Na střední škole, která je přestupní stanicí do posmrtného života, bojuje teenager za práva těch, kteří se v tomto očistci ocitli. (Netflix)

Scalpelexis

Velmi osvěžující počin. Příběh je neotřelý a velmi originální, postavy jsou jednoduše bezvadně napsané, sympatické (Yuri, Otonashi i Kanadě nejde nfandit) a když už se pustí do šaškáren, tak si ten úsměv neodpustíte. Už jste se někdy zasmáli, když postavy umíraly? Zpomalené scény s třídním jetpackem mě doslova rozsekaly. Nalezeneme i pár slzoronících scén, ale nepřišly mi vůbec nucené, přehnané a nadbytečně frekventované; jen vysvětlující a podbarvující děj potřebnými fakty, možná vyjma cukrkandlového konce, který byl tentokrát vyjímečné povedený, milý a hlavně pro ty postavy zasloužený. Jediný drobný neduh je nešikovný sprint ke konci, jak už tu mnoho přede mnou napsalo: První polovina je taková bezstarostná a najednou spurt s vyvsvětlivkama, vážné věci a konec. Moc jsem si přál, aby byl seriál tak 2x delší, protože se mi z tohoto světa neodcházelo lehce. Angel Beats! si mě vskutku získaly. ()

Subjektiv

Ty dojemné, magií provoněné osudy kanonovitých, airovitých a clannadovitých holek a kluků... nelze nad nimi plakat pořád. Je sice milé, že tentokrát není hlavní hrdinka křehounká chudinka, ale energická holčina, která se rozhodla napodobit Haruhi Suzumiyu, ale krom toho a pár akčních scén tu opět máme pro každou postavu jedno TRAUMA, které třeba přijmout a vyrovnat se s ním. Nehledě na to, že Haruhi měla krom energie i bláznivé nápady. ()

Zíza

Vlastně mě při sledování ani jednou nenapadlo, že tomu dám plný počet, a po slabším předposledním díle by mě to nenapadlo už vůbec, ale poslední díl to tak nějak zachránil, jak jsem to zhlédla, tak mi přišlo, že za celé takovéhle dílko prostě "jen" 4* dát nemůžu, ale přitom 5* se mi zdálo moc. Nakonec mám měkké srdce, jak vidno. Opening i ending se mi moc líbily, pokaždé jsem si je nechávala hrát a častokrát ten ending jen podrhl pocit z právě zhlédnutého dílu. U tohodle anime jsem se zasmála i zaplakala. Někde jsem četla, že vtipy se opakovaly a že už se jim nejde smát, ano, opakují se, ale stejně mi nepřišly na obtíž, prostě to k tomu tak nějak patřilo. Na příběh si také stěžovat nemůžu, vyhovoval mi. No, věnovat tomu těch 5 a půl hodiny určitě nepříjde na škodu. Já toho času nelituju a na některé díly se určitě podívám znovu. Slabších 5*. ()

pivo

Mám s týmto anime tak trochu problém. Príde mi, že sa na začiatku príliš dlho zaoberá zbytočnosťami a ku koncu je potom hrozne skratkovité. Úvodné epizódy by sa kľudne dali prestrihať a tie záverečné rozšíriť. Takto to na mňa pôsobila, že chceli urobiť 24-diely seriál, ale nakoniec si to rozmysleli a rýchlo to nejako zamotali a hneď aj rozuzlili. Väčšina postáv je celkom sympatická, hoci sú to len 1-rozmerné figúrky, zachraňuje to len zaujímavý hlavný hrdina. Celkovo som sa však nenudil a páčilo sa mi technické spracovanie, takže 70% zaokrúhľujem hore. ()

TomX2

Úprava (11.1.2019): Záverečný diel spolu s epizódou "Goodbye Days" sú skvelé a dojmú nejedného diváka k slzám. K tomu kombinácia humoru a výbornej hudby. Prekvapivo mi sadla aj animácia, keďže tento štýl mi veľmi nie je pochuti. Charaktery nie sú nič moc a len u pár z nich ma zaujal príbeh, no aj navzdory tomu sú veľmi sympatické. Vyzdvihnúť môžem aj skutočnosť, že pri žiadnom dieli som nepreskočil opening, čo je v mojom prípade nezvyčajné. To je asi všetko z pozitívnych stránok. Zvyšok je taký nemastný neslaný a nebyť takého zakončenia, v dobe projekcii by som tomu udelil slabšie štyri hviezdy a nie päť. Keby som sa na to pozrel v tejto dobe, moje hodnotenie by nebolo vyššie ako tri, ale nie som úplný pokrytec a tak svoje hodnotenie znižujem len o jeden bod. ()

