Lidská stonožka 2

(festivalový názov)
  • Holandsko The Human Centipede II (Full Sequence) (viac)

Rudinsky

Veľmi sugestívny, minimalistický, surový a extrémne psychologicky sadistický snímok. Žiadna hudba, minimum slov - len jeden neskutočne odpudivý nímand s mixážou deviácií, z ktorých vám bude dlho zle. V tejto polohe - psychologicky hutného hororu s neskutočnou atmosférou - to funguje geniálne. Tak znepokojivý film s tak znepokojivým castingom som už dávno (ak vôbec) nevidel. Potom sa to ale zmení na samoúčelné perverzné jatky, kde sa prvoplánovo tlačí na akúkoľvek citlivú strunu diváka a pôvodný minimalistický rámec je definitívne preč. UPDATE: evidentne ani sám režisér netuší (po zbytočnej a nudnej trojke), aký skvost sa mu podaril. Ak by prvý film slúžil iba ako zámerný konštrukt k natočeniu druhého dielu, mali by sme tu opať veľmi šikovne zaplnenú jednu neznámu dieru v kinematografii. ()

DonQ odpad!

Vy co dáváte tomuhle perverznímu videu čtyři a více hvězd a chrochtáte nad gore scénami, měli byste se jít nechat vyšetřit. Tohle a stejně tak i jednička jsou filmy pro debily. Celkem nechápu ani herce, co do tohohle snímku šli, upřímně méně bych se styděl za účinkování v pornu než tady hrát článek stonožky a nechat si srát do huby v předklonu. Na oba díly jsme fakticky shlédli jen ze zvědavosti kam až je schopna klesnout důstojnost některých lidí a co všechno můžou některé choré mozky vytvářet (a další choré mozky spokojeně konzumovat). Navíc je vidět, že úchyláček Six zjevně tlačí účelově na pilu ve snaze co nejvíc šokovat. Ne, nešokovalo mne to, je to prostě jen humus a nic víc. Ostatním nedoporučuji shlédnout ani ze zvědavosti - nejvíc posloužíte tím, tenhle snímek zcela minout, aby upadl v zapomnění, neb jak se říká...i špatná reklama je taky reklama - nicméně jsem si své poznámky neodpustil. ()

MareT.

Perou se ve mně dvě myšlenky. Jedna je ta, která mi říká, že takhle úchylný film prostě nemůže dostat více jak odpad, děj je minimální a úchýloviny dosahují tentokrát extrémního maxima. Druhá část je ta, která si ten film pustila. Takže očekával jsem úchylačiny a nechuťárny, ale to co se mi dostalo bylo až moc. Rodící žena, která svému polomrtvému dítěti rozšlápne hlavu nebo "srací" scéna, kde se všichni nakrmí přímo do pusy patří asi k tomu nejodpornějšímu, co se někdo kdy snažil natočit. Líbí se mi nápad, jak navázat na první díl, je vskutku originální. Líbí se mi cameo herečky z prvního dílu a celého jejího osudu (hlavně když vypráví, jak se natáčel díl první je zajímavý). Nevěřil jsem mu, když tvrdil, že toto bude "the sickest movie ever", ale světe div se, Tom Six měl pravdu. V jeho hlavě je asi velký bordel, ale pokud se to snaží strkat jenom do filmů, tak je to dobře. Je to opravdu jen pro silné žaludky. ()

