Eddie Morra (Bradley Cooper) je lenivý spisovateľ, ktorému sa začína rúcať svet. Chcú ho vyhodiť z práce a rozchod s priateľkou Lindy (Abbie Cornishová) ho len utvrdí v presvedčení, že jeho život je v troskách a budúcnosť nemôže priniesť nič, len ďalšie sklamanie. To sa ale zmení vo chvíli, keď Eddieho navštívi jeho starý priateľ z detstva, Vernon (Johnny Whitworth). Ponúkne mu tabletky NZT- utajovanú drogu, ktorá umožňuje využívať mozog na sto precent a dodáva človeku extrémne sebavedomie. Eddie sa dá zlákať neodolateľnými účinkami drogy a celkom jej prepadne. Zrazu je schopný využívať informácie s ohromnou efektivitou. Všetko, čo kedy videl, počul a prečítal, zvládne spracovať a zužitkovať. Neustála stimulácia drogou ho katapultuje medzi elitu finančného sektora. Jeho nadľudský výkon a úspech pritiahne pozornosť finančného magnáta Carla Van Loona, ktorý v drogou posilnenom Eddiem vidí príležitosť, ako zarobiť miliardy. Zázračná droga má ale nebezpečné vedľajšie účinky a Eddie sa ocitne v ohrození života. Musí sa skrývať, ale najatí vrahovia sa k nemu nebezpečne približujú. Podarí sa mu uniknúť, alebo doplatí na zradnú predstavu, že ho droga urobí všemocným? (TV JOJ)

Ev.D.

Geniální. Bradley Cooper svou roli zahrál excelentně a bez něho by to snad ani nebylo ono. Jinak zajímavý nápad celého zpracování, hudba, .... ()

Puyi

Úžasné, skvělé, baječné a vlastně mě napadají jen další podobná slova... Bradley Cooper si mě tímto filmem definitivně získal, byl vážně skvělý, ale to i De Niro, tradičně. Parádní záležitost, se skvělým dějem, opravdu velmi jsem se bavil, opravdu znamenité sci-fi... Původně jsem dal sice jen 4*, ale po čase a po dalším zhlédnutí a s pocitem, že tento film nemůžu dostat z hlavy, musím hvězdu přidat, další důvod k přidání hvězdy je bezchybný Cooper. :) ()

Ravi

Zdařilá průměrná oddechovka, něco na způsob Payback. Příběh o chlápkovi, který se dal na drogu, která ho dělá lepším. Budete se dobře bavit, ale jestli chcete od filmu něco víc, tak nechtějte. Je to jednoduchá a dobře zvládnutá krimi. Určitě bych v tom nehledal thriller. 60% = 3/5 ()

Autogram

Myšlienka využívania mozgu na 100 % je veľmi príťažlivá, vždy som sa vo filme tešil na prechod do „tranzu“ a zmenu obrazu do jasnejších výrazných farieb krajšieho sveta. Fungovalo to až takmer po koniec filmu a zvrat. No vtedy sa scenárista zasekol a ponúkol nemastné-neslané vyvrcholenie. Aj keď som si záver 2x zopakoval, tak som nenašiel nič výrazné a keď to spočíva (SPOILER) len v tom, že existujú aj väčší a mocnejší týpkovia, ktorí TO berú, tak je to slabé a za to jedna hviezda dolu. ()

TheRoller

"... a hlavne nenoste rovnaké obleky. Toto nie je Matrix." ...a naozaj nebol. Ak niekto čakal thrillerový hit roka, prelomový trhák alebo podobné záležitosti, bol sklamaný. Ten, kto do toho šiel s rezervou , zase naopak príjemne prekvapený. Celý film sa vlastne dá prirovnať k jeho podstate - všetci autori - od scenáristu cez hercov až po režiséra si na začiatku švacli NZT - šlapalo to na 100% a ako film plynul, účinok drogy pomaly slabol. Vlastne dosť rýchlo, ale nie až tak, aby to urazilo naše filmárske ego. Bradley Cooper ako klavirista za tri dni, plynulý mluvčí ľubovoľného jazyka po pár vetách, Warren Buffett na druhú a iné srandičky bol pre mňa najväčším prekvapením filmu a to príjemným. De Niro klasicky úžasný, v prípade Abbie Cornish som asi oslepol a moje rozptylné šošovky sú už pravdepodobne slabé, ale vo viacerých figúrach mi pripomínala béčkovú Natalie Portman. Pravdepodobne najviac iritujúcou záležitosťou je spočiatku nevinná, celkom aj logicky vyplývajúca vedľajšia zápletka s úžerníkom, ktorá však prerastie do úbohého hlavného bodu, ktorí vôbec nezapadá do atmosféry a tak to aj dopadne. Liznutie politiky beriem ako posledný výkrik pred smrťou spôsobenou nedostatkom NZT. Limitless chýbal k výnimočnému, 5*ovému filmu kúsok, ale ešte menší kúsok k prepadáku. ()