SonGokussj

Pokud jste si přečetli "obsah", jste uvedeni do děje. Podělím se tedy o své zkušenosti. Po prvním, naproto nepochopitelném dílu, jsem měl chutí s tím praštit. Protože mi tam nedávalo smysl opravdu nic. Druhý díl na logice nepřidával a připomínal mi Haruhi ve velení a procházku jak ve filmu Resident Evil 1. Třetí atd díl už jaksi uváděl do děje a musím říct, že po shlédnutí dnešního 8. dílu vyzdvihuji tento seriál pro svou zběsilost a úžasnou dovednost ulevit psychice a potěšit - rozesmát a to za běhu dobrého děje, mysteriózního vysvětlení a zvratů. Hudba, jak OP tak ED je úchvatná a celková grafika je na výtečné úrovni. Do 5 dvězdiček schází prozatím nic-moc zmatený start a "něco". Na co snad přijdu, až se na sérii dokoukám. Dokoukáno počáteční názor se mi potvrdil. Toto anime byla jedna velká nádherně zpracovaná a promyšlená blbost s úžasnou pointou na konci :-) Užil jsem si celou show a vřele ji doporučím komukoli, kdo má rád Haruhi, Doruko-chan a Canon ^_^ 80% ()

mandelbrot

Dojímání na hraně zákona s nadpřirozenými elementy a hlavní hrdina postupně řešící osobní strasti jednotlivých postav - typický rukopis Džuna Maedy, autora předloh k seriálům Kanon a Clannad. V Angel Beats! jsou tyhle osvědčené elementy namixovány s akcí a až groteskně nadsazenými komediálními scénami a seriál mezi jednotlivými polohami vcelku hladce přechází. V průběhu postupně odhalujeme, jak posmrtný svět vlastně funguje a proč se v něm postavy ocitly, často v rozporu s tím, jak je to prezentováné v prvních dílech, což z něj činí celkem zajímavou podívanou. Negativně se ale projevuje nízký počet epizod, kdy v druhé půli děj spěchá rychle kupředu a na kvanta postav vůbec nezbývá čas. A nepřišlo mi, že by bylo všechno dostatečně vysvětlené - např. proč byla Kanade v posmrtném světě dříve než Otonaši. ()

Starletka

Upřímně? Zas taková pecka to nebyla. A pardon, ale kromě první půlky 9. dílu to smutné taky nebylo vůbec. Rozjezd je rozpačitý a konec mi přišel strašně natahovaný. No a úplně závěrečná pointa nedává z časového hlediska vůbec smysl. Každopádně nápad je zajímavý, místy je to dost vtipné, animace je pěkná, soundtrack, opening a ending též, postavy jsou taky víceméně fajn a rozhodně je to milionkrát lepší než celá nepochopitelně přeceňovaná Haruhi Suzumiya. 6,5/10 ()

Blackhand47

Když zemřete, aniž byste se smířili se svým životem, skončíte v Očistci, kde musíte navštěvovat střední školu. Ano i s takovou zápletkou bylo v Japonsku schopní přijít a já se tomu ani nedivím. Hlavní mužský protagonista je tradičně stoprocentní klaďas, kterému na ostatních záleží a ženské protagonistky jsou naopak méně křehké než obvykle a ve výsledku tu ani nemáme úchylné momenty, na něž byste mohli být zvyklí. Celý příběh se točí vlastně kolem velkého nepochopení všeho a všech kolem sebe a následného smíření, což je zpracované velmi dobře, ale i tak tomu ve výsledku něco chybí. S anime jsem ale jinak spokojen a dávám mu 75% ()

Sokka_

V prvních dílech se informace nahromadí na velkou hromádku, jako fakt velkou, že nevíte, co se vůbec děje. Já byl zmatenej v prvních dvou dílech, což mě nesmírně štvalo. Hodně lidí říkalo, že je Angel Beats super smutný a další takový kecy, ale spíš než smutný mi to přišlo zábavný. Vůbec jsem se totiž nenudil. Skvělej opening, boží hlavní postava (Yuri) a skvělá animace. Zakončení AB bylo jedno z nejlepších zakončení anime vůbec. ()

Hees

Vtipné a ani chvíľu nenudiace anime. Dostávame sa do miesta kde sú deti (teen) , ktorý neprežili svoju mladosť a neuskutočnili v nej svoje predstavy .Na tomto mieste majú možnosť uskutočniť svoje sny. Postáv je veľa, ale sú ľahko zapamätateľné lebo sú všetky výnimočné. Pár krát sa mi podarilo uroniť menšiu slzičku a koniec je naozaj krásny. Preto toto anime odporúčam. ()

