Eddie Morra (Bradley Cooper) je lenivý spisovateľ, ktorému sa začína rúcať svet. Chcú ho vyhodiť z práce a rozchod s priateľkou Lindy (Abbie Cornishová) ho len utvrdí v presvedčení, že jeho život je v troskách a budúcnosť nemôže priniesť nič, len ďalšie sklamanie. To sa ale zmení vo chvíli, keď Eddieho navštívi jeho starý priateľ z detstva, Vernon (Johnny Whitworth). Ponúkne mu tabletky NZT- utajovanú drogu, ktorá umožňuje využívať mozog na sto precent a dodáva človeku extrémne sebavedomie. Eddie sa dá zlákať neodolateľnými účinkami drogy a celkom jej prepadne. Zrazu je schopný využívať informácie s ohromnou efektivitou. Všetko, čo kedy videl, počul a prečítal, zvládne spracovať a zužitkovať. Neustála stimulácia drogou ho katapultuje medzi elitu finančného sektora. Jeho nadľudský výkon a úspech pritiahne pozornosť finančného magnáta Carla Van Loona, ktorý v drogou posilnenom Eddiem vidí príležitosť, ako zarobiť miliardy. Zázračná droga má ale nebezpečné vedľajšie účinky a Eddie sa ocitne v ohrození života. Musí sa skrývať, ale najatí vrahovia sa k nemu nebezpečne približujú. Podarí sa mu uniknúť, alebo doplatí na zradnú predstavu, že ho droga urobí všemocným? (TV JOJ)

choze

Hlavní hrdina se - ač pětkrát chytřejší než průměrný člověk - celou dobu chová cca pětkrát stupidněji a vesele cpe geniální drogu ruskému gangsterovi, který po něm jde a na kterého ve své genialitě zapomněl (a který vypáčí autogenem jeho osmimiliónový nedobytný byt během pár okamžiků). O ultrageniální akci s bruslemi ani nemluvím. Film, který vypráví o superinteligenci a přitom urazí každou inteligenci normální, to je i na mě silné kafe. Hlavně že tam hrdina furt exhibuje bleskově naučenýma cizíma jazykama, to je přece taková bžunda... Takhle už jsem se v kině dlouho nenasral a sebeefektivnější průlety kamery městem mě neukonejší. ()

Segrestor

Strhující drama zabývající se otázkou závislosti v dosti neotřelé podobě. Je ovšem ošemetné natáčet film o hrdinovi, který pozře pilulku chytrosti. Očekáváte, že hrdina bude nejchytřejší na světě, když má teď kapacitu mozku 100 procent. Díváte se nyní na hrdinu, který si vlastně vůbec chytře nepočíná. Celou svou eskapádu završí tím, že drahocenné pilulky poslušně nosí druhořadému zločinci jako zbabělý a především tupý poskok. Budiž tvůrcům ke cti přičteno, že ke konci filmu se přeci jen hrdina trochu zlepší a je poněkud chytřejší. Koneckonců je to jen jeden nešvar filmu. O ostatních okolnostech lze mluvit jen v samých superlativech. Hrdinovy výpadky paměti proložené průjezdem kamery přes celé město stojí rozhodně za seminář na nějakém festivalu kamer. Napětí plní očekávání. Příběh si jede podle vlastních pravidel, takže se tady převelice hraje na originálnost. Jen bych si závěrem dovolil zmínit postavu De Nira. Přeci jen mohla působit daleko nebezpečněji. Takový milý strejda sotva pomůže gradaci závěrečné scéně. ()

Gilmour93

Droga přináší euforii, závislost ztrátu důstojnosti - záleží jen na vás, bez čeho se snáze obejdete.. Slibně nakročený thriller s "googlovskou" prací kamery začal někde od půlky nedostatkem obsahové invence skomírat - v tom místě scénáře asi autorova dealera čirých lentilek sebrala policie.. Palec nahoru pro Bradleyho Coopera, který v první třetině filmu dokázal, že se umí herecky pohybovat i na opačném pólu sebevědomého seladonství a řekněme si otevřeně, tato "čistá" část jeho já byla ve své lidskosti plné chyb mnohem sympatičtější.. ()

robbiee

[imdb: 7.4/10] | me: Veľmi pozerateľný film. Bradley Cooper to "sám" zvláda veľmi šikovne, De Niro je vo svojej vodcovskej roli štandardne dobrý a hoci je celý film iba jedná veľká naháňačka za pilulkami (zameraná skôr na vizuálnu než na dejovú rovinu), filmársky (a herecky) je zvládnutá nápadito a tak to celé pôsobí sviežo a energicky. [3 a pol *] ()

