V thrilleru Obhájce ztvárnil Matthew McConaughey roli Michaela, “Micka”, Hallera, charismatického trestního advokáta v Los Angeles, jehož kanceláří je zadní sedadlo vozu Lincoln Continental. Po tom, co většinu své kariéry strávil obranou drobných kriminálníků, dostane z ničeho nic svůj velký životní případ: obhajobu bohatého playboye z Beverly Hills (Ryan Phillippe), který je obviněn z pokusu vraždy. To, co se ze začátku jeví jako jasný případ s velkým finančním výnosem, se rychle obrátí v děsivý souboj dvou mistrů manipulace a krizi Hallerova svědomí. (oficiálny text distribútora)

Ondr@932

Tak toto je opravdu výborné kriminální drama které se zpočátku tvářilo jako další nudné soudní drama, ale brzy se přetočilo v napínavý krimi thriller který mě doslova přibyl do křesla :-D Dávám 8/10 ()

Luisis

Parádní stylove drama z prostředí soudního dvora.Matthew je správným bezcitným právníkem, který se doma každý večer bezmyšlenkovitě opíjí skotskou - 78% ()

ortoncz

Zajímavý thriller s ještě zajímavější zápletkou. Matthew McConaughey podává velmi strhující výkon. Začátek sice není tak strhující, ale postupem času se celá skládačka odkrývá. Každá scéna, každý okamžik prostě všechno má svůj smysl. Pro mě lehké překvapení. 85% ()

dakarin

Film má aktuálně 80% já to vidím zcela stejně ;-) Tak jsem přece jenom zase jednou splynul s davem, jdu slavit ... film je nápaditý, herecké výkony slušné, napětí i zápletka ok. ()

Whitebeard

Dobrej film. Znáte ale ten pocit, kdy koukáte na film a v půlce si uvědomíte, že jste ho už jednou viděli? Rok 2011. Mně z toho plyne jediný, že je to naprosto šedej průměr, kterej mi neutkvěl v hlavě ani na dýl jak dva roky. No, co se dá dělat :) ()

Hpatrik

Stylové, atraktivní právnické drama, zručně natočené, výtečně obsazené, kterému ale chybí trochu víc napětí, hloubky a tísnivější atmosféry (která by byla vzhledem k jeho zapeklité situaci na místě). Jedná se ale nepochybně o velmi slušnou žánrovku! PS: úvodní titulky paráda! ()

Torpid

.Kriminální příběh a soudní drama zároveň. Kvalitní předloha, scénář, herci, režie a hudba. V rámci žánru toho nelze skoro žádat víc. Mrzí mne posledních 30 minut, které jsou plné snahy příběh za každou cenu vygradovat "nečekanými" zvraty a efektně ukončit. Tam někde padá moje hodnocení z jasných pěti na rutinní tři hvězdy. Mám ale slabost pro to, když se tvůrcům podaří předložit postavy, z kterých je pod hlavní linií příběhu cítit takový odžitý nadhled, kdy se vyjadřují úsporně a nedoslovně. Tahle skrytá cennost, kterou ctí scénárista i režisér mi způsobuje tiché spříznění a to ve filmech hledám především. První hodina je toho plná a za to nakonec dávám plný počet. ()

Razzor_82

"A proto si mě ten sráč najal." Dost působivé soudní drama s kvalitní předlohou. Sympaticky zahrané kvalitními herci.  Matthew McConaughey jako sebejistý advokát zahnaný do kouta. Poutavý souboj mistrů manipulace. 8/10 ()

ljukyljuk

Síce som už videl aj lepšie krimi thrillery, no na tento film sa jednoducho dobre pozerá. Hoci má takmer dve hodiny, ani na chvíľu som sa pri ňom nenudil, niekoľkokrát ma tie dejové zvraty naozaj príjemne prekvapili (až na ten úplne posledný, ten mi prišiel ako "hmmmm, dajme tam ešte niečo naviac, len aby bolo") a aj Matthew McConaughey mi do role úplne sedí a dosť si u mňa polepšil po všetkých tých strašných romcomoch. Dal by som aj 4*, ale keď si to porovnám s inými "štvorkovými" filmami, tie vo mne zanechali hlbší dojem.Takže 3*, ale naozaj zaslúžené. ()

LuckyDuckie

Phillippe je zrozen pro tyhlety bohatý spratkovský roličky. sice trošku zbuřtíkovatěl, ale zle špulit pusu pořád umí, to jistě. McConaughey zahrál svůj part skvěle. mazanej a upocenej film za tři hvězdy. ()

Camarro14

Potěšující filmové překvapení, které je napínavé, inteligentní, skvěle natočené + dovolil bych si řici, že Matthew si střihl svou životní roli !!! ()

bakeero

Poctivý thriller s chytlavou zápletkou a prvky kriminálního žánru. Mathew mi v roli obhájce sednul už ve filmu “Čas zabíjet” a tady mu to znovu skvěle sedí. Zbytek obsazení je také fajn, všechno klape, jak má, a tak tu po delší době máme nadprůměrnou podívanou ze soudního prostředí. ()

salinka

Výborné drama z právnického prostředí. Charismatický Matthew McConaughey (kterému mimochodem tato role neuvěřitelně seděla) a MOŽNÝ SPOILER a záporák s tváří andílka Ryan Phillippe. Film si zachovává kvalitu od začátku až do konce. Co nejdřív si poběžím koupit knižní vydání. ()

Mira90

Velice povedený právnický film. Proč se takových netočí více? Problémem asi bude chybějící kvalitní scénář. Ten byl totiž v tomto případě skutečně kvalitní a, řekl bych, prostě právnický. Líbily se mi i postavy, zvláště titulní hrdina Matthewa McConaugheyho. Ač odehrávající se v současnosti, dýchlo na mě příjemné retro, zvláště díky tomu hranatému Lincolnu a též soundtracku. Prostě kvalitní film. ()

Poker_Face

Jízda lincolnem šlapala, nic nezlobilo. Cesta ubíhala jako voda. Vydržel bych klidně ještě nějakou chvíli užívat si. Neměl bych taky zapomenout na soundtrack, který má nemalé zásluhy na kvalitě snímku a samozřejmě Matthew McConaughey. Nikdy mi příliš neseděl, ale po shlédnutí Lincoln Lawyer jsem změnil názor. Film roku 2011. ()

01.01.2012

Obhájce z Lincolnu na vašich obrazovkách

Obhájce z Lincolnu na vašich obrazovkách

11.08.2011

Tím vás nechceme nabádat, abyste si dobrými kritikami provázený právnický thriller The Lincoln Lawyer – Obhájce opatřili na DVD či BR (v zahraničí už jsou dávno na trhu) a vytrestali tak váhavé… (viac)

McConaughey léčí AIDS drogami

McConaughey léčí AIDS drogami

11.03.2011

Na nějakou dobu si dal pohov od rolí hezounů v romantických komediích, takže jej uvidíme v právnickém dramatu The Lincoln Lawyer a pak možná i v jeho vysněném projektu nazvaném The Dallas Buyers Club… (viac)

01.01.2011