Rozprávkovo bohatému ománskemu šejkovi zostáva posledných pár mesiacov života. Kým mu vymeraný čas vyprší, chce dostať na tanieri hlavy mužov, ktorí zabili jeho troch synov. Ponúka svoje ropné polia, čo je veľmi lákavá ponuka, avšak zodpovedá neľahkému zadaniu. Obeťami šejkovej odplaty sa majú stať príslušníci britských špeciálnych jednotiek - elitní, všestranne vybavení vojaci, ktorí jeho chlapcov pripravili o život počas vojny o Omán. Túto pracovnú ponuku, ale bez konkrétnych detailov, dostane Hunter, legenda medzi nájomnými zabijakmi. Keď po prílete do Ománu zistí, že má zlikvidovať príslušníkov SAS, nechce sa na túto úlohu podujať. S tým sa tak trochu počítalo, pretože Hunter má byť len návnadou v zložitej hre, ktorej cieľom je najať Dannyho (Jason Statham). Hunterov žiak a priateľ je vo svojom odbore absolútna jednotka, bohužiaľ ho pred časom zavesil na klinec. Ak prácu vezme a zabije tri esá SAS, zostane Hunter nažive. V opačnom prípade má smolu. A keďže Hunter mu kedysi zachránil život, Danny nebude mať veľmi na výber. (TV Markíza)

90125

Imbecilný príbeh, ktorého logiku som nedokázal zachytiť, o chlápkoch, pre ktorých nič nie je nemožné. Ale predsa aj akčné scény, na ktorých je založený film ako je tento, musia byť pospájané do nejakého zmysluplného a pútavého celku. Gumenná tvár Jasona Stathama je mi dosť ukradnutá, vlastne vždycky bola. Ja stále (asi naivne) čakám na aspoň trošku solidnú rolu pre môjho kedysi jogurtíka Boba DeNira. Stále márne. Naviac sa, v tomto supermanskom akčáku, zase raz, len mihol. Trošku je mi ho ľúto, že berie asi každú rolu, ktorú mu ponúknu. Nicholson to na staré kolena robí lepšie. Trebárs len jeden film za päť rokov, ale keď už, tak to aspoň trošku stoji za to. 44 % ()

sha.piro

Elitní zabijáci, kteří nekontrolují pouta, jsou tak nezdolní, že si ani žebro nenarazí a dokonce ani nestřílí když mají - viz. scéna s autem pod oknem s Jasonem, který má být při útěku zastaven a elitní zabiják Owen se kochá pohledem na střechu auta přímo z okna nad ním namísto toho, aby do ní střílel? To je fór, ne? Ale co, film je to jinak slušný a rozhodně nenudí. Jen ty nestandardně zrychlené bojové scény občas narušují celkový dojem... 58% ()

Mark1983

Je to zcela obyčejný průměrný akční film,od kterého nemůžete očekávat zpracování ve stylu Noc air a tak podobně,ale nejedná se o odpad. ()

Salman

Hodně se nepovedl závěr, jinak by to mohly být 4 hvězdy. Z materiálu se dalo vytřískat mnohem víc a vina, že se to nepovedlo, je hlavně v režiii ()

Johgas

Střílečka, sekačka a zabíječka. Díky hvězdnému triu fakt parádní. Role Roberta de Nira není největší, nicméně tenhle film hodně povznesla a přinesla do něj alespoň špetku humoru. Ostatní mu ale dost dobře sekundují - nesmiřitelní Jason Statham (kterému to už došlo) a Clive Owen (kterému to teprve dojde). Dost mě překvapilo, že je to údajně na základě skutečných událostí, tomu se skoro nechce věřit. Chytlavý soundtrack z 80. let. Dobrá zábava na večer, kdy nechcete nic řešit :-) ()

