Angel Beats! Stairway to Heaven

Japonsko, 2010, 25 min

Réžia:

Seidži Kiši

Júki Masuda

Yurippe spúšťa operáciu s názvom "Operation High Tension Syndrome", kde musia všetci členovia SSS prežívať každú udalosť hyperaktívne. Yurippe verí, že toľké vzrušenie spôsobí dostatočný rozruch na to, aby upútalo Tenshi, ktorá by ich mohla doviesť k Bohu. Bude táto operácia úspešná? (AnimeSenpai)

VanTom

Vyčleněná epizoda ze začátku seriálu spustila další jednu ujetou operaci proti Andělovi. Mělo jít o komediální OVA nátřesk, zůstalo však jen u uřvaného afektu, otravného a smíchu prostého. ()

Honza135

„DŮVOD, PROČ JSME SE TU DNESKA SEŠLI, JE TEN, ŽE ZAPOČNEM OPERACI SYNDROM VYSOKÉHO NAPĚTÍ…“ V tomto OVA se jako diváci podíváme do doby, kdy jěště Yuri nepoužívala selský rozum a navrhovala různé způsoby odstranění Kanade. V tomto díle představí své bojové organizaci operaci, ve které se všichni mají chovat jako cvoci, zatímco ona je bude pozorovat v pohodlí svého šéfovského křesla… » Co se mi líbilo: 1) Povaha Kanade. Jako obvykle, bylo jí úplně ukradený, co se kolem ní děje a věnovala se jenom sama sobě. To z ní dělá i v původním seriálu jedinečnou holku, která si tak získává mou pozornost. » Co jsem nemusel: 1) Tupost a panovačnost Yuri. O Yuri jsem si myslel, že jí jen pomaleji dochází fakta. Jak jsem se v ní jen spletl… Svým primitivním uvažováním tu způsobí totální chaos, který, jak se ukáže, k ničemu nevede. To všechno ale zabije fakt, že vinu neúspěchu akce svede na své kolegy. Tak to mi hnulo žlučí. Já bejt na Otonashiho místě, tak se na tuhle bandu ubožáků vykašlu, protože nechat se buzerovat panovačnou mrchou, to je na mě už moc… » Shrnutí: Tak u tohoto OVA mám jako divák jasno; nad tímhle se dá jenom brečet. Ne, opravdu. Nic mě tu nepobavilo a ani jsem se nic nového nedozvěděl. Debilní humor tu hraje prim a já jen lituju, že jsem se na tohle OVA vůbec koukal. Jenom ta Kanade to na konci zachraňuje, jak všem ukáže, jak má jejich operaci v paži a je jí to úplně jedno, co si tu banda zmanipulovaných blbců nechala vtlouct do hlavy. Ale to je asi tak jediné, co mě při sledování bavilo… Shlédnuto v japonském znění s českými titulky v BD verzi ()

• Děj této bonusové kapitoly se odehrává mezi 4. a 5. epizodou seriálu Angel Beats! (od r. 2010). (Honza135)