Tsukikage

V celku dost dobré anime. Pobral jsem asi trochu jinak, ale to si myslím, že nevadí. Při seriálu jsem se dost smál, tedy v první polovině. V druhé o poznání smutnější mě zábava poněkud opustila. Přestože si mnozí myslí, že jde jen o další anime kanonovského typu, musím nesouhlasit, tedy zase s první polovinou. Myšlenku to má a docela dobrou, svět, kde se plní přání dětí, které v normálním světě byly z nějakého důvodu nešťastní, kde se nedá umřít, se formuje skupina, jenž bojuje proti "andělu" se superschopnostma s moderními zbraněmi, a kde ještě nemůže znovu nikdo umřít. Považte, kdo by zde nechtěl žít. Musím se přiznat, že druhá polovina se mi tolik nelíbila, kvůli jejímu kontrastu s veselou první polovinou. Nemám rád smutné přiběhy, při kterých člověk nemůže dělat nic jiného, než litovat. Jinak hudba byla v celku originální, postavy dobré, jsem vskutku rád, že hlavní hrdina není největší pitomec, kterého přesto všichni milují. Toto anime vřele doporučuji, kdyby jen kvůli jeho délce. ()

VanTom

Hysterickou anime komedii nelze takto jednoduše zaškatulkovat, prapodivný svět areálu střední školy, v němž vybraní studenti (ostatní figurují jako NPC, boti (?)) po své smrti v reálném světě (??) bojují střelnými zbraněmi (???) proti předsedkyni třídní rady - Andělovi (????), aby porazili "Boha" (končím s otazníky :-)) a nezmizeli nadobro, vás zanechá úplně paf. Nejenom, že je posléze všechno naruby, ale hlavní hrdinové prožili smutné tragédie, se kterými se odmítají vyrovnat. Tím pádem se tu v jednom dílu mixují naprosto groteskní ztřeštěnosti se silnými, vážnými emocemi a traumaty. „Přijmi svůj život.“ Nějakým zázrakem to dokonce i funguje. ()

Spike23

Neuvěřitelný nápad ztvárněný pouze ve třinácti dílech. Vynikající anime, zobrazující alternativu posmrtného života. Společně s Elfen Lied považuji Angel Beats za nejvíce propracované anime zpracované v nejmenším možném počtu dílů. Už podruhé mě anime přesvědčilo, že i tak málo stačí k nezapomenutelnému zážitku. ()

Roby

Po příliš nepresvědčivém prvním díle se to díl od dílu zlepšovalo a zlepšovalo. Až ke konci jsem si uvědomil, jak moc mě silné příběhy hlavních hrdinů zasáhly... Silné emoce a city dělají z tohohle seriálu něco lepšího a neopakovatelnějšího než běžné drama. Skvělá 13 dílná záležitost u mě nadprůměrných 87%. ()

cesmine

Konečně jsem se k Angel beats! vrátila po tom, co jsem ho cca před rokem dropla po prvních čtyřech docela nudných dílech. Ten rozjezd je prostě pomalý a mě to moc nechytlo. Některé věci logiku ani nikdy nedostanou, jak jsem celou dobu čekala, ale spousta nám toho vysvětlena je a přijde mi, že se seriál i zvládl dostatečně věnovat backroundu většiny postav, což je věc, se kterou mívají anime podle mě dost často problém. Nakonec to ale nebyla až taková bomba, jak jsem čekala, se spoustou věcí souhlasím s komentářem od TruthPreveal, hlavně třeba co se týká vztahu ústřední dvojice, který prostě nebyl, neměl žádný prostor se nějak vyvíjet, ale chtělo se po nás, abychom tomu věřili. A přestože postavy měly docela příjemnou chemii, na mě to nezabralo. Musím ale pochválit úchvatný soundtrack a animace se mi taky moc líbila. Konec byl slabší než jsem čekala, ale stejně měl něco do sebe. Chci ale svými čtyřmi hvězdami ocenit hlavně to, že přestože se seriál věnuje velmi silným a tragickým tématům, stále je to jedno z nejvtipnějších anime, která jsem viděla. A to chce opravdu um něco takového dokázat. Is it really worth the hype tho? ()