Vironey

V dnešní době se dá konzumovat už opravdu všechno, podle tvůrců Limitless dokonce i inteligence a schopnosti. Hm. Krom toho, že hlavní hrdina je protivnej sráč a navzdory své "hyper" inteligenci se dopouští neuvěřitelně nelogických chyb, tak námět představuje novou rovinu konzumerismu, která se může zrodit snad jen ve vylízanejch hlavách v Hollywoodu. Slabé dva - ani zábava, ani umění, jen nedozírná hloupost. ()

Roseinka

Něco nového, zajímavá myšlenka, super nápad. Fajn obsazení, velmi dobré zpracování. Stačilo mi to vidět jednou. Jinak něco podobného by mi nevadilo, kdyby to mělo jen ta pozitiva. 8/10 ()

vyfuk

Všemocný je hodně zvláštní dílo. Je to tak super, až je to divný. Cooper byl v roli nezaměnitelný a vskutku úžasný. I ten příběh celkově vzato byl originální a prostě... dobrej. Jediný co mi na tom nesedělo byla taková ta divná atmosféra a pocit toho, že když film sledujete, tak jste si sami něco šlehli. Ale prostě... to nic nemění na tom, že tenhle film zase nebyl tak špatnej, jak by se zdálo a myslím, že ty své kanadské body si určité zaslouží. ()

rudess

Prekvapivo svieži dobrodružný film so slušným príbehom, fajn hercami, výborným vizuálom, s inteligentným humorom i akou-takou výpovednou hodnotou... myslím, že tvorcovia nestratili niť a podarilo sa im ustáť i ten kúsok sci-fi... Dve hodinky mi zbehli ako nič, nenudil som sa a po filme som dokonca skúšal byť nachvíľu Bradleym Cooperom a zapájať viac percent mozgu pri vnímaní okoloidúcich, okolostojacich, okolosediacich či okololetiacich... ()

HomeAlone

Zaujimavy napad , natoceny v nabusenom tempe s dokonalym vizualom . Sceny naletov kamery vyzneli v kine uzasne a dopriali divakovi nevidany vizualny zazitok . Bolo by asi zaujimave zazit nieco podobne . ()

JančiBači

Tak toto je zatial najlepší film roku 2011 aký som videl.Bradley Cooper ma našliapnute na prvú ligu. Keby sa ma niekto opýtal, s akou filmovou postavou by som sa chcel vymeniť tak jednoznačne s Eddiem. ()

Kangaxx

Dám 4*, ale iba vďaka vtipným komentárom kamarátov, ktorí zdvihli úroveň filmu minimálne o tretinu. Každopádne však slušná oddychovka a zaujímavý nápad. Navyše hlavný hrdina bol bez dopingu celkom slušný pitomec, čo bolo vidieť vtedy, keď ho po užití tabletky všetci naokolo intelektuálne obiehali, a v tom bola asi najväčšia sranda. Rozhodne odporúčam pozrieť v kolektíve kamarátov, keby som snímok pozeral sám, nemal by asi dostatočnú šťavu. ()

Luksa

První půlka je přímo skvělá, režie a kamerové fígle nápadité, zajímavá zápletka. Pak mi přišlo, že film ztrácel dech a konec je takový neuspokojivý. Ale za zkouknutí Limitness určitě stojí a minimálně úvodní titulky si budu pamatovat ještě hodně dlouho, stejně jako scénku s bruslemi. 70% ()

