Vzdať sa svojho hrdinského alter ega ukrytého za maskou superhrdinu zachraňujúceho svet a žiť úplne obyčajný a zrejme i tak trochu nudný život v anonymite sa možno spočiatku javilo ako celkom dobrý nápad... No našťastie netrvá dlho a Kick-Ass (Aaron Taylor-Johnson) a Hit-Girl (Chloë Grace Moretz) si uvedomia, že svojmu osudu nikto neujde – a oni rozhodne nie sú výnimkou z tohto pravidla! Svojimi činmi totiž neplánovane inšpirovali celkom slušnú kôpku amatérskych nadšencov, ktorí sa teraz vo vlastných superhrdinských kostýmoch preháňajú ulicami v snahe chrániť potrebných a bojovať s všadeprítomným zlom a nespravodlivosťou. Hovoria si Justice Forever, vedie ich svojrázny plukovník Stars and Stripes (Jim Carrey) a ich protivníkom je niekto, koho Kick-Ass a Hit-Girl veľmi dobre poznajú - po pomste bažiaci zákerný maskovaný zbabelec Red Mist (Christopher Mintz-Plasse), ktorý si však medzičasom vymyslel novú prezývku. Oveľa hulvátskejšiu, no tiež tak akosi, ehm, priliehavejšiu... The Motherfucker. V meste to nebezpečne vrie a je nepochybne len otázkou času, kedy zlovestné bublanie pod povrchom vystrieda niečo oveľa, oveľa horšie! (TV Markíza)

Myrreczech

Hodně kvalitní oddychovka plná akce a solidních hlášek. Výborně zabaví i pobaví, možná o chlup lepší než jednička. Toxic Mega Cunts!!! ()

svobik

Typický dojící a parazitující film. Nejsem naštvanej, ani jsem se vyloženě nenudil, ale za celou dobu jsem se jednou pousmál, toť vše. U jedničky jsem ležel smíchy, slintal nad super akcí, hromadou nápadů a odvahou tvůrců. Tady se jede jen na jistotu, akce i brutalita jsou tak o level níž a nejoriginálnější nápad je vpád záporáků na hřbitov, který je i na můj hodně silný žaludek dost amorální. ()

dragon94

Ve všem výrazně horší než první díl, který fungoval jako skvělý mix parodie a vážnosti. Zde to bohužel nefunguje ani jako parodie, protože se film zoufale snaží nepůsobit jako parodie, ale spíše jako akční komedie, která se ke všemu snaží tvářit pořád hrozně vážně. Což by asi ani tak nevadilo, kdyby ten film fungoval dobře, měl nějakou myšlenku a mohl se opřít o alespoň lehce smysluplný příběh. A to se bohužel nestalo. Jestli jsem totiž prvnímu dílu něco vyčítal, tak to byl právě slabý příběh, který byl sice nadprůměrem co se parodií týče, ale jinak to byla vážně slabota. No a příběh druhého dílu je zkrátka totální bullshit bez hlavy a paty. Obzvlášť pak příběhová linka Mindy je co se nesmyslnosti týče opravdu veledílo. V konečném výsledku je druhý Kick-Ass nezábavný a nevtipný film, plný nesmyslů a samoúčelných, trapných a rádoby drsných scén, který ve svých nejlepších momentech dosahuje sotva průměrnosti. 2* 40% ()

Bagr_007

Vedle Marvelovek celkem osvěžující. Vedle jedničky celkem špatný. Pořád je to velká a drsná zábava, ale děj už postrádá přesah a netočil to Vaughn. Vlastně to bohužel netočil ani nikdo moc šikovnej. Spíš se dá konstatovat, že Wadlow to vyloženě nepodělal. Ale znovu zopakuji: pořád velká zábava. ()

Kurikmoon

Iný ako jednotka. Pre mňa rozhodne nie tak pôsobivý. Cesta z originality do priemeru a jednorázového filmu. Vývoj postáv sa v niektorých momentoch posúva do vážnejšieho tónu. ()

