozřejmě vždycky je všechno jentaktak, což má pravděpodobně způsobit napětí...no jistě, klišé nad klišé. No kupodivu mi nevadil Timberlake, i když o jeho hereckém nadání přesvědčen nejsem, to spíš byla horší ošklivka Amanda. Krom výše zmíněného je tu i několik dalších nesmyslných WTF momentů, není zde jasné, zda to tak funguje všude ve světě nebo jen na tom určeném místě (USA předpokládám) nebo co vlastně. Ne, že bych se u toho nudil, ale je to fakt celkem stupidita, připomnělo mi to Správce osudu. ()

Kejdlo

Na In Time je nejzajímavější jenom ta základní myšlenka - kolik si toho nahrabeš, tak dlouho tu pobudeš. To ostatní je pro mě včetně herců, akce.. prachsprostý průměr, na který lehce zapomenu. Z čtveřice originálních Sci-fi z tohoto roku (Zdrojový kód, Všemocný, Správce osudu) jasně nejslabší a zároveň jeden z těch filmů o kterých můžete říct, že se z něho dalo vytřískat daleko víc. 5/10 ()

Reanimated

Niccolova satira tentokrát není tak sžíravá. Geniální premisa stojící na trochu vratkých pravidlech však vyplodila poutavé a vysoce atmosferické putování novodobého Clydea a Bonnie. Ten čas, který mi při sledování vzali za to rozhodně stál. ()

Firebug

Ha, ha, ha… 75%?!? No lidé dobří, to jste asi vážně úplní !@#$%*&! In Time je neskutečně hloupé pocornové sci-fi pro diváky MTV a čtenáře Bravíčka, kteří aktuálně prožívají období vzdoru, své rodiče pokládají za nejnižší formu života a cítí sžíravou potřebu se proti nim a jejich konzumnímu materialismu bouřit. Asi jako hlavní hrdinka s přilbou na hlavě, kterou si asi půjčila od kámoše Dredda, protože jinou její motivaci jsem fakt nepostřehl. No a taky ten Justin musel být v jejích očích nadlidský super samec. Justin nemá motivaci pro změnu žádnou. Jo vlastně mu umře milenka, kterou dost úchylně nazýval matkou… no a kdo může za její smrt? Přece ti bohatí nahoře! To dá přeci rozum. Tedy jen pokud jste totální guma s prací, kterou by manuálně zvládl šimpanz po amputaci ruky a intelektuálně by jí levou zadní zmákla automatická pračka. A to Justin ve filmu je, takže nic proti. Dost trefně se v jeho nepříliš namáhané oholené kebuli zrodí myšlenka –fanfáry: tramtadadááá- KOMUNISMU. Chjo… Otevřete banky, dejte všem všechno a všichni pak budeme nesmírně šťastní. Celá ta taškařice vznikla asi tak, že režisér a scénárista v jedné osobě Andrew Niccol chlastal s nějakým producentem a v alkoholovém opojení vyřknul zajímavý námět (lidi mají na ruce čas zbývající do konce života a zacházejí s ním zároveň jako s platidlem). Než ale stačil druhý den vystřízlivět a uvědomit si, jaká to je absurdní blbost se spoustou děr, tak už byli podepsané všechny smlouvy a sjednáni ti odporně slavní a přeplacení neherci, které mládežnictvo tak žere. Kolem chatrné myšlenky se muselo vytvořit něco jako děj pro odůvodnění toho, co postavy zrovna vyvádějí a opět se s tím nikdo příliš nepáral. Film tak kolísá mezi několika úrovněmi od „Je to lehce nelogické, ale ještě OK.“ (transakce času, žádné opotřebování orgánů…), přes „No takovou blbost si snad mohli odpustit.“ (hrdinka sprintující zásadně v podpatcích, hrdina je přírodní talent na všechno – bojová umění, střelba, akrobatická jízda autem…) až po „Vááá! Proč ze mě ten film dělá takového debila!?“ (poker scéna se značně překročeným Justinovým limitem, projetí autem dřevěnou budkou uprostřed betonových zátarasů, rozdávání času na všechny strany po dekádách, ale neschopnost hrdinů dobít si víc než den…). Jedna hvězda za technické zpracování a stylizaci a víc než 3 fakt nechápu. O nekvalitách a podvratnému vyznění snímku by se dalo napsat několik stran A4, ale nemám chuť obětovat tomu tolik času. I těch 105 minut bylo přespříliš… P.S. Svou pitomostí mi snímek připomněl The Tourist, s kterým má mnoho společného. Kromě jiného i ucházejícího režiséra, co to tentokrát nehorázně po.ral. Jeden z řady omylů na csfd, za který se všichni můžeme kolektivně stydět. ()

