Vzdať sa svojho hrdinského alter ega ukrytého za maskou superhrdinu zachraňujúceho svet a žiť úplne obyčajný a zrejme i tak trochu nudný život v anonymite sa možno spočiatku javilo ako celkom dobrý nápad... No našťastie netrvá dlho a Kick-Ass (Aaron Taylor-Johnson) a Hit-Girl (Chloë Grace Moretz) si uvedomia, že svojmu osudu nikto neujde – a oni rozhodne nie sú výnimkou z tohto pravidla! Svojimi činmi totiž neplánovane inšpirovali celkom slušnú kôpku amatérskych nadšencov, ktorí sa teraz vo vlastných superhrdinských kostýmoch preháňajú ulicami v snahe chrániť potrebných a bojovať s všadeprítomným zlom a nespravodlivosťou. Hovoria si Justice Forever, vedie ich svojrázny plukovník Stars and Stripes (Jim Carrey) a ich protivníkom je niekto, koho Kick-Ass a Hit-Girl veľmi dobre poznajú - po pomste bažiaci zákerný maskovaný zbabelec Red Mist (Christopher Mintz-Plasse), ktorý si však medzičasom vymyslel novú prezývku. Oveľa hulvátskejšiu, no tiež tak akosi, ehm, priliehavejšiu... The Motherfucker. V meste to nebezpečne vrie a je nepochybne len otázkou času, kedy zlovestné bublanie pod povrchom vystrieda niečo oveľa, oveľa horšie! (TV Markíza)

Macintosh

Nenapadlo by mě, že z psychicky narušeného mentála jménem Chris se může stát ještě větší smažka tak obrovských rozměrů. Jinak jsem si plně vědom, že tato chujovina mírně ztrácí na fekálnosti té předešlé, ovšem já jsem se přesto královsky bavil, takže za pět! ()

RajAthen

Eh, tohle je krapet oříšek. Původní protagonisté jsou fajn a střetávání geekovské fantasie s krutou realitou ulice je - částečně - zastoupeno též, ovšem vedlejší dějové linky nudí, zvláště ta Mindina, a velmi nárazové užívání brutálních momentů, které jsou následně jakoby postavami zapomenuty (zejména mluvím o jistých vraždách). Slovem dne je tedy nejspíše nekonzistentnost. Kde byl první Nářez sondou do Davovy hlavy, působí dvojka upachtěně a samoúčelně. To nic ale nemění na tom, že Matička Rus je opravdu "žena činu". Jinak zajímavé cameo Jima Carreyho. ()

Mira90

První díl byl úžasný, skvělý, dokonalý. Humorný, akční, originální, s povedeným soundtrackem. Dvojka přidala více krve...a toho zbytku výrazně ubrala. Zklamání :-( ()

PedroPo

Už to není taková prča jako u jedničky. Naopak, víc se tam umírá a víc se řeší věci o moc závažnější, než je (komiksový) boj dobra se zlem. Ve výsledku to pak hází film na trochu jinou kolej, což bych ale neviděl na závadu. Jo a blitkohnač (nebo jak ta šikovná věcička byla nazvaná), tak to mě pobavilo moc. ()

Thrain

Oproti prvnímu dílu hodně slabý. Zatímco u jedničky jsem se u nějakých scén doslova válel smíchy tady jsem tak maximálně z nudy brečel. Sice je vidět snaha o udržení stejnýho stylu, ale zvrhává se to jen do řežby bandy buzíků v rádoby vtipých kostýmech. Od Kick-Ass 2 nečekejte žádné překvapení. 49% ()

diodoros

Samozrejme, že to nemá originálne kúzlo prvého dielu ani skvelú Vaughnovu réžiu a vtip malej Hit-Girl už mierne pohasol, keďže nám trochu vyrástla (predsa len vidieť 11-ročné decko, ako kosí zabijakov bolo na jej postave najzábavnejšie), ale stále je to výborné pokračovanie s perfektnými hercami, dobrou hudbou, primerane využitými novými postavami, ešte väčšou brutalitou a vulgárnosťou a najmä s vážnejším moralisticko-poučným dejom, čo vôbec nevadí, ale dodáva miesto pre emócie a dejový zápal. Príbeh je tiež dobrý, prepracovaný, spočiatku tradične cynicko zábavný a od polovice postupne vážnejší a s pár superhrdinskými "úvahami". 5* nedávam len kvôli tej záverečnej mele, kde už toho bolo príliš, ale ktorá aj tak nič nemení na tom, že je to určite podarené a zábavné pokračovanie. ()

tančísvlky

Chce to veľmi riskovať natočiť 2 diel po tak skvelej jedničke.O jednu bodku ďalej však dodávam, že aj dvojka sa podarila. Má to stále svoje čaro a aj dejová linka nestratila šarm. Bezproblémové je aj herecké obsadenie plné zaujímavých postavičiek. Akčná línia mi v tom dvojfilme vôbec nevadí. Je to skrátka stále dosť veľká pecka ... ()

