Vzdať sa svojho hrdinského alter ega ukrytého za maskou superhrdinu zachraňujúceho svet a žiť úplne obyčajný a zrejme i tak trochu nudný život v anonymite sa možno spočiatku javilo ako celkom dobrý nápad... No našťastie netrvá dlho a Kick-Ass (Aaron Taylor-Johnson) a Hit-Girl (Chloë Grace Moretz) si uvedomia, že svojmu osudu nikto neujde – a oni rozhodne nie sú výnimkou z tohto pravidla! Svojimi činmi totiž neplánovane inšpirovali celkom slušnú kôpku amatérskych nadšencov, ktorí sa teraz vo vlastných superhrdinských kostýmoch preháňajú ulicami v snahe chrániť potrebných a bojovať s všadeprítomným zlom a nespravodlivosťou. Hovoria si Justice Forever, vedie ich svojrázny plukovník Stars and Stripes (Jim Carrey) a ich protivníkom je niekto, koho Kick-Ass a Hit-Girl veľmi dobre poznajú - po pomste bažiaci zákerný maskovaný zbabelec Red Mist (Christopher Mintz-Plasse), ktorý si však medzičasom vymyslel novú prezývku. Oveľa hulvátskejšiu, no tiež tak akosi, ehm, priliehavejšiu... The Motherfucker. V meste to nebezpečne vrie a je nepochybne len otázkou času, kedy zlovestné bublanie pod povrchom vystrieda niečo oveľa, oveľa horšie! (TV Markíza)

Fiftis

Dvojka je tak trochu viac o realite – o živote tínedžerov v kontraste s ich superhrdinskými persónami, o dôsledkoch ich činov, ktoré ich aj napriek tým najvznešenejším zásadám vedú na veľmi nebezpečnú cestu, z ktorej niet návratu. Je aj o tom, čo hrdinovia získavajú a o čo prichádzajú v oboch životoch, ktoré vedú. Jim Carrey si vo filme zabral jednu z vedľajších postáv. A mimochodom, bol v nej skvelý. Namiesto extravagantného kvázi-komika predviedol skromného, životom skúšaného a zaujímavého super-hrdinu. Škoda že si veľa nezahral. Či budete Kick-Ass 2: Na plné gule považovať za nevkusný akčňák alebo za perfektnú zábavu, záleží na vašej tolerancii – no tú už musel odskúšať prvý diel pred pár rokmi. ()

3497299 odpad!

Místo podvratnosti jen bezduchá pravičácká slátanina. Ona už Millarova předloha (myslím teď čistě druhý díl) není nic moc, ale tohle je formálně slabé a obsahově příšerné. ()

Shakers

Je mi jedno, že jednotka je lepšia. Dvojka je neskutočný nárez aj bez Vaughna. Matthew Vaughn síce ostal na producentskej stoličke, čo si myslím, že je len plus, ale miestami ma dvojka bavila o niečo viac. Druhý Kick-Ass má hlavne výhodu v tom, že nemusí začínať a môže sa riadiť Hollywoodskym pravidlom všetkého viac. Jeff Wadlow spĺňa toto pravidlo na výbornú a v druhom Kick-Ass je toho rozhodne viac. Akcie majú o niečo lepšiu choreografie, je ich viac, hlavné dve postavy sú o niečo dospelejšie, zaujímavejšie a jedna z nich aj zas o niečo krajšia, no prvý diel ma trochu navrch v príbehu. Ťažko povedať, ktorý diel je lepší, pretože ja som sa pri oboch zabával kráľovsky. P.S.: počkajte si za titulky, čaká tam na vás Vyjebávač. 90% - 5* ()

lamps

Průměrná teenagerská ptákovina, která zvládá parodovat a odkazovat k velké škále žánrů, od superhrdinských fláků až po Protivný sprostý holky (jako fakt), ale bohužel v ní nenajdeme jedinou nadstandardní a zapamatování hodnou scénu. Moretz je furt stejně supr, ale dostává nějak nesmyslně málo prostoru, a příslib v podobě účasti Jima Carreyho vyústil v jeho nejzbytečnější a nejnudnější roli kariéry. Bez Vaughna to hold nepůjde, byť snaha se upřít nedá... 60% ()

