Na střední škole, která je přestupní stanicí do posmrtného života, bojuje teenager za práva těch, kteří se v tomto očistci ocitli. (Netflix)

DaeGurth

První a poslední díly měly slabší části. Ale jinak bezchybné. Dokonce i překlad do angličtiny byl slušný, což se jen tak nevidí. ()

Five By Five

Plnému počtu tam chýba len o čosi lepší štart a ten koniec tiež mohli rozviesť trošičku viac, aby sa to lepšie vstrebávalo aj o čosi pomalšie chápajúcim ľuďom - ako som ja...:) ()

fr3ak

Tak na plný počet to není ani omylem. Sice se mi to líbilo, ale dost věcí se dalo udělat mnohem lépe. Např. zmizení některých postav bez nějakého vysvětlení - v tomto případě to buď chtělo, aby měl seriál ještě tak o několik dílu více, nebo aby se z počátku nezabýval naprosto zbytečnými věcmi, které stejně ani vědět nepotřebujete, ke konci to akorát vede ke zkratkovitosti, takže spousta věcí vyšumí do prázdna. Co musím vyzdvihnout je hudba a práce s ní, protože krom openingu/endingu tu ještě máme vystoupení dívčí skupiny „Girls Dead Monster“ kde si poslechnete opravdu výborně zvolenou hudbu. Jen škoda lehce nasládlého finále, které se mi do celkového konceptu zrovna moc nehodilo. ()

massdonfel

Začátek mě vůbec nebavil, ale to bývá u některých anime běžné. Tak jsem sledoval dál, ale furt nic. Na netu jsem se dočetl, že se to začne rozjíždět v době až se začnou probírát minulosti postav. Vydržel jsem do první.. poté jsem řekl SAYONARA.. Nejhorší pro mě bylo, že hlavní postava je kopie Suzumiya Haruhi bez šílených nápadů. Nemůžu anime upřít dost netradiční děj.. a dobrou animaci. toď, ale pro mě vše.. 3/10 ()

kubka4

Krásné, vtipné a smutné anime zároveň, které (alespoň mě) přiměje uvažovat o mnoha věcech včetně samotného smyslu života. Příběh světa, kam se po smrti dostanou nešťastné duše, aby zde mohli nalézt mír a klid v duši. Jak překrásná to představa... Upřímně doufám, že to není pouze fantazie autora... Stejně tak, jak na protagonisty, tak i na mě působilo tohle anime opravdu silně. Stejně jako oni jsem se chvílemi smál, někdy byl smutný a mnohokrát i neskutečně dojatý. Na tenhle zážitek prostě nejde zapomenout... - 100% ()

Haide

Jeno z mála anime, které si hraje na záhadné, kde mě pointa nenapadla hned na začátku. Příjemně tajemné, přemýšlivé a zároveň slušná akce. ()

Lettanea

Podľa komentárov vážne rozmýšľam či som sa nepozeral na niečo úplne iné... Myšlienka nebola zlá. Yui nebola zlá (kawaii!) Ostatok bol... povedzme nie zlý ale ja som sa strašne nudil. Súboj s anjelom bol celkom zaujímavý - asi 20 minút, potom to omrzelo. Keď sa na scéne objavil celkom zaujímavý nový predseda študentskej rady zaradoval som sa že sa niečo zmení ale... nezmenilo sa, zložil sa po jednej časti tak ako celý seriál. Anime sa vždy snažím hodnotiť čo najlepšie ale tu proste viac ako 2* dať nemôžem. Zaujímavý komentár - Palisander, celkom to vystihol ()

JohnyTrava

Tomuto seriálu som sa dlho vyhýbal (už ani neviem prečo) a v podstate som od neho čakal niečo iné, ba poviem rovno, že som od neho veľa nečakal. A aj napriek prvému dielu, ktorý mi pripadal dosť ala šónen, sa ukázala pravá povaha seriálu a tá sa mi ľúbila. Seriál je sprevádzaný vynikajúcim OST (My song mám v playliste už dávnejšie než som zhliadol anime, naozaj nádherná skladba), kresba je taktiež v pohode. Je tu len jedna chybička a tou je latka, ktorú si seriál nasadil desiatym dielom Goodbye days, a prekonala ho snáď len finálna scéna(+after ending scéna, nechápem čo to majú s tým dávaním poslednej scény za titulky ), takže tie posledné diely boli pre mňa oddychové. Trošku zamrzí aj another epilóg (ale tak to je už chybou, že pozerám alter end). Zvažujem medzi 9,5 (za seriál) alebo 10(za goodbye days). Ach prečo som hodnotil vždy tak vysoko, niet hodných čísel. ()