KASUGI

Mám sto chutí tomu vlepit plný počet, ale nevynikl by tak rozdíl mezi jedničkou, která je lepší. Jinak ač fekální fórky nemusím, tady ten jeden perfektně zabodoval. Co mě ale na Kick-ass filmech udivuje - po celý film se řeší, kdo je a není supéhíuro, co je jeho údělem a jak bojovat za spravedlnost s takovou kadencí, že i Raimiho telenovela Spider-man , je proti tomu břídil, ale přesto to nepůsobí jako patos. Holt, kdo umí, ten umí. ()

Guzo

První díl považuji za absolutní špičku, proto jsem se obával (a trailery mi to potvrdily), že nastane výrazný sešup v kvalitě. O to příjemnějším překvapením je pak výsledný film. Co mi tu chybělo do ještě vyššího hodnocení je luxusní soundtrack z jedničky, ale i tak je to příjemná oddechová zábava plná humoru a akčních scén. Příběh naštěstí nijak nepokulhává (prostě se musí brát s velkou nadsázkou), snad jen více prostoru mohlo být věnováno postavě Jima Carreyho, jinak nemám výhrady. 8/10 ()

klose182

To, co fungovalo u jedničky, tady ztrácí kouzlo. Vaughn u svého počinu dokázal skloubit brutalitu, humor a vážnou stránku věci. Wadlow se o to také snaží, bohužel neúspěšně. Ne, že by to byl nedůstojný sequel, ale čekal jsem o něco víc. Laťka ale asi byla nastavena až příliš vysoko. Objektivně je to tak na tři hvězdy, ale Hit Girl si zaslouží o tu jednu navíc. ()

obivan568

To vám nějaká dvě-stě-kilová buchta slíbila sex za tohle hodnocení?? Dvojka Nářeza je stejná jízda jako v jedničce. Začíná nevinně a vtipně, přesedlá na vážnější notu a končí skvěle vygradovanou bitkou (vzpomněl jsem si na posledního Batmana). Navíc (stejně jako v jedničce) perfektní soundtrack! ()

Hugo01

What a kick ass! Říkal jsem si, že bez Nicka Cage to už nebude takový, jenže film mě dokonale odrovnal. Na jeho místo totiž nastoupil Jim Carrey, který byl neméně boží. Jenom škoda, že nepřežil. Alespoň jeho psa Eisenhowera nechali žít. Závěrečná bitka byla to nejlepší, co mohla letos kina nabídnout. Rolička Iaina Glena byla také skvělá. Jednu vídku bych však přece jen našel. Jméno Motherf*cker překládat nemuseli :-D...100% ()

ZinedineCR7

Rozporuplné pocity. Na jednej strane fajn akcia, Chloe. Na druhej strane veľmi o vzťahoch, blbé kecy hlavného hajzlíka a až príliš veľa zbytočných vrážd, aby to nakoniec prišlo k želanému koncu. A ako to skončí, kto kde skončí a kto dostane prvú pusu, čakáte celý čas s tým, že kedy sa to stane. Lenže nie a nie sa k tomu dokopať. Katie odkopnutá hneď z fleku a teraz už len čakať, kto bude Kickyho tešiť na verejných miestách od teraz, keďže Katie má svojich dobrovoľníkov. Aspoň, že to bude tá milá slečna so psom z Úsvitu mŕtvych a nie náznak pedofílie. ()

DeathTheKid

Není nic na intelektuální úrovni, co by spojovalo mistrovskou jedničku a "jen dobrou" dvojku. Je to především jen násilné, sprosté a puberťácké...no ale neříkám že mi to nevadilo, jen to bylo ve špatném poměru podáno. Taktéž děj je celkově kostrbatý, nepropracovaný, přičemž jde jen o to že někdo chce někoho zabít a mezitím se děje spousta nedůležitých věcí, mající účel jako výplň pro snesitelnou délku filmu. Wadlow se podle mě špatně popasoval se vztahy charakterů mezi sebou. Místy vynikající hlášky a Chloë a spol. + nějaké zářivé okamžiky to nemohli zachránit a já ještě teď přesně nevím zda-li mám prcnout 4 nebo 3 hvězdy. Prozatím se přikláním k 3 a počkám co přinese doufám výtečný český dabing. ()

