Eddie Morra (Bradley Cooper) je lenivý spisovateľ, ktorému sa začína rúcať svet. Chcú ho vyhodiť z práce a rozchod s priateľkou Lindy (Abbie Cornishová) ho len utvrdí v presvedčení, že jeho život je v troskách a budúcnosť nemôže priniesť nič, len ďalšie sklamanie. To sa ale zmení vo chvíli, keď Eddieho navštívi jeho starý priateľ z detstva, Vernon (Johnny Whitworth). Ponúkne mu tabletky NZT- utajovanú drogu, ktorá umožňuje využívať mozog na sto precent a dodáva človeku extrémne sebavedomie. Eddie sa dá zlákať neodolateľnými účinkami drogy a celkom jej prepadne. Zrazu je schopný využívať informácie s ohromnou efektivitou. Všetko, čo kedy videl, počul a prečítal, zvládne spracovať a zužitkovať. Neustála stimulácia drogou ho katapultuje medzi elitu finančného sektora. Jeho nadľudský výkon a úspech pritiahne pozornosť finančného magnáta Carla Van Loona, ktorý v drogou posilnenom Eddiem vidí príležitosť, ako zarobiť miliardy. Zázračná droga má ale nebezpečné vedľajšie účinky a Eddie sa ocitne v ohrození života. Musí sa skrývať, ale najatí vrahovia sa k nemu nebezpečne približujú. Podarí sa mu uniknúť, alebo doplatí na zradnú predstavu, že ho droga urobí všemocným? (TV JOJ)

Dever

Konečne som sa dočkal poriadneho prevedenia tejto myšlienky na filmové plátno. Už niekoľko rokov mi behá hlavou, aké to môže byť bombastické vedieť úplne všetko. Neil Burger perfektne vyšperkoval každý detail filmu, Bradley Cooper elegantne pojal svoju rolu a Paul Leonard-Morgan doladil svojou hudbou "Limitless ku Genialite........Soundtrack Paul Leonard-Morgan: 1. Opening ,2. Psyched ,3. Trading Up ,4. Eddie Knows What To Do ,5. Trippy ,6. I Still Love You ,7. Limitless ,8. Coming Up ,9. Lindy And Eddie Reunite ,10. Walk Home ,11. Down The Hatch ,12. Escaping Tancoat ,13. Hiring Eddie ,14. Van Loon ,15. Hiring Bodyguards ,16. Lindy Chase ,17. Lindy Leaves Eddie ,18. Trashed Hotel ,19. Phone Tap ,20. Apartment Carnage ,21. Eddie Is Sick ,22. You Want More? ,23. Eddie's Back ,24. Gennady Drop In ,25. Happy Pills, ()

B!shop

Napad dobrej. Je fajn, ze hlavni hrdina neni jedinej, kdo ma pristup k droze a film se nesnazi nijak moralizovat, proste tady mas steroidy do mozku, uzivej si. Jenze ono i kdyz dojde na nejaky ty problemy, at uz s mafii nebo s nemoci, proste to tak nak vypada furt stejne, vsechno je na hovno, vezmu drogu a jsem buh. Kamera je sice vymazlena, dej svizne odsejpa a Cooper je sympatak, ale vylozene me to nestrhlo. Nicmene zaver je vtipnej, naprostej opak toho, co se v podobnejch filmech stane. Lepsi 3* - hlavne za kameru. ()

dO_od

// "I was blind but now I see." Tahle věta celkem vystihuje celou zápletku, která ač je ve své podstatě jednoduchá, je dostatečně zajimavá aby utáhla celý film. Tudíž už máme dvě hvězdičky, tím to ale nekončí. Třetí pěticípou radost vykřesá opravdu suprový vizuál a všechny ty kamerové vychytávky, které pan Burger servíruje. No a když se k tomu ještě přidá sympaťák De Niro spolu s Bradleym 'bude ze mě hvězda' Cooperem a nádhernou (seriously!) Abbie Cornish přiletí nakonec i ta čtvrtá a vy nakonci budete více než spokojeni. A nepotřebujete ani žádnou pilulku. Limitless - 80% ()

Slasher

Asi zklamání. Cooper mi nesedne do až tak vážný role, od druhý půlky bych čekal mnohem větší nášlap ve stylu "limitless", a né jen takovýhle mírně dramatický dojezd. Pár nelogičností taky proti srsti. Ale svá místa to mělo, a nějaký ten dobrý nápad, celkově dobře dívatelný, no prostě silná trojka a nic víc. ()

monolog

Nápaditá zápletka, dobré zpracování, slušný scénář, sympatický představitel hlavní role a přiznejme si to, pilulka, kterou bysme chtěli mít všichni. Od tohoto filmu jsem nečekal vůbec nic, ale velmi mile mě překvapil. Celkové zpracování je velmi akční a zábavné, člověk ani nestíhá moc přemýšlet, co se nedomyslelo. Konec sice trošku tlačí na pilu, ale ve výsledku dokonalé letošní SF překvapení. Z Brada Coopera se vyklubal sympatický nástupce akčních hrdinů z osmdesátek a devadesátek. ()