Arkanoid

Chválim sci-fi nápady ako platenie časom a od určitého veku sa nestarne, no neboli dotiahnuté. Samozrejme, ako to už chodí, systém nie je spravodlivý ku všetkým a tak vznikajú kasty (zóny), pričom platí, že najchudobnejší si odrobia najviac za almužnu a ešte im z toho strhnú a bohatí sa stávajú ešte bohatšími. Tí si môžu kúpiť všetkých a všetko ovládajú. No služby (napr. bodyguardi) sú tak dostupné, až strácajú na akejkoľvek kvalite. Takže systém nie je dostatočne zabezpečený a dokáže sa zrútiť rýchlo ako domček z karát, stačí mať len ľudí. Takto hlavná myšlienka tvorcov (boj s nespravodlivým systémom) vyznieva do stratena. Zachraňujú to spomínané nápady, akcia a príjemní herci. Chýbali mi aj ďalšie charaktery, ktoré by posúvali ten predvídateľný dej dopredu a nebáli by sa riskovať svoj čas ako Henry. Lepšie filmy o systéme: Klub bitkárov, Repo Men, V ako Vendeta, Zóna. ()

ondra.kymla

Sakra teda to mě chytlo. Úplně perfektní nápad, dobrá zápletka, no zhlédnul jsem to jedním dechem, opravdu to mělo drive a "koule". Určitě všem doporučuji, protože podobný film jsem asi neviděl (s tímto nápadem) a přišlo mi to i jako docela dobré varování pro lidi :) ()

herr_carter

Přiznám se, že jsem onu údajnou genitální myšlenku filmu vůbec nepostřehl a projekci jsem ihned po dokoukání spolu s dalšími neidentifikovatelnými předměty spláchl do hajzlu...................moje hodnocení = 3 z 10. ()

Kacula24

Po dlouhé době jsem se rozhodla navštívit kino a vůbec toho nelituju. Paráda! Skvělej nápad. Nenudila jsem se ani vteřinu svého času, který mi zbývá. Jo, je tam pár děr, ale ty se daj velice snadno odpustit. ()

Sajuska1991

Líbilo se mi to. Ten nápad je opravdu super, ale po jedné stránce se z toho dalo vytěžit o moc více. Začátek a konec se mi líbil nejvíce. Uprostřed filmu je to takové přehnané, hlavní hrdinka celý film utíká v podpadcích a šatech, její vlasy se přeze všechny podmínky, které ve filmu panují, ani jednou nerozcuchají a je vždy dokonale nalíčená. Justin zase někde splašil schopnosti Jamese Bonda, perfektní střelec, řidič a hráč pokru ... :-P To nemuselo být tolik přehnané, pravda :-) Ale jinak hezká akční jednohubka, víckrát to vidět nemusím .... ()

Wicky

První polovina takové to příjemné scífko, ale problém je ve druhé polovině která trochu selhává. A představoval bych si po boku Timberlakea větší kočku a talentovanější herečku než Amandu Seyfried. 55% ()

BluT

Neotřelý nápad proměnil Andrew Niccol v akční hollywoodskou bombu, která jen tak nevyšumí a po odchodu z kina vás zanechá v úvahách o životě, smrti a prsech Amandy Seyfried. 90% P.S. Kdyby si dali scenáristé trochu víc práce, tak z toho moh bejt novej Matrix, protože námět je fakt dokonalej. Trochu škoda. ()