JohnnyD

Ako milovník pokračovaní som neraz nútený ich obhajovať, no pri filmoch ako Kick-Ass 2 sa ich odporcom ani nečudujem. Kick-Ass 2 je klasické prepálené pokračovanie, ktoré ide iba na efekt, čo vrcholí v záverečnom LARPe. Kým jednotka ukazovala, ako by to asi vyzeralo, ak by sa niekto v reálnom svete rozhodol byť komiksovým hrdinom, dvojka je presne tým, čomu sa jednotka snažila vyhnúť - tupým komiksom šumiacim papierom. Je to stále zábavné, svižné a masakre ulahodia oku, no ten scenár je taký balast, že to nezachráni nič. Nieto už priemerná réžia Jeffa Wadlowa, ktorý má dosť veľký problém s vedením hercom (mdlý Aaron Johnson). Kameňom úrazu je ale scenár, ktorý sa jednak upína na klišé zvraty a motívy (úplne celá línia s KickAssom) a topí sa v množstve postáv a dejových línií. Ak by sa Wadlow zameral na Hit-Girl, bola by to pecka (najlepšia scéna filmu je prekvapivo neakčná pasáž v lese). Vlastne celú postavu Kick-Assa by mohol vyhodiť. A ako tak uvažujem, tak aj všetkých hrdinov a záporákov. A nechať len Mindy a jej súboj s tým najväčším arcizloduchom - bežnou realitou života... ()

Boogeyman

Jedničce se to ani zdaleka nevyrovná, ale čekal jsem to mnohem horší. Nekorektnost, černočerný humor a brutalita v kombinaci s podomácku vyrobenými superhrdinskými kostýmy, puberťáckými problémy a prostoduchými charaktery dává dohromady stále velmi zábavnou směs. ()

playboxguest

O superhrdinský palec lepší podívaná, než když to bylo poprvé. Jak mě jednička bavila jen chvilkama, tady jsem si blahem div neocucávala topánky, na něž jsem si v záplavě adrenalinu mimořádně dosáhla. Kill Billovskou nadsázkou líp jak flák masa prošpikovaný super-hrdinský Nářez nejen pro teenagery, před kterým se i zeleňoučký Hulk v pochvalném pokývnutí srazí jak svetr na devadesát. Carrey překvapil ještě víc jak Cage a z ústředního dua se v mých očích po herecké stránce konečně vyloupla špetka sympatií, ačkoli jsem to tak ještě včera nevnímala. Pěknej kopanec do prdele mi tenhle kousek uštědřil. 90% ()

Rover

Dvojka Kick Ass má pro mě zásadní problém v žánrové ambivalenci, která spolehlivě zničila jakýkoliv zážitek z filmu. Předpokládám, že nevyváženost mezi tím, zda chce být Kick Ass spíše „Sin City“ nebo „Prci prci prcičkami“, je záměrná. Chápu, že to mnoha divákům přijde atraktivní a zábavné. Marně jsem však přemýšlel jaký význam mají zbytečně brutální sekvence (odsakávání končetin, stříkající krev) nebo vyloženě trapné potrestání evil krasavic ze střední. Pokud od filmu očekávám pouze pobavení, tak mi skutečně vadí taková žánrová nevyhraněnost navíc ve spojení s celou řadou komiksových klišé – zejména děsivé přehrávání záporných postav. Scénáři rovněž schází jakýkoliv humor – vše, co má být vtipné, je pouze trapné. Očekávatelná je proto i špatná situace v hudbě. Jakoby si skladatel pouze vybral z databáze vhodných nebo očekávatelných hudebních doprovodů. Čemuž se vlastně nemůžeme divit – Margeson totiž pracoval jako asistent Klause Badelta ze Zimmerových Media Ventures. ()

