Vzdať sa svojho hrdinského alter ega ukrytého za maskou superhrdinu zachraňujúceho svet a žiť úplne obyčajný a zrejme i tak trochu nudný život v anonymite sa možno spočiatku javilo ako celkom dobrý nápad... No našťastie netrvá dlho a Kick-Ass (Aaron Taylor-Johnson) a Hit-Girl (Chloë Grace Moretz) si uvedomia, že svojmu osudu nikto neujde – a oni rozhodne nie sú výnimkou z tohto pravidla! Svojimi činmi totiž neplánovane inšpirovali celkom slušnú kôpku amatérskych nadšencov, ktorí sa teraz vo vlastných superhrdinských kostýmoch preháňajú ulicami v snahe chrániť potrebných a bojovať s všadeprítomným zlom a nespravodlivosťou. Hovoria si Justice Forever, vedie ich svojrázny plukovník Stars and Stripes (Jim Carrey) a ich protivníkom je niekto, koho Kick-Ass a Hit-Girl veľmi dobre poznajú - po pomste bažiaci zákerný maskovaný zbabelec Red Mist (Christopher Mintz-Plasse), ktorý si však medzičasom vymyslel novú prezývku. Oveľa hulvátskejšiu, no tiež tak akosi, ehm, priliehavejšiu... The Motherfucker. V meste to nebezpečne vrie a je nepochybne len otázkou času, kedy zlovestné bublanie pod povrchom vystrieda niečo oveľa, oveľa horšie! (TV Markíza)

VanTom

Pocit zbytečnosti a křečovitosti při navazování na objevnou jedničku se prostě nemohl nedostavit, příběh se naštěstí vydal jedinou ospravedlnitelnou cestou: pomsta a týmovka. Nějak se ale bral až příliš vážně, vytratila se taková ta ironie a mimóznost kostýmovaných nerdů hrajících si na superhrdiny, zbytečně se filosofovalo o životě s/pod maskou. A hrozně trvalo, než se vůbec usměrnil, školní problémy dospívající Mindy snažící se nebýt Zabijačkou nudily i přes naprostou kulervoucnost samotné postavy (a Chloë Moretz, ofkóz), ke všemu si zasloužené zadostiučinění zamazaly megatrapným digitálním průjmem (doslova). ()

Trustme

Genialitu a poskvrněnost prvního dílu druhý Kick-Ass nedosáhne. Ačkoliv Hermiona všech nerdů - Mindy Hit-Girl dostává svůj větší prostor, už to není ten půvab, kterým před třemi lety prořezávala hrdla padouchům i svůj vulgární jazýček. Stále to, ale je neskutečný nářez, který zpestřuje obvyklost standardů Hollywoodu. Každá z postav tu má napsaný svůj minipříběh a nikdo není (až na Mindy) jasným favoritem, což působí i nekompaktním dojmem stylu - něco tam naplácáme, hlavně ať je prdel. Technicky jde však o perfektní filmařinu. Všechny ty kostýmy vymyslet, ať vypadají jako by si je vymyslel a vyrobil obyčejný americký občan 21.století. Chybí však Vaughnovo režijní mistrovství a úbytek epičnosti s úchvatným soundtrackem, kvůli kterému je díl první mým srdcovým filmem. ()

pravdovravny

Horší ako jednotka?! Ale kdeže. Možno druh humoru sa troška zmenil (zostril) , ale že by zaostával za jednotkou to si nemyslím. Tento film mal smolu, že šiel do kín v tom momente, keď nejaký maník na škole vystrieľal triedu+ rodinu,:( Dokonca Jim Carrey kvôli tomu odmietol tento film propagovať. Držím palce aby vznikla aj trojka, lebo takýto Nářez už nikto nikdy nenatočí..:) Doporučujem si vypočuť OST. ()

