Policajný dôstojník Amadeus trpí silným odporom k hudbe. Ako jediný spomedzi svojich príbuzných nedisponuje hudobným sluchom, vďaka čomu bol odjakživa čiernou ovcou rodiny. Keď sa dostáva na stopu skupiny hudobníkov, ktorá sa rozhodla verejný priestor ovládnuť sériou akustických útokov, je preňho prekazenie plánovaného zločinu otázkou cti. Podarí sa mu zabrániť vojne vedenej pomocou hudobných kompozícií, alebo sa stane jej obeťou? (4 živly)

gootchy

Kvůli filmům jako je tenhle se vyplatí sledovat severskou kinematografii. Opravdu je to něco o čem si v našich končinách můžem nechat jenom zdát. ()

vojo

Za triezveho uvažovania by dostal film maximálne štyri hviezdy, no kedže mi je tento podvratný spôsob blízky, téma blízka, mix švédsko francúzskeho humoru funguje, nie je o čom.... Dojem ešte viac umocní, keď po návšteve kina navštívite neďalekú krčmičku a v nej hučia všetci cez seba, televízor prednáša svoj klasicky nepozerateľný štandard zabitý stupídnymi reklamami a vy pod dojmom z filmu dostávate chuť na riadny Blackout, či vlastne Electric love? ()

agassi68

Neuveriteľná nápaditosť v spojení s netradičnou hudobnou produkciou. Severania znovu dokázali ako sa dá ísť svojou nevyšlapanou cestou s vtipom a šarmom. Keď sa bude prednášať hudobná tvorivosť nemalo by toto dielo na prednáške chýbať.. ()

zelda82

Unikatni hudebni predstaveni, kde je pusobive predevsim entree na dalnici s dodavkou a elektricke finale, kde muziciruje kazda zarovka ve meste. Tohle uz asi nikdo nenapodobi... ()

Eluin

Výborná forma a zhruba do poloviny i velmi dobrý film, pak se to trochu zadrhlo.... Oceňuji originalitu, ale nesmí být za každou cenu na úkor jiných filmových atributů. ()

Darkslayer

To bol teda úlet. Prvá polovica, a teda prvé dve výystúpenia boli zaujímavé nápadite a pobavili. Potom to, ale začne ísť z kopca. Začne sa rozvýjať dej, ktorý tam v podstate nie je a ja sa márne snažím hľadať nejakú hlbšiu pointu. Teda ona tam zrejme aj niekde je, ale zabíja ju absurdita a nedopracovanosť prevedenia. Druhú polovicu prečkávam so značnou dávkou nudy a pri záverečných titulkoch mi na jazyku ostáva len otázka ... O čom to vlastne bolo !? ()

Olík

Je dobré čas od času zapomenout na nesmrtelnou postavičku Jennifer Aniston, pohled raněné laně Ryana Goslinga nebo gumové grimasy Jima Carreyho a podívat se jak to taky dělají jinde...třeba na dalekém severu. Co je Skandinávský poloostrov Skandinávským poloostrovem, Svenové na to šli vždycky od lesa....dělají to po svém, dělají to originálně a dělají to dobře. Především úvodní polovina této hudebnokrimidramance rozhazuje neotřelé nápady jako Večerníček papíry s logem České televize. Hravé, netradiční, s nápadem, vypointované, švédské....škoda toho konce, který trochu neví jak skladbu dohrát v nastaveném tempu . Tohle není Hollywood, tohle je teroristický útok na vaše smysli made in sever. ()

Dimo

Perfektní! O moc víc skvělé, než jsem čekal. Svěží, nápaditá i vysoce efektní podívaná s luxusní hudbou a všemi možnými zvuky a tóny, navíc neotřele vtipná (humor natolik odlišný od USA produkce, že by jeden žasl) a lehce mysteriózní. V kině jsem si užil skvělou, bez zádrhelu odsýpající jízdu. K nejlepším okamžikům patří jednoznačně představení bubeníků, hra na tělo a finální dráty. Velmi silné čtyři hvězdy a doporučení všem milovníkům hudby. ()

tranquill

A nakonec bylo ticho... Vskutku originální a experimentální. Škoda, že hra se zvuky nedostala i větší prostor. Jen bych závěr trochu zkrátil, aby se zrychlilo tempo. Každopádně já zvukový terorismus podporuju a teď si pustím Napalm Death! :-))) ()

ondrejmagic

Sound of noise pracuje s nesmírně originálním námětem a téměř po celou dobu filmu udržuje zájem diváka, který má vřelý vztah k hudbě. Divák, kterému však hudba nic neříká, bude pravděpodobně hodnotit film průměrně, proto musím dílo hodnotit až druhou nejlepší známkou. Nejde snad o to, že by film měl oslovit i zaryté odpůrce jakékoliv hudby, jakým je hlavní hrdina Amadeus, ale o to, že filmu k úplné dokonalosti kousek chybí. Dokonalé hudební provedení i originální myšlenka s průběhem filmu zevšední až dosáhně příjemného poetického konce, ke kterému je bohužel záhadně na úplný konec připojen ještě jakýsi „poameričtěle legrační“ závěr. Především to degraduje z mého pohledu jinak téměř dokonalý snímek. ()

sehe

Skvelý koncert na operačke je na 5*,ale postupne v banke,v koncertnej hale i na elektrických stĺpoch stráca na sile.Aj tak je to originálny,severský film. ()

bakeero

Film ztrácí s přibývající stopáží na tempu i zajímavosti a je to škoda, protože začátek mě navnadil. Kdyby to bylo cca o 20 min. kratší, já osobně bych byl spokojenější. ()

RajAthen

Nakolik jsou americké filmy svým vnitřkem často prázdné a ty čínské, popřípadě ruské často neuchopitelné ve své melancholii, tak ty severské jsou občas okouzlujícím způsobem trhlé. Jako tento. Koncert šesti teroristických hudebníků na operačním sále je zkrátka úkoz hodný filmového plátna. Je bohužel škoda, že filmu v jeho čtvrtém dějství trochu dochází dech a důraz se až příliš přesouvá na vyšetřovatele, který i přes snahu zůstává příliš plochou postavou, aby bylo jeho jednání zcela pochopitelné. Každopádně už kvůli samotnému nápadu film jistě stojí za shlédnutí. ()

Khamsin

Originální. Po půlce filmu bych dával plný počet bodů. Ale ta druhá půlka mě zklamala. Místo, abych se zajímal o hlavní postavu, tak jen čekám kdy už tam zase bude těch 6 "bláznů". Postava Amadea akorát rušila atmosféru celého filmu. Škoda, s takovým nápadem se dalo naložit mnohokrát lépe. ()

Argondia

Psychopaticky podmanivá, elektrizující symfonie ve zběsile explozivním rytmu provokativní extáze, v proudu zběsilého tance dovádivých bubnů, plynů, bagrů, skartovaček, razítek a drátů. ()

josieaddms odpad!

Zabitý potenciál. Mohlo to být zajímavé, ale byla z toho nelogická, nudná slátanina, která dopadla úplně na hlavu a ještě se zabořila do bahna. Rozplizlé, ve výsledku tupé a vlastně úplně bez nějaké myšlenky kterou by to chtělo sdělit. ()

wiix

Odvážny a originálny experiment so zvukom a rytmusom, ktorý má úplne ohromil a fascinoval. Dej a obsadenie postáv bolo sekundárne, zvukové efekty zato vycibrené. Milujem to! ()