Sherlock Holmes býval najmúdrejším mužom salóna ... až doteraz. Na scéne je nový kriminalistický mozog - profesor Moriarty (Jared Harris), ktorý sa intelektuálne Holmesovi nielen vyrovná, ale jeho cit pre zlo spolu s absolútne chýbajúcim pocitom svedomia mu vlastne môže pomôcť slávneho detektíva predstihnúť. Keď nájdu rakúskeho korunného princa mŕtveho, podľa dôkazov, ako ich interpretuje inšpektor Lestrade (Eddie Marsan), to vyzerá na samovraždu. Ale Sherlock Holmes usudzuje, že princ sa stal obeťou vraždy, ktorá je naviac iba kúskom väčšej a ďaleko a zlovestnejšej záhady, ktorú skonštruoval profesor Moriarty. Pri výkone služby spojenej so zábavou Holmes nájde stopu v podzemnom pánskom klube, kde Holmes spolu so svojim bratom Mycroft Holmesom (Stephen Fry) zapíjajú poslednú noc slobody Dr. Watsona. Práve tu sa Holmes zoznámi so Sim (Noomi Rapace), cigánskou kartárkou, ktorá vidí viac, ako prezrádza. Vyšetrovanie sa stáva ešte nebezpečnejším, keď sa Holmes, Watson a Sim dostávajú na starý kontinent. Prefíkaný Moriarty je stále o krok napred a spriada siete smrti a skazy. Všetko je súčasťou väčšieho plánu, ktorý, ak vyjde, zmení celé dejiny. (TV Markíza)

Chickenka

Guy Ritchie opět nezklamal. Dokázal utvořit další vynikající sherlockovský příběh, který mě bavil ještě víc než jednička. Robert Downey Jr. je opět jako Sherlock dokonalý, srší vtipem, inteligencí. Jude Law-je naproti tomu ve své roli dr. Watsona neodolatelný ( jako v každé roli ). Škoda, že nechali zabít Rachel McAdams, jelikož jiskření mezi ní a Holmesem dodávalo filmu romantický nadhled. Pobavila mě i postava Stephena Frye, hlavně to, jak se nestyděl a producíroval se nahý. ()

Morholt

Pokud by byl tenhle Sherlock prvním dílem, odnotil bych jistě výš, ale takhle mi až příliš splýval s jedničkou a tudíž i detektivovy dedukce a potrhlost génia mi přišly trošku únavné. Jistěže se našlo pár povedených scének a zejména ta s koněm mě rozesmála. Perfektní byl i casting, v němž vynikal představitel Moriartyho Jared Harris, ale zkrátka nebylo to ono. Ritchie se pokusil bavit dvakrát úplně stejným způsobem a to se ne vždy vyplatí. 65% ()

MonaSax

Přesně jak jsem čekala, Hra stínů nezklamala a byla to opravdu velká zábava. R. Downey pořád vtipný, tak se mi to líbí. Hodně mně tam bavila Noomi a příjemně tuto akci zpříjemnila. Moriarty byl taky dobrý i když trochu divný ( měla jsem v hlavě toho z Sherlocka od BBC, ale ten byl ještě divnější). Nejvíc mně baví Sherlyho převleky, prostě to nikdy neomrzí, ne ale opravdu Robert je v této roli fakt skvělý a Dr. Watson no prostě takový normální loajální pomocník roztomilý. Mycrof byl Stephen? Jsem si říkala, kdo to sakra je, koho mi to připominá, tahle role byla taky dost dobrá. Pokračování Sherlocka se povedlo třikrát hurá! ()

EXpenza

O trochu horší než první díl,ale i tak to neztrací ty Downeyovské grády plné akce,vtipu a přestřelek a všeho dalšího co byste tam chtěli. Downeyho vtírací-zachranující metody jsou rovněž výborné až jde Lawovi z toho hlava kolem a jeho žena mezi tim plave v řece,kde je zachráněna Holmse bratrem,který chodí nejraději na adama. 80% ()

