Derry nie je obyčajným americkým malomestom. Pod jeho povrchom spí prastaré zlo. Vždy keď sa prebudí, na niekoľko rokov rozpúta v Derry a okolí smršť neopísateľných hrôz. Strašná sila, ktorú možno nazvať len TO, ovláda obyvateľov, vraždí nevinné deti a zdá sa, že ju neuspokojí nič okrem najvyššej obete. Kto ju prinesie tentoraz? Keď v meste začnú miznúť deti, skupinka siedmich priateľov sa rozhodne pátrať na vlastnú päsť a čeliť strachu a zlu stelesnenom záhadným klaunom... (Continental film)

Niki_Uzumaki

Finn Wolfhard jako Richie, no boží překvapení! Dost mě to navnadilo na Stranger Things druhou sérii, juch! :-D Jinak jako fanoušek knihy musím uznat, že to dopadlo nějak podobně, jak jsem očekávala. Čekala jsem sice víc strachu a míň vtípků, ale možná druhý díl to bude mít obráceně, uvidíme :-). Samozřejmě se tam dost věcí nevešlo, ale tak je to vždycky no... Hlavně, že film rozdělili... Pennywise šílenej, i když ve filmu z r. 1990 mi naháněl trošku větší strach, až husí kůži brrr. Lekačky se povedly, i když je člověk častokrát tak trochu čekal. Ale fuj fuj, pěkný!! ()

SuperXero

Beriem, že sa snažili sfilmovať kingovský štýl písania, ale mali v rukách dosť dobrý základ na hororovú pecku, ktorú nevyužili. Bohužiaľ, na poriadny klaunovský horor si budeme musieť ešte asi počkať. Každopádne film bol zvládnutý na 100% či po produkčnej alebo hereckej stránke. Bandu detí si hneď zamilujete, hlavne Mikea, ktorý má vždy v rukáve vtipnú poznámku. Uvidíme, ako dopadne pokračovanie. ()

Katjushkator

Byl to velmi těžký úkol tuto úžasnou knihu zfilmovat. S radostí mohu říci, povedlo se. Asi nejvíce oceňuji výběr herců. Parta smolařů je ztvárněna výborně. Klobouk dolů před hereckými výkony dětí, kterým jsem věřila každý pohled plný strachu i naděje. Příběh chválit nebudu, protože jsem knihu četla dvakrát a vím, že ten je skvělý. Jediné co vytýkám a z jakého důvodu jsem nedala hvězd pět, jsou "strašidlácké scény". Klauna je ve filmu až moc, ztrácí se ta jeho záhadnost a děsivost, kterou má v knize. Představy Ta dětí jsou přehnaně umělé. Novodobý trend dělání všeho počítačově, je podle mého názoru špatný. Tvůrci si měli dát více práce s tvořením masek, aby vše nevypadalo tak nepřirozeně. ()

Fjera

Patří k filmům, které musím nechat takzvaně zažít a hodnotit až s odstupem. V kině jsem byla trochu zklamaná, čekala jsem víc, ale den poté se mi některé věci rozležely a film hodnotím nadprůměrně, protože splnil, co jsem od něj očekávala. Výborné lekačky, hrůzné zrůdy a zrůdné hrůzy, pěkně propracované hororové efekty. Ano, na tenhle film stálo jít za to do kina. Ještě víc by se mi líbilo, kdy byl film ve 3D a Pennywise vylézal přímo z plátna :-) Noční můry jsem z filmu neměla, ale přesto se mi nějak promítl do snu. Zdálo se mi, že v kině sleduju horor, ve kterém hraju a nakonec se ukázalo, že to není film, ale realita :-) No, každopádně silně doporučuji jít na film do kina. 4+ ()