Mistickzz

Rozmýšľal som či 3 alebo 4 hviezdičky. Idea tohto filmu bola skvelá, peniaze stratili moc, všetko ovládal čas. Myslím, že Niccol sa stým nepopasoval vôbec zle, aj keď na túto tému sa dalo vymyslieť ešte toho oveľa viac. Z hereckého obsadenia som mal zo začiatku trochu strach(okrem Cilliana Murphyho). No nakoniec to zafungovalo, Justin bol ok, Cillian ako vždy skvelý a Amanda Seyfried je malý sexi talent. A príjemne ma oslovila hudba, hlavne v poslednej 20 minutovke.Toto všetko ma presvedčilo v konečnom dôsledku o slabších 4 ako silnejších 3. 70% ()

Nemik96

Svět kde místo peněz obchodujete s časem, který je zároveň vaší životní manou. Proč né, po dlouhé době zase něco originálního. Kdyby to tak bylo v reálu, tak s mou zálibou koupit každou blbost kterou vidím, bych byl do 24 hodin tuhej. :) Když jsem viděl že hlavní roli dostal Justin Timberlake byl jsem trochu na pochybách, ale po zhlédnutí musím uznat že jsem mu křivdil, zvládl to obstojně.uděluji 4**** na tohle se klidně mrknu znova. ()

Spike23

Je to tu, zázrak, 5 zasloužených hvězd. Možná ne těch nejlepších 5, monžá bylo až moc přehnané, jaký bouchač z Justina byl a možná ten efekt s padajícím autem byl nejhorší v historii filmu, ale In Time si rozhodně 4 nezaslouží. Navíc, světe div se, Justin Timberlake se sem docela i hodil a to už je druhý film za tak krátkou dobu! A co se týče filmu samotného, má můj obdiv, protože takhle dobře zpracovaný originální nápad je už jen těžko k vidění (a Adjustment Bureau je jediné, co mě napadá). I herecké obsazení z bezpochyby budoucích hvězd mi připadalo jako skvělý tah. Film bych mohl vychvalovat donekonečna, ale myslím, že bohatě stačí, když dodám, že jsem se dočkal přesně toho, na co jsem celý rok čekal. ()

Bobek15

Príliš vlažné. Námet bol veľmi zaujímavý, no príbeh...práve naopak. Málo sofistikované, málo dotiahnuté v detailoch, slabé dialógy. Taktiež nedostatočný vývin charakterov hlavných hrdinov a s tým spojené neobjasnenie ich konania, ktoré mnohokrát kvôli nedostatku vedomostí o postave nedávalo zmysel. Možno keby sa námetu chopil niekto s iným prístupom...ktovie. ()

Lisabellla

Panejo, to byla neskutečně živá a rychlá podívaná. Film plný "pětadvacetiletých" hezkých lidí. Sice mne trochu dostalo, že si krásná Amanda Seyfried nezlomila své krásné nožky v těch krásných botkách s krásnými podpatky, ale účel světí prostředek. Byl to brilantní nápad. Dlouho - a tím myslím opravdu velmi dlouho - jsem neviděla film, se kterým bych byla po všech stránkách tak spokojená. Hudbou počínaje (ale co se dalo od Creiga Armstronga čekat), překvapivým hereckým nadáním Justina Timberlaka a musím uznat, že i Amanda se od jejích klasických béčkových vedlejších rolí (a to byla obvykle štětka vedle štětky) celkem vyšvihla, i přes velmi příjemné grafické zpracování .. kamerou konče (nevadily mi ani klasické rychle střihané záběry). Nebylo to rozhodně to nej, co jsem kdy viděla, ovšem dlouho se to bude držet mezi filmy, na které se nezapomíná, na které se myslí, o kterých se mluví a které se doporučují. ()

Dámské posily...

Dámské posily...