Polnoc v Paríži

• Česko Půlnoc v Paříži (viac)

Mladý pár Gil (Owen Wilson) a Inez (Rachel McAdams), který se má na podzim brát, přijíždí s jejími rodiči do Paříže. Gil je nevýznamným spisovatelem, který miluje Paříž a chtěl by se sem po svatbě přestěhovat. Ovšem Inez jeho romantickou představu nesdílí a nemyslí si, že toto město bylo ve 20. letech minulého století zlatým věkem. Jednoho večera jde Inez se svými přáteli tancovat a Gil se prochází noční Paříží. Jeho půlnoční zážitky mu odhalí Paříž v jiném světle a ovlivní nejen jeho budoucí život. Žije v iluzi, kterou lidé někdy trpí a domnívá se, že život ostatních lidí, by byl pro něho daleko lepší. (oficiálny text distribútora)

teba

Hned bych jela do Paříže :o) Ale i příběh samotnej je zajímavej, hemží se to tu hvězdama, vtipný to je... co bych se dál rozepisovala, prostě Woody Allen ve formě! (Asi nejvíc mě pobavil Adrien Brody s nosorožcem :o))) ()

marek29

Je to zajímavé :) neotřelé, skoro až bych řekl extraordinary... To sedí asi nejvíc. Stunning to zase ne. Jako nepříliš pylnému knihomolovi mi jména literátů 20. let 19. století nic neříkaly. Jinak film má velmi originální rukopis vtipu mistra Allena. A líbí se mi ta myšlenka i když z filmu nejsem odpálenej. Určitě to není pro každého, ale nemůžu hodnotit průměrnou 3.. Tohle je na 4 hvězdy pane profesore ()

jayman

Nepozeralo sa to zle. Ale vadilo mi na tom hrozne veľa vecí, na to aby som bol z toho filmu rád. Postavy boli ploché až hrôza, Woody si - podľa hesla "ukáž mi, koho obdivuješ a ja ti poviem kto si" - dokázal svoju umeleckú úroveň a na konci na nás vybalil jednoduchučké posolstvo, ktoré nás, ja ani neviem, malo prinútiť o filme celú noc diskutovať ako vo francúzskych filmových kluboch kedysi? Celé je to tak veľmi americké, napriek tomu, že nám režisér chce ukázať, ako veľmi sa voči tej americkosti vymedzuje. ()

PAVLIS

70% Jednoduchý, možná až příliš schématický film, nefungující po emoční stránce, ale líbila se mi atmosféra toho "jazzového" výletu do pařížského uměleckého "Disneylandu" dvacátých let, kterou bych si asi užil ještě víc, být větším znalcem životních příběhů tehdejších umělců (ale není to vyloženě podmínkou). Je paradoxem, že je tu hlavní téma antinostalgičnost, ale zrovna v tomto ohledu film funguje a za jedno vidění stojí. ()

RigorMortis

Možno je to tým, že to bol môj prvý Allen alebo Owenom v hlavnej úlohe (konečne serióznej) ale bol som spokojný. Zaujímavý námet, viacero významných osobností, atmosféra 20. rokov a Paríž. Jediné, čo mi vadilo bol akoby nedokončený záver, ktorý by si zaslúžil viac rozpracovať. ()

oasismanik

Filmík z čias, keď bol ešte Woody Allen ako tak vo forme. Čarovné, to je to slovíčko, ktoré najlepšie popíše tento film, ale aj tak to bola jednohubka, na ktorú po pár hodinách zabudnem... ()

Gamekeeper77

Tohle mě teda moc nebavilo. Každá noc se opakovala, každá pro mě znamenala nudu. Navíc ty umělecký žvásty a monotónní hudba po celou dobu filmu. Třetí hvězdu dávám jen za příjemný obsazení. 50%. ()

PlayEasy

Okouzlující snímek plný francouzského šarmu, ale především fakt skvěle napsaný a stylizovaný. Kdo z nás by se nechtěl ztratit v kouzelných uličkách Montmartru a zažít Paříž plnou umělců, krásných žen a malebných hospůdek... To vše nám stihl Woody Allen ukázat v pouhých 90 minutách a na závěr jsme si jen povzdechli: "To už je konec?!" 80% ()

