Derry nie je obyčajným americkým malomestom. Pod jeho povrchom spí prastaré zlo. Vždy keď sa prebudí, na niekoľko rokov rozpúta v Derry a okolí smršť neopísateľných hrôz. Strašná sila, ktorú možno nazvať len TO, ovláda obyvateľov, vraždí nevinné deti a zdá sa, že ju neuspokojí nič okrem najvyššej obete. Kto ju prinesie tentoraz? Keď v meste začnú miznúť deti, skupinka siedmich priateľov sa rozhodne pátrať na vlastnú päsť a čeliť strachu a zlu stelesnenom záhadným klaunom... (Continental film)

Stickler

Pro mě divně uchopitelný děj s podivným vysvětlením, celkově na mě tento film působí jako divná patlanina s pointou vymyšlenou až na poslední chvíli.. Mám rád horory, toto ale není ani napínavé, ani zajímavé, ani lekavé, prostě divně pojatá, nelogická pohádka na dobrou noc když v televizi není nic zajímavějšího. Za mě velké zklamání, dokonce ani efekty na rok 2017 nejsou kdoví jak věrohodné.. ()

Caesarion

Tváří se to docela nenápadně, ale pak se rozjíždí sada menších pekliček, které jsou líbivé a vážně s toho jde hrůza. Mladí herci jsou prostě perfektní. Skoro vůbec si nepamatuju na takhle nadané děti ve filmu s touhle tematikou. Hrají to své jak kdyby se tak narodily. V jejich světě Klaun působí mnohem desivěji než ve starém filmu. To pak vrcholí finále a rozloučenim. Fandíte i dobru ale i zlu a to je dobře protože tohle zlo je natočené fakt výborně. ()

Bob_Kelso odpad!

naprosto bez atmosféry, dětské herecké výkony naprosto příšerné celou dobu jsem si přál, aby je opravdu zabili jednoho po druhém. Zprznění fantastické knihy nehorázných rozměrů dávám odpad. ()

Welington

Tak TO tady máme znovu. Lituji jen toho, že jsem se ještě nedostal ke knize, ale to myslím, že časem napravím. Původní snímek nemá cenu zmiňovat, přestože časem trochu dozrál a má něco do sebe, nemá žádnou cenu jej stavět hned vedle, avšak na toto zpracování jsem byl hodně zvědavý a musím uznat, bylo to dobré. Hodně dobré. Na úvod zcela jasně a zřetelně musím zmínit fakt, že je tu velice mnoho momentů, kdy jsem se topil v nadšení z napětí, ale také spousty míst, kde jsem to očekával a tak jsem byl ošizený a zklamaný. Navzdory tomu, že stopáž člověk ani nepostřehne, všimne si na sobě stejně ale občasné nudy. Rozhodně jsem byl ale už z první scény udivený, kam až si tvůrci jsou ochotni zajít pro originalitu, jen aby diváka udrželi. Ne, nejedná se tu o nic velkolepého, ale scénář jasně dokazuje, že pokud se v tom člověk pohrabe a umí v tom chodit, dá se z toho vyždímat o mnoho více. Hudba tady byla skvělá a každičkou scénu fantasticky doprovázela a budila ten nejlepší dojem, který k takovému hororu patří. Režie znamenitá a děcka v hlavních rolích tu hrála perfektně. Jejich postavy měly prostor, jaký potřebovaly, aby se mohly krásně sejít a strach, který tu předváděly, byl dokonce i cítit. A TO hlavní? Bill Skarsgard. Ten byl jako Pennywise tak děsivě úžasný, až jsem to nechápal. Opravdu se dokonale předvedl a jeho schopnosti jsou nedozírné. Bylo to zkrátka povedené a ten strach, napětí a akce jsou prvky, kterými tento snímek disponuje a dominuje. Vizuální stránka byla bombastická a o emoce tu není žádná nouze. Sám jsem byl překvapený, jak se to dá dobře zasadit. Možná to není úplně zázračné, nejdokonalejší dílo, ale stálo TO za to a konec mi přidal na úsměvu a očekávání. ()

Cabotin

Cítil jsem se trochu jako dítě, kterému mě hlídající sousedka, pí. Schleterová četla děsivé pohádky bratří Grimmů. Ne, není to "majstrštyk", ale husí kůži jsem v několika momentech měl a musel si dát panáka, abych pak usnul. Dobře řemeslně odvedené dílo. ()

abanek

Zatim zklamani... Zkusim jeste jednou Napodruhy teda jednu * pridam...Spis to vidim na 3,5.Ono to asi o moc jinak natocit neslo...Cekal sem ,ale vic... Bev je kocka... ()

