Eddie Morra (Bradley Cooper) je lenivý spisovateľ, ktorému sa začína rúcať svet. Chcú ho vyhodiť z práce a rozchod s priateľkou Lindy (Abbie Cornishová) ho len utvrdí v presvedčení, že jeho život je v troskách a budúcnosť nemôže priniesť nič, len ďalšie sklamanie. To sa ale zmení vo chvíli, keď Eddieho navštívi jeho starý priateľ z detstva, Vernon (Johnny Whitworth). Ponúkne mu tabletky NZT- utajovanú drogu, ktorá umožňuje využívať mozog na sto precent a dodáva človeku extrémne sebavedomie. Eddie sa dá zlákať neodolateľnými účinkami drogy a celkom jej prepadne. Zrazu je schopný využívať informácie s ohromnou efektivitou. Všetko, čo kedy videl, počul a prečítal, zvládne spracovať a zužitkovať. Neustála stimulácia drogou ho katapultuje medzi elitu finančného sektora. Jeho nadľudský výkon a úspech pritiahne pozornosť finančného magnáta Carla Van Loona, ktorý v drogou posilnenom Eddiem vidí príležitosť, ako zarobiť miliardy. Zázračná droga má ale nebezpečné vedľajšie účinky a Eddie sa ocitne v ohrození života. Musí sa skrývať, ale najatí vrahovia sa k nemu nebezpečne približujú. Podarí sa mu uniknúť, alebo doplatí na zradnú predstavu, že ho droga urobí všemocným? (TV JOJ)

MATADOR

Perfekt! Překvápko! Originální! Působivé! Uvěřitelné! Málokdy bych použil tolik superlativů na thriller, ale jelikož je to můj nejoblíbenější žánr, mohu sit o dovolit. Limitless je originalita každým coulem, postavená na jednoduché myšlence. Jednu pilulku, prosím ... :-) ()

Thomassi

Snímek Všemocný mě nalákal jen kvůli hlavní myšlence, která zní: Ze sraček až na vrchol. Miluji takové filmy a v tomto případě se mi celý příběh zdál neuvěřitelně pestrý a v žádném případě nudný. Žádné zbytečné obcházení na začátku, prostě svěží jízda od prvních minut až do konce. Ve filmu je také spousta všelijakých schíz, které skvěle vyplňují mezery mezi dějem, dále krásné zrychlené cestování ulicemi. A především se vše točí kolem drogy NZT, která, jak se zdá, je skutečným vynálezem na úspěch. Jinak Bradley Cooper je podle mého názoru přesně stvořený pro takovou roli, bylo vidět, jak se se svým pojetím dokáže parádně vžít do role nýmanda a posléze do člověka, který ví, jak naložit se svým životem. Menší role Roberta De Nira taktéž skvělá. Jen mě trošku překvapil konec, který jsem nečekal a možná bych chtěl, aby to dopadlo jinak, ale co už, vždyť to dopadlo dobře. ()

CrownThomas

Myslím, že obsazení Bradleyho Coopera do hl. role byl správný krok, nic proti LaBeoufovi, ale Bradley to odehrál perfektně a stává se z něj pořád lepší a lepší herec.......A Robert de Niro jako vždy perfektní.......další 5***** film....... ()

katuska138

Já prostě miluju sci-fi, které dokáže vypadat takhle opravdově. Jedna pilulka může změnit všechno. Co byste dělali vy, být v jeho kůži? Vzali byste si další nebo byste odolali a zůstali v šedi obyčejného života. Kdo by nechtěl patřit mezi smetánku i za cenu pár oken v paměti. A kdo by pro takovouhle pilulku nevraždil. Dokonale zpracovaný námět, který má v sobě mnohem víc, než se na první pohled zdá. Proniká do hloubky, proniká do duše, prochází zkrz svědomí. Jsem uchvácena. ()

dawe04

Ne dokonalá, ale na dnešní nabídku stále ještě chytrá a stylová jízda se supereinsteinskou drogou v hlavní roli. Bradley Cooper je sympaťák, avšak nevýrazný a z De Nirovy démoničnosti se dalo vytřískat více. Někomu může vadit nekonzistentní rozložení klasického schématu "začátek, rozjezd, vrchol, závěr" (jinými slovy si asi třikrát budete myslet, že film končí), ale ani minutu jsem se nenudil. ()