Vital

V celku ucházející,Jason Statham jako vždy excelntní,příběh bohužel moc jednoduchý,navíc zabití speciálních jednotek SAS nějak moc jednoduché a nepřesvěfčivé,co ale u mě ztrácí výrazně na bodech je dabing,hlas Clive Owena musí dabovat nějaký puberťák a je děsný,že dneska už nemá snad žádná postava svého primárního dabéra,pokaždé slyšet někoho jiného fakt dojem z postavy neudělá,zlaté časy za Stallonea,Schwarzeneggera a jiné,kdy jsem hltal a užíval každé slovo ()

frahor

Jednou větou: Pojďte, pane, budeme si hrát na Mnichov... a v polovině tu kašičku nastavíme. Jediná dobrá věc na filmu bylo potvrzení mého přesvědčení, že Clive Owen by byl skvělý Bond. ()

leonskennedy

De Niro je tu poněkud zbytečnej a stejně dost málo.Jinak je to slušnej akčn'ák ,kde Jason Statham předvádí to co očekáváte.Film hlavně vylepšuje skvělej Clive Owen kterej perfektně hraje bývalého příslušníka SAS a jako jedinej je rovnoceným protivníkem Stathama(jejich bitka v nemocnici je výborná).Jen mě překvapilo jak lehce byli přislusníci SAS vyřízeni,přeci jenje to jedna z nejlepších jednotek světa. . . ()

Supremit

Gary a jeho krimi „one hit wonder” zasiahne každého, prázdnotou presiaknutého diváka s túžbou naplniť aspoň svoju predstavivosť akciou. Premýšľajúc nad touto nepochybne skvelou filmovou scenériou, kde si každý z radu nadšencov „akčňákov” nájde to svoje, si uvedomujem akým smerom by sa mala kinematografia akčných žánrov pohybovať. Je mnoho filmov pri ktorých uvažujem, či som vážne hoden takého zúfalstva a beznádeje zo strany režisérov vytvoriť komplexné dielo, na ktoré sa však nemôžete, ba až nechcete pozerať. Avšak práve toto medzi ne nepatrí. Veľkou výhodou je predovšetkým „príjemne nabitá atmosféra“ a dej, ktorý vás svojou jednoduchosťou vtiahne do priebehu celej situácie a postaví tak pred vzácny, digresiou nenasýtený príbeh. ()

MartinNewman

Parádní, úžasný, nadupaný, odsýpající akční thriller s odkazem na klasiky osmdesátých let. Je to jako pocta Frankenheimerovi a to hodně dobrá. De Nirovi i když není tím hlavním hrdinou to střílí jako v Roninovi , Jasoň je klasa jako skoro vždycky a Clive Owen je bomba v každém směru a člověk mu věří každý jeho výraz. Věčná škoda že to místní artová smetánka bodově tak posrala a srazila tomuto filmu rating, protože tento kus má rozhodně být v červených číslech. Nejlépe to asi popsal Verbal, takže šulínci vymačkejte beďáry a přehodnoťte bodování. U mě za plnotučných 5. ()

PhobiaCZ

Super řežba, kde akce rozhodně nechybí a z křesla mě to nepustilo. Moc sem chtěl vidět, jak Danny co udělá atd. Ikdyby se vám to nelíbilo, tak u toho stejně vydržíte ;-) ()

Simaaja66

Tak nevím, námět je dobrý, herecké obsazení velmi dobré...výsledek není dobrý..!!!. Velmi kostrbaté, překombinované...velká škoda..promrhané šance na skvělý film. Statham dobrý, DeNiro dobrý...Owen příšerný...55%. A hlavní viník?...režisér McKendry..:-( ()

Zofan

Když pominu, že jsem v kině část prospal, tak to bylo i tak poměrně nudné. Vzít skutečnou událost a natočit podle ní film byl až doposud docela kvalitní recept na úspěch. Doposud. Sama skutečná událost je taková dost o ničem a říznout to do klasického "stadhamáku" taky nebylo asi to nej. Přesto herecké výkony byly dost dobré. ()

wienfield

Niežeby akcia bola zlá, ibaže je taká nemastná-neslaná, bez nápadu, inovácie, vychytralosti, iskričky, ktorá by vás zatiahla do deja... Je to taký štandard, bez ktorého si dnes štúdio nedokáže predstaviť akčný film. Obstojne fungovala asi iba štylizácia do 80-tych rokov minulého storočia. Viac ()