POciSEM

Exkluzivni fekalni masakr. Tlustinkovi co si honi nad lidskou stonozkou 1 mirne rupne v bedne a jelikoz je to jeste vetsi psychotik nez nacista z jednicky,usmysli si ze si jednu takovou stonozku taky poridi. Tim padem to odskace kazdej kdo se tomuhle na prvni pohled tupemu a uslapnutemu tlustochovi priplete pod pajsr. Cumel sem jak pero z gauce,protoze tenhle antihrdina nevalneho vzhledu strci do kapsy vsechny ty brutalni magory co sokovaly svet svymy zlociny. Sem rad ze i v dnesni dobe chorobnych vyplodu z rad Marcuse Nispela a jemu podobnych se najde poradnej maniak co natoci takovej ulet. Spravne davkovana porce sracek,krve a humusu ()

jhlahulek

Mistr nechutnosti posunul laťku snesitelnosti ještě dál a my 88 minut se znechuceným výrazem sledujeme jednoho dementního chlapce, který uskutečňuje své nejbizardnější představy, tentokrát bez žádných sterilních lékařských nástrojů, ale prostě s tím co je po ruce. Černobílý obraz ještě zhustšuje atmosféru a já přemýšlím jestli budu mít vůbec odvahu na poslední díl... ()

LittleMonste

Tom Six má buď opravdu neuvěřitelné(sadistické) nápady a nebo je to psychicky narušený člověk, protože jak někdo může natočit TAKOVÝHLE FILM !!(znechucení, úzkost). Každopádně to pro mě byl velmi silný zážitek(a to už mám s hororovými filmy něco zažité), který asi jen tak nevyprchá (70%) ()

Burdock

Ten hlavní hrdina je tak úúúúúžasně nechutnej :) Ale zas mi tam, stejně jako u jedničky, něco chybělo. Něco jako možnost soucítit s oběťma. ()

EKLEKTIK

(pokračování komentáře k filmu "Lidská stonožka") Když takřka sterilní prostředí luxusní vily nahradíte špinavou podzemní garáží, přesné chirurgické postupy zručností obézního kutila Tima, nerezové skalpely rezavým nářadím a kancelářskými potřebami, celkovou narkózu ránou kladivem, anestetika, antibiotika a analgetika laxativem a když absurdní monology a chování šíleného "doktora", jež vyvolávají úsměv a smích, nahradíte záběry krmícího se hmyzu, vznikne opravdový horor o "pacientech", podstupujících vivisekci, se kterými opět sdílíte tu jejich bezmocnost a ze kterého je vám navíc na zvracení. Co tedy může být ještě horší? (pokračování viz "Lidská stonožka 3") ()

Krabak odpad!

Nuda a alkohol dělají divy... a tak jsem v sebevražednou chvíli si řekl, že bych se mohl zkusit odpravit dvojku téhle úchylárny. Světe div se, kupodivu jsem přežil(po shlédnutí přežití fakt lituji) a je to stejně debilní a nelogické, jako jednička. V jedničce byl aspoň bezvadnej SSsák, tady jen velká hora sádla. I když musím říct, že do tak pitomého filmu se asi i hodil. Každopádně nejhorší věc na tomto filmu je ta nereálnost. Když se svážou nohy u kotníku, ruce za zády a dáte pásku přes pusu (VŠE LEPENKOU), tak během chvíle budete volný. Ne jako v tomto filmu, kde budete sto let ležet na břiše a pískat si do "zalepené" pusy, jak ste měli sakra smulu. A další věc... přestřihnou vazy v koleně, nebo vymlácení zubů a brát to v duchu průměrného výkřiku...nenene. V tomto případě by ste si dali na chvíli šlofíka v dusledku omdlení. Tak až budu opět zoufalej a nalitej minimálně lihem zkombinovaným s benzinem, tak se vrhnu na jistě bezchybnou trojku --->0% ()

Zero_Signal odpad!