ScarPoul

Prvý diel bol zábavný. A hlavne sa pozeral na jedného z mojich obľúbených hrdinov iným spôsobom. Priznám sa, osobne viacej inklinujem atmosférou aj mierou inovácie k Britskému seriálu, ale ani Guy Ritchie sa ako skúsený filmár nenechal zahanbiť a vytvoril pútavé dielo na pozadí mýtu, ktoré ho v tomto prípade znovu utvára a prispôsobuje súčasným trendom a potrebám. Tým, že Ritchie je skúsený filmár a okrem Trosečníkov a Revolveru sa za svoju tvorbu nemusí hanbiť, bol skvelou voľbou pre Amerického Sherlocka. Skĺbenie humoru, akčnosti a romantiky tu dosahuje vysokú úroveň a v rámci fungovania príbehu je to všetko krásne vyvážené. Iste tým, že dvojka má ukázať väčší rozpočet a prezentovať nové postavy, pričom si ale ponechal feeling prvého dielu, dostáva sa druhý diel, do problémov s tempom príbehu, ktoré je pred finálnou polhodinou a po výborne zvládnutej prvej hodine veľmi slabé,až uspávajúce. Dôvodom je fakt, že všetky logické odbočky, sú zrazu nepriehľadné a strácate sa. Zakončenie tohto všetkého spomalenou prestrelkou v lesoch je potom akési nefungujúce až umelo akčné, neprirodzené. Ale na druhú stranu, nové postavy ako Moriarty a Mycroft zvládli svoju úlohu na výbornú, rovnako aj Holmes a Watson vo svojich starých. Cigánka nevyužítá a škoda Rachel McAdamsovej. Obhliadnúc od toho - Holmes mal dôstojného protivníka, vďaka ktorému sa dočkáme dramatický skvelého finále, ktoré filmu vybojovalo štvrtú hviezdu. Možno sa nejedná a výbornú jednotku, ale rozhodne ju nezahanbuje a núti nás tešiť sa na ďalšie pokračovanie. ()

Lacike

Klasicke pokracovanie. Drahsie, velkolepejsie, tupejsie. Asi najviac zamrzi absencia poriadnej detektivnej zapletky, ktora tu je nahradena mnozstvom akcnych scen. A aj ked mam kvalitne akcne sceny rad, tak to nepovazujem za adekvatnu nahradu. Takisto ma nastval spôsob akym sa zbavili dôlezitej zenskej postavy z minuleho dielu. Asi to je teraz nejaky nemily trend. V Mission Imposible 4 na tom dokazali zalozit pôsobivu zapletku. Tu to len narychlo odbili a viac sa tomu uz nevenovali. Celkovo pôsobi tento diel ako narychlo zbuchany. Chýba mu prirodzenost prveho dielu a aj chemia medzi Holmesom a Watsonom funguje len zhruba v polovici scen. Nastastie tu je aspon skvele zahrany Moriarty a napätie medzi nim a Holmesom funguje na jednotku. Noomi Rapace som doteraz nespomenul, lebo nemam preco. Zbytocna postava. Vysledkom je film, ktory ma nebezpecne blizko k bombasticky nudnym pokracovaniam Piratov z Karibiku. Takze ak to ma takto pokracovat dalej, tak nech radsej dalsi diel nevznikne. 6/10. Edit: na druhý pokus ma to bavilo predsalen viac. Celý film pôsobí menej konzistentnejšie ako jednotka. Príbeh je slabší, Rachel McAdams vo filme strašne chýba a Noomi Rapace fakt nie je náhradou ale úplne zbytočnou postavou. Ale Sherlock ma bavil viac ako v jednotke. Miestami je väčší magor vďaka čomu je vtipnejší ako mi nule a menej mi pripomína Iron Mana, zároveň tu má aj pár dojímavých scén v ktorých truchlí nad stratou Rachel McAdams. Pritom tie prechody medzi vážnym a komickým fungujú. Watson tu niekoľkokrát tiež výrazne zasiahne do príbehu a zachráni Holmesa. Tentokrát som si naplno užil aj akčné scény, ktoré sú nádherným mixom reálnych scén a CGI, takže zahrabú do zeme väčšinu súčasných komplet CGI blockbusterov. Trochu sklamaním môže byť až príliš komorné finále. Takže celkovo to je za solídnych 7/10. S lepším príbehom a s Rachel McAdams to mohlo byť tak dobré ako minule. Dúfam že trojka nakoniec predsalen vznikne. ()

