Túžba po dobrodružstve privedie mladého D´Artagnana do nebezpečných situácií a súbojov na život a na smrť. Našťastie, nebude sám, po jeho boku stoja aj traja ostrieľaní mušketieri, Athos, Porthos a Aramis. Štyria hrdinovia bez bázne a hany sa spoločne rozhodnú prekaziť úklady intrigánskeho kardinála Richelieua, zradného vojvodu z Buckinghamu a dvojitej agentky Milady de Winter, aby zachránili česť a trón francúzskeho kráľa Ľudovíta XIII. (TV JOJ)

Slasher

Nebýt štědré CSFD projekce a Flipnicova rozeného přesvědčovacího umu, na tenhle film bych nikdy do kina nešel, možná ho ani nikdy neviděl. Ty recenze, nepřesvědčivá kampaň, 3D, dabing... Ale nakonec mám radost. Příjemná, pěkná, stupidní, odlehčeně srandovní (a hodně, hodně, h-ó-d-n-ě volná) adaptace románové klasiky. A výborní, s citem přehrávající herci. Ludvík XIII. vskutku kraluje, Milla je rozkošná, všichni jsou rozkošní, paráda, a znovu už to nikdy neuvidím. (Možná tomu docela pomohla i ta samotná pohodová atmosféra v kině a něčí -Baloneho- perfektní (ne)místnej výtlem...) ()

Jara.Cimrman.jr

Dosud se mi nepodařilo rozluštit největší matematickou záhadu 17. století, tedy že 3=4, ale již jsem se s tím vnitřně smířil, takže mne nemůže zaskočit účast mušketýrů v leteckých bitvách, bojové umění ohebné Milady, Athosovy potápěčské choutky a ani to, že se Aramis stal z mušketýra strážníkem Městské policie rozdávajícím pokuty za kálející koně. Trošku mi sice chyběla přítomnost mušketýrského stejnokroje, ale na druhou stranu je pro mne podobný úlet daleko přijatelnější, než další zbytečný pokus o natočení již několikrát velmi slušně zfilmované knihy. ()

EdaS

70% Schválně (?) dementní, ale tak nějak roztomile a hlavně výživně zábavné. Bavil jsem se o dost líp než u Tintina. Což asi o něčem svědčí. Viděno v otitulkovaném 2D. ()

Skejpr

Ó bože... Má to Stevensona, Jovovich, Mikkelsena, Waltze, Schweigera, Blooma... Jenže nikdo z nich nemá co hrát, nemá k dispozici víc, jak 15 minut a víc, jak 4 souvisle. A i když je technická stránka brilantní, akce zajímavá a humor funguje, po většinu stopáže se mi chtělo především nahlas řvát, tahat si u toho střeva ven análním otvorem pomocí pohrabáče, mlátit hlavou o nejbližší sedačku a provádět si vlastnoruční lobotomii pletací jehlicí prostrčenou skrz oční otvory... V některých momentech film skutečně dosahuje naprostého vrcholu toho, co si člověk představí, když se řekne WHAT THE FUCK???? P.S.: Nicméně na podruhé zvedám hodnocení. Je to prdel! Neskutečná prdel! ()

BadoXXII

Obludnosť mamutích rozmerov. Režisérovo motto znie: kradni od jedného, si plagiátor, ukradni od viacerých, si génius. Hollywood sa rozhodol oživiť všetkým dobre známu klasiku, ale miesto klasického príbehu nám je ponúknutá variácia na Pirátov Karibiku, Resident Evil a podobne. Film pre mladú generáciu bez vkusu, lebo tej staršej sa musí obracať žalúdok. Inovatívne nápady v podobe vzducholodí sú ťažkým fiaskom. Herci ťažko prehrávajú (hlavne MIlla je úplne mimo) alebo jednoducho nemajú čo hrať (Christoph Waltz). Mads Mikkelsen je hercom, ktorému záporáci nesmierne idú, ale do tejto úmornej sračky je ho jednoducho škoda. ()