Madsbender

"Víte, co je tohle? Říkám tomu blitkobušek." Úprimne, po Vaughnovom explozívnom štarte som sa pokračovania pod taktovkou Jeffa Wadlowa trochu obával, no už z trailerov som vycítil, že tam niečo stále je. Dvojka má zopár problémov - omnoho menej akcie, paradoxne mi tam chýba Nicholas Cage, ktorý v jednotke predviedol najlepší herecký výkon za DLHÚ dobu a až príliš sa venuje kontrastu so životom obyčajných stredoškolákov. Lenže vracia sa väčšina známych tvárí (okrem mŕtvol samozrejme), k tomu navrch zopár nových - Plukovník Dačo Dačo Dačo (Carrey je prekvapivo takmer neodhaliteľný, postráda všetku tú afektovanosť a divný humor, čo z neho robí takmer najlepšiu postavu), Matička Rus (likvidácia 10 policajtov za 45 sekúnd, +1 k efektívnosti) a tak dále a tak dále. Pokračovanie je nadmieru vydarené, aspoň ja som sa s našimi perfektne bavil, všetky vtipy fungujú ako majú, akcia je poriadne akčná, hrá do toho skvelá hudba (i keď Jackman bezostišne vykráda In A House In A Heartbeat Johna Murphyho a dokonca aj vlastné motívy z X-Men: First Class) a R-ko je absolútne GENIÁLNE. Jeden z najzábavnejších filmov roka. 82% ()

Indiana

Sice už to postrádá hravost prvního dílu, ale v mnoha směrech zároveň těží z jeho původních kvalit a já se bavil. Některé postavy sice byly přitažený za vlasy a v pár scénách se zbytečně tlačilo na pilu, ale stejně je to super podívaná. Pobavila mě i ta středoškolská linie s tupejma středoškolačkama. Herecky tomu kralovali Jim Carrey (slušná náhrada za Cage) a především John Leguizamo, škoda, že oba nedostali více prostoru. Aaron Johnson a Chloe Morertz mi nepřišli tak výrazní jako původním filmu, ale rozhodně sem s nima byl spokojenej. Ne zas až takovej Nářez jako jednička (taky to má mimochodem o poznání slabší soundtrack a mnohem méně emocionálně vypjatejch scén), ale pořád super podívaná, na kterou se určitě rád podívám znovu, Jeff Wadlow to zvládl slušně. ()

sheen

Celý film absolutně stojí na postavě Chloë Grace Moretz, když tam není, tak je to vcelku nuda. Brutality je tady více než dost, absence Cage je znatelná. ()

Stegr

85% - Brutální pokračování! Na svého předchůdce kvalitou nemá, občas film brzdí zdlouhavé dialogy, ale akce, hlášky a postavy jsou tak úžasné, že každý, koho bavil první díl, si s chutí užije i dvojku... ()

Pilda17

Mnohem více akce a adrenalinu a to jsou ty věci, které prvnímu dílu chyběli. Tempo jedničky bylo slabší a děj dost kulhal, i když originalita a nápad se nezapřel. Dvojka své tempo a děj zdvojnásobila minimálně o dva stupně. Příběh navazoval a nebyl z nejhorších a i když vše bylo možná trošku předvídatelné, tak i pár zvratů bylo. Mile překvapila role Jim Carreyho, kterého jsem nečekal a roli měl skvělou. Škoda jen toho, jak dopadl, ale to je osud. Pokud by se připravil časem další díl, vůbec bych se nezlobil, protože Kick Ass má pořád co nabídnout .. 8/10 = 82% ()

Cappuccino

Na prvú časť to nemá, ale o zábavu je tak či tak postarané. Nebyť niekoľkých trápnych scén a nie príliš originálneho naviazania na jednotku, išlo by hodnotenie aj vyššie. Každopádne, Hit-Girl vyrástla do rozkošnosti a Night Bitch je.. no.. sexy Night Bitch.Slabšie štyri. ()

S.Quentin QUALE

Dvojka je kvalitativně i dějově slušně navazujícím dílem na výbornou jedničku, jejich kvalit však nedosahuje. I přesto, že jsem byl při sledování filmu hódně zmatený a nejistý, jak k filmu vlastně přistoupit, ve výsledku musím uznat, že jsem se bavil nad rámec dobře. Nadsázka, parodie? Určitě ano! Bohužel, za mě bohužel, jsem moc nepobral kontrastní, dramaticky silné scény, které v tomto konceptu byly sice úspěšně účinné, ale dle mého naprosto se do konceptu komiksu nehodící. No neva. Vynahrazuje to Jim Carey, Cloe Moretz, díky které se nemusím dívat na Carrie, protože jejího xichtu terorizovaného na střední mám po tomto akorát tak dost, přičemž jsem dostal následně i sladkou revenge za všecky její útrapy, konečně pak chválím parádně krvavý akční nářez. Moc jsem nečekal, dostal celkem naloženo. 75% ()