Pepy

Ano, není to takové jak jsem si to představoval. První hodinu se moc toho neudá, je to celkem všecko takové pomalé, ale je vidět, že se to šetřilo až na závěrečných třicet minut filmu, kde se nám to konečně rozjíždí, avšak pozdě. Takže konec je hodně vydařený a další bonus jsou udělané zpomalené záběry a efekty, ty taky stály za to, ale jinak je to průměr. ()

maseer2

stejně jako u jedničky (resp. ještě víc) mi nezbývá než jen kroutit hlavou nad tím, proč charismatická postava Sherlocka v podání Roberta Downeyho Jr. nedostala o několik úrovní lepší příběh.. příběh, jenž by nebyl jen nepřehlednou hlavu a patu postrádající slátaninou, která se snaží působit jako inteligentní a promyšlená podívaná, ale místo toho v ní převládá chaos, přičemž je to celé zabalené do dvouhodinové nudy.. nemilosrdně za 2* ()

BoPo

Ak máte chuť na čo najvernejšie prevedenie knihy na plátno, tak si oprášte zážitky s dokonalým Jeremy Brettem. A pre ostatných, ktorý sú zvedaví na nový pohľad na klasiku, zostávajú dve možnosti. Seriál Sherlock, alebo práve táto filmová verzia. V pokračovaní sa opäť dočkáme dostatočnej dávky dobrodružstva. Príbeh je tiež relatívne nezávadný. No tých pokusov o humor a artisktických schopností Sherlocka, bolo na môj vkus viac než dosť. Takže opäť druhý diel, ktorý kvalitou zaostal za svojím predchodcom. Nič nové pod Slnkom. ()

st.ranger

Velice špatné pokračování výborného filmu. I přesto, že herci odvádějí kvalitní výkon, jsou jejich dialogy nesmysly bez špetky humoru, i když možná se jedná o typický britský humor, který mě v mnoha ohledech nechával vždy chladným. Velkým šokem je ale klipový střih a nepřehledná kamera, toto vše vyrovnávaly celkem obstojné zpomalovačky a v několika momentech naprosto dokonale posazená kamera. Zatímco první film měl nápad, zde není téměř žádná znatelná inovace, která by se snažila předchozí počin jakkoliv překonat nebo se alespoň vyrovnat. Sice jsem to vše vydržel shlédnout, ale neskutečně jsem se nudil a téměř do poloviny filmu jsem absolutně nechápal zmatečné scény a jejich význam. Postupně byl sice ke všemu důvod zmíněn, ale tak suchým způsobem, že mi věnovaný čas v takové scéně přišel zbytečný. Závěr je podle mě nedomyšlený, ale spíše se domnívám, že Richie tím dal částečně najevo obdiv předloze a zároveň touhu nezastavit se ve vyprávění dalších příběhu Sherlocka Holmese. Ať už se držel Guy předlohy jakkoli, zde zobrazený Moriarty není vůbec špatný, ale s takovým charakterem mohl Richie ještě počkat. ()

Terva

CITÁT - Můj přítel Sherlock Holmes měl zcela jinou teorii.......... Bomba, tedy dvě, jedna na začátku a druhá - prostě říkám - bomba film. Má to říz a děj, takovejhle Holmes, to si nechám líbit. DIALOG : WATSON - Pijete konzervační roztok. HOLMES - Ano. Cvaknete si ? WATSON - Vypadáte.... HOLMES - nadšeně ? WATSON - Posedle. HOLMES - To jsem. WATSON - Se sklonem...... HOLMES - k extázi ? WATSON - K psychóze........... Lehce vážný a politický thriller a dle mého zatím nejlepší Holmes, co jsem viděl. Zjistíme zde i to, že se Holmes obává koňů. CITUJI - Nebezpečný zepředu a zezadu, obzvlášť uprostřed. Proč bych měl sedlat něco co myslí ?......... Krutý a krvavý souboj Sherlocka Holmese a jeho obávaného protivníka Doktora Moriartiho, plný střílení, výbuchů, honiček a politiky. Scéna kolem 80 minuty "v lese" je unikát. Ohromující a nádherná scéna. CITÁT - Dnes večer je tu každý nervózní........ Noomi Rapace jako Madam Simza Heron je k zulíbání. ()