Jednotka dostala jednu hviezdičku za pána doktora, tento megashit nemá ani na ňu. Trápna amatérska fraška ktorá chce pôsobiť ako ťažká hororová psychologická sonda do mysle úboheho psychopata. Scény s matkou a psychiatrom = komplet zbytočné, posledných 20 minut - samé sranie, vracanie, kričanie a iné kraviny. Tento film si môže vychutnať jedine úchyl. V konečnom dôsledku úplne zbytočný pokus o film a škoda peňazí. Tom Six, zabaľ to, si fušer a nie režisér.. iný režisér by z takého chorého námetu vytvoril nového Hellraisera, ty si vytvoril maximálnu kokotinu. Amen. ()

Arach.No

Příjemné překvapení (pokud se dá něco takového napsat o podobném filmu :)). Nic jsem si o sequelu nečetl a šel jsem rovnou do něj. Jako první mě zaujala černobílá kamera. Nejdřív jsem si jí nebyl jistý, ale po chvíli jsem zjistil, že se mi hrozně líbí. Ať se na obrazovce děje cokoliv, ta kamera je prostě krásná v onom odporném smyslu, jak jen umění může být. A to neříkám z nadsázkou, spousta záběrů mi přišla jako rozpohybované fotografie. Člověk může být zhnusený obsahem, ale formu nemůžu neobdivovat. Stejně tak fantastického záporáka (jeden z nejlepších za poslední dobu) a poměrně originální, vyhrocený námět. Hrozná škoda poslední scény. Ta celému filmu podkopává nohy, sráží ho na kolena a tvrdě nakopává. Nebýt ní, šel bych s hodnocením určitě na 4*. Když tak o tom přemýšlím, zvýším to hned. Fakt se mi to, díky psychologičtějšímu pojetí, líbilo víc než první díl. Těším se na trojku. Tento film doporučuji, ale každého, kdo nemá v žánru něco nakoukáno, důrazně varuji, že by druhá stonožka mohla přelézt hranici jeho vkusu. ()

asanakis

U prvního dílu jsem ocenil samotný nápad oné stonožky. U dílu druhého velmi potěšil nápad natočit film, kde se úchyl inspiruje filmem původním. Zajímavá myšlenka! Bohužel je to však vše, co dvojka přináší nového. Oproti jedničce zde chybí jakékoliv napětí, dalo by se říct, že i děj, jelikož z filmu se stává pouze pohled na to, jak úchyl vykonal to, co viděl v televizi. Nelogický věci, jako to, že by se bez problémů ztratilo v jedné garáži x lidí, x jich tam zemřelo a nikdo po tom nepátrá, už samozřejmě opomíjím. Tyto filmy se musí brát s nadhledem. ()

ondrula

Prvnímu nízkorozpočtovému dílu se dostalo více pozornosti, než by si byl svými kvalitami zasloužil. Především asi tím zvrhlým a kuriózním ústředním motivem. Jelikož se tvůrci chtěli na tomto úspěchu přiživit, netočili pokračování snímku, ale protože neměli už co nového nabídnout, vsadili na maximální perverznost a zvrhlost daného tématu. Výsledek je samoúčelná hnusárna, která s hororem nemá moc co společného. Myslím, že to muselo být jasné i režisérovi, který to celé radši natočil černobíle, protože kdyby tenhle film vyvedl v barvě, byl by asi už označen za nepřítele lidstva. ()

Schuldiner odpad!

Tak jsem si přečetl hezky všechny komentáře těch, kteří hodnotili tento skvost jako ODPAD!, abych nepsal něco, co už tu vyřkl někdo jiný. No a vlastně je to dost těžké. Ale snad bych to všechno jen doplnil o myšlenku, že pan Tom Six se snaží dostat maximálně extrémní perverzi do mainstreamu, kde pro ni ale jaksi není místo. A ta snaha je tedy dost stupidní a naivní. Vzhledem k tomu, že bude třetí díl, je vidět, že jeho posedlost dostat své krásné představy mezi lidi ještě nekončí. Jsou různí jedinci a různé jedince vzrušují různé věci, takže to svým způsobem chápu. ()

J*A*M*A*L

Úchylárny a prasárny mám docela rád :), ale u Lidské stonožky, i když je to pořádná prasárna jsem se nudil. Brutální to je to ano, ale je to nudné a zároveň strašně hnusné a nelidské, opravdu pochybuji o tom, jestli tohle natočil člověk :) a to jsem viděl le-cos. Pro mě, je Lidská stonožka asi jediná hororová série, kde se mi nic nelíbilo, v jedničce maximálně ty dvě pěkný holky, ale jinak mi zde nic nebylo sympatické a hlavně ne zde ten psycho-vrah. Poprvé v životě bych byl radši, kdyby tento horor natočilo USA, možná by překvapily, pač jejich hororová filmografie se mi docela líbí, i když to jsou jen ty samé horory. Ani nechci vědět, co bude za psychárnu ta trojka a hlavně co to bude za nudu. ()

Bingos

Čistá zvířena, humus, sračky a onanie šmirglem, která přitom má oproti jedničce o dost temnější atmosféru (i když mě pár věcí pobavilo, jako například lékařské využití páčidla s lokálním anestetickým účinkem). Chytil mě dobře podchycený nápad na sequel a především ultimátní hovado v hlavní roli. Prostě příjemná jednohubka na sobotni večer (pokud jste sadomasochystický chirurg samouk s nepotlačitelným fetišem na konzumaci fekálií, tím lépe). ()

Warle

Tak děti, vyčůrat, pomodlit, a spát. Nevíte totiž, co se vám zítra může stát. Může se vám totiž přihodit zajímavá situace, a to taková, že dostanete páčidlem přes rypák a vzbudíte se v opuštěné továrně vedle dalších pokusných králíčků, ze kterých se jeden mentálně zaostalý, obtloustlý jedinec pokouší vytvořit stonožku. Známe takové to zvířátko, co má hromadu nohou a kouše? Tak přesně to, jenom lidskou edici. Jelikož je ten cvalda s účesem na Führera relativně kluk šikovná, tak se vám může stát, že se mu to povede a vy se najednou vzbudíte a svojí pusu budete mít přišitou v lidském ánusu dalšího pokusného králíka. Připadá vám to jako dobrý nápad a máte rádi pořádné sado maso horory? Prostě něco pro pořádné gurmány? Pak je druhá lidská stonožka šitá přímo pro vás! Při odeslání dobrovolné přihlášky dokonce dostanete možnost výběru, zda chcete být vepředu, nebo vzadu.. a to se vyplatí! Nechápu sice, co Tom Six může vymyslet do posledního dílu, ale bude to asi kurva síla. ()

Paldiny

Takto som si predstavoval prvú Ľudskú stonožku. Režisér filmovo dospel a druhý diel (i keď ani nejde o pokračovanie) poňal ako ťažkú úchylárnu, aká je špinavšia, brutálnejšia a zvrhlejšia než originál. Aj keď má film logické chyby a nevyznie tak realisticky ako by možno chcel, pomáha čiernobielym obrazom navodiť do správnej rádoby dokumentaristickej nálady. Hlavnou postavou je opulentný, plešatý retard s vypúlenými očami, ktorý prepadol závislosti na prvom filme a tak pripraví konkurz pre 12 šťastlivcov, vrátane preživšej z prvej Stonožky. Druhý film má hneď niekoľko WTF scén, na aké som márne čakal pri tom prvom. Ak nerátam záverečné inferno ako keby vystrihnuté zo školskej jedálne, ma odzbrojilo hneď niekoľko šialených nápadov (rozmačkaný novorodenec pod plynovým pedálom, matka s rozbitou hlavou sediaca za kuchynským stolom). Tlsťochovi navyše od renomovaného predchodcu chýbajú anatomické znalosti, a preto sa so skladačkou vyrovnáva po svojom. Na prilepenie ústneho otvoru k análnemu použije zošívačku, pár článkov mu dokonca chcípne, áno rany aj krvácajú a zistí, že sa zúčastnení nedajú nakŕmiť kedy si pán zmyslí. Záverečnú bodku aká hádže do out-u celé doterajšie dianie rád odignorujem a do posledného dielu poprosím obsadiť známu celebritu. ()