TomasRichtr

Nebylo to úplně špatný, ale na jedničku to nemá. Co mi tam chybělo, je nějaká zajímavější linie příběhu u Mindy, protože její část příběhu byla nezajímavá, laciná a vůbec nevyužila poteciál jak herečky, tak postavy. Pak mi zpočátku trochu nesedl "Motherfucker", ale nakonec jsem se s ním smířil. P.S.: Jim Carrey tam taky mohl být déle. ()

Henry Morgan

Oproti prvnímu dílu silný úpadek! Akce dobrá, ovšem pasáže, které mají film někam posunout, jsou naprosto jalové. Totální kontrast mezi akčními scénami a linií příběhu. Prostě jako kdyby někdo nasekal 70% balastu a vložil do toho parádní bojůvky. Stejné, jako koukat na Nově na seriál. Taky těch 40 minut srandy naředí na hodinu dvacet reklamou. ()

Martell47

Na to, že som jednotku totálne zožral na toto sa mi miestami zle pozeralo. Veľmi zlý film. Kdežto jednotka bola skutočne badass motofoko film s poriadnym záporákom z reálneho sveta a brutálne drsným Big Daddym tu nie je nič. Jemný prd do vetra sem tam urobila Matička Rus a Plukovník inak nula bodov. A Mindy už nemá to šialené čaro ako predtým. 30%. ()

rublik05

Nářez a Zabijačka vol.2, tentokrát však v mnohem šílenější a v mnohých ohledech nesmyslnější akční jízdě. O akční scény zde opět není nouze, je však mnohem více ujetá a střelená. Přibylo nám několik superhrdinských postav v čele s Jimem Carreym, který mě opravdu hodně zklamal, neboť mu role moc nesedla a vlastně ani nemá šanci se nějak projevit. To samé platí o ostatních superhrdinech, žádná vyloženě výrazná postava, teda až na nechutnou, ale drsnou Matičku Rus. Jinak co se týče Nářeze, ten předvádí víceméně to stejné, jak v předchozím díle, pro Zabijačku si tvůrci připravili život na střední a menší lovestory, celá tato dějová linka se však totálně minula účinkem působila dost zbytečně. Naopak mě moc bavil Zuživec, respektive Vyjebávač, ten se předvedl jako opravdu šílený a dost ujetý záporák. Příběhově se nekoná nic moc nového, opět souboj dobra se zlem, k tomu nějaká ta akce a emoce. Nicméně Kick-Ass 2 je pořád slušná nenáročná zábava, ačkoliv je kvalitativně úplně někde jinde, než jeho předchůdce. 6/10. ()

samkko

Jak už to hold u pokračování brilantního prvního dílu bývá, dvojka nedosáhla kvalit jedničky. Chyběly ji zábavné, krvavé akční scény, komedie, černý humor a ta komiksová barevnost. Prostě chybělo vše dobré co obsahoval první díl. Ale největší problém snímku je, že se snaží působit smutně, dojemně, vážně... a tohle všechno míchá s humorem. Moc to tedy nejde dohromady. Na druhou stranu sem se ale i párkrát nahlas zasmál. 6,4/10 ()

mira.l odpad!

Ajajajaj.... ne, tady fakt nejde jinak. Tohle bylo hodně velký zlo, i přesto, že Chloë byla asi jediná, na koho se v tom buzikostýmku jakž takž dalo koukat. A poslední scéna za titulkama to fakt zabila totálně. ()

Nix

Tahle komiksová parodie oproti svému předchůdci postrádá už spoustu ingrediencí, aby se stala tak zábavnou. Není to úplný propadák, akce se tu pořád dočkáme, ale čekal jsem i vzhledem k obsazení Jima trochu jiný level i na poli herectví. Oba hlavní představitelé mi jako nevadili, kdo mi ale vadil, byl rádoby záporák s trapným humorem, takhle jsem si to opravdu nepředstavoval, bohužel. Nebylo to nic, co by mi ten zadek nakopalo natolik, abych si týden z toho nesedl. Spíše takové jemné plácnutí, které zaštípe svou průměrností. Nic spešl, na jedno podívání bohužel. ()

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

25.01.2024

Kick-Ass se dočká velkého rebootu

Kick-Ass se dočká velkého rebootu

17.12.2021

Režisér Kick-Ass a ostrov fantazie

Režisér Kick-Ass a ostrov fantazie

01.08.2018

Poněkud zvláštní projekt si společně vybrali režisér druhého Kick-Ass Jeff Wadlow (Vadí nevadí) a hororový producent Jason Blum (Uteč). Chtějí totiž adaptovat seriál Fantasy Island z roku 1977, ve… (viac)

Dvojka Kingsman je na cestě

Dvojka Kingsman je na cestě

13.06.2015

Režisér a scenárista Matthew Vaughn (X-Men: První třída, Kick-Ass) se filmovým pokračováním vyhýbá. X-Men: Budoucí minulost i Kick-Ass 2 se museli obejít bez něj, jeho nejnovější film mu ale přirostl… (viac)