salalala

Velice solidní film se zajímavým námětem. Nenápadný snímek má hodně atraktivní a poměrně originální premisu. Režijně jede parádně od úvodních minut a některé průletové scény jsou ohromně cool a efektní. Taktéž vynikající je kamera, která je dost sugestivní a vidět to na plátně a ve 3D mám možná trochu závratě. Bradley Cooper v pohodě utáhne celý film a já mu věřil veškeré polohy - jak totálního loosera, tak i génia. Je ale fakt, že v těch dlouhých vlasech vypadal divně :) S přibývajícím časem se ale začínají kupit nelogičnosti a nejasnosti, jakási naznačená kriminální zápletka vyšumí úplně, což zamrzí. Od chvíle, kdy se úvodní scéna propojí s příběhem, to působí trošku zdlouhavě, natahovaně a vynuceně. Jakoby tvůrci nevěděli, jak to celé zakončit a tak zvolili to nejneutrálnější řešení, které sice neurazí, na druhou stranu ale nijak nenadchne. De Niro je příjemný bonus navíc. Je tu sice jen pár minut, svým charismatem je ale zvládne levou zadní. Hodně zajímavá záležitost. 70% ()

togaf

Trojitá proměna Bradleyho Coopera byla úžasná. Celý film byla úžasná jízda. Jako na tripu. Haha. Jediné, co mi na tomhle filmu vadilo byl konec. SPOILER: Vysvětlení proč Eddie skončil jinak než jeho bývalá žena byl chabý a celé to vyznění hurá jupí dokázal jsem to, mi prostě vadilo. ()

dom156

Já chci taky NZT a hlavně ty jeho prachy :D. Film jsem viděl všudy všeho 2x a vždy mě v lecčems dokázal překvapit a pobavit. Bradley se do této role krásně hodí a když má v krvi NZT tak jeho zářivé modré oči mi oslňovali byt. Takže film mohu použít i jako lampičku do pokoje. De Niro sice nemá zas tak velkou roli, ale jeho umění hrát je opět nezpochybnitelné. Já se velmi dobře bavil po celou délku filmu a mohu konstatovat, že je to velmi nadprůměrný film, který mile rád doporučuji dále. ()

Blackhand47

Taková zjednodušená verze Lucy, která možná funguje daleko lépe. Člověk bere drogy, které mu umožňují využívat celý mozek, ale nezachází to příliš do hraní s časem, prostorem a dalšími sci-fi blbinami. Bradley Cooper si roli vyloženě užívá a Niro mu skvěle sekunduje. Film doplňuje parádní hudba, která skvěle doplňuje pocit "Všemocného". Teď ještě zkouknout seriál, snad bude aspoň z poloviny dobrý jako tenhle film. 85% ()

Toj

Myslím, že o tomhle zážitku bych mohl říct mnoho. Hned ze začátku mě téměř uchvátila vizuální orgie kamery a střihu, ale to už jsem měl podivný pocit trapnosti z toho Cooperova voiceoveru... Ono to ze začátku vypadá pěkně, i ten námět má celkem potenciál a Neil Burger má zřejmě velké ambice... Bohužel vše zůstává nenaplněno. Vizualita, rychlé střihy a detaily působí zpočátku příjemně. Bohužel tím to hasne a nakonec to vyznívá naprázdno. Ten film neví,kde stojí. Nevím jestli kauzální rozmělněnost, absurdní dějové konstrukty a absence nějaké jasně funkční dějové linky neměly původně být podvratnými činy uměleckého inteligentního filmu evropského typu v mantinelech Hollywoodu. Každopádně to nefunguje.. Film není inteligentní, není napínavý, není umělecký a není nijak zvlášť zábavný. Leccos se zadaří, ale chvílemi to působí jako koláž různých žánrů a film je tak tragicky nesourodý. Tudíž při sledování můžete čekat úplně všechno (ůplně všechno!)... Řekněme si to na rovinu: Tohle je velmi osobní film. Neil Burger závistivě pošilhává po šikovnějších konkurentech v Hollywoodu, kteří stojí rafinovaně na pomezí nejmainstreamovější mainstreamu a kvalitního inteligentního filmu s uměleckými přesahy (Nolan...)... Neil Burgerovi slátaniny nedostávají takové přijetí ani mezi diváky ani mezi kritikou... Být chytřejší je JEHO velký sen. Možná si chudák myslel, že když bude hovořit takhle ze srdce, třeba se poštěstí a tahle ryzí upřímnost ho vystřelí na vrchol. Paradoxně se ovšem tento film stává ironickým stvrzením režisérské necelistvosti... :D Teď vážně... Je těžké se bavit u rozpadlého filmu o superinteligentním týpkovi, který není schopný odhalit věci, které vám dojdou dávno předtím.. A tak je to se vším. Konec by asi měl být vypointovaný, jeden z těch okamžiků, kdy se budeme plácat do čela a z části zahanbeně, z části vzrušeně vykřikovat: "Celou dobu jsem to měl na očích a byl jsem slepý! Teď to dává smysl! Teď se to spojuje!" Bohužel nápovědy, které nám Burger předhazuje jsou příliš evidentní... Předhazuje nám příliš nápadné střihy, záběry, promluvy a vy jen čekáte, kdy se vás film bude snažit překvapit tím, že se k tomu vrátí a "vysvětlí to". Naštěstí je tu berlička, aby vše nebylo hned tak jasné: překombinovat to... A tím se film totálně potápí...On to není uplně špatný film, dá se na to koukat a nevadí mi, že jsem to viděl v kině. Ale zásadně selhává v mnoha ohledech, které jsou neodpustitelné.. ()