JohnSmith

No, druhý Kick ass je o poznání slabší, a bohužel v mnoha místech se snaží být vtipn, ale je spíše trapný. Akce není špatná, ale vyrovnat se jedničce prostě nemůže. ()

MencaCZ

V první řadě děkuji svému milému ČSFD, že jsem se díky němu dostal zadarmo na promítání druhého dílu "nakopávače zadků". V řadě druhé zkusím popsat svůj pocit z filmu. Takže takhle, v přímém srovnání s dílem prvním zde musím hodnotit hůře. Na prvním díle se mi totiž nejvíce líbila nadsázka a lehkost s jakým byl film pojat, zde ačkoliv si určitě nemyslím, že by se film snažil být realistický ta nadsázka z mého pohledu ubyla a přibyla syrová brutalita (perfektně zvládnutá)... což subjektivně viděno je v tomto případě na škodu, protože ač se jedná o zajímavou podívanou koktejl komediálnějšího rázu servírovaný prvním dílem mi prostě chutnal více. Nicméně chvil obdobných těm, co kvituji na prvním díle je zde stále dost a tak ani z komediálního rázu film v niveč neuplyne a smíchu lačný divák si na své přijde. Zkrátka pořád je to pecka ! PS: Co bych na filmu asi nejvíce pochválil je tak jako v prvním díle Chloe G. Moretz nebojím se říci, že na ni tento díl stojí snad ještě více než ten první, je prostě užasná a kdyby "Nakopávač" do historie nevstoupil ničím jiným než, že dozajista zakotvil tuto dívku mezi stálice Hollywodu zbytečný nebyl. ()

s.e.p.p

Tenhle koncept se vyčerpal s prvním dílem a v něm načrtnuté Kick-Assovo univerzum už očividně nemá moc co nabídnout. Zatímco předchozí film šikovně kritizoval internetem zdeformovanou a v brutalitě si libující společnost, druhý díl na toto z vysoka kálí a žádným podobným přesahem se pochlubit nemůže. A pokud už se o něco takového pokouší, působí to křečovitě a rozpačitě. Když si k tomu připočtete markantní úbytek humoru, dost patetických keců a z prstu vycucaný příběh, který nepěkně znásilňuje staré známé postavy, vychází z toho docela velké zklamání. ()

mkubalikova

Měla bych se k těm čtyřem hvězdám asi nějak vyjádřit. Já jsem typický fanoušek a báječně jsem se bavila. I když půjdu 20% oproti jedničce dolů. Malinko jsem cítila větší cílení na první signální (blitkobušek). Jinak opět nářez! 80% ()

blackJag

Oproti jedničce už je to trochu křeč, ale pořád ještě dobrá. Situace Hit-Girl vs High School mohla dostat trochu víc prostoru, stejně tak Carreyho plukovník, co mi ale vadilo vůbec nejvíc, tak na naprosté minimum osekaná postava Katie Deauxmové. Lyndsy Fonseca má kukadla jak zrcadla a její role mohla filmu prospět (třeba nějaká nahá scéna ze školních sprch, co? Nic? Fuck off!!!). 75% ()

Lukyn007

Vážně by mě zajímalo, jak by tento film dopadl, kdyby ho napsal a zrežíroval sám Matthew Vaughn. Zahraniční reakce nejsou nic moc, tak jsem se vážně bál. Nakonec jsem neměl proč. Za prvním dílem sice zaostává, ale stejně je to velmi svěží sequel. Hit Girl vůbec nezklamala a scéna s blitkobuškama byla fakt úžasná. Jediná postava, která mě fakt hodně štvala, byl třetí kamarád, Todd alias Ass Kicker, který udělá fakt naprostou kravinu, která se na konci filmu vlastně vůbec neřeší. A že to byla neeeeeejvětší kravina!!!!!!! Jinak film šlapal slušně. Slabé 4 hvězdy. 68% ()

zigíš

(snad) nejschůdnější možná cesta k tomu aby byl výsledek vůbec vpuštěn do kin. Kompromis, ale funkční (!) přemýšlím, že se mi to líbilo víc než jednička (film) a mnohem víc než lacině násilná dvojka (comics) 80% ()