choze

"ASI ČEKÁTE, ŽE SE TEĎ ZAKLONÍM, ZASMĚJU SE A ZAČNU VÁM VYSVĚTLOVAT NĚJAKÝ SVůJ ĎÁBELSKÝ PLÁN, ALE JÁ ŽÁDNÝ NEMÁM." PIRÁTI Z KARIBIKU, kde lodě létají a kouzelně přehrávající Orlando je za záporáka. Anderson se po předchozím sračkovém RESIDENT EVILU (a před sračkovými POMPEJEMI) nečekaně zvetil a servíruje jeden z nejzábavnějších blockbusterů posledních let. Těšil jsem se na akci, na kterou lákaly trajlery, ale nakonec jsem se mnohem víc bavil humorem filmu - hláškami, sladěným přehráváním vesměs kvalitních herců a vychutnanou umocněnou brakovostí prýštící z každého druhého záběru. Král je pvelmi sympatická komická figurka (Planchet naopak), MacFadyen jako Athos má melancholického charizmatu na rozdávání a pro mě to byl hlavní hrdina, nýmand Lerman je správně frackovitý D´Artagnan a po věčně zachmuřené Alici z RESIDENT EVILů si člověk vychutná každý úsměv a smích uvolněné Milly coby vnadné Mylady. ()

Segrestor

Jakýsi mladý muž. Načrtněme jedním tahem jeho obraz: představte si Dona Quijota v osmnácti letech, ano, takový byl syn Gaskoňce, D'Artagnan. A slova otce byla: "Budeš-li mít čest dostat se ke dvoru, k čemuž ti ostatně tvůj starobylý rod dává právo, zachovej důstojnost svého šlechtického jména... blá blá blá." Takže už víme, že tady mladýmu bylo 18, tak to potom proti tomuto pojetí nic nemám. Teď ještě někde v textu vyštrachat ty Hindenburgy. ()

Gilmour93

Co to u Rochefortova periferního vidění proboha bylo? Wild Wild France? Queer Pride Parade na Ludvově dvoře? Proč d´Artagnan vypadal jako člen skupiny Tokio Hotel? Proč při akčních sekvencích připomínali mušketýři Leonidase, co si klestí cestu Peršany? Odpovědi znám a není mi z nich dobře, ovšem pokud ještě nemáte občanský průkaz, může vás mně ukradená vzducholoď docela polechtat na z břicha se spouštějících varlatech.. Akorát chudák Alexandre starší teď pod zemí Dumá, proč ho v cca dvacetiletých intervalech tak ošklivě pálí rektum. No, my jsme v obraze. Nejdřív ho v 93´ znásilnili otylí Disneyho Mickey Mouseové a nyní tato rozverná Andersonova fraška, co kálením na tradicionalismus oslavuje krásy 21.století.. ()

Psema

Asi mi pořádná dávka čerstvě vypraskaného popcornu chyběla víc, než jsem si myslel, ale sakra, já se bavil skvěle. Pravda, stupidita by se dala destilovat po litrech a zápletka je řídká zhruba stejně jako stolice devadesátiletého důchodce. Avšak Anderson se ve vlastnoručně rozestavěných mantinelech pohybuje zatraceně zručně (neoriginálně, ale funkčně - včetně Haslingerova pirátsko-sherlockovského soundtracku) a popravdě mě příjemně překvapilo, kolik okaté nadsázky, fajn vtipů a výtečných akčních scén dokáže bez ustání sypat z rukávu. Resp. rozhodně je z něj sype lépe než dialogy a vrstevnaté postavy, které v jeho verzi Mušketýrů prostě místo nemají. Jsou to jen rockové hvězdy, které několikrát zahlásí, propíchnou pár lidí, proletí se v digitálním Zeppelinu uprostřed barokních (ne středověkých, vy burani) kulis a na konci se poplácají po zádech. A světe div se, ono to se sníženými nároky (intektuálové do dvou minut umřou) v pohodě stačí. A je trošku smutné, že nad výrazně dementnějšími (například v chování postav a celkové konstrukci toho, co simuluje děj) Transformery 3 dokáží mnozí masturbovat do krve, aby o pár měsíců později ofrňovali nos nad solidně odtočeným "wannabe" blockbusterem (omezení rozpočtem jsou holt příliš vidět), jenž nechal ambice za dveřmi ještě před spuštěním kamer a nesnaží se o nic víc než lehkonohou zábavu. 6+/10 ()

somnar

V novem dilu Resident Evil Milla Jovovich opet meta salta, vzpira se gravitaci a uhyba kulkam ve zpomalenych zaberech... Pockat, ono se to jmenuje Tri musketyri! Malem jsem to nepoznal, Anderson totiz serviruje naprosto prepaleny maglajz a v prebarvenych kulisach inscenuje sceny snad ze vsech tematicky podobnych blockbusteru posledni doby. Nejvic to samozrejme schytavaji Pirati z Karibiku, persona sparrowskeho typu tu ale trestuhodne chybi: Logan Lerman je skutecne pouze nesympatickym frackem a trojice musketyru vynika snad jen svoji absolutni nevyraznosti. A jsme opet na zacatku: do kina na to stoji zajit vazne jen kvuli superhrdince v satech s obruci Mille. Mikkelsen a Waltz uplne ztraceni a ke konci to zacina dost nudit. 50% ()