Allien.9

"From this day forth, I'll be known as… THE MOTHERFUCKER!!!" Nečekala jsem, že by se mohl připravovaný sequel svému předchůdci jakkoli vyrovnat, čekala jsem spíš mega-průser, a o to více jsem v kině musela vypadat, jako bych se právě probudila z x-letého kómatu. Pokud byla jednička nářez, "Kick-Ass 2" je ku*evský nářez. Ano, absence střeleného Big Daddyho v podání Nicolase Cage lehce zamrzela, vzniklé místo nicméně částečně zaplnil Jim Carrey, a co se Strongova mafiánského bosse týče, na toho jsem si téměř nevzpomněla. Proč? Protože Motherfucker - v jednu chvíli nevyrovnaný imbecil, vzápětí záporák, kterému by se klidil z cesty i "Batmanův" Joker. Nevím, zda to měli tvůrci v plánu, či nikoli, ale pravdou je, že právě Christopher Mintz-Plasse se stal (spolu s Chloë Grace Moretz, která mi ve druhém díle sedla daleko více než v prvním) hlavní hvězdou filmu a Aarona "Kick-Asse" Taylor-Johnsonoda zcela zastínil. Namítejte si, co chcete, ale pro mě je reinkarnovaný Red Mist nejlepší bad-ass za poslední roky (krom Lokiho, samozřejmě;-)) a post-titulková scéna tudíž neskutečně potěšila... Bude trojka? Prosím, prosím, prosím!!! ()

Vančura

Dvojka vydatně po všech stránkách zatopila pod kotlem a celku to myslím velice prospělo - toto je jeden z těch mála případů, kdy sequel překonal svého předchůdce. Je tam hromada akce, docela chytrý srandy (smekám před překladatelským výkonem Franty Fuky) a několik slušných hereckých výkonů, mezi nimiž jednoznačně vyniká Chloë Grace Moretz - nikdy bych nevěřil, že to o tý holce s divnou pusou někdy řeknu, ale ta malá mě vážně dostala! A nepochybuji o tom, že ji čeká velká budoucnost. Kick-Ass 2 není nic než komerční sračka, která se mi po pár týdnech spolehlivě vykouří z hlavy, ale co na tom - já si tuhle projekci prostě užil, a o tom to je. Protože každej chce bejt superhero - nebo aspoň šukat Scarlett Johansson ;-) ()

liskam

Těžké hodnotit takovýhle film. Když zavzpomínám na jednotku a měl bych srovnávat, tak musím říci, že se mi dvojka líbila více. Je z mého pohledu mnohem vyspělejší a vážnější. Jednička byla taková ta dětská sranda akce ve stylu "fuck off na všechny superhrdiny". Ve dvojce děcka dospívají a dospělí umírají ať jsou hodní, nebo zlí. A tak to má být. Mohu upřímně říci, že od dvojky jsem toho moc nečekal, ale od trojky (doufám že bude) budu čekat hodně. Super scénář a kamera, Chloe Grace Moretz se ve své roli opravdu našla! Už se těším na Carrie. Za mě 85% ()