Tuxedo

Triviální a hloupý film, neúspěšně se schovávající za masku sofistikovanosti. Odhlédnu-li od toho, nakolik se dal celý nápad rozvést v autorském snímku a akceptuji, že tvůrci se uvolili cestou žánrového snímku, v němž originální nápad zužitkuje coby pouhou „atrakci“, ani tehdy není Všemocný dobrý film, leč stále stejně triviální. Tvůrci si zkrátka s „atrakcí“ nevěděli rady. Aby ne, když scenáristka filmu má obvykle na starosti komedie s Lindsay Lohan (nic proti Mezi námi děvčaty) či Benem Stillerem (vše proti Těsně vedle) a Neil Burger není vizionář, ale pokorný rutinér. Titulní hrdina není sympatický a navzdory všeobecnému mínění ani dobře zahraný (sympatie vůči Bradleymu Cooperovi pro mě i nadále zůstávají záhadou), svou stoprocentní mozkovou kapacitu vynakládá v lepším případě pro své obohacení, v horším pro sbalení své sousedky a úklid obýváku (!) a prakticky po celou dobu filmu zůstává nečinný. V momentě, kdy se stupňuje bezvýchodnost situace a hrdinovi začínají dýchat na záda úplně všichni a všechno (mlčenlivý vrahoun s kudlou, ruští lichváři, Robert De Niro, projevující se příznaky dlouhodobého užívání drogy, konfrontace se starým já atd. atd.), hrdinu jakoby všechny tyto trable míjeli nebo je neuměl řešit (což z něj v kontrastu s jeho inteligenčním kvocientem činí troubu rovnou pětinásobného), takže je za něj postupně vyřeší raději sama scenáristka. Snad by to tolik nevadilo, kdyby se film zároveň nesnažil neustále proklamovat vlastní inteligenci a nadřazenost a neuchyloval se k vnitřnímu popisu hrdinovy geniální mysli coby svérázného druhu pavoučího smyslu (když dané téma neznám nebo si jej ani neumím přibližně představit, tak o tom nepíšu, paní scenáristko – první lekce všech kurzů tvůrčího psaní). Velká škoda, že film, který vypráví a oslavuje inteligenci, nenatočili ke všemu inteligentní lidé – David Fincher (Hra je výborný příklad výtečně zrežírovaného filmu s chatrným scénářem), Christopher Nolan, Park Chan-wook… Zkrátka takoví, kteří dovedou natočit autorský a žánrový film, chytrý i zábavný v jednom balení. Snaha inteligenci alespoň předstírat je zkrátka marná. 5/10 ()

somnar

Preventivní protidrogové video ještě nikdy nevypadalo TAK dobře. (ale ty barevné přechody byly víc sexy v single manovi) 70% ()

Hal_Moore

Efektní a vizuálně překvapující Všemocný překonal veškerá má očekávání a zařadil se mezi ty nejpovedenější kousky, které jsem letos viděl. Nemůžu říct, že by se mi na něm líbilo úplně všechno, zejména scénáristické berličky, které jsou důkazem docházejících nápadů paní scénáristky, jakoby scénář chtěla napsat během čtyř dnů (stejně jako Eddie svou knihu). Větší nedostatky jsem však neviděl (nebo vidět nechtěl), Bradley Coopera moc nemusím, tady mi však poprvé ani trochu nevadil a rozhodl jsem se, že nad ním ještě lámat hůl nebudu. Po vizuální stránce je na co koukat, ať už na špinavou a trhavou realitu, tak na krystalicky čistou a barevně přepálenou "jízdu" na NZT. I když zrychlené cestování napříč metropolí mi způsobovalo točení hlavy a mírnou závrať, jde o výborný nápad a je vidět, že si tvůrci dali na vizuálu záležet. Celkově vzato jde o překvapivě působivou podívanou, kterou si určitě ještě minimálně jednou pustím. ()