PlysovyMacko

Film vníma Paríž, dvadsiate roky a umelecké osobnosti tej doby ako fetiš. Hlavný hrdina sa cestovaním v čase zamiluje do milenky Picassa a Hemingwaya,  a pritom je zasnúbený so strašnou fúriou. Atmosféra Pariza ani klasická literatúra mi nič nehovoria. ()

hrumsrt

Budu si to nadobro pamatovat, jelikož jde o moje první setkání s legendárním nezastavitelným workoholikem Woody Allenem,, A nemohl jsem udělat lépe! Osobně nevím, jak moc si jsou jeho filmy podobné, jaký styl drží napříč svými kousky, anebo zda ho dokonce obměňuje, ale pokud je všechno jako Půlnoc v Paříži, nemůže dočkat, až si zase najdu chuť a chvilku ochutnat něco dalšího od jednoho z nejslavnějších newyorských rodáků a filmových tvůrců všech dob.. Takhle promíchat dnešní dobu s kouzelným obdobím dvacátých let minulého století.. Owen Wilson v další ze svých milých rolí, kdy možná právě tady atakuje svůj kariérní vrchol a role podobného snílka mu sedla jako asi žádná jiná. Nebudu zastírat, že mě tohle období dějin taky fascinuje a v literatuře možná nejvíce ze všech, takže setkání s F.S. Fitzgeraldem či Ernestem Hemingwayem je skoro až zhmotnění některé z těch nejtoužebnějších snů.. Skvěle ubíhající pouť časem a Paříží, která zachycuje především romantický obdiv a lásku k umění. Kdy třeba ona satisfakce s arogantním Paulem je jen jedno roztomilé zadostiučinění, které příběh nabízí.. Kdo si vybírá dobu, v níž žijeme a proč je hříchem snít o minulosti.. Bez fantazie je ten, kdo si neidealizuje časy minulé a žije přítomností, i přestože lépe se mu nikde jinde žít nebude.. Překrásná procházka, která ani na chvíli nesleze z ideálního obláčku, ale i přesto jsem si ji vychutnal. Mr. Allen, you have my attention. 90% ()

vilik

Woody Allen v nejlepší formě. I když nepřekonal mého favorita z jeho dílny (Vicky, Cristina, Barcelona), tak romantický příběh a francouzské reálie spolu s naprosto perfektně zapadajícím Owenem Wilsonem, krásnou tajemnou Marion a (protentokrát :--)) slepicí Rachel tvoří dokonalou kompozici pro pozdní večer v kině. Pro správné prožití doporučuji spíše starší, tradiční kino, kde myšlenka filmu osloví lépe než v multiplexu. Také vás napadla závěrečná pointa v půlce fimu? ()

Firko

Tak toto ma uplne minulo. Neprislo mi to ani vtipne, ani romanticke a aj to fantasy by som si predstavoval inac. A ja som sa tak tesil... aspon ze Rachel ma tak krasne pozadie... ()

Mr.Lojza

Není nic lepší než si tento film zhlédnout někdy k večeru s milým doprovodem v kině. Owen Wilson, váš kamarád, vás určitě nezklame a navíc se seznámíte se starými známými, na které byste určitě neměli nikdy zapomenout. Navíc na vás můžou kladně působit záběry půvabné Paříže a vaším uším by mohla lahodit příjemná hudba. ()

frog.g

Owen a´la Woody se povedl. Taky bych chtěla své noci prožívat podobně jako on. Toulat se po Paříži, kouřit dámičkovsky cigaretu špičkou, potkávat bohémské umělce... inspirující to film, na který se mám v plánu jistojistě ještě jednou podívat. ()

Blazis34

Sice kouzlo Paříže je krásné, ale na mě tento film od zkušeného Woodyho Allena nezapůsobil. Úplně jsem nepochopil spojení současné doby s dobou minulou, kde se vyskytovali samé velké jména. Jak malíři, tak spisovatelé zanechali velkou stopu a do značné míry i ovlivnili svět svoji prací. Co se týče herců, tak pro mě nikdo vyloženě nezklamal, ale na druhou stranu ani nepotěšil. Za Půlnoc v Paříži dávám 40%, protože jsem se z části nudil a né úplně pochopil, co tím chtěl Woody Allen říci. Tak že pouhé dvě hvězdičky. ()

angorka

Krásný....i když mi tam Owen nesedí - nemam ráda jak mluví. Něco takovýho jsem si vždycky přála zažít :) Paříž v té době to je můj sen. A nepřijde mi to vůbec Allenovské, zvláštní. ()

Aero oslaví osmdesátiny W. Allena festivalem

Aero oslaví osmdesátiny W. Allena festivalem

27.11.2015

Přímo v den osmdesátých narozenin Woodyho Allena – v úterý 1. prosince – odstartuje pražské kino Aero přehlídku filmů Všechno, co jste kdy chtěli vidět od Woodyho Allena. Od 20.30 uvede Allenův… (viac)

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011

31.12.2011

46. ročník MFF Karlovy Vary

46. ročník MFF Karlovy Vary

19.06.2011

Od 1.7. do 9.7. se v Karlových Varech uskuteční nejvýznamnější filmový festival kategorie A ve střední a východní Evropě. Festival představí 178 celovečerních filmů, převážná většina z nich bude mít… (viac)