kingik

Markantně absurdní "Nářez" určený pro nakopávání nejen diváckých zadnic. Ostatně, dlouho druhé pokračování tohle odvážně nastavené kritérium, jak sympaticky mít diváka "u zadku", naplňovalo, ale znáte to, když se filmu na poslední chvíli uvolilo zželet se diváka a úplně ho ke vší škodě nedorazit. Postavy, které si berou za svůj vzor comicsové superhrdiny a chtějí udělat svět lepším, jsou o tři roky starší, a tím pádem fyzicky a mentálně vyspělejší, ale to druhé je spíše lepší brát s notnou rezervou s přihlédnutím k tomu, jak dětinsky se chovají a smýšlejí, a co je ve filmu k vidění. A není toho právě málo. Dave je stále tím obrýleným a nesmělým dojmem působícím mladíkem, který zapracoval na své fyzické kondici, a stejně jako jeho nerozlučná kamarádka Mindy, navštěvuje střední školu, na které se ani jeden z nich zrovna netěší velké oblibě. O jejich comicsové identitě "Nářez a "Zabijačka" kolují jen dohady, a nikdo by nevsadil ani cent, že zrovna tihle dva chtějí udělat ulice bezpečnými. Když se navíc Dave jako "Nářez" přidá do pouliční armády zhrzených superhrdinů vedených podivínským plukovníkem s kriminální minulostí, je jasné, že to bude mít své následky. A každá "Zabijačka" neboli "HitGirl" jednou pověsí své "řemeslo" na hřebík. A to jsem se doposud zmínil jen o kladných postavách. Odvrácenou stranu Dobra reprezentuje, za smrt otce pomstou posedlý Chris s vtipnou comicsovou přezdívkou "Dojebávač", který "Nářeze" za ztrátu svého milovaného rodiče k smrti nenávidí a buduje svoji armádu superpadouchů. Vše směřuje k jejich neodvratnému a tvrdému střetu, který bude jejich finálním zúčtováním mezi Dobrem a Zlem. Rád bych se jednou dočkal, kdy režisér Jeff Wadlow bude umět dobře pracovat s postavami, a ačkoliv byl v tomto filmu tomuto cíli nejblíž, přece jen to nedotáhl do optimálního vyznění a může za to jeho scénář, který některé klíčové postavy pro příběh upozadil a zbavil jejich klíčového postavení v ději. Asi nejvýraznější byla Chloe Grace Moretz, která absolvovala proměnu od nenápadné dívky bez sexappealu až po hezkou lamačku ze střední, kterou navíc obdařila věrohodným roztomilým rošťáctvím. Naopak Jim Carrey se jevil jako zbytečný, spíše jen na ozdobu, a nebylo možné si ho příliš užít. Jeff Wadlow na sebe doposud režijně nestrhl pozornost, ale tímhle filmem dokázal, že má na to zabydlet se v áčkové lize režisérů, kteří mají cit pro dynamiku akčních scén, neznudí v dialogových scénách a přispějí nápaditým stylem bez větší snahy kopírovat. Film, jako je tenhle, se nemohl obejít bez nadsazení v akčních scénách, ani bez občasného trapnění a také krvavosti, která film zase staví do roviny "dospělejší" podívané. Děj filmu gradoval do finálního střetu Dobra se Zlem, ale od finální bitvy jsem čekal víc. Byla z ní cítit trochu překotná zbrklost a právě kratší bitka, která mohla klidně zaplnit poslední třetinu filmu, nakonec vyšla na poměrně standardní úrovni a zůstalo jen u slibovaných comicsových monster bitek, a to já nemám rád. Film však jako celek za svým očekáváním rozhodně nezůstal, ale jak se to vezme. Mě jednička nezaujala, a tak asi proto byla dvojka osvěžující, ale nikoliv bombastická, ale zadek nakope energicky a stylově. Mé hodnocení: 80% () (menej) (viac)

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

25.01.2024

Kick-Ass se dočká velkého rebootu

Kick-Ass se dočká velkého rebootu

17.12.2021

Režisér Kick-Ass a ostrov fantazie

Režisér Kick-Ass a ostrov fantazie

01.08.2018

Poněkud zvláštní projekt si společně vybrali režisér druhého Kick-Ass Jeff Wadlow (Vadí nevadí) a hororový producent Jason Blum (Uteč). Chtějí totiž adaptovat seriál Fantasy Island z roku 1977, ve… (viac)

Dvojka Kingsman je na cestě

Dvojka Kingsman je na cestě

13.06.2015

Režisér a scenárista Matthew Vaughn (X-Men: První třída, Kick-Ass) se filmovým pokračováním vyhýbá. X-Men: Budoucí minulost i Kick-Ass 2 se museli obejít bez něj, jeho nejnovější film mu ale přirostl… (viac)