TheDarKnig

těžce šílené GP. Dumas se obrací v hrobě, ale já jsem se překvapivě dobře bavil, akce parádní (i přes to, že neoriginální), děj plný logických lapsů a nesmyslů, ale o ten tu přece nešlo. Tady šlo o ten WTF efekt (pravděpodobně), který se vyvedl na výbornou. Protože skvělí tři mušketýři, celou dobu nechutně hláškující, jako obvykle super Waltz (ale.. kdy dostane konečně zase tak plnohodnotného záporáka jako v IB?), Mikkelsenovo charisma smrdí na sto honů a.. no to je všechno. Lermanův ksicht je těžce přiblblý a ten herec se mi prostě vůbec nezamlouvá, protože narozdíl i od takového Orlanda mu nevěřím vůbec nic (co měl znamenat ten jeho neustálý úsměv?) a ty přihlouplé nevtipné dialogy, které dostal, mu taky moc nepomohli. A holky (a do jistých mír i Milla, i když to kung fu... Resident Evil) sexy i když herecké výkony výsměch. Výprava a kostýmy velmi slušné (růžová francouzská armáda mně nicméně vytáčela), kamera výborná, jak v soubojích tak i při celkovém snímání, střih v pohodě, takže technicky prospěl. Ale v mnoha ohledech prostě Anderson na něco lepšího nemá, originalitu či alespoň cit pro úplné využití tématu vyčerpal už velmi dávno (první polovina Horizontu událostí), a ted už bude setrvávat až do smrti na jednom bodě. Ale pokud to bude takhle, budu vidět jenom jeho každý druhý film a nepřeskočí mu naprosto, vždy vypnu mozek a užiju si to. Aspon se cítím vždycky tak nějak inteligentněji. SUMA: GP ale šlo by z toho vytěžit přece jenom ještě víc. Jako např. víc závěrečných scén :D PS: Soundtrack správně epický, no vykrádání Zimmera je až příliš slyšitelné, takže žel pochvalu za to Haslinger nedostane. Spíš pohlavek. PPS: Případ filmu, který podruhé nechci vidět, musel bych snižovat.. Pokud bych měl něco z filmu vidět a slyšet podruhé, pak jenom parádní první boj s Kardinálovými muži a "When We Were Young" ()

TeeAge

|| Scenár: Andrew Davies, Alex Litvak / Based on The Three Musketeers by Alexandre Dumas | Hudba: Paul Haslinger | Produkcia: Paul W. S. Anderson, Scott Rudin, Jeremy Bolt, Robert Kulzer, Samuel Hadida, Stephen Margolis | Distribúcia: Constantin Film (Ger), Entertainment One (UK), Summet Entertainment (US) | Štúdio: Imapct Pictures, NEF Productions, New Legacy Film | Rozpočet: 90 miliónov $ | Tržby: 98,856,150 $ || Neuveriteľne tupý dej rujnuje celý potenciál výpravy, technickej vymoženosti, a príjemného obsadenia. Žial, mušketieri ešte nikdy neboli tak nezábavný. Domnievam sa, že je to z časti spôsobené oným preefektovaným a supermegaakčným spôsobom vypravovania, na ktorý divák už fakt nemá potrebu, chuť a ani silu... Ps: Ray Stevenson je vynikajúci herec pre charakterové postavy! ()

Madison

Popcornová zábava ako vyšitá. Keď v nej navyše zaznejú dynamické ozveny zimmerovských Pirátov a Holmesa, tak odolávam len ťažko. Pozerateľný, zábavný a rýchlo odsýpajúci blockbuster, ktorý zďaleka neurazil môj intelekt tak, ako nedávno videný Barbar Conan. Ostatní to berú až príliš vážne :-) ()

Eliott

Nejnepochopitelnější částí zůstává proč do hlavních rolí obsadili 2 vizuálně podobné ,,Orlandy Bloom". A to už je co říct, jelikož celý film je hloupý a nepochopitelný. ()