Shredder

Ako napravit zivoty a myslenie mladych ludi, ktori nikdy nezazili normalne detstvo/mladost a v skorom veku odisli na vecnost? Odpoved na tuto otazku ponuka Angel Beats!, emotivny serial obohateny o akciu. Asi najhlavnejsim problemom je nevyvazenost pribehu, ktory zacina ako zabava pre tinedzerov, pokracuje ako horkosladky tearjerker venujuci sa konkretnym postavam a konci unahlenym finale, ktore mi pripomenulo predcasne ukoncene anime (vid. Claymore). Najdu sa silne momenty - Yui a Hinata, avsak vacsinou zostava hranica anime standardov neprekrocena. ()

dodo669

Myšlienka dočasného posmrtného života v systéme podobnom Matrixu je podľa mňa skvelá, dobre vykreslené charaktery s absolutne rozdielnymi cieľmi a záujmami a fajn grafická stránka. Keď som vydel ten záver, skoro som padol zo stoličky. Musím ale jednu * stiahnuť lebo do podzemia šli dvakrát, už prvý raz mi udalosti po ceste prišli čudné a druhý krát to bolo to isté, ak nie horšie. Ale v celku veľmi dobrý anime. ()

Nahmair

Pár dôvodov, prečo by som nemal dať 5 hviezdičiek: 1. Soundtrack veľmi neoslní, v zásade nie je zlý, ale že by som si z neho niečo pamätal sa povedať nedá. 2. Miestami na mňa až príliš patetické 3. Tesne pred koncom seriál stráca grády, a naberie ich až v poslednej epizóde. 4. Spôsob pracovania s vedľajšími postavami ku koncu seriálu. SPOILER Strohé konštatovanie typu: „Všetci pomizli, lebo zabudli na svoje traumy, a teraz sú šťastní.“ mi nepríde ako vhodný spôsob na zbavenie sa všetkých vedľajších postáv. Toto si zaslúžilo oveľa viac priestoru, čo sa žiaľ nestalo. KONIEC SPOILERU Všetky moje výčitky ale seriál prebíja svojimi tromfami, ktoré sú: 1. Skvelo napísané postavy. Už dávno som postavám nefandil tak, ako teraz. 2. Humor, ktorý trafil priamo do čierneho. Už len kvôli nemu samotnému by som v hodnotení nešiel pod 4 hviezdičky. 3. Pocit na konci časti, ktorý najlepšie charakterizujem myšlienkou: „Buaa, to bolo super, musím si pozrieť ešte jednu časť, chcem vedieť čo bude ďalej.“ 5. Skvelo emočne vypointovaný záver. Zhrnuté a podčiarknuté: Angel Beats! Je výnimočný počin, ktorému sa oplatí venovať svoju pozornosť. ()

Palisander

Hmm. Približne dva a pol časti nadpriemer, ale hodnotí sa celý seriál či? Nanešťastie väčšinu stopáže tvoria príhody priblblých zombie študentíkov, ktorí sa hrajú na vojačikov, kradnú stravné lístky, robia bordel po škole a hovoria tomu misie. K tomu väčšinou vyslovene hlúpe a nedomyslené postavy do počtu. Hlbšie súvislosti fungovania onoho sveta ani nemá zmysel rozoberať. Takže brutálne prestrihať, zahodiť, prepísať, natočiť film. Pretože pointu to má, a vôbec nie zlú. Aj by som si možno poplakal, keby som už nebol otrávený predchádzajúcim bezduchým dejom. Lenže ako správne píše kolega mandelbrot, aj tá pointa je logicky postavená na hlavu. (Videné vrátane bonusovej epizódy 4.5 (Stairway to Heaven)(kategoricky neodporúčam) a krátkeho alternatívneho epilógu 13.5 (ten naopak môže byť, aj keď rovnako ako v ostrej verzii, ani tu logika nemá žiadne miesto). Hudba fajn.) ()

theFtip

Naprosto úžasné anime, ani chvíli nenudí, začátek sice trošku pomalejší ale to se dá odpustit. Obětoval jsem tomu jedno odpoledne a vůbec toho nelituju. Emocionálně nadupané, příběhově silné a po grafické stránce taky nádherné. Pobaví, rozesmutní, naštve a prostě vyvolá snad úplně všechny pocity. 5* ()

