Little Busters!

• Japonsko リトルバスターズ!
Japonsko, (2012–2013), 15 h 36 min (Minutáž: 24 min)

Keiko Suzuki, Jóko Honda, Jui Horie, Nacuki Hanae, Júiči Iguči, Tóru Ókawa, Jui Azuma, Júsei Oda, Akemi Kanda, Hikaru Midorikawa, Daisuke Kišio, Daiki Jamašita (viac)

biasim1

Na začátek je potřeba zmínit, že jsem se na Little Busters (společně s Rewrite) díval jen z důvodu momentálně běžícího anime Kaginado (crossover mezi nejen těmito dvěma kousky, ale dalšími anime z dílny Key). Jako vždy jsem si o něm dopředu nic moc nezjišťoval, jen se podíval na zdejší hodnocení a rychle zkoukl nějaké recenze. Poté mi bylo jasné, že se opět bude jednat o typickou Key šablonu, kterou známe už z Clannadu nebo Kanonu, a která už dost lidí irituje. To mi ale nijak zvlášť nevadilo, jelikož jsem měl pocit, že to na mě pořád funguje a i když už budu v první epizodě schopný odhadnout konec, tak si to i tak užiju. I tady, stejně jako v již zmíněných počinech, máme hlavního hrdinu, který se postupně seznamuje s několika ženskými charaktery a snaží se řešit jejich problémy. Jak už psal Subjektiv, jedná se vlastně jen o questy, které musí hrdina vyřešit, aby se dobral k hlavní dějové lince. A to plnění questů trvá většinou dost dlouho. Proč mi to ale tady oproti těm ostatním sériím vadí? Protože snad nikdy nebyla vybraná tak nezajímavá skupina vedlejších postav. Každý z jejich příběhů byl buď recyklovaný nějaký dřívější, nebo naprosto bizarní až směšný (netuším, koho napadla celá dějová linka s Kudryavkou). Celým tímhle plněním úkolů zabereme vlastně celou první sérii a o hlavní dějové lince dozvíme naprosté minimum. Tady už začnu ale konečně lehce pozitivně a to zdůrazněním, že se Little Busters skládá ze dvou sérií. Ač mě ta první nebavila sebevíc, ta druhá mi to alespoň trochu dokázala vynahradit. Ano, na úplném začátku je zase další příběh některé z holčin, ale jelikož se dostali konečně k té jediné, která mi přišla sympatická, neměl jsem si na co stěžovat. A to ani po vizuální stránce. Následně už se série vrhla na hlavní dějovou linku, všechny vedlejší postavy upozadila a já se konečně pořádně bavil. Ano, vše bylo neuvěřitelně klišé a předvídatelné, ale podobné série ví, co na mě funguje. Napomohl tomu i fakt skupinky hlavních postav. Oproti ostatním Key sériím zde nemáme jednoho hlavního hrdinu, ale důležitějších postav je zde více. Tam už naštěstí neplatí, že by mi nikdo nepřišel sympatický, právě naopak. Samotný závěr pro mě sice nebyl úplně uspokojivý, ale rozhodně nelituji toho, že bych dal Little Busters po první sérii ještě šanci (na rozdíl od Rewrite). Při průměru z obou sérií nemám problém dát 6/10. ()