Lynn

Někdo tu v komentáři psal, že člověk s takovou kapacitou a IQ by neřešil nějakých pár milionů na burze. Naprosto souhlasím! Přesně to vystihuje celý (naštěstí jediný) výrazný problém filmu. Jinak je to totiž absolutní divácké potěšení. Už od úvodní "průletové" sekvence. Jenže scénáristé se nedokázali vyhnout některým úskalím, jenž podobný námět do cesty staví (ono to asi nešlo vzhledem na cílovou skupinu filmu, resp. důvod, proč do něj někdo vrazil peníze). Pokud se ale divák od této vady na kráse dokáže oprostit, čeká jej "cool hustá" jízda. A tu máme všichni rádi, byť někteří se to stydí přiznat :-) Faustovské téma bude zkrátka asi ještě dlouho aktuální, minimálně do té doby, dokud se NZT nebude prodávat v lékárnách vedle aspirinu. Protože co se mě týče, nad lákavou Vernononovou nabídkou bych neváhala ani na chvíli! A nějaké vedlejší účinky? Koho to zajímá... "I was blind but now I see." ()

Kryšpín

Nečekaně zábavný film, kterému dává velké plus šarm Bradleyho Coopera. A díky propracovanému příběhu toužíte po té zázračné pilulce taky, aby jste mohli překousnout ty abstineční vsuvky, které s váma zametou podobně jako s hlavním hrdinou. Krásně se tu hraje s vizuálnem a hudbou podobně jako u filmu A Single man a to dodává všem divákům nádech pozitivismu do života. Takže se nechte také unést pilulkou do barevného světa plného lásky, nápadům, radosti apod. ()

TeeAge

| Scenár: Leslie Dixon | Hudba: Nico Muhly | Produkcia: Leslie Dixon, Ryan Kavanaugh, Scott Kroopf / Relativity Media | Rozpočet: 26 miliónov $ | Tržby: 155,449,455 $ | Takú pilulku by bral každý, a viac než soľ. Ono to vlasne dnes existuje v lekárňach pod rôznymi názvami, no efekt nebude tak silný :D - a to je škoda. Všemocným na chvíľočku by chcel byť asi každý, a to je ten pocit, ktorý tento film divákovy prináša na dosah ruky a veľmi úspešne. A ešte k tomu v supernápaditom vizuálofarebnom obale. ()

Aluska88

Limitless je dynamický, vizuálně velmi podmanivý "Hi-Tech" snímek s efektním zoomováním, výborným scénářem i obsazením. NZT je přesně ten typ "kouzelné pilulky", kvůli které Vám před barákem bude zastavovat černé, luxusní fáro, ze kterého bude vystupovat parta drsných bouchačů v kvádrech, a s bouchačkou. A vždycky Vás budou sledovat divní maníci. V tu chvíli Vás napadne, že jste se asi zapletli do hodně nečistých a nebezpečných kšeftů, kde Vás můžou odrovnat nejen tihle ostří hoši, ale také ta malá, zázračná pilulka, která z Vás učiní Boha. Hlavní hvězdou celého filmu je Bradley Cooper, který je prostě nádherný a zvláště v obleku mu to extrémně sluší:) Robert De Niro zde neztvárnil žádného extra nebezpečného mafiána, jak jsem si myslela, ale docela v pohodě chlapíka, který "v tom" prostě umí dost dobře chodit. Ve vedlejší roli mě potěšil Tomas Arana. Možná jen ten happy end mě lehce zklamal. Ne, že bych Bradleymu nepřála, aby se z toho vyhrabal, ale tak nějak... jsem přece jen čekala nějaký zásadní zvrat či šokující konec. Takže v hlavní roli: Zoomování, NZT a Bradleyho fascinující oči:) ()

genetique

Geniálny Eddie Bradleyho Coopera mal vo filme štvorciferné IQ. Ak si ale tvorcovia mysleli, že označím tento snímok prívlastkom geniálny tiež, tak sa prepočítali, pretože to by som musel mať inteligenčný kvocient sotva dvojciferný. Klasický popcorňák mi ale v kine unikal už dlhšiu dobu a tak som sa nechal uniesť prístupným postojom, ktorý som zaujal voči scenáru. Na muchy, ktoré by v ňom bolo treba vychytať by nestačil ani Raid, ale pokiaľ sa celý film netvári, že ide útočiť na oscarové nominácie a servíruje len ľahkú formu zábavy s množstvom vizuálne štýlových nápadov, tak je všetko v poriadku. Dokonca aj herci pôsobili veľmi prirodzene, maskéri to občas trošku prehnali s posmrtnými výrazmi, ale to už je len taký malý dodatok vtedy, keď vlastne nemám čo iné vytknúť, len takéto maličkosti. Apropo, pomaly prichádza skúškové a za jednu z tých tabletiek by som momentálne vraždil. 85%. ()