Kaka

Na rozdíl od většiny ostatních uživatelů se mi celkem líbila verze z roku 1993. Když už nic tak kvalitní akce a luxusní herecké osazenstvo tam bylo. Jenže tady dochází k jádru problému. Verze z roku 93 byla velkohubě se tvářící a vysokorozpočtová věc, která měla velké ambice a totálně vyhořela, neb nebyla podle představ skalních fanoušků knihy/předešlých filmů. Tato verze neměla ambice žádné, jenom bavit a diváci tentokrát pro jistotu neočekávali vůbec nic - logicky tedy nemohli být zklamáni. Pokud se skutečně dostaneme k objektivitě, tak z hlediska předlohy je tohle neuvěřitelně mimo. Je vidět, že režisér se na všechny předlohy a předešlé díly vykašlal a natočil si jízdu po svém. Je to vtipné, herci jsou dobří, nechybí tradiční evropský akční háv (zrychlovačky, střihy) a pár roztomilých scén. Nemohl bych opomenout výtečného Madse Mikkelsena, který ať vezme jakoukoliv roli, vždy to stojí za to. V rámci zábavy asi splňující standart, v rámci artu, či jakékoliv jiné filmařské hodnoty 20 tisíc mil pod úrovní. ()

Krouťák

On to není špatný film. Je jen úplně zbytečný. Abych to ale uvedl na pravou míru.. Jistá snaha se mušketýrům upřít nedá, ovšem nechápu, proč má někdo potřebu nátáčet tolikrát omílanou látku jen proto, aby to bylo ve 3D. Myslím, že v dnešní době existují i jiné způsoby, jak si v hollywoodu namastit kapsy, jenže to by zřejmě stálo i trochu té námahy. Osobně se mi mnohem víc líbilila Herekova verze, která byla rovněž pojatá s jistou nadsázkou, ale rozhodně mně bližším způsobem provedení. Takže 40% a snad můžu říct, že případné pokračování si nechám pravděpodobně ujít. ()

akisha

Vynechám analýzu toho, zda by měl člověk otevřít svou mysl podobným zábavným nesmyslům a ignorovat na chvíli nesmyslné dění či plagiátorství, aby se odreagoval, protože to mi jde dobře a často. Proto přejdu rovnou k hlavnímu problému, totiž že mě to nebavilo. Jednoduše řečeno - příliš všeho. A bylo toho tak moc, že to udolá nejednu otevřenou mysl. Pár momentů to trochu vytrhlo, dokonce i vtip by se našel, i herci jsou fajn (tím myslím Matthew MacFadyen, Ray Stevenson, Christopher Waltz), i Orlando zaperlil ve svojí druhý nejlepší roli od dob Legolase a Milla mě navzdory očekávání hodně příjemně překvapila. Freddie Fox jakožto král byl ovšem jediná skutečně vtipná postava. Ale z Madse Mikkelsena mohli vymačkat trochu víc šťávy, sakra, vždycky čekat na jeho novej film a pak dostat pět minut + stupidní finále, co je to za život tohle? Anderson sice není ještě odepsanej, ale začínám jeho nová díla vyhlížet s trochu větším skepticismem. O to víc vezmeme-li v potaz, že jeho příští "dílo" bude pátý Resident Evil. Bah. ()

