Snímka získala prestížne ocenenia Oscar a Zlatý glóbus za najlepší herecký výkon vo vedľajšej úlohe pre Octaviu Spencerovú.
Mississippi, 60-te roky minulého storočia. Mladá Skeeter Phelanová práve skončila školu a túži sa stať spisovateľkou. Na rozdiel od svojich rovesníčok, s ktorými vyrastala v mestečku Jackson v Mississippi, a na zdesenie svojej matky a okolia, má ambíciu venovať sa kariére a nemá chuť ihneď sa vydať a založiť rodinu. Jej snom je napísať knihu. V miestnych novinách však dostane na starosť len stĺpček o upratovaní. O pomoc a radu v tematike požiada čiernu Aibileen, slúžku svojej najlepšej priateľky. Aibileen Clarková slúžila celý život svojim zamestnávateľom, vychovala sedemnásť detí, ale jej jediný syn zahynul pri nehode. Zlomená Aibileen čerpá útechu a silu od svojej najlepšej priateľky, rovnako slúžky, energickej a prostorekej Minny Jacksonovej. Keď do jej života vstúpi Skeeter, Aibileen si drží odstup. Za dlhé roky v službách bielych zažila spolu s Minny veľa, ale nikdy sa o tom neodvážila otvorene hovoriť. Skeeter si získa jej dôveru a zistí, že Aibileen je môže poskytnúť viac než len rady o upratovaní. (TV JOJ)

teekanee

Velice pěkný film. Nejvíc jsem na něm žral roztomilou Emmu a naprosto luxusní Jessicu Chastain. Celkově se mi líbí pohled na rasovou segregaci a způsob, jakým se Amerika postupně vyrovnala s otroctvím. Pěknej průzkum toho, jaký má prostředí a kultura vliv na lidi. Popravdě řečeno, kdo z nás může říct, že by nebyl rasista, kdyby se narodil na Americkým jihu před sto lety? Já si to říct netroufám. 85% ()

Sejkorka

Měl jsem trochu obavy, že bude jen černý muž pod bičem otrokáře žít. Dneska Američani protestujou, že na černých životech záleží a ještě před půl stoletím je minimálně nepustili na svůj záchod, protože přeci mají úplně jiné nemoce. Vypiplali si svůj rasovej problém a teď choděj do ulic a řvou, že rasismus není ok. No nic, tenhle film je prostě boží. Boží jsou herečky a třeba Jessica Chastain, to je bomba. PODRUHÉ 29-6-2023 95%. Podtržených 5* Soubor bílých pipin, který by potřebovaly pořádně nakopat prdel. Černé služky, které mají na prvním místě rodinu a hrdost. Bíločerný svět. ()

horskejvlk

Bezva film o pokrytectví, zejména ve státě Mississippi v 60 letech stačilo aby jedna jižanská dívka s toho vypadla do New Yorku na studia a pak se vrátila a již viděla maloměšťáctví zhýčkaných mladých paniček, samozřejmě s černošských pomocnic nikdo nedělá svaté. Je to film o nenávisti která ubližuje hlavně těm co nenávidí. Na rozdíl od filmu Hořící Mississippi, který je utahaný a rozvláčný, je tento film plně vystihující dobu 60 na mém krásném jihu, strávil jsem mládí ve státě GA a jižanská elegance mě oslovila v rodině měli také Made ale byla to Mexičanka a skvěle vařila. ()

peproch

Mnoho krásných epizod tohoto period dramatu točícího se okolo sepisování knihy o životech černých pomocnic v domácnostech bílých (hlavně mladých ) paniček. Je to ženský film, ošklivost rasismu leží v ženském srdci, zlobě, zbabělosti, strachu, hlouposti. Skeeter (Emma Stone) je jiná než její vrstevnice, říká a píše, co si myslí. Uvědomuje si význam a dopad toho, že vlastně byla vychovávána a milována svou černou chůvou, která nikdy nebyla přijata do společnosti a jejich ponížené postavení požehnávala konstituce státu Mississippi. Příběh je schematický, ale to je dobře, příběh je krásně barevný, a to je super, příběh je skvostně obsazen, a to je úžasné. ()

burg

Připadalo mi to jako něco na objednávku od Černý ligy spravedlnosti, BLM (případně jiný zhovadilý skupinky retardovaných nýmandů) a zcela upřímně nechápu, jak může být zrovna tohle v druhé stovce něj filmů ČSFD. I když na druhou stranu nemůžu tvrdit, že by to byly dvě hodiny ztráty času, celkem jsem se i bavil. ()

leafroller

Naprosto otřesné svědectví o hlouposti a aroganci, u kterého jsem nevěřil, že se odehrává v roce 1963. Nebo spíš nechtěl věřit. A nejsmutnější na tom všem je, že dnes, o 60 let později, se přístup některých Američanů absolutně nezměnil. V čem jsou ti lidé lepší než my? Ptám se, protože se neustále povyšují nejen nad nás, ale nad celý svět. Ubožáci. A my? My jim stejně jako ti negři posluhujeme. Je to hanba. ()

01.01.2012

Best of 2011 dle vybraných uživatelů