Navys

Být to pod žánrem “Thriller” tak bych těch pět hvězd dal, ale horror?! Za celý film jsem se asi dvakrát/jednou lekl a to bylo všechno a nějak mě to neděsilo, zkrátko to nepovažuju za horror. Snímek je ale jinak rozhodně povedený. Knihu jsem četl a spokojenost, až na scénu, kdy děti jakoby porazí Pennywise, kdo četl knihu, tak ví pravý důvod, proč utekl. ()

aneta105

Po pravdě jsem čekala větší lekačku a více strašení, ale nevím čím to je, ale moc mi to horor nepřipadalo. Bála jsem se jen jednou a to na začátku. Jinak děj zlý nebyl, herecké výkony pokulhávaly a vulgarita to zachraňovala, 70%. ()

bowow

Tak jsem to videla. Dle meho nazoru kazdy, kdo chce napsat libilo/nelibilo musi automaticky pripojit i informaci, zda knihu cetl nebo necetl. Ja necetla. Film videla. Prisel mi plytky. Takovy, jakoze postavy jsou nedokreslene, neco jim proste chybi, abych mohla verit nebo chapat jejich strachy a motivace...mestecko je holt trochu divne, ale tezko rict, zda opravdu divne ma byt nebo zda se jedna o nezvladnutou filmarinu, klaun taky dobry, ale chybela mu hloubka...suma sumarum, prectu knihu, podivam se znova, podle me mi ten film pak prozradi daleko vic. Protoze pan King. Nikoliv protoze film. 3* ()

otik2

Plný počet bodů. Hlavně za masky. Děkuji, že to nebylo komplet digitální. Příběh funguje, udržuje diváka krásně napjatého. Hororová stránka filmu taky super. Vřele doporučuji. ()

luke1

Takovy lepsi prumer, detska parta do hororu proste nepatri a divim se tak vysokemu hodnoceni. Chvilema dobre, chvilema na hlavu postavene chovani postav a lidi:/ ()

Ocicak

Výborný posun od starého dílu zde je vidět rozdíl mezi řemeslným zpracováním scén a rozumném vyvážení digitalizace a zvuku. Tento styl hororu má pouze příběhovou a estetickou tvář kvalitně odvedenou ale vžít se do filmu jako ve stylu ,,found footage,, už není tolik možné vzhledem ke kvalitě a přesycenosti scény a diváků. V tomto roce jsem nečekal že mě něco v horor kategorii překvapí a ted zírám, dobrá prace. ()

paralen500

Na rozdiel od originálu pôsobí remake oveľa ucelenejšie a vyspelejšie, nehovoriac o lepšom detskom hereckom obsadení a výprave. Bill Skarsgård stvárnil Pennywise výborne, no napriek tomu bol pôvodný klaun strašidelnejší a išlo z neho väčšie zlo. Filmu chýbalo viac hororových prvkov a priestoru pre Pennywise, kedy by sa dostal do hlavy školákom. Každopádne teším sa na Chapter II. ()

Stalker85 odpad!

Nádherná ukázka toho, jak se dá dokonale doprznit skvělý dílo. To z roku 1990 je jasný Béčkový horor, ale vše v něm funguje přesně tak jak má, herci, atmosféra, efekty, prostě všechno...nehraje si to na nic víc než to je a právě proto, to má svoje kouzlo a stalo se tak KULTOVNIM snímkem, jak pro fanoušky SK, tak pro fanoušky hororu vůbec a neexistuje snad nikdo kdo by o To aspoň nezaslechl. Ale tohle, co si říká remake, je zprasená, totálně doprzněná chujovina, dokonalá ukázka jak se dá brutálně dokur*it skvělý dílo. Je to znásilnění původní předlohy. Klaun spíš sere než děsí, herci jsou na pěst nesympatický, výkony taky ubohý a nedůvěryhodný, sympatie ke komukoliv z hlavních protagonistů jsou 0. A aby toho nebylo málo, tak si na kapitolu 2 musíme počkat minimálně 2 roky... no, už to krásně ukazuje, s jakou je tenhle film natočenej. Bez fantazie, bez šťávy, bez jiskry, prostě tomu chybí uplně všechno. Jo a uplně nejvíc to pohřbí těžká vykrádačka (hlavní "skovávačky" nejvrchnějšího záporáka.....) z Kruhu. To jsem fakt nepobral. To tu idiotskou studnu musej fakt nacpat všude?! ODPAD!!! ()

Muschietti míří od Flashe k Batmanovi

Muschietti míří od Flashe k Batmanovi

17.06.2023

Nadějně rozjetý Andy Muschietti, režisér původem z Argentiny, si v Hollywoodu udělal jméno efektivními horory Mama, To a To kapitola 2. Právě tento čtvrtek do našich kin vstoupil i jeho nejnovější… (viac)

Horor To se dočká seriálového prequelu

Horor To se dočká seriálového prequelu

30.03.2022

Streamovací služba HBO Max oznámila, že chystá seriálový prequel kultovního hororu Stephena Kinga To. Projekt se momentální jmenuje Welcome to Derry a odkazuje tak na ikonické městečko, ve kterém… (viac)

Dvojka To v kinech zabodovala

Dvojka To v kinech zabodovala

08.09.2019

Filmové pokračování kultovního hororu Stephena Kinga To Kapitola 2 má za sebou relativně úspěšný debut v kinech. Relativní je z toho důvodu, že zatímco první film vydělal v amerických kinech za první… (viac)