BuryGol

Já bych tabletku co mi mozek rozjede na 100% snad ani nechtěl. Víc věřim svýmu přirozenýmu myšlení a úsudku. Na světě jsou chytrý lidi a blbci, je to vyrovnaný. Na druhou stranu, vyzkoušet takovejhle matroš docela láká, třeba jen jednou.... Každopádně se jedná o zajímavý a neokoukaný téma, zpracování bylo v pohodě a herci taky ušli. Takže k zabití noční směny to byl ideální snímek. Snad jenom ten Rusák, kterýho hraje Welšan(!!!) je hrozný klišé. To si moh Neil Burger odpustit. ()

Pecival

Originální, slušně rozpracovaný námět, kterému jsem ochoten odpustit (v rámci filmového napětí), že hrdina dělá věci, které mně přijdou nesmyslné a to i bez čtyřciferného IQ. Vizuálně pěkně natočeno, napínak o geniálním mozku, na který je ideální ten vlastní úplně vypnout. ()

VooDoom

Na pět hvězdiček tomu něco chybí...Ano, už vím co. Ten konec. Taky jste čekali, že to Ediemu nevyjde? :) Neustále okolo umírali všichni závislí, ale Eddie to nakonec vychytal.Good job Eddie :) ..Skvělý nápad, dobře natočené, jsem zvědavý v čem dalším bude Bradly Cooper hrát. Určitě se na tento film podívám někdy znovu, zasloužené čtyři hvězdičky... ()

Pethack

Analýza možností maximalizace schopností jedince, který není vyloučen ze společnosti ani nestojí na jednom z jejích ideových okrajů. Vzorek, který v souladu s fundamentálními pravidly vědeckého zkoumání odpovídá většině, průměru. z tohohle hlediska jde o Růži pro Charlyho a nutno říct, že růži důstojnou a vizuálně lákavou. Jakkoliv je ovšem hlavní hrdina typický, průměrný vzorek, jenž použije svých schopností k dlouhodobému finančnímu zabezpečení a k budování kariéry - symbol lidstva vyspělého a myslícího na zadní vrátka (a neničícího svou drahou a krásnou planetu, ha!) - přece jen jsou zde jako protiklad či snad varovné příklady postavy, kterým nepřestává jít o krátkodobé potěšení a hle, ty skončí špatně! Vlastně je tenhle přístup různých postav (no je jich tam víc, jak by ne) k dokonalosti celkem zábavný. A moralizující tendence zas až tak nevadí. Několik bezvýznamností: jak si tak Eddie užíval své dokonalosti a přitom spřádal plány jak jí co nejlépe využít, nemohlo mi nevytanout na mysl obligátní "kdyby mi měl kouzelný jánevímkdo splnit tři přání, jedno z nich by určitě bylo že ať mám dalších dvěstě". A jak si tak Eddie ve své dokonalosti vytvářel ty plány, nemohli mi na mysli nevytanout páně Kulhánkovi hrdinové, pro které jsou dokonalost a její rafinované využívání s dlouhodobými cíly velmi typické. No schválně - kolik svobodných zednářů asi bere NZT? ()

Specs

Hlášky: Eddie Morra: - "Očividně jsem se v několika věcech přepočítal, Eddie!" muž za dveřmi: - "Vím, že tam jsi!" Eddie Morra: - "Proč v momentě, kdy si začnete plnit ty nejzazší sny, vám vrazí někdo kudlu do zad. No... něco vám řeknu. Nikdy jim nedovolím, aby mě dostali!" & Eddie Morra: - "Jako člověk se čtyřciferným IQ jsem musel něco opominout. A že toho nebylo moc. Byl jsem tak blízko, abych udělal díru do světa. A teď jediná věc, do které udělám díru,… bude chodník." & Eddie Morra: - "Vidíte toho chlápka? To jsem já ne zas tak dávno. Jak může někdo, kdo nemá problémy s drogami a alkoholem, takhle vypadat? Pouze spisovatel." & Eddie Morra: - "1 tableta denně a věci, co jsem ten den dělal, neměly hranice." ()

latvar

Eddie Morr, nepříliš dobrý spisovtel, který podepsal smlouvu na knihu, ale nedaří se mu napsat ani věta. To jen do doby než potká bývalého švagra, který mu nabídne pilulku NZT, která dokáže člověku zapojit mozek na 100% a taková nabídka přitáhne nejednoho zločince a o zábavu je postaráno. 68% ()

PF 2017

PF 2017