Colonist

Limitless se sice tváří jako něco víc, než ve skutečnosti je, ale i tak mě ten film do sebe dokázal vtáhnout. Je to jeden z těch snímků, které nemusí sednout každému. Mně ale sedl. Ty vizuální hrátky s kamerou jsou vážně perfektní, a to říkám jako člověk, který si na tyhle věci moc nepotrpí. Charismatický Bradley Cooper má v sobě velký potenciál a myslím, že nás v budoucnosti ještě překvapí. Robert De Niro měl zde trochu smůlu, neboť hrál druhé housle a jeho postava mu neskýtala prakticky žádné příležitosti, aby se mohl nějak výrazněji projevit (kromě závěru). Scénář filmu je kvalitní, i když má několik slabých míst a "over the top" momentů (kdo film viděl, jistě ví, co myslím). Největším mínusem scénáře je pro mě konec, neboť takovýhle příběh by si zasloužil nějakou solidní pointu. To mě trochu zklamalo. Ale kvůli skvělému Cooperovi, vizuálu, napětí a pasující hudbě jsem ochoten nad tím mávnout rukou. Jak už jsem říkal, ten film mě prostě nějak dostal, ani pořádně nevím jak. 4 a půl. ()

Skip

Natočené je to dobře, to se musí nechat, i samotný námět je vcelku zajímavý. Přesto jako by filmu chyběla šťáva, která by ho posunula o něco výš. Možná to bylo ne zrovna dobrými hereckými výkony, které mi přišly spíš průměrné. Tady se hodně prohospodařilo, protože to mohl být o moc lepší film. ()

kajas

Snímek s více než zajímavým nápadem. První polovina je svižná a napínavá, na modrookého Bradleyho se dívá velice hezky, když se ale úvodní sekvence spojí s retrospektivou, už začíná děj trošičku váznout. ()

Dont

Bradley Cooper v tomhle filmu potvrdil svůj dravý nástup na scénu a nyní je z něj zaslouženě hvězda první velikosti. Robert De Niro působil nezvykle nevýrazně, ale bylo to do jisté míry dáno i tou rolí. Film to není špatný, má spád, zajímavý nápad, dobré herce, ale chybí něco, díky čemu bych si film zapamatoval jako výjimečný. Po pár dnech už ze mě film vyprchává. Co se týče logiky příběhu, ta skutečně chybí, ale to bych zase Limitless tolik nevytýkal, pak by se zákonitě vytratilo to kouzlo a za své by vzala i pointa. To už bych spíše vytknul ten pohádkový konec. ()

Sokka_

Mohlo to být mnohem lepší a asi by se mi víc líbilo, kdyby to bylo drama. Víte co, droga, která je ze začátku požehnání, poté dotyčného, který drogu bere, postupně zabíjí:D ()

Genryuusai

Podobně jako v Social Network, genialita se projevuje hlavně zrychlením mluvení (asi nějákej Hollywoodskej filmařskej recept..). Tohle mi ale přišlo i přes různý přehmaty ve scénáři dost dobrý. A scéna s pitím krve je u mě nejnápaditější za posledních pár let. ()

Eldrick

Thrills, spills and pills. Kde to seženu? Bohužel jen ve filmu, který chce být jen nenáročnou zábavou, a ne novým FIGHT CLUBem, což je docela škoda, protože na to měl nejen vizuální potenciál. Takhle zůstalo paradoxně jen u zábavy na vypnutí mozku. Bradley Cooper ale válí. ()

Dubro

Ohromná škoda že si murko jedna Leslie Dixon (scenár) a murko dva Alan Glynn (novela) nešupli popri písaní aspoň zo dve hrste predmetnej drogy (osobne by som im dal minimálne za škatulu od papúč deviatok), to by sa potom Bradly ináč rozkokošil. Takto len smrdel niekde na burze, čo rozhodne nenaplnilo moje očakávanie (a určite ešte zo piatich neplatiacich divákov) od chlapíka s tak nadupaným IQ. ()

PF 2017

PF 2017