StarsFan

Hi-tech vizuální zpracování. To bylo první, co mě napadlo, když kamera v první scéně letěla vzhůru po patrech proskleného mrakodrapu, a každá další minuta mě v tomto označení více utvrzovala. Tomuhle říkám nápaditý obraz a Cameronovi s Avatarem bych tenhle film omlátila o hlavu, aby viděl, že krásný a zajímavý vizuál lze dosáhnout i bez megalomanských kompozic. Překvapivě však kamerová stránka není jediné, co mě na Limitless upoutalo, ale je to i příběh. Už dlouho se mi u filmu nestalo, že bych si říkala, jak je ten děj odvíjející se mi před očima jiný od toho, co jsem kdy viděla. Možná tedy i toto bylo ovlivněno obrazem, který může klidně určovat nové standarty pro jednadvacáté století, ale je-li tomu tak, je mi to jedno, protože já Burgerovi během sledování věřila, že skutečně stvořil něco výjimečného. Hraběnka Bathory se tak pravděpodobně poprvé v dějinách filmu dočkala satisfakce potvrzením, že krev může mít skutečně zázračné zdravotní účinky, a použití bruslí nebo jehly jako zbraní mě velmi pobavilo. A stejně tak mě bavil celý film, až mi pak bylo líto, že scénář některé věci mírně nedomyslel. (Pokud má ona pilulka takové zázračné schopnosti, proč hlavní hrdina sám neobjeví kouzlo její výroby a neudělá si zásoby do konce života?) Závěr, který mi lehce připomněl Scorseseho Casino, také nebyl zrovna na místě a v očekávání něčeho výraznějšího, zapamatovatelnějšího, ale i více v souladu s příběhy jiných uživatelů oné drogy mě zklamal. I tak mi ale Limitless zůstane v hlavě jako sympatický, moderní film s velmi motivačními účinky, který mě teď, dvanáct hodin před uzávěrkou mé univerzitní eseje, snad donutí, abych ji konečně dopsala. | O osm hodin později: S mnohem menší dávkou entuziasmu esej dokončena. ()

LihO

Tak to už hej :) Zaujímavé a napínavé už od začiatku, geniálny scenár, ktorý neprestáva prekvapovať... plné skvelých nápadov, výborná atmosféra, hudba, obsadenie, super strih, vizuálne efekty... vyhrali sa aj so slow-motion a zrýchlenými zábermi, celkové spracovanie veľmi dobré... ok, priznávam, že klišé zápletka s ruskou mafiou tam byť nemusela, no nevšimol som si nič iné, čo by sa dalo tomuto filmu vyčítať... som si istý, že si to ešte veľa krát pozriem :) ()

Botič

Tenhle film Vás doslova vcucne a nepustí. Už vím, proč jsem si schovával tuhle otřepanou frází: Nejlepší 3D zážitek ve 2D, protože Limitless. Neil Burger a jeho svět netušených možností chytne a dokonale baví po 115 minut. Není to dokonalá jízda, ale díky bezkonkurenčním hláškám, Bradley Cooperovi a nečekaným nápadům, prostě nejde jinak. Amorální do morku kostí. Ve své hluboké podstatě to ve mně vzbuzovalo podobné pocity jako sledování Fight Clubu a to už samo o sobě něco vypovídá!!! ()

3DD!3

"I was blind, but now I see." Vizuální laskomina s chytrým scénářem (který by ale, stejně jako 3DD!3 mohl být chytřejší ;). Burger umí snímek prodat a pevnou rukou nás vede zákoutími příběhu líného spisovatele, který přišel k daru od Boha jako slepý k houslím. Bradely Cooper ukazuje, že je s ním třeba počítat. Jeho Eddie se mění v podstatě tři odlišné osoby a on je zvládá uvěřitelně přezentovat divákovi tak, aby každé z nich fandil. De Niro si pak vychutnává menší roli sviňáckého magnáta je fajn vidět ho zase jednou hrát a nepitvořit se. Jinak k čertu s negativními účinky, tu pilulku potřebuju! ()

Le_Chuck

Film nehodný analýzy. Počas projekcie je všetko farbičkovo dokonalé, ako tabletka, po skočení ostáva nábeh na grcanie (alebo náser). Odporúčam buď nebrať, alebo vysadiť mozgové obvody. V takom prípade je to celkom solidny (vizualny) trip. Vertigo zoom rulez. 60% ()

PF 2017

PF 2017