Zeck

Jednoznačně nejlepší film první poloviny roku 2011! Hlavní prim tohoto filmu je jednoznačně jeho příběh. Originál nejhrubšího zrna, který podtrhuje dokonalá režie, inovativní vychytávky a zajímavá barevnost filmu, když je člověk na droze a nebo na absťáku. Toto všechno tvoří dokonalou směs a film díky tomu působí totálně bezbariérově, možnosti scénáře byly stejně velké jako schopnosti hlavního hrdiny! Inception a jeho dějovou nekonečnost ve snech, strčil do kapsy Limitless a jeho nekonečnost v mozku hlavního hrdiny. Chci dvojku, chci další drogu! Jasnějších 100% jsem snad ještě nedal. Dokonale pobaven. ()

Faidra

Nejsem si jistá, v které fázi psaní došly scénáristovi chytré pilule, ale nepotřebuju je k tomu, abych poznala, že se v tomhle případě jedná o placebo pro důvěřivého diváka. ()

Jara.Cimrman.jr

"Byl jsem tak blízko, abych udělal díru do světa. A teď jediná věc, do které udělám díru, bude chodník." Zářivý úsměv, nebezpečně svítící modrá kukadla a originální nápad stačí na to, aby vznikl skvělý film, který ve mně vzbudil něco, co nesnáším - závist. I já totiž chci být krásný a mít v hlavě úhledně srovnány všechny životem dodané poznatky. A kdybych si mohl vybrat jen půlku svého přání, tak nechci být krásný. Ano, zasnil jsem se a toho si na tomto snímku cením. Ještě kdyby tak pan Všemocný myslel na zlepšení světa víc než na své zbytečně nabubřelé konto, to by se pak i ta pátá hvězda někde našla. ()

Pethushka

Hrozně moc se celou cestu z kina rozmýšlím, zda tomu mám napálit plných 5* a nebo dát jen ty 4*. Jelikož měl film na začátku několik slabších momentů, dávám 4*. Chvilkama jsem si přišla jako papír, který už nemůže nasát více tekutiny, protože je moc plný. Místy to bylo opravdu šílené, uspěchané a já nestíhala. Dostávala mě "lízací" kamera a kupodivu se mi z ní ani nemotala hlava. Scéna, kdy Cooper pije krev ze země, byla fakt podařená! V naší řadě si ruce před oči dali všichni. Nápad s NZT byl plně využit a já jsem vlastně nadšená divačka. Dne 24. 5. 2011 měním na plných 5 hvězd - zaslouží si to! ()

H34D

Zajímavá premisa, nápadité zpracování ovšem jen zpočátku. Ač je potenciál hlavní postavy takřka "nelimitovaný", vše se točí pouze okolo způsobu, jak vydělat, co nejvíce peněz. I přesto je film po celou dobu chytlavý, Bradley Cooper je velmi fajn, vlastně všechno na tomhle filmu je "fajn", ale víc ani ťuk... Všemocný ničím neurazí, ničím nezklame, ale těžko říct, zda se vám opravdu dostane pod kůži... 7/10 ()

BadoXXII

Vidíte toho chlápka? To jsem já ne zas tak dávno. Jak může někdo, kdo nemá problémy s drogami a alkoholem, takhle vypadat? Pouze spisovatel...... Námet veľmi dobrý a originálny. Do polovici filmu funguje veľmi obstojne aj scenár, ktorý nepostráda zaujímavé momenty, pútavosť a inteligentnosť, ale v druhej polke už začína byť opotrebovaný, rozpadáva sa a drhne. Vizuál nápaditý a Cooper je dobrou voľbou. Na jedno pozretie veľmi vhodná pilulka. ()

Shit

Ta zápletka o droze na namakání mozku je dobrá a když na ní člověk prostě jen bez nějakýho většího přemýšlení přistoupí (mimochodem nepřemýšlet mi šlo něčekaně dobře), tak je docela o zábavu postaráno, i když je fakt, že když se za filmem ohlédnu, tak v něm vlastně nebylo nic extra, ale bavil jsem se dobře, což je pro mě hlavní. ()

