Kriminálka Staré Mesto

• Česko Kriminálka Staré Město
TV spot 4
Slovensko / Česko, (2010–2013), 12 h 19 min (Minutáž: 52–59 min)

Zuzana Fialová, Matěj Hádek, Milan Lasica, Emília Vášáryová, Tibor Babarcai, Peter Šimun, Marián Slovák, Boris Farkaš, Táňa Pauhofová, Alexander Bárta (viac)

Sedemdielny detektívny seriál, zasadený do každodennej reality životom kypiaceho bratislavského Starého mesta.  Jeho hrdinami sú predovšetkým kriminalisti, pátrajúci po zločinoch, ukrývajúcich sa v zdanlivo pokojných uličkách historickej Bratislavy. Svoju úlohu však v seriáli zohráva aj pestrofarebná vzorka typických obyvateľov tejto malebnej štvrte, ľudí so svojimi rozmanitými, často i tienistými osudmi. Nielen drobné krádeže, ale aj vraždy z vášne, či škandalózne aféry s medzinárodným dosahom, stoja v centre tohto pútavého rozprávania, plného napätia, zaujímavých psychologických postrehov i nadľahčeného humoru.
Seriál vzniká na základe námetov skúseného kriminalistu, ktorý už niekoľko rokov vydáva bestsellery pod pseudonymom Dominik Dán a o ktorom sa už hovorí ako o slovenskom Ed McBainovi. Jeho spoluautorom je skúsený televízny scenárista Alex Koenigsmark.

Jednotlivé časti:  1. Prípad petrolejového princa
2. Prípad vysmiateho muža
3. Prípad zlatej smrti
4. Prípad červeného hada
5. Prípad tancujúceho fantóma
6. Prípad strateného syna
7. Prípad zamknutého kostola (oficiálny text distribútora)

zekon

Takový dívatelný šedý průměr. Takovým toporným způsobem do široka roztáhnutý nějaký policejní případ. Nesympatická Zuzana Fialová a fantastický Milan Lasica. Kdyby to celé hrál sám mistr Lasica byl by to asi nážez :-D Nicméně setkání po X letech se Slovenskou hereckou elitou je příjemné, takže proč vidět jsou minim. 2 důvody. ()

Arnost Kaspar

Globálně by hodnocení průměru odpovídalo, ale v současných českých a slovenských seriálových vodách, kde vládou ordinace a další skvosty pro které není slušného slova, je to docela dost dobrá kriminálka, zejména pak druhá série. A navíc je blíž realitě než různé USA kriminálky NY, LV atd., takže za mě něco mezi 70 a 80 %. ()

Tominko12

Kriminálny seriál zasadený do centra Bratislavy a k tomu slušné herecké obsadenie boli dobrým lákadlom. Niektoré časti však boli v podstate bez napätia, chýbala väčšia kriminálna zápletka, niektoré pasáže boli zbytočné. Zaujímavý počin, no očakávania boli vyššie. ()

petch

Jsem jen průměrný, občasný divák TV, nemám v profilu napsaný, že přispívám svými, určitě plnohodnotnými kritikami do filmových periodik, jako jeden zde uvedených hodnotitel, proto můj úsudek o kvalitě tohoto seriálu není na takové úrovni jako jeho. Určitě mně nepřijde že tento seriál, je na stejné úrovni jako seriál Tak jde čas, když u obou seriálu provedl stejné hodnocení. Já se jen zamyslím nad tím jaké v dnešní době všechny televize produkují seriály a z tohoto pohledu mi vychází jediné. Kriminálka Staré město určitě předčí všechny ty ordinace, VKV a ostatní hnoje a proto dávám hodnocení takové jaké jsem dal. ()

Rubicius

Po skouknutí prvního dílu nemůžu říct, že bych se nudil. Rozjezd prvního dílu nebyl špatný, ale ten závěr byl dost rychlý. Až nepřiměřeně, bylo to moc rychle šťastné rozuzlení. Dost tu zápletku odflákly, vlastně obě dvě. Z. Fialová je neobvyklá, ale není nejhorší. Hádek mi přijde docela dobrý. Lasicu můžu kdykoliv a jakkoliv. Na ostatní charaktery je ještě moc brzo. Uvidíme, jak dopadne dnešní zápletka. Narážka na nejslavnějšího českého uprchlíka je celkem jasná, ale mají tam podle mě dnes míň nelogických skoků a je to celkově příjemnější. Chápu, že v délce hodiny to museli poprvé udělat jednodušeji, ale tentokrát se jim to daří. On ten první díl asi líp udělat nešel, představit charaktery a zároveň řešit případy. Budu se dívat i dál. Zatím tak za *** ()

Gugos

Zatím jsem viděl 1 díl , ale....bože můj co tohle bylo , to jsem nepochopil...zlatá Kriminálka anděl, to byla lahoda proti tomuhle zoufalému pokusu....* ze soucitu k česko/slovenské kinematografii ()

wayne_79

Tento "skutočne" kriminálny seriál, ako ho prezentovala slovenská televízia nie je žiadny klenot, ale nie je to ani totálny prepadák. V rámci televíznej tvorby celkom slušné. Len to trápne prezentovanie seriálu spomenutou televíziou mi dvíha žlč. Trochu skromnosti by nezaškodilo, hlavne s ohľadom na tvorbu za posledné roky. Inak povedané...STV nevie robiť klalitnú reklamu svojim produktom. Herectvo Zuzany Fialovej je asi na veľkú diskusiu, je to podľa môjho názoru rozporuplná postava ... Niekde pôsobí teatrálne, divadelne (Ordinácia, Kriminalka...) a je rušivým elementom, a niekde je skrátka skvelá (Obsluboval som anglického kráĺa, Keby bolo keby) a dielo je zaujimavé z veľkej časti jej pričinením. Predpokladám, že táto herečka potrebuje len kvalitného režiséra. ()

Dominikkk

Myslím že v porovnaní s knihami od Autora ktorý údajne pomáhal pri tomto seriály, je Kriminálka Staré Mesto je slabý odvar, v ktorom ide takisto ako v takmer každom slovenskom seriály prevažne o vzťahy a podobne. Naivné. Celkový dojem je že to je obyčajná klasika ()

Picour

Možná sympatický pokus, ale na tradice staré dobré česko-slovenské detektivky a krimi nebylo navázáno. Často chybí potřebný spád a tempo. Pozitivem alespoň je, že se tvůrci vyhnuli kopírování stávacích oblíbených amerických šablon (vyjma nevynelézavého názvu). ()

trollