Terra Nova

Ukážka z filmu 4
Dobrodružný / Mysteriózny / Sci-Fi
USA, 2011, 9 h 36 min (Minutáž: 41–45 min)

Hudba:

Brian Tyler

V roku 2149 hrozí vyhynutie všetkého života na Zemi. Svet je na pokraji ekologického kolapsu. V snahe za­chrániť ľudskú rasu vedci vyvinuli portál umožňujúci vycestovať späť v čase do 85 miliónov rokov vzdialenej minulosti, aby v nej ľudia vybudovali novú civilizáciu v nádhernom nedotknutom svete prehistorickej Zeme. Rodina Shannonovcov má tri deti, čím porušila zákon a musí vycestovať do minulosti. Pripojí k osadníkom Desiatej pútnickej kolónie na Terra Nova. Netušia však, že nový idylický svet a jeho bujná panenská príroda ne­opísateľnej krásy ukrývajú aj mnohé tajomstvá a nepredvídateľné smrteľné hrozby. Kolóniu ohrozujú gigantické mäsožravé dinosaury. Shannonovci zistia, že hrozba nečíha len spoza múrov kolónie, ale pri­chádza aj zvnútra. Niektorí zo samotných osadníkov totiž nezdieľajú rovnaký názor na záchranu ľudstva než väčšina tých ostatných. A tak hrozí, že nová Zem zanikne skôr, než sa ju podarí obnoviť. (TV JOJ)

Entfak

Vcelku zajímavé oživení na poli seriálových stálic se zajímavým námětem a dobrým hereckým složením. Názor, že se jendá o vykradení Avatara SG-1, Jurského Parku asi není možné zazlívat, ale bohužel většina námětů se již udála a nejlepším řešením je spojit best of all. 4* už jen za to, že jsme na to vydržel koukat celou noc aniž by mne to začalo nudit. Demagogům zdar :D ()

JP84

Člověk by si myslel, že ze spojení Avataru a Jurského parku může vzniknout jeden z nejdobrodružnějších seriálů za posledních několik let, a ono ne. Namísto toho, aby z toho udělali nástupce Hvězdné brány, tak tam hodí naprosto nezajímavou americkou rodinku, jak řeší svoje rodinné problémy. To se tvůrci úplně zbláznili? Koho z cílové skupiny zajímá romantika nebo citové výlevy? Nebo to snad bylo určeno pro fanoušky telenovel? Tady je potenciálu na rozdávání a oni ho spláchnou do záchodu! KLADY: 1)Stephen Lang 2)podařený pilotní dvojdíl ZÁPORY: 1)naprosto nesympatický otec rodiny 2)příšerné počítačové triky které jsou na úrovni 16 let starého seriálu Hercules 3)otravné a tisíckrát otřepané problémy dospívající mládeže 4)epizodnost seriálu, kdy jsou všechny problémy vyřešeny za jediný díl 5)hodně slabý scénář, jako by byl psán pro epizody dlouhé 20 minut ()

tomco3131

Prekvapivo ma tento seriál zaujal a bavil, škoda že jeho natáčanie bolo zrušené. Efekty prekvapivo dobré /ak neberiem totálnu katastrofu pri rybačke/. Niektoré dialógy síce slabšie a zbytočnejšie, niektoré diely zas boli až príliš osekané a kľudne sa mohli natiahnuť aj do druhého dielu. /napr. diel s chorobou mi prišiel v druhej polovici strašne osekaný a rýchly/ Seriál ale ako celok bavil, asi preto že mám rád dinosaury vo filmoch. ()

bmx6

Takže,jak bych to napsal?Začnu od začátku,pilot byl výbornej,jen mi vadilo-no přehnaně rodinný,ale na to jsem si během chvilky zvykl.Když jsem si poté pustil třetí díl,myslel jsem si,že se snad ani nedívám na seriál,který končil před pěti minutami.A tak to stále a stále pokračovalo,samozřejmě až na pár míst to byla sračka(sračka možná ne,ale lépe ty slátaniny a dementní zápletky nazvat nedokážu),ale pozor vydržel jsem a někdy zhruba okolo deváté epizody se seriál začínal o něco lépe,pomalu rozjíždět a začínala mě Terra Nova i bavit,začínal se i těšit jak to celé dopadne a sotva jsem byl na vrcholu blaha,tak už byl konec.No nic,musím se smířit s tím,že další epizody už nebudou.Tak dále:Obsazení-nad vodou mě držel jedině Stephen Lang a docela překvápko,roztomilá Naomi Scott,která by určitě stála za hřích.Jinak výkony,teda jestli se dá o nějakých mluvit,stály vcelku za prd.Hudba musím uznat byla překrásná.Efekty-hmm...dobře se na to koukalo :-),abych celý seriál shrnul,tak bych mu dal nejradši tři a půl hvězdičky,jenže to nejde a já dám radši ty čtyři,protože poslední epizody stály za to(někomu se samozřejmě nelíbí ani ty),ale mě jo a dále,především za těch pár ohavných příšerek,protože seriálů,kde pobíhají dinosauři moc není,takže mohu být rád i za tento.Myslím,že určitě serál stojí za zkouknutí,aspoň kvůli tomu prostředí,ale žádná genialita Terra prostě není. ()

LadyRainier

Prvně jsem si říkala, že to bude ztráta času ...To by ovšem velitele nesměl hrát Stephen Lang, ten byl perfektní po všech směrech, tyhle role mu dokonale sednou a v lepší formě jsem ho snad kromě Avatara nikde neviděla. Jinak zbytek průměr, ale herci mi byli sympatičtí, sem tam nějaká příšerka ...Doporučuju kouknout, i když dnešní "mládež" zmlsanou filmovými triky to už asi nenadchne ...Zklamalo mne, že nebyla alespoň druhá řada, dalo by se z toho vytřískat víc ... ()

Marauder

Efekty v tomto seriály boli fakt úžasné a pomerne dôveryhodné oproti niektorým iným filmom/seriálom ale občas som pri začiatkoch zaspával kvôli ich občasným komenton ("je určite rusko-čínska") až NATO má seriál celkom zaujal ()

morlumak

Výprava je opravdu parádní, srovnatelná s áčkovými velkofilmy. Příběh vypadá zajímavě, postavy jsou docela sympatické, s vyjímkou Joshe, ten se chová naprosto pitomě. A boje s dinosaury jsou cool jak nevím co, já jsem spokojený. Edit po celé serii: Pilot byl jeden z posledních koukatelných dílů. ()

Agent24

Od doby co skončila 24 tak jsem neměl na co koukat. Potom přišlo The Confession a pak dlouhá doba pro mě nic nebylo. Až přišel opět od stanice FOX dlouho očekávaný seriál Terra Nova. S01E01-02 (100%) dvojdíl hodnotím maximálně a to proto, že mě tak uzemnil jako dlouho nic. Nic jsem celkem od seriálu nečekal a asi i proto mě tak dostal. Jasně někdy se postavy chovají jako blbci, ale to jim člověk odpustí a ta výprava to jsem v televizi ještě neviděl. Akorát doufám, že se to nezvrtne v nějakou kravinu a, že seriál dostane druhou sezonu. První má mít 13 epizod což si myslím, že by klidně stačilo. Po ukázce na díl třetí jsem ještě víc natěšený jak se to celé rozjede a nebo ne??? Uvidíme... EDIT 31.10.2011: Tak po dalších 3 dílech už to není taková paráda jako na začátku. Nějak se to zvrhlo v hooodně rodinný seriál. Snižuji z 5 hvězdiček na 4. Tak bohužel nemám čas ani sílu na dokoukání takže snižuji na 2 hvězdičky, protože poslední viděný 6 díl byl SHIT. ()

niks

Po prvním dvojdíle jsem naprosto nadšená! Ani vteřinu jsem se nenudila, jen vytřeštěně hltala děj. Mix Avataru, Jurského Parku a Lostu vypadá zatím hodně zajímavě, přestože bych čekala po vizuální stránce větší zázrak... naštěstí to ale zachraňuje napínavý děj, díky kterému jsem to filmařům ochotná odpustit. Hmm...tak zatím teda s každým dílem klesá kvalita... Čtvrtý díl nic moc. ()

v0jt1s3k

Po pilotu zatim velka spokojenost. Jedine co mi ponekud vadi je idilicka rodina starajici se o to, jestli to otec stihne k teleportu a z niceho nic synova vzpoura proti otci a nasledky. Do toho lokalni Beverly Hills particka, ktera je hrozne free, cool a in a porusuje pravidla, jak se da. Na muj vkus z toho kouka az moc velka vztahova. Dvema oddelenymi svety a x vypravami si tvurci davaji velky prostor pro flashbacky ala Lost, Defying Gravity atd. Kazdopadne prvni dil zaujal, tesim se na dalsi ()

Deso

bieda,bieda...bohuzial Skoda,ze potencial a peniaze vrazene do tohto diela neboli vyuzite naplno.Narozdiel od vacsiny sa mi uz uvodny pitot zdal divny ,ale dal som tomu sancu a po 4 diely musim konstatovat ze to bol strateny cas.Bohuzial naivita serialu je uz v tej cistote okolo a v tabore..je to vazne nasmiech.Pod terra novou musi mat ubytovacie priestory kolonia mexickeho sluzobnictva ktora tu vsetko upratuje :) Uz koncept postupneho prenikania ludi s buducnosti do minulosti mi pride ako nie prave najlepsi napad...jednorazove otvorenie brany a obmedzene zdroje by boli myslim o dost zaujimavejsie.Co dodat skoda, pekne efekty bohuzial niesu vsetko. ()

DarkRufus

Vcelku lehce nadprůměrný seriál, hlavně díky čupr efektum. 4. díl to strhnul trochu dolů, protože všichni jsme už podobnou verzi viděli v jiných seriálech, pro příklad třeba ve Stargate: Atlantis. Nevim proč, ale připomíná mi to trochu jiný letošní seriál, Falling Skies. Upřímně doufam, že se tenhle seriál zlepší a budu mu moct dát možná i ty 4*, zatím hodnotim 3*. ()

Perat odpad!

What theeee heeeeeell? Co tohle má byt? Neuvěřitelná sračka! Naprosto debilně napsané dialogy, ještě horší režie, low cost digitální kulisy, jen tak tak jsem překousl pilot: kompletně předvidatelný děj, který systematický podle vzorce se snaží aktivovat některý z emoci diváka, ale v tom vzorci je očividně někde chyba. Už dlouho mně takhle žádný seriál nerozčílil. Podle ostatních komentářů dál je to ještě horší. Jde to vůbec? Tohle je parodie snad na cokoliv. Možná že to je tím, že nemám rád ani LOST ani Star Gate, ale přece nemůžu čekat něco takového pokud se pod tím Spielberg ikdyž producentský podepíše?! Chápu, že to není o zanechání nějaké stopy v dějinách TV, ale jen a pouze bussiness, ale pardon tohle přece neprojde ani FOXu. Mažu zbytek dílů, tohle se opravdu nepovedlo… ()

Mr.Krinkle odpad!

Trailer ze South Parku na tuto shit show to popsal naprosto dokonale: ,,Jurassic Park and Lost in a same TV show... PRRRRRR! Dinosaurs.... PHRRRR! Lost human... PRRRR! Future! YEAH!!! PHRRRR!" ()

VanThomass

Dinosauři a rok 2149? Proč ne. Velmi zajímavý námět na seriál a ještě k tomu pod záštitou Stevena Spielberga by měl slibovat opravdu skvělou podívanou, bohužel je to ale pravda jen z části. Pilot a prvních pár epizod splňuje předpoklady a zajímavé prostředí člověk přímo hltá, poté ale seriál spadne do místy ne moc zajímavé vztahové linie hlavních hrdinů a dost ztrácí na akčnosti a zajímavosti. Finále je ale naštěstí opět plné akce a nemá chybu. Škoda jen, že taková nebyla celá sezóna, jinak by to bylo jasných 100%, takhle je to bohužel pouze 70%. Závěr sliboval celkem zajímavou pointu pro případnou další řadu, ale FOX seriál, jak všichni víme bohužel zrušil. ()

zekon

Hodně těžko se to hodnotí, páč to mělo velmi mizerný pilot a moc pomalu se to rozjíždělo. Záverečný dvoudíl byl ale parádní jízdou. Je tam hodně bot, to je bezdebat, nelogická věc se taky najde, ale velmi dobře se na to dívá a pro mě po hodně dlouhé době dobrý nový sci-fi seriál. Nejvíc mě vadilo to velké mixování a nádech počítačové hry střihlé s nějakýma gumovýma postavičkama stylu Gormiti apod., ale to se dalo zkousnout. Po těch odpadech typu Fringe, SG Universe, Sanctuary apod. se toto na nic extra nehraje a má za cíl hlavně zabavit na úrovni. Škoda, že další asi nebude. ()

endymion

Ne tak špatné, jak se tvrdí, ne tak dobré jak by mohlo být. Příliš rodinné na sci-fi seriál, příliš sci-fi na rodinný seriál. V poslední dvojepizodě se věci konečně hnuly zásadněji kupředu - od Jurského parku a Avatara směrem k Lostu. Doufám, že druhá série přeci jen bude, když už to konečně začalo být zajímavé a že seriál bídně nezhyne jako jeho velmi podobný bratranec Outcasts (který mi přeci jen seděl trochu více). ()

numan

Sláva mediálním oblbovačům! Vypustili do světa nový sci-fi seriál, který se pravděpodobně dočká i druhé série a jen z tohoto faktu padám na kolena a jásám. Pravda, jsou v něm evidentní úlitby masovému vkusu (hypertrofované rodinkaření, neustálé citové vydírání, hrdina ala Cpt. America, kočičkózní teenageři atd atd.....), ale celé to dopadlo líp, než jsem čekal. Znatelná účast osvědčených seriálových harcovníků Brannona Bragy a René Echevarrii, vyškolených už ze Star Treků, je ostatně pořád zárukou kvality přes všechny výhrady - od nevyrovnanosti jednotlivých dílů až po jistou pohádkovou naivitu občas drhnoucího děje. Makabrózní finále první série není až tak otevřené, aby vás to nakrklo, ale přesto dostatečně otevřené na to, abyste byli zvědaví, co se bude dít dál. Velmi profesionální a zábavný hybrid xkrát viděného se spoustou jurských ještěrek. ()

Epco

Serial bol propagovaný ako niečo čo stojí a padá na dinosauroch, nie je to pravda. Na prvom mieste je opäť dokonalá americká rodina. Na druhom ekologické posolstvo príroda vs. zničená Zem budúcnosti. A až na treťom je sem tam dinosaurus aj to len ako malá digitálna ( nie vždy vydarená ) čerešnička. Takže ostáva, priemerný serial, ktorý sa snaží ku koncu sezóny dohnať to čo dovtedy zanedbával a hrá na akčnú strunu. Uvidím či mu to pomôže a či sa dočká druhej sezóny. ()

Treatys

Vemte si Star Gate (hlavně díky portálům), Jusrký Park (dinosauři), Lost (takové zvláštní anomálie) a získáte Terra Novu... je to sice s nadsázkou, ale dalo by se to tak říci. Bohudík, výsledek je mnohem lepší, než aby se dal shrnout vyjmenováním pár seriálů a jednoho notoricky známého filmu. Jistě, používá prvky, které jsou známé, možná i "vykradené" (iokdyž to bych tu nerad použil), z jiných děl, každopádně výsledek je skvělý. Víceméně seriál amerického typu i rozpočtu, dobří a v seriálech známí herci a vzniká Terra Nova. Kvalitní seriál s bohatým dějem a skvělými efekty, úžasnou krajinou a dalším... Zkrátka 100% ()

Seriálové popravy a znovuzrození

Seriálové popravy a znovuzrození

23.12.2011

Skončila nám podzimní televizní sezóna a kabelovky vyhodnocují čísla sledovanosti. Které seriály dostanou povolení pokračovat a které budou nemilosrdně zaříznuty? Nejdříve k těm úspěšným: Dexter bude… (viac)

Spielbergova Terra Nova odložena

Spielbergova Terra Nova odložena

14.03.2011

Na „televizní Jurský park“, nebo lépe řečeno „prehistorický Avatar“ si budeme muset počkat déle, než se myslelo. Ještě superbowlový TV spot nám tvrdil, že pilotní film Spielbergem produkovaného… (viac)