biasim1

Tato úplně první adaptace vizuální novely od studia Key má jednu jedinou velkou nevýhodu, a tou je novější série z roku 2006. Přeskočím kresbu a animaci, na kterou si opravdu (vlastně úplně stejně jako u sérií od KyoAni) stačí jen zvyknout a přesunu se k tomu hlavnímu. U novější adaptace tohoto příběhu je prostě vidět, že se to dá udělat lépe. Všechny dějové linky se tam odehrávají postupně a divák je schopný dosáhnout intenzivnějšího zážitku při soustředění se jen na jeden hlavní ženský charakter. Tady se to nějak všechno bije přes sebe a navíc jen ve třinácti epizodách. To mi opravdu nestačí na to, abych se dokázal sblížit se všemi, se kterými mám následně zažít nějaké emocionálně silné momenty. Úplné závěry dějových linek jsou také celkem zvláštní. Jelikož se vše děje najednou, nebývají jen úplné konce strašně rychle utnuté, ale i celkový průběh je až moc popohnaný (!ZAČÁTEK SPOILERU! Postupná přeměna Makoto se odehrála během jediné epizody a konečný výstup na louku proběhl v takové rychlosti, že jsem to skoro ani nezaregistroval. Ne, vážně, po skončení jsem si ještě rychle projel novější sérii a když pominu to, jak mě překvapilo, jak je vlastně vizuální zpracování oproti této sérii krásné, tak opravdu rozloučení s Makoto věnovala většina epizody. Tady to byla jedna jediná cesta. !KONEC SPOILERU!). No nic, bohužel musím ze sledování odejít ne tak nadšený, jak bych mohl a do budoucna budu určitě doporučovat spíše novější adaptaci. O úplnou katastrofu se ale samozřejmě nejedná a kdybych o novější sérii nevěděl, bavilo by mě to asi daleko více. 6/10 ()

sans.sourire

Dokonalost. Líbila se mi na tom každá vteřina, včetně starší, ovšem za to nostalgické animace a kresby, jež hodně lidí kritizuje. Adaptace vizuální novely, Key - co víc říct. Krása. Od šestého dílu jsem brečel snad u každého. Skvělý vývoj postav, zvraty, dojetí, smutek, zármutek. Nespočetněkrát jsem byl opravdu překvapen, jelikož některé zvraty jsem vůbec nečekal. Hudba perfektní. Tenhle typ anime mám jednoduše nejradši. Moc se mi líbila taková tajemnost a trochu nadpřirozenosti, která u těchto anime bývá. Dodává to tomu kouzlo. Jestliže má být remake o dost lepší, tak asi budu v sedmém nebi při jeho sledování... a k tomu propadat hlubokému smutku, utápět se v slzách. ()