Anikiti

Bez jediné chyby! Za mně první nejlepší knižní adaptace vůbec. Od samého začátku tajuplné a stejně jako od knížky se nemužete odtrhnout, i když jste vystrašení jako malé děti. Dětské herecké výkony nemají chybu a Pennywise je ztělesněním všech nočních můr. Za mně 100% Kinga miluju a tohle působí, jako by se mu To linulo přímo z hlavy. ()

mr.twizta

Predne bych rad podotknul, ze Andy Muschietti udelal obrovsky kvalitativni skok a vzhledem k tomu, ze se jedna o jeho teprve druhy celovecerni zarez, mame se jeste urcite na co tesit. Tenhle film je totiz velmi zrucne natoceny a vypada nadherne. Co se zanroveho zarazeni tyce, k vypsanym skatulkam bych jeste doplnil 'dobrodruzny', protoze je to prave dobrodruzna slozka (cili vypraveni z perspektivy detskych hrdinu), ktera odlisuje tuto kingovinu od vetsiny horrorove produkce. Je nabiledni, ze pri prevodu takove bichle se nejde vyhnout urcite zkratkovitosti, a tak se obcas veci deji skokovite, ale v ramci moznosti je To velmi zdarilou adaptaci. Deti jsou super, z dospelych se chce cloveku blit, Pennywise je k zulibani a zvlastni pochvalu si zaslouzi hudba, ktera umne pracuje s jemnymi motivy (deti) i creepy kakafonii (klaun). Coby zdejsi expert na Psychora jdu takrka do plnych, jedna hvezda dolu za zminenou utrzkovitost. ()

pan_ponozka

Jo, tohle by se mohlo libit. Postavy jsou jasne dane, charaktery odpovidaji a jejich strachy ovlada To. Bill je vsechny muze nalezite ridit (stejne jako Stribrnaka, nikoli Silvera) a tlacit svoje pesti proti sloupum a presto tvrdit, ze vidi duchy. Dej se skutecne az na par odchylek drzi predlohy (snad krome zpusobu "zabiti" Pennywise) a neni co velice vytknout. A jeste tu mam vzkaz pro vsechny pubetalni faggoty, co sli do kina na Kinguv film, podle snad nejslavnejsi HOROROVE knizni predlohy a maji potrebu neustale komentovat jak se lekli, cekaji leknuti, ted-uz-se-neleknu, atd. Jdete do prdele. I s vasimi popcorny, bramburky a taskami z Lidlu. Na dvojku nechodte, tyden po premiere si stahnete nejaky CamRip bullshit, pustte si to doma a o svoje zazitky se podelte na fejsbuku a blogisku. Bevv je nejvic! ()

BlackAdder87

Tu to v novém kabátku náramně sluší a může se zařadit, mezi předělávky, které jsou lepší než jejich starší předchůdci a jednu z mála povedených Kingoviek, i když i staré televizní To mělo taky své kouzlo. Doufám, že si druhý díl udrží minimálně stejnou kvalitu. ()

DrawLife

Pre mňa IT vo svojej podstate ani ako horor nepôsobí skôr pôsobí ako teamové dobrodružstvo detí, ktoré sa vzopreli klanouvi. Film obsahuje veľa Jump scarov čo ho robí teda strašidelným. Veľmi sa mi páčilo vynikajúce vykreslenie vtedajšieho amerického malomesta a ľudí žijúcich v ňom. Film taktiež obsahuje črty humoru čo ho robia viac sviežim a vy sa vôbec nenudíte. ()

Dacsus

3 s určitými výhradami. Mnoho vecí sa tam deje strašne rýchlo, niektoré charaktery nie sú takmer vôbec vykreslené - napríklad Patrick Hockstetter je v knihe upotený tlstý magor s presvedčením že celý svet je len jeho fantázia a jedine on je reálny - tu ho vidíme pár minút, a nakoniec zomrie celkom inak ako v knihe (to bola inak jedna z vecí, na ktoré som sa tešil, ale zároveň aj obával toho, že to bude zmrvené, čo sa žiaľ aj nakoniec stalo). Tých zmien tam je viac, ale to je pochopiteľné vzhľadom k tomu, že kniha má cez tisíc strán. Stále si ale myslím, že stopáž mala mať aspoň tri hodiny (a aj to by bolo možno málo - trilógia pán prsteňov má zhruba tisíc strán dohromady, a takmer nestačili tri filmy, pritom dej v IT je nahustenejší, King nie je tak popisný). Na druhú stranu oceňujem to, že prvá kapitola sa venuje hrdinom len keď boli teenagermi, a zjavne druhá sa bude venovať zvyšku knihy (v knihe sa obe línie prelínajú). Ale čo oceňujem najviac, to ako presne bol Pennywise prenesený na plátno, a ako výborne v tomto prípade dopadol casting. Akoby z knihy vyliezli. Čo naopak neoceňujem je, že hrôza tu bola degradovaná na primitívne jump scares. Fakt som zvedavý, kedy si tí trkvasovia v Hollywoode uvedomia, že nie lakačky sprevádzané hlučnými tónmi robia kvalitný horror. ()