Hollohlaway

Už to prostě není tak originální...charaktery jsou usedlejší, a nic vás nepřekvapí. Zápletka je jen tak aby se neřeklo, a mohlo se moralizovat ve stylu " jdi za svým snem, buď sám sebou " . Na druhou stranu Chloe Moretz je pořád prostě neuvěřitelná, a několikrát se opravdu zasmějete. Jim Carrey potěší, a akční scény mají švih a spád. ()

Wlck

Dvě věci. První je, že scéna, kdy Hit Girl děvčata ukázala klip byla naprosto fantastická a bude mě bavit ještě hodně dlouho. Druhá je, že poslední scéna to zásadně zbabrala. Tenhle film neměl dát žádné podělané morální ponaučení, ale guilty pleasure zábavu. Což sice maximálně splnil, ale ta poslední věta... (a samozřejmě i pár chabých momentů v průběhu filmu, ale...) ()

milo_wade

Nakonec měním na tři jakožto střed...protože nevím jestli se mi film zhnusil takovou mírou násilí a brutality..nebo jestli se mi líbilo jeho našlápnutí a zábavný akce...ale chraň bože aby to neviděli děcka... ()

LondonGirl

Dlho som rozmýšľala, či ten chlapík je Jim Carrey, alebo nie je. Nakoniec som usúdila, že nie je. A bol. Tento film nenudil, zabavil, dávam 4*, pretože si to podľa zaslúži (hlavne vďaka deju a hlavným predstaviteľom), no neviem, po akej dlhej dobe sa k nemu vrátim...a či sa vôbec niekedy rozhodnem pustiť si ho znova. ()

Molir

Sice ne takový nářez jako první část (holt origin story je origin story), drsnější, dospělejší, více důrazu je na Hit Girl, ale pořád to jede hodně dobře. ()

latvar

Tak to byla pecka! Nečekal jsem, že by dvojka mohla dosáhnout stejných kvalit jako první díl. Fanoušci komiksových hrdinů si tu najdou to pravé ořechové. Za mě 85%, doufám, že bude i trojka a Zabíječka vyroste ještě do větší krásy. :-) ()

tommmy89

Plyn neubrali ani na "Kick Ass2", film je dosť nabitý tempom, humorom a akčnými scénami, kde nechýba ani krv. Čo by to bolo ale za Kick Ass, keby sa tam nevyskytnú nejaké nadávky?! Pár ich bolo a to je dobre - patria tam ako riť na šerbel. "vyjebávač" Predpokladám, že sa časom dokopeme k ďaľšiemu pokračovaniu a môžem povedať, že sa naň celkom teším. :) 3* ()

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

25.01.2024

Kick-Ass se dočká velkého rebootu

Kick-Ass se dočká velkého rebootu

17.12.2021

Režisér Kick-Ass a ostrov fantazie

Režisér Kick-Ass a ostrov fantazie

01.08.2018

Poněkud zvláštní projekt si společně vybrali režisér druhého Kick-Ass Jeff Wadlow (Vadí nevadí) a hororový producent Jason Blum (Uteč). Chtějí totiž adaptovat seriál Fantasy Island z roku 1977, ve… (viac)

Dvojka Kingsman je na cestě

Dvojka Kingsman je na cestě

13.06.2015

Režisér a scenárista Matthew Vaughn (X-Men: První třída, Kick-Ass) se filmovým pokračováním vyhýbá. X-Men: Budoucí minulost i Kick-Ass 2 se museli obejít bez něj, jeho nejnovější film mu ale přirostl… (viac)