Eddie Morra (Bradley Cooper) je lenivý spisovateľ, ktorému sa začína rúcať svet. Chcú ho vyhodiť z práce a rozchod s priateľkou Lindy (Abbie Cornishová) ho len utvrdí v presvedčení, že jeho život je v troskách a budúcnosť nemôže priniesť nič, len ďalšie sklamanie. To sa ale zmení vo chvíli, keď Eddieho navštívi jeho starý priateľ z detstva, Vernon (Johnny Whitworth). Ponúkne mu tabletky NZT- utajovanú drogu, ktorá umožňuje využívať mozog na sto precent a dodáva človeku extrémne sebavedomie. Eddie sa dá zlákať neodolateľnými účinkami drogy a celkom jej prepadne. Zrazu je schopný využívať informácie s ohromnou efektivitou. Všetko, čo kedy videl, počul a prečítal, zvládne spracovať a zužitkovať. Neustála stimulácia drogou ho katapultuje medzi elitu finančného sektora. Jeho nadľudský výkon a úspech pritiahne pozornosť finančného magnáta Carla Van Loona, ktorý v drogou posilnenom Eddiem vidí príležitosť, ako zarobiť miliardy. Zázračná droga má ale nebezpečné vedľajšie účinky a Eddie sa ocitne v ohrození života. Musí sa skrývať, ale najatí vrahovia sa k nemu nebezpečne približujú. Podarí sa mu uniknúť, alebo doplatí na zradnú predstavu, že ho droga urobí všemocným? (TV JOJ)

Grizzly

Ale jo dobrý to bylo. Ta vizuální stránka přesně sedla. Trošku jako na tripu, ale všechno bylo jasný :). To se fakt povedlo. Byly tam slabší místa a musím říct, že sem se párkrát zanudil, ale ke konci se to zase zlepšilo. Trošku sem se bál morálního poselství a dramatický roviny, ale naštěstí se nic nepřehánělo. Fakt mne bavilo koukat jak mu všechno jde a jak vyřeší každou situaci. Nápad super, provedení adekvátní. SPOILER! Jak mám rád špatný konce tak tady to dopadlo přesně jak mělo. 75% ()

Chundys

Mít takovou drogu, to bych možná bral! :D 5 si to nezasloužilo, asi jen z toho závěru. Nejspíš jsem to nepochopil! Výtečná kamera! ()

TomasKotlant

Zajímavý námět, který je nedotažen. Podivné vedlejší linie akorát rozbředávají celý děj, aniž by ho příliš posílily. Podivný konec má něco do sebe, ale vede k němu ještě podivnější cesta, která už tak radostná není. Genialita hlavního hrdiny není nějak extra geniální, respektive se projevuje pouze vyděláváním peněz. Emoční a sociální inteligence je na úrovni průměrného playboye. Takové chování bych od génia nečekal. Možná je to ale tak, že NZT způsobuje něco trochu jiného než genialitu a pak má takové chování opodstanění. Ale to si má divák domyslet? *** Ve zkratce: Kéž by byli všemocní i tvůrci. Na to kolik jich tam bylo, to mohlo být o dost lepší. ()

zahadum

Neúspešný spisovateľ, loser a človek ktorému na stôl dávajú kľúče od bytu lebo je totálne nemožný, stretnutie s ex švagrom ale premení šedý a nudný život na farbami a svetlom žiarivý ( doslovne ) tech thriller ktorý trošku kazí postava ruského mafiána. Sadol som si a nechal som sa unášať 105 minút úplného odreagovania sa od reality...Knižnú predlohu som nečítal ale pomerne zaujímavý a uveriteľný nápad s nie tak veľmi legálnou tabletkou ktorá extrémne stimuluje ľudský mozog. Nevýhody ? tabletka vám totálne prekope život, stanete sa niekto ako sa vraví..kto "zožral " všetku múdrosť sveta, len popri tom ostáva dosť mŕtvych a ani byt za 8 a pol milióna dolárov vám nepomôže ak si myslíte,že ste dobre zamknutý :) ()