Honza135

„VÍM, ŽE JE TO NÁHLÉ, ALE NEPŘIDÁŠ SE K NÁM? TO, ŽE JSI TU, ZNAMENÁ, ŽE JSI ZEMŘEL. TOTO JE SVĚT PO SMRTI. KDYŽ NIC NEUDĚLÁŠ, BUDEŠ BOHEM VYMAZÁN…" Otonashi Yuzuru náhle procitne na školním pozemku se šokem v očích. Neví, jak se jmenuje, natož kde se nachází. Jakási odhodlaná, krátce střižená holka mu vysvětluje, že zemřel a pokud nebude bojovat proti Andělovi, zmizí i z tohoto světa... » Co se mi líbilo: 1) Animace a hrdinky. Krásně plynulé pohyby na mě udělaly dojem. I nad prostorovými otáčkami jsem spokojeně kýval hlavou. Na animaci se tu zjevně nešetřilo. Ze slečen mi nejvíce padla do oka Yui. A proč? Víte, já mám rád holčiny s dlouhými vlasy, takže zbytek osazenstva jako kdyby nebyl. Moji pozornost si získala mimo to i díky své výbušné povaze, pro kterou mám slabost. Rovněž neskrývám názor, že i zbytek holčin z hudební kapely si zasluhovaly svoji část seriálu, protože i ony byly svým vzhledem též výstřední. 2) Hudba. Tak ta tady neměla chybu. Otvírák i zavírák tu měly pěknou hudbu, která stála i v poslední kapitole za poslech. Zmíním i hudbu od místní hudební kapely, která měla svůj říz a kolikrát mě z ní až mrazilo v zádech. Z hudby na pozadí vypichuji sentimentální klavírovou melodiiAnxiety. Japonci mě vždycky dokážou ze své muziky posadit na zadnici… 3) Závěr. Teprve až závěrečná kapitola mi dala nečekané rozuzlení. A snahu o dojemný otevřený konec. Bohužel, přišlo to až příliš pozdě. Čekal jsem na náhlé zvraty celý seriál a místo toho jsem dostal děj postrádající hlubší emoce. » Co jsem nemusel: 1) Nesmyslný příběh. Ano, troufám si napsat, že děj byl sepsán zřejmě v rychlosti někde ve vlaku těsně před odevzdáním na další zpracování. Vůbec mě příběh nechytnul a pokračoval jsem ve sledování jen z důvodu, že ho tu všichni vychvalovali a rovněž jsem očekával nečekaný vývoj postav a změny. Bohužel, nedočkal jsem se ani jednoho. 2) Přímočarost. Veškerý vývoj děje je snadno odhadnutelný, jestliže vám funguje selský rozum. Jestli si myslíte, že pokud mě tu nějaká krátce střižená fialovlasá holčina bude přesvědčovat o tom, že támhleta holčina je Anděl a všechny tu v posmrtném životě vymazává, pokud se jí nebudou snažit společně zabít, tak jste na omylu. Vždyť jak se jí mohly zbavit zabitím, když byla ve stejném světě? Ty boje proti ní byly zcela nesmyslné. Tady něco autorům zřejmě nevyšlo. Vrchol všeho byla příhoda s testy. Ta bylo naprosto absurdní; tomu se nedalo ani smát, nad tím se dalo už jen brečet. » Shrnutí: První polovina byla ještě přijatelná, ale když jsem se dostal do druhé půlky, tak to šlo s kvalitou ještě více do kopru. Čpěla z toho odfláknutost. Ne nadarmo se říká, netlač na pilu. Ale kdepak, tvůrci spoléhali na své renomé a radši zdeformují zajímavý koncept a ten ve výsledku stojí leda za spálení. Vznikl tak z toho emoční paskvil, kdy jednu dobu nevím, zdali mám s postavami soucítit nebo je jen litovat za jejich vlastní stupiditu. (Ano Yuri, ukazuji na tebe.) Jedinej Otonashi tu za něco stál a jeho arc jsem si užil od začátku do konce. Zbytek byl jen výsměch. Pro ty, koho seriál nadchnul, doporučuji si přečíst vizuální novelu vytvořené na motivy seriálu. I já ji časem zkusím... Shlédnuto v japonském znění s českými titulky v TV verzi () (menej) (viac)

Corpsegrinder

Hodně velký překvapení. Moc jsem od toho nečekal a ze začátku jsem se bál že to neutáhne takový množství postav na tak malým množství dílů, ale naštěstí jsem se pletl a nejen že si člověk oblíbí snad každou z těch 10+ postav, on se z toho stane i funkční doják. Třetí epizoda je taková ochutnávka, ale ta desátá a hlavně poslední jsou vážně na kapesník. Přesto ovšem zvládli do anime zakomponovat i notnou dávku humoru takže to neni něco co by vám uplně zkazilo den. Líbila se mi i kresba, obzvlášť prostředí školy je fakt hezký, no a nemůžu nezmínit ani hudbu která dobře podkresluje jak akčnější tak ty vážnější scény. Celkově bych řekl že ze všech anime co jsem doteď viděl je tohle mezi špičkou. ()

D.Snake

Když jsem na to začal koukat, nikdy bych neřekl, že se mi to bude tak líbit... Todle anime se ale dokázalo vzchopit a z rukávu vytáhlo několik es. Jednotlivé epizody v kvalitě hodně kolísají, ale po shlédnutí celého seriálu nemůžu dát méně než 4 hvězdy. Kdyby se ta kvalita roztáhla přes celou délku a nejen do tří dílů, neváhal bych hodnotit plným skóre. 8/10 ()