Johny_fork

Z počátku jsem se obával, že se Downey hodlá celý film pitvořit a druhý Sherlock sejde z cesty. Naštěstí se mé obavy nepotvrdily a Hra stínů je vizuálně podmanivý (celá pasáž v továrně na munici je dechberoucí) historicko-detektivně-akční film se skvělými herci. ()

jh666

Ano, britský Sherlock je lepší, ale tohle je trochu jiný žánr. Tohle není v první řadě detektivka, ale akční komedie. Druhý díl je o kousíček slabší než díl první, ale pořád se jedná o perfektní oddechovou podívanou. Robert Downey jr. a Jude Law jsou opravdu dvojka k pohledání, ale neztratí se ani zbytek osazenstva, i když mě mrzela nepřítomnost Rachel McAdams (tu jednu scénu nepočítám). Moriarty byl taky fajn, ale prostě Andrewovi Scottovi se nevyrovná. Na konec musím zmínit ještě skvělé akční pasáže a povedené zpomalovačky (hlavně pád do vodopádu). 78% ()

kepiash

Každý máme nějaký film, jehož zdejší hodnocení absolutně neodpovídá tomu, jak se zamlouval nám. Jedním z těchto filmů je pro mě Sherlock Holmes: Hra stínů. Abych řekl pravdu, matně si vzpomínám, že se mi nelíbila ani jednička, ale o té psát nebudu, jelikož si ji téměř nepamatuji (což ale samo o sobě také o něčem svědčí). V zapomnění ji jistě bude brzy následovat i druhé pokračování, protože mě nezaujalo snad vůbec ničím... Dobře, abych byl fér - hudba byla fajn, i viktoriánské kulisy, kostýmy a výtvarné prostředí obecně, to vše si ocenění zaslouží. Samo o sobě to ale dobrý film neudělá. Postavy bez emocí, příběh zmatený, akční scény přehnané, snaha o vtip křečovitá až trapná. Takhle nepovedenou "marvelizaci" si Doylův Sherlock snad ani nezasloužil. ()

Chermy

Přepálená sterilní hollyWoolovina.... Všechno je větší, explozivnější a blbější! Znovu tu funguje jen Jude Law a pár dobře prodaných fórů. Jinak je to slepenec scének, které lze libovolně vypouštět, či chronologicky přehazovat a film to nijak nepoznamená. K tomu dějem pobíhají zbytečné vedlejší postavy, jejichž motivace, někdy dokonce smysl celé jejich existence, do konce filmu nepochopíte. Mé hodnocení tedy do značné míry adresuji neskutečně vymazlené akční scéně v lese. Kterou si opět můžete vystřihnout a na zbytek filmu se vyprdnout :-) ()

PanCitron

První půlka se dlouho rozbíhala a popravě mě to pořádně začalo bavit až někdy během scén ve vlaku. Přesto hodně oceňuji finále. Bál jsme se akčního souboje a dostalo se mi nikterak akčního souboje dvou myslí. Jinak celkově Harris jako Moriarty příjemné překvapení. ()

evilmind

Mozna za to muze jen me bezbrehe nadseni Sherlockem od BBC, mozna jsem na tohle jen starej, ale tohle proste nefunguje - tenhle Sherlock neni proste ani dost chytry, ani dost cool. Vetsina filmu je pekelne nudna, markyrovane akcni bojove sekvence vytvorene kompletne trikove zbesilym strihem jsou vice nez trapne, a vyvolavaji nostalgicke vzpominky na stare hongkongske filmy, kde jen par dratu stacilo k navozeni mnohem lepsiho vizualni dojmu. Plus - od filmu se Sherlockem Holmesem cekam opravdu neco jineho. ()

moviesfan

Sherlock mě prostě baví. Sice ne kdoví jak hodně, ale často jsem se zasmál. Stejně tak musím vyzdvihnout akci, která se povedla. Pokud bude, rád si na trojku počkám. ()

Ritchie chystá novou gangsterku

Ritchie chystá novou gangsterku

05.05.2018

Guy Ritchie se v roce 2009 přesunul od gangsterek k blockbusterům. Po dvou dílech Sherlocka Holmese se vrhnul na Krycí jméno U.N.C.L.E. a loni mu propadnul Král Artuš, na kterého příští rok naváže… (viac)

Další špionáž pro Cruise?

Další špionáž pro Cruise?

20.03.2013

Tom jede. Brzy jej uvidíme v postapokalyptickém Nevědomí, nedávno dotočil další akční sci-fi All You Need Is Kill, počítá se s ním pro nového Van Helsinga a šíří se dohady o Mission: Impossible V a… (viac)

Proč se loni nechodilo do kina?

Proč se loni nechodilo do kina?

03.01.2012

Americká (ale nejen ta) kina zažívají krizi. Loni je navštívilo nejméně diváků od roku 1995. Zklamání z tržeb druhého Sherlocka Holmese či Fincherových „Mužů, kteří nenávidí tetované dívky“ jen… (viac)

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011