dudo24

Bolo to super. Veľmi odľahčená atmosféra, neustále som sa smial. Napriek tomu, že sa riešili aj seriózne témy, humor bola jednoznačne hlavná zložka. Akcia ma bavila tiež. Každá postava bola niečím zaujímavá a hneď som si niekoľko z nich veľmi obľúbil. Postupne ako sa vyvíjali ich vzťahy a dozvedali sme sa o nich nové informácie tak rástli aj v mojich očiach. Jeden z premrhaných potenciálov bola jednoznačne zlá dramatická gradácia. Veľa krát sa stalo, že prišla emočne vypätá scéna, bez predošlého nábehu a bolo to jednoducho priskoro. Alebo sme mali súcitiť s postavou ktorá sa ledva ohriala na obrazovke a nemali sme k nej ešte vybudovaný vzťah. Ďalšie nevyužité možnosti som videl v hlavnej dejovej linke, kde riešili mechaniku tohto sveta. Zase tam platí niečo podobné, že bez predošlých náznakov sme sa dozvedeli rozuzlenie na tieto otázky a len tak to cezo mňa pretieklo. Keby počas každej epizódy aspoň tridsať sekúnd venovali nejakej nevysvetliteľnej stope, ktoré by sa nakoniec spojili pod týmto objasnením, malo by to oveľa silnejší dopad. Po OVA Another Epilogue vznikla jedna zaujímavá hypotéza dopĺňajúca toto vysvetlenie, aj keď informácií je tak málo, že sa ťažko dajú robiť závery. Taktiež tvorca Angel Beats, Jun Maeda, poskytol na tému svoj nejednoznačný komentár. Ešte poslednú narážku mám k tomu, že seriál mohol ísť oveľa hlbšie do jednotlivých postáv. Dozvedeli sme sa podľa mňa málo informácií o niektorých hlavnejších a o väčšine sme sa nedozvedeli nič. Pred koncom mohla každá dostať päť sekúnd spätnej spomienky zo života, ktorá ich definovala a veľmi by to pridalo do ich osôb. Takisto by som bol radšej keby trochu zbytočnejší obsah poslednej epizódy zamenili za niekoľkominútový náhľad do života ženského charakteru z posledných dvoch postáv. Neskutočne sa mi páčilo vysvetlenie na konci s týmito dvoma protagonistami. Okrem iného skvelá úvodná znelka, obstojná kreditová znelka a hudba dievčenskej kapely bola tiež super. Celkovo teda veľmi dobre, aj keď s muchami. ()

Agraynel

Nebudu tady jako většina zdejších animefilů nějak nastavovat vysoký hodnocení (2.2. 2024 81% - top 600) za mě je to max 60 a jen díky poslednímu dílu. Takže o co jde. Isekai středoškoláků, kteří nestihli ve svém životě dojít k nějakýmu naplnění, o všechny svoje cíle přišli a v mladém věku zemřeli. Tady ale dostávají druhou možnost, kde si mohou svůj životní sen splnit a v klidu zmizet, doslova. První díly jsou ale bohužel dost suchý, do čehož ještě házej nesmyslný zápletky ohledně boje s jakýmsi "andělem", takže než se anime dopracuje k jeho hlavnímu cíli, tak se vlastně koukáme už na poslední díly... Což je škoda. Je tu hodně postav, ale více se dozvídáme prakticky jen o pár z nich a to hodně ubírá na kvalitě. Cca 3 poslední díly, kdy se již všechno rozluští se to celý projede tak rychle, že jsem si z toho nestihnul zase tak moc odnýst. V posledních minutách ale vyskočí tak dobrej plot twist, kterej mi alespoň trochu spravil celkovej dojem. Jinak oceňuji animaci, hudbu a taky to, že zde nejsou žádné random výkřiky postav jak to mají japončíci rádi ani žádnej ubrečenej hošík co nonstop řve... ()

Phlame

Nenechte se zmást líbivou animací a chytlavou hudbou, tohle anime je depresivní až za hrob. Budu si stěžovat na to, na co si stěžují všichni - 13 dílů je v tomhle případě příliš málo (dostačujících by bylo 20-30 epizod). Postavy jsou vážně skvělé, všechny jsou sympatické a hned jsem si je oblíbil, jenže jejich příběhy nejsou dobře (nebo vůbec) rozvedené - konkrétně postavy jako TK, Shiina a hlavně Kanade, by si zasloužily daleko více pozornosti (náhled do minulosti). Pak je tu docela rozporuplný a velmi otevřený závěr, který si každý může vyložit jak chce (nezapomeňte zkouknout poslední epizodu až úplně do konce), mě osobně se však moc nelíbil, otevřené konce nemám rád - když seriál nemá konec, tak z něj mám pocit určité neúplnosti... Celkově se ale jedná o vysoký nadstandard, až na délku a nepříliš dostatečnou propracovanost se mi to líbilo a mohu doporučit. ()

DmKK

Velice emotivní a v některých částech i veselé a vtipné. 13 epizod bohatě stačí , je to tak akorát. Rok vydání je 2010 , ale je to jedno z nejlepších co jsem za poslední dobu viděl ()