Traffic

Jak už stihli zmínit jiní, je ironické, že film s takovým názvem dává divákovi převahu nad svým všemocným hrdinou - a neslouží mu to ke cti. Nejen že se tu naráží na určité scénáristické mantinely konvenčně (srozumitelně) vyprávěných příběhů, ale ničemu nepomáhá ani zvolená forma subjektivizace, která často dopředu vyzrazuje průběh nadcházejících akčních scén (a zbavuje je napětí) a spolu s nadužívaným Eddieho voiceoverem svědčí podle mého ze všeho nejvíc o neschopnosti poutavě vyprávět. Zdálo by se, že trávit čas v hlavě génia bude zábavný zážitek, ale tady je to spíš nuda. Jaký rozdíl, porovnáme-li Všemocného Coopera například s Jasonem Bournem, který je vždy o několik mílových kroků před svými protivníky i diváky a jehož neotřelá řešení krizových situací nás nepřestávají překvapovat, bavit a fascinovat. Ale budiž, v Burgerově filmu není akce na prvním místě, takže o co se tu vlastně hraje a co se tu sděluje? Každý by chtěl kouzelnou pilulku, která by obrátila jeho život vzhůru nohama (k lepšímu) za minimální dobu i náklady. Skutečná práce na sobě, vytrvalost a píle nejsou v módě možná víc než kdy jindy, poptávka po "rychlých řešeních" je velká. Tohle je v podstatě jeden z největších základních problémů dnešního kolabujícího kapitalismu, kdy se propast mezi tím, co si většina lidí může reálně dovolit a tím, co je nám v podobě lákavých symbolů vysokého sociálního statusu prezentované pomalu jako nezbytnost, čím dál víc rozšiřuje a vyvolává společenské napětí. Dá se říct, že pomyslný matrix tvořený levnými půjčkami a prchavým pocitem bohatství a štěstí, se právě v těchto chvílích hroutí a Všemocný bohužel nemá sílu expandovat mimo něj a místo osvobozující vize Nea nabízí nic než páně Smithův šťavnatý steak okořeněný sloganem "ignorance is bliss". Filmu lze přičíst k dobru, že alespoň vyjevuje jednu z nekorektních pravd o kapitálových trzích, tedy že je ovládají především emoce, ale zrovna v době, kdy největší světové indexy reagují skoky o několik procent i na drobné pověry a bezvýznamná prohlášení, se nedá mluvit o nějakém překvapivém nebo podvratném sdělení (skutečně odvážné by bylo říct, že dnes už na trzích obchoduje akorát FED, ECB a počítačové programy/algoritmy/stroje - TO je Matrix). V podstatě se tu uskutečňuje nereálný kapitalistický sen, jehož vystřízlivění přichází v podobě kariéry ve vysoké politice. Přitom jde stále o tu samou lež, která dnes konečně začíná reálně vyplavávat na povrch. Už víme, že "change we can believe in" je přelud, už víme, že "no, we can't". Obama je skleslý panák bez špetky vůdcovství a charismatu, Véčkaři v čele s Johnem jsou ještě neschopnější a zkorumpovanější než ti dinosauři, které se tak horlivě snažili nahradit. Začíná být jasné, že demokratické volby nic nezmění, že celý ten systém je nefunkční. Všemocný je zoufale neaktuální relikt kapitalistického realismu, snad i odraz jeho falešných přesvědčení a systémových chyb, ale určitě ne jeho kritická reflexe. ()

ORIN

Postavit film na jediném základním nápadu, jediné premise je vždy velmi ošemetné. Všemocný je z mého pohledu někde na půli cesty a mnoha stylistickými nápady a ozvláštněními se pouze snaží zakrýt banálnost celého příběhu, který má bohužel mnoho logických děr. ()

gudaulin

Ztotožňuju se s kritickým pohledem mého oblíbeného uživatele Marigolda. Na Všemocném je zajímavý a hodnotný námět, který skýtal obrovský potenciál pro opravdu špičkový sci-fi thriller, jenže ten potenciál promarnil průměrný scénář, který naložil s námětem tím nejlehčím nejméně producentsky rizikovým způsobem, takže vznikl sice technicky vymakaný a profesionálně zrežírovaný thriller, který ale představuje celkem nenáročnou popkornovku s logickými dírami. Je nutné se ptát, proč se distribuce komerčně nesmírně zajímavé drogy zhroutí po smrti jediného dealera, jak to, že jediný její uživatel zvládne správné dávkování, a proč si vlastně uživatelé nabuzení chemikálií, která mnohonásobně zvyšuje výkonnost myšlení, nedokážou při svém inteligenčním kvocientu příslušný preparát obstarat od výrobce. Nehledě na to, že mnohem větší potenciál by skýtalo soupeření jednotlivých géniů mezi sebou navzájem, jenže to by opravdu vyžadovalo extrachytrého scénáristu, který by se musel nejspíš drogy nadopovat sám. O kvalitní kameře a dynamické režii se zmiňovali mnozí jiní, souhlasím s tím a naděluju filmu slabší 4*, přičemž podotýkám, že to mohlo být nepoměrně lepší. Celkový dojem: 70 %. ()

PF 2017

PF 2017