johnymdoe

Bradley i Robert hrají jako vždy svůj standart kterým je vysoká kvalita. Film jako takový je hlavně poselství typu : Drogy jsou špatné áno! ze South Parku. Scénář i jeho zpracování bylo povedené, kamaraman i trikaři taky dokázaly že na to mají. Ale pořád nemůžu zapomenout scénu ze začátku kdy u švagra najde pytlík drogy a peníze. Vše si dá pěkně do kalhot a policisté po příjezdu ho Neprohledají(ačkoliv je tam zastřelený člověk) a pustí ho domů. Tato hrubá chyba a dalších pár berliček mi nedovolí dát víc jak 4 hvězdy. ()

TaanStari

Až moc popcornové zpracování... "Ten film je příšerně učesaný a místo aby ťal do živého, tak utíká scenáristickými obezličkami k bezproblémovým koncům." ()

Wawer

Limitless je příjemná inteligentní oddechovka a Bradley Cooper dokazuje, že má dost charismatu a hereckého talentu na to, aby zvládl tak různorodou onemanshow. Škoda jen, že v závěru selhává logika a místo očekávatelné zhouby hlavního hrdiny se dočkáme jen jakéhosi teatrálního příběhového vyšumění, jakéhosi pseudohappy endu, který tak trochu nedává smysl ()

Darth Vader

Tento film jsem doplnil o malinký experiment, který probíhal po místních klubech. Snažil jsem se najít tu správňáckou pilulku, aby můj mozek pracoval na plné obrátky a ze mne se stal nejmladší prezident v historii. Výsledek? Hledal jsem opravdu pečlivě, spolikal toho opravdu moc, ale pilulky to nebyly ty pravé. Mé stavy se podobali trošku těm černým dírám co vytváří Burger s kamerou, ale mozek pracoval ještě méně než předtím. Můj testík jsem zakončil na policejní stanici, kde mi nabídli vodu a ptali se mně kolik brufíků jsem spapal?... Já na to, že se maj mrknout na Bradleyho Coopera, toho šviháka z Pařby ve Vegas, jak baští prášky v tom novým filmu! No nakonec mě pustili, protože jsem jim pozvracel jejich oblíbenou kancelářskou židli. Teď jsem na tom dobře, v hlavě mi stále zní soundtrack z tohoto filmu a já pomalinku šílím. Film má myšlenku, ale stále tomu něco chybí! 75% ()

El-Barto

Ono vlastně je to celé super, Bradley je přesvědčivý jako troska tak i jako hvězda, Abbie Cornish bude zanedlouho dostávat větší role (těším se) a Robert De Niro má trochu nevýraznější roli, než by si zasloužil, ale i tak do toho sedí. Spíš než chytré dialogy zaujme Eddieho vyprávění a to co všechno po sezobání NZT vidí, všechny ty obrazy a vypsané písmenka, prostě skvělé využití prostoru někým, kdo má fantazii. Jen si myslím, že zápletka šla vyřešit a zakončit jinak, než přes ty Rusáky. Všemocný baví, je chytrý, svižní a klade otázky, 8/10. ()

ondrin

Dobrý nápad, který mě zpočátku zaujal, ale jeho realizaci je velkým zklamáním. Obsah jasně zaostává za formou-velká škoda. ()

tomashrabek

Vizuálne skvelé. Nápad fajn, spracovanie už tak nie. Chýbala mi možnosť s niekým sa stotožniť, pri hlavnom hrdinovi som si fakt nebol istý, čo si mám skrz všetky tie scenáristické zúfalosti myslieť. Hláška s tým, že scenáristom by sa asi hodilo viac ich piluliek, sa núka rovnako ako silnejšie trojhviezdičkové hodnotenie. Nabudúce, prosím, dotiahnuť nápad do konca a nestratiť po americky gule. ()