Dreadd

Zapomeňte na nenuceně vtipnou syntézu superhrdinského filmu a konzumního teenagera, přinášející zajímavý souboj ve dvou rovinách - začínající superhrdina vs. začínající zločinec a zkušená dvojice superhrdinů vs. zkušený kriminálník. Kick-Ass 2 postrádá snad všechno, čím byla zajímavá jeho předchozí verze a nahrazuje to primitivním sprostým pseudohumorem, bandou příšerných samozvaných ochránců lidstva a zpackanými digitálními triky. Kick-Ass jako postava je tu nejen nevýrazný, ale i naprosto neschopný a veškerá zodpovědnost leží (naštěstí) pouze na Hit Girl. Raději bych sledoval její spin-off, než sequel vyčpělého Kick-Asse, neboť její scény (ať už bojuje s gangstery nebo mnohem nebezpečnějšími spolužačkami) jsou to jediné, co stojí za vidění. Zbytek je ztráta času. ()

vyfuk

KIck-Ass sám osobě je hold kult. První v režii Vaughna měl své kouzlo. Násilí a prostá slova zde v podstatě začínala. Zde už to byla samozřejmost. Násilí dostalo mnohem větší jméno. Plus k tomu některé části byli pro mne opravdu emotivní. Frajer Carrey a Moretz mohli dostat větší prostor, ale i ten vrcholný bod byl sám o sobě Kick-Ass 2. Jednička byla originální, ale dvojce nemůžu upřít to že jsem se skvěle bavil. ()

Taio

Hneď ako nabehol Motherfucker v tom erotickom korzete na scénu sa mi noťasík nejakým čudným spôsobom nadvihol ale iba o kúštek. Tak vtipne natočená kravina a kravina vôbec nemyslím v zlom ale kravina v zmysle nereálna dokonalosť ale čo od komiksu môžem chcieť... hlavne že to pobavilo aj keď si Aaron viac pichol ako buchol a z Chloe sa ešte snažili spraviť dievčatko ale už sa to nedalo, už ma nebrala holt... Ale prdelky stále nakopáva slušne. Nakoniec Jim príjemné spestrenie, škoda, že nie dlhšie. Ale môžem vkľude povedať že MotherKickFuckerAss lepšie ako prvý diel. ()

V.Silver

Trochu nuda... což silně kontrastuje s názvem "Kick-Ass". Akčních scén je podstatně méně než kecacích, stejně tak nám nějak přibylo metafyzična - každej pořád něco mele a nezachrání to ani moji oblíbenci Carrey (kterýho skoro nejde poznat!) a Faison (kterýho jde poznat hned:). Přesto závěrečná tečka potěšila a i přes tuhle kritiku nevidím důvod, proč bych tenhle film měl házet někam do průměru. Ono je to totiž místy tak blbý, až je to geniální :) 70% ()

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

25.01.2024

Kick-Ass se dočká velkého rebootu

Kick-Ass se dočká velkého rebootu

17.12.2021

Režisér Kick-Ass a ostrov fantazie

Režisér Kick-Ass a ostrov fantazie

01.08.2018

Poněkud zvláštní projekt si společně vybrali režisér druhého Kick-Ass Jeff Wadlow (Vadí nevadí) a hororový producent Jason Blum (Uteč). Chtějí totiž adaptovat seriál Fantasy Island z roku 1977, ve… (viac)

Dvojka Kingsman je na cestě

Dvojka Kingsman je na cestě

13.06.2015

Režisér a scenárista Matthew Vaughn (X-Men: První třída, Kick-Ass) se filmovým pokračováním vyhýbá. X-Men: Budoucí minulost i Kick-Ass 2 se museli obejít bez něj, jeho nejnovější film mu ale přirostl… (viac)