Falko

Tak, ako som si v roku 1998 myslel, ze ZORRO s Antoniom Banderasom bude blbost, to iste som si myslel aj o novych Troch musketieroch, avsak v oboch pripadoch som sa mylil. Este viac ma prekvapila rezia Paula Andersona, ktoreho som si nevedel predstavit natocit takyto film, kedze ma za sebou take sci-fi krvaky, ako RESIDENT EVIL (2002) alebo VOTRELEC VS. PREDATOR (2004). S Millou Jovovich, ktora si zahrala vo vsetkych castiach Residenta si zrejme Paul dobre rozumel a tak ju chcel tentokrat do zapornej ulohy intriganky, ktora opät preukazala akrobaticke kusky v subojoch, ktore mi vdaka 3D spomalenych zaberoch v niektorych chvilach pripomenuli reziserov styl predchadzajucich filmov a hudba Paula Haslingera mi pre zmenu naramne pripomenula Zimmerove skvosty, takze v niektorych chvilach budete mat pocit, ze film sa snazi tak trosku napodobnit trebars Piratov z Karibiku. Mlady Logan Lerman, ktoreho som videl naposledy vo fantasy filme PERCY JACKSON (2010) ma tiez prekvapil v ulohe D´Artagnana, kedze v tejto postave som si predstavoval niekoho starsieho, ale potesila ma aj mala zaporna postava kardinála Richelieua, ktoreho si zahral skuseny Christoph Waltz a v kladnej ulohe si ho uz v buducnosti asi len tazko dokazem predstavit :-) Taktiez malu a nevyraznu postavu si zahral aj Orlando Bloom. Takze aby som to zhrnul, Traja musketieri su popcornova zabava pre mladeho divaka, ktory sa chce len pobavit a nic velkolepe od toho neocakava. So starsimi verziami by som tento film radsej neporovnaval. _________ Milla Jovovich - (M'lady De Winter) +++ Logan Lerman - (D'Artagnan) +++ Luke Evans - (Aramis) +++ Matthew Macfadyen - (Athos) +++ Ray Stevenson - (Porthos) +++ Orlando Bloom - (Vojvoda z Buckinghamu) +++ Christoph Waltz - (Kardinál Richelieu) +++ Til Schweiger - (Cagliostro) +++ Produkcia: Paul W.S. Anderson +++ Hudba: Paul Haslinger +++ (Videl v 3D kine 10.09.2011) ()

viperblade

Komentář bude obsahovat SPOILERY! Proč musíš být vždycky tak domýšlivý? -Dělám to jen v úterý anebo v přítomnosti překrásné ženy. -Chceš říct, že jsem překrásná? -Spíše je úterý. Tak předně - film se drží knížky docela přesně, ale naneštěstí pro fanoušky, se drží nějaké komiksové knížky, o jejíž existenci ví pravděpodobně jen režisér, jinak si nedovedu vysvětlit ten komiksový začátek, kde jsem byl trochu v rozpacích. Ale pak jsem se smířil s tím, že Paul hračička Anderson si rád hraje a je mu úplně jedno, koho při tom naštve. Rád experimentuje (vzducholodě, ale líbilo se mi, jak si je ospravedlnil a jak je zakomponoval do příběhu /únos Milady/) a rád se chlubí (nejen 3D technologií, která se mi líbila, ale i svou ženou Millou). A v obou případech se má čím chlubit - 3D vypadalo skvěle, nebylo rozmazané či rušivé a Milla vypadala ještě lépe. Takhle, nejsem naivní, je mi jasné, že až se na tento film vydají odborníci a zdejší "odborníci", tak to bude v modré barvě a tipoval bych to kolem 60, možná i 50 %, ale já se přiznám, že jsem se bavil. Skvělý soundtrack, vynikající casting (Stevenson, Bloom, Temple) a co teprve ten otevřený konec (jsem zvědavý, jestli bude nějaká dvojka). Takže pokud jste fanoušky Dumasových mušketýrů a neumíte přijmout velkou míru nadsázky, na tohle raději nechoďte a zapomeňte, že nějaká nová verze existuje. A pokud jste (jako já) Dumasovými fanoušky spíše kvůli skvělému Monte Cristovi a Mušketýři pro vás nejsou žádnou srdcovkou či kultem, tak na tento film zajděte a uvidíte. Já se bavil. Film zhlédnut v 3D. 80 %. ()

Zemřel herec Ray Stevenson

Zemřel herec Ray Stevenson

22.05.2023

Tři mušketýři se dočkají nové epické verze

Tři mušketýři se dočkají nové epické verze

14.02.2021

Klasiku Alexandra Dumase Tři mušketýři už jsme tady měli na mnoho způsobů. Mezi poslední adaptace se řadí například britský seriál od BBC, v němž si zahrála Emily Beecham nebo Peter Capaldi, a ještě… (viac)

Tak kdo si pochutná na člověčině?

Tak kdo si pochutná na člověčině?

06.06.2012

Hannibal Lecter má novou tvář, k tomu konec Spartaka a seriálový Vřískot. Ale popořadě: seriál Hannibal, který na motivy thrillerů Thomase Harrise, zejména pak Červeného draka, připravuje stanice NBC… (viac)

Padoušský casting: Thor 2, Red 2, Iron Man 3

Padoušský casting: Thor 2, Red 2, Iron Man 3

29.05.2012

Hrdina je jen natolik dobrý, jak kvalitního zlosyna dokáže zdolat. Pokračování komiksových hitů dostala v tomto směru mimořádně vydatné posily. Penzionovaní agenti ze složky Red (vrátí se Bruce… (viac)