Silencia90

Jsem ráda, že to dotáhli do konce. Většina režisérů by to uťala jinde a jinak. Ale tohle bylo mooc pěkný. Navíc ta představa "vědět, vidět a pamatovat si všechno"... ()

hobbitko

Pokud si vy sami chcete zachovat alespon elementární funkci mozku - NESLEDOVAT, některé "logické" zvraty vám leda tak potrénují nadledvinky a (a)morální poselství filmu by se dalo označit za přímo nebezpečné. SPOLERS - BEWARE! Takže - opravdu mi chtějí tady pánové scénáristé namluvit, že tento superinteligentní megacool borec si musí půjčit stotisíc od té nejposlednější rusko-mafiánské zrůdy, ze které je cítit problémy na sto honů? Opravdu mám věřit tomu, že ruský mafián sežere libovolnou pilulku, co někomu vypadne z tlapy? Nebo že droga takových účinků nebude mít na tělo příjemce pouze a jedině efekt závislosti? Ok, pěkný pokus s první ženou hlavního hrdiny, ale tato větev scénáře vyzní leda tak jako slepá ulička, vzhledem k závěru filmu. A co si jako diváci máme z tohoto filmu vzít? Že jediný způsob, jakým dosáhneme ve světě nějakou hodnotu a osobní štěstí je sežrat ilegální drogu a vrhnout se na wall street? A vydělat těžký chechtáky? A pařit s živými Barbie dolls až do rána bílého? Že chytrost a inteligence slouží jenom k tomuto účelu? A co přítelkyně hlavního hrdiny? Ta se nejdřív úpřimně zamiluje do bídáka, povaleče, ale spisovatele, pak ho přesně z těchto důvodů nechá, aby pak byla těžce ohromena, jaký borec se z něj stal, pak ho přesně z těchto důvodů nechala a pak se k němu vrátí z neznámých příčin? Co má borec č.3 (v závěru filmu) a chlap č.1, do kterého se jakože zamilovala, společného? Takže slečna je buď povážlivě emocionálně flexibilní anebo? Závěrem - jednu hvězdu za potenciální existenci druhé interpretace - a sice, že by tohleto snad někdo mohl myslet jako naprostou kritiku konzumní společnosti, která jediný zdroj štěstí (pro chlapa) spatřuje v tuně prachů a tuně krásných ženských, v rychlých autech a všech těch věcech, o kterých sní každej jedenapůltej "manažer." Máloco tomu v průběhu filmu sice nasvědčuje, ale budiž. ()

jandula00

Paráda! Od začátku do konce naprosto vtahující do děje. Líbily se mi vizuální efekty, hudba..V podstatě nemám co vytknout. Bradlymu Cooperovi jsem věřila jak sociála, tak intelektuála a navíc se na něj dobře kouká. Robert De Niro je už jen taková třešnička na dortu. Tenhle film jsem už viděla několikrát a vždycky se dobře bavim a poměrně často ho i doporučuju kamarádům.. ()

goniss

perfektně a precizně natočeno, úžasná kamera. Docela dobrá myšlenka, ale tak trochu komolenina.. superdroga.. Já čekala něco úplně jiného, ne to, že se Eddie naspeeduje a chová se jako učeň spadlý z nebe - ???.. možná dobrá pointa pro lidi, kteří drogám nerozumí (když do toho spadnou, těžko se hrabe ven), ale tak trochu špatně pojato.. o mě opravdu bavilo je sledovat propracovanost filmu. A Bradley byl fešák na začátku, ne až když se dal dohromady.. :)) ()

Ctitel

Já vám nevím, ten film jsem poprvé viděl v kině, od té doby minimálně 10x a pořád mě nenudí, skvělá myšlenka, dokonale provedená v rukou Neila Burgera, navíc v hlavní roli Bradley Cooper. Ještě se na něj párkrát podívám a budu muset něco vytěsnit z mojí top 10. PS: google maps se můžou jít bodnout. ()

sandinista

Zajímavý nápad, trochu nelogické provedení. Konec u mě srazil jednu hvězdu dolů. Bradley Cooper mi není sympatický a Robert de Niro už není, co býval. Dobrý komentář napsal choze. 1080p ()

PF 2017

PF 2017