Zombieland: Rana istoty

• Česko Zombieland: Rána jistoty (viac)

Herecké hviezdy Woody Harrelson, Emma Stone, Jesse Eisenberg a Abigail Breslin sa v pokračovaní kultovej zombie komédie vydávajú na cestu naprieč postapokalyptickou Amerikou. Cestou budú mať dočinenia s novými, vyvinutými druhmi zombie aj ďalšími preživšími, no najväčšou výzvou bude nezblázniť sa z ich svojskej provizórnej rodiny. (Itafilm)

Ace.A.T.L.

Tohle je klasická dvojka. Neni to nic jinýho, než návrat sehraný partičky, bez nových nápadů. Je to pořád vtipný, pořád to má svoje, ale je to bohužel klasická dvojka. Jesse a Woody stejný, Emma snad ještě víc sexy a oplácaná Abigail. Světlou perličkou je tu Zoey Deutch, která sem dává novou tvář. Za mě dvojkový 3* a DOPORUČUJU ()

BrusVejn

Je to o kúsok lepšie ako prvý diel a má to vtipnú postavu Zoey Deutch. Aj tento krát je vo filme veľa podarených gagov ale celé sa to utápa v totálne lacnom vizuálne a miestami to doslova pôsobí ako lepšie homemade video. Kdejaká indie blbina ma niekoľko násobne kvalitnejšie vyzerajúcu produkciu a celkové spracovanie (gag s Pisou (mimochodom dosť trápny) ako keby vyšiel vizuálne z lacnejšieho filmu zo začiatku tisícročia, resp. z novších dielov filmových Resident Evil, ale to je len taká čerešnička na torte). Ako inak ale docela fajn jednohubka, ktorú už nikdy viac neuvidím. ()

MadyDollar

Prvních pár minut jsem měl ty klasický obavy "Už to nebude ono." Hned ale po pěti minutách už jsem se chlámal na plný kolo. Zase taková jednoduchá oddechovka se skvělejma hláškama. Vůbec nezklamalo, hodně potěšilo a rozesmálo. A potitulková scéna byla pěkná třešnička na dortu. ()

BlackAdder87

Vhledem k tomu, že jsem se na tohle pokračování opravdu těšil, přimhouřím všechny 4 páry svých očí. Není to už sice taková pecka jako první díl, ale pořád je to nadprůměrná zombiezábava. Vtípky jsou povedené nechuťárny přiměřené a soundtrack se taky povedl. Nemám co bych vytkl. Jediné co mě mrzí je, jak se zub času za těch 10 let podepsal na hercích. On to možná je tak trochu i problém 4k, protože někdy hold ostrý obraz není moc "friendly". Doufám tedy, že pokud se rozhodnou točit další pokračování, bude to dříve, než za dalších 10 let, abychom ještě rozeznali aktéry od zombíků. ()

hony23

Stará partička zombiebijců je zpět. Film baví od samého počátku, paradoxně nejzábavnější pasáží jsou ale úvodní titulky. Brutalita, nadhled a originalita v zabíjení zombíků baví stejně jako v jedničce, chybí tomu ale jakýkoliv příběh. ()

Catella

Paráda! Takhle nějak si představuju film o zombie, kterej pobaví i ty, kteří horory neradi. Je fakt, že ve dvojce se lehce vytratili zombie zrůdy a všechno se to motá spíš okolo naší party zombie zabijáků, ale jako celek to tak nějak hezky hraje a dobře se na to kouká. Ideál na deštivý víkendový zombie odpolko. ()

bonovox

Slabší odvar výbornej jednotky. Prakticky kopirak už videneho. Potešia camea slávnych hercov a hlavne Bill Murray v titulkoch. Dalo sa z toho vyťažiť určite viacej. ()

KukulienkaHO

Hneď na úvod upozorním, že aj keď som dal filmu "Zombieland: Rana istoty" rovnaké hodnotenie ako jednotke, tak dvojka je pre mňa oveľa lepším filmom. "Zombieland" považujem za mierne podpriemerný film, ale toto pokračovanie považujem za mierne nadpriemerný. Rovnaké hodnotenie teda zapríčiňuje nízky počet stupňov hodnotenia. Teraz ale k samotnému filmu. Prvá polovica poňatím veľmi pripomína jednotku. Avšak od sekvencie v hoteli to začne naberať grády. Hlavná štvorka aj s novými postavami sú fajn. Najlepšou vecou na tomto filme je však Woody Harrelson a jeho postava Tallahassee. A finále nebyť časti s monster truckom by bolo parádne. Celkovo je "Zombieland: Rana istoty" oproti jednotke omnoho zábavnejší a sympatickejší film s poriadnym príbehom a zápletkou, ktorý neobsahuje až toľko nelogičností. ()

kolly13

Zombie vybíjená začíná sebeironií, což je skvělý start. Trošku nesourodá čtverka si kupodivu užívá neustálou hrozbu smrti či přeměny na stvůru a divák si zvyká na "pohodičku" v Bílém domě. Zapojení hloupé blondýny mne osobně dost bavilo, zvlášť vystupňované umělostí jak chování, tak zobrazení pomocí jasné černovlásky. Scénář je tak hloupoučký, že se soutředíte na propracované krvavá scény a pseudopříběh postav. Po filmu máte pocit, že vysoký budget byl dobře utracen za efekty a herce (Harrelson o třídu výše), a kde je vlastně smysl filmu, zcela uniká. ()

Tempest

Už ne tak dobré jako skvělá jednička, ale stále nadprůměrná zábava se silnou dávkou černého humoru. Zombíky zase tak moc nemusím, ale téhle partě prostě nelze odolat. Likvidaci zombíků dovedli téměř do dokonalosti, je s podivem, co si všechno nedokázali vymyslet. Třetí díl raději ne, ať máme skvělou vzpomínku na tyto 2. ()

DenisR

Pokračování Zombielandu z roku 2009 sází převážně na humor a hlášky, které padají jedna za druhou. To celé je tak hlavním tahákem celého filmu a v některých ohledech ztrácí za svým předchůdcem. Celá recenze: https://napojsa.sk/recenze-zombieland-rana-jistoty/ ()

Kvajet

Kdybych měl popsat druhý díl Zombielandu jedním či dvěma slovy, použil bych "nápaditý" či "stylový". Nadprůměrná, nápaditá a místy špičková akce, humor a hlášky na každém rohu. Místy dialogy dost stojí a nepříjemně mi připomínaly scény z náhodných (lepších) Scary Movie. Proto jen 4 hvězdy a doufám v 3 díl. ()

Koho studio zvažuje do role Batgirl?

Koho studio zvažuje do role Batgirl?

21.07.2021

Filmová Batgirl brzy dorazí na plátna v samostatném celovečeráku, scénář píše Christina Hodson (Birds of Prey) a za kameru si stoupnou Adil El Arbi a Bilall Fallah, režiséři posledních Mizerů. Stále… (viac)

Nej filmy roku a PF 2019!

Nej filmy roku a PF 2019!

31.12.2018

Chystá se návrat do Zombielandu

Chystá se návrat do Zombielandu

18.05.2018

Ačkoliv to zní neuvěřitelně, příští rok uplyne 10 let od premiéry Zombielandu. Ujetá komedie s Jessem Eisenbergem, Woodym Harrelsonem, Emmou Stone a Abigail Breslin celou dobu čeká na pokračování. A… (viac)