eliskakoz

Četla jsem hodně názorů, že tento film nebyl 'až tak' strašidelný, a že v něm Pennywise nedostal takovou příležitost zazářit. Ano, strašidelný opravdu tento film až tak nebyl, ale v tomto případě to (tentokrát s malým T) nebylo vůbec na škodu. To se ukázal být skvělým příkladem filmu mezi svými hororovými kolegy. Ba bych se nebála označit To jako hororovou komedii. Nejde mu snad ani nic vytknout, jump scary byly skvěle udělané, za dokonalé CGI tleskám, a odlehčení atmosféry různými vtipy a sprostými slovy jen celkovému dojmu pomohlo. Velké plus, a za mě určitě i jedna hvězdička v konečném bodovém ohodnocení, patří dětským hrdinům, které Andy Muschietti naprosto špičkově vybral. Nejvíce se mi však zvedaly koutky u každé scény s Richiem (Finn Wolfhard) a ihned jsem si ho zamilovala. Tento mladík má před sebou jistě zářnou budoucnost! Avšak musím říct, že mladým hrdinům jsem opravdu celou dobu moc fandila. Jsem neuvěřitelně ráda, že jsem To viděla v kině, jelikož vizuální, a hlavně audio zážitek byl skoro nepřekonatelný. Teď stačí jen doufat, že další It přijde na plátna doopravdy v roce 2019, a ne za dalších 27 let! ()

CarLoSiiin

Mnoho momentu mi pripomnelo serial Stranger Things. Kolovy gang, parta pratel mirici za dobrodruzstvim, podobne husta atmosfera gradovana hlubokymi hudebnimi tony a v neposledni rade Finn Wolfhard, jehoz role v tomto filmu pro me byla velmi prijemnym prekvapenim. K samotnemu hororove zanru nemam jedinych vytek. Vse bylo promyslene, graficky kvalitne zobrazene a skutecne musim rict, ze jsem si nejednou pohupsnul v kresle leknutim. Co se tyce "To", tak by me zajimalo, odkud se vzal, jaky je jeho pribeh a proc vubec dela to, co dela. 4,5* ()

PepusGi11._

Mega jsem se těšil,v kině to byl parádní zážitek,až jsem musel párkrát zavřít oči :D...Více lidí zde psalo,že se u toho spíš smáli,no podle mě udělali z komára velblouda,ten humor,co byl v tomto filmu použitej,tam skvěle zapadal,a byl vykompenzovanej opravdu strašidelnyma scénama.lekačkama a napětím...A že někdo napíše,že se lekl jednou za celej film?....Prosím vás nechte těch řečí....Jestli jste to stáhli někde z Pirates a hleděli na to na mobilu,tak to bych chápal....Ale já na tom byl v kině a chvilama jsem byl teda řádně posranej :)...Ono je to tak trošku nevděčny,režírovat a vubec se pouštět do filmu,kde je hlavní postava klaun....Dle myho se s tím ale u tohoto filmu vypořádali parádně,humor byl v krásné rozvnováze se strachem....Byla to skvěla houpačka,kde na jedné straně houpačky byl humor,na druhé strach....U mě maximální spokojenost 100% !!!! ()

Cisarpan

Skvělé! Hlavně první polovina filmu - seznámení s děckama a městečkem, první střetnutí se strachem každého z nich - to fungovalo. Scény strachu výborné, stejně tak navození atmosféry přátelství a sounáležitosti. Překvapivě některé scény až brutální (úvodní, šikana, vražda šerifa), oproti tomu některé zas vyloženě komické či romantické. Přesně takhle ale King své dílo psal, do obyčejného malého městečka a bezstarostného života lidí se jen vkrádá zlo a strach z Toho...famozní úvodní scénka, to samé se dá říct o koupelně či scéně s leprákem u starého domu. Koupání v lomu se taky povedlo. Za mě by možná jen stopáž mohla být o čtvrt hodinku, dvacet minut klidně kratší, protože druhá polovina filmu se místy přeci jen natahovala, hlavně finále by asi šlo zkrátit, ale zas ne, že by se člověk nudil! Herci vybraný parádně, za mě hlavně Beverly byla úžasná a vykradla spoustu scén jen pro sebe. Jen snad, proč musí na takový film chodit každej ten vidlák co se cpe popcornem a směje se každje chujovině půl minuty a musí všechno komentovat, slepice co polovinu filmu prožvaněj a na záěr řeknou, že docela bída vubec sme se nebála..takže očividně empatie těmhle supercool pipkám vylízanejm z dnešní doby už chybí, hlavně, že byly na tom IN filmu. Na takový by Pennywise měl přijít příště ()

Brodequin

Hrozně rád bych dal 4 hvězdy, ale nejde mi to. Co se týče klauna a scén, v kterých vystupoval přímo, či nepřímo, tak super. Problém jsem měl s hlavními postavami. Eddie a Richie mi prostě nesedli. Dále mě zarazila dějová linie - 1989, ale budiž. Spíše mi asi nejvíc vadil ten děj - zvláště co se těch dětí týče. Zrovna jsem dočetl knihu, tak o to víc jsem cítil tu prázdnotu děje. Semknutí hlavních postav a vytvoření dojmu, že se chystají postavit nějakému velkému zlu, co se usídlilo v Derry. Napomohlo tomu i rozdělení času - první díl děti, druhý dospělí. V tomto případě se mnohem více přikláním k původnímu To, kde se dobře proplétaly obě časové linky. Kdy Mike započne svých 6 telefonních hovorů. Tady mi ten pocit napětí úplně chyběl. Ale jinak dobrý horor, dobře udělaný, pěkný obraz, efekty super....gore v pohodě, tedy nic pro děti. Jsem zvědavý na druhou část. ()

Ajay

První adaptaci jsem viděl jako děcko, takže děj jsem znal, nicméně atmoška, hudba, lekačky super na druhou část se taky rád podívám. A do cikusu dlouho nepůjdu, klauni mi sympatičtí již nejsou :D ()

marrrrian

Vo svojom nadšenom hodnotení som sa utvrdil po tom, čo som si pozrel zoznam vecí, ktoré boli z knihy vynechané/zmenené (knihu som čítal už pomerne dávno) a zistil som, že mi to nevadí. Že tak, ako ten film je, ho bez výhrad akceptujem, aj keď ma mrzí mnoho kvalitného, nepoužitého materiálu z predlohy. Všetci sme sa v kine vznášali. ()

Muschietti míří od Flashe k Batmanovi

Muschietti míří od Flashe k Batmanovi

17.06.2023

Nadějně rozjetý Andy Muschietti, režisér původem z Argentiny, si v Hollywoodu udělal jméno efektivními horory Mama, To a To kapitola 2. Právě tento čtvrtek do našich kin vstoupil i jeho nejnovější… (viac)

Horor To se dočká seriálového prequelu

Horor To se dočká seriálového prequelu

30.03.2022

Streamovací služba HBO Max oznámila, že chystá seriálový prequel kultovního hororu Stephena Kinga To. Projekt se momentální jmenuje Welcome to Derry a odkazuje tak na ikonické městečko, ve kterém… (viac)

Dvojka To v kinech zabodovala

Dvojka To v kinech zabodovala

08.09.2019

Filmové pokračování kultovního hororu Stephena Kinga To Kapitola 2 má za sebou relativně úspěšný debut v kinech. Relativní je z toho důvodu, že zatímco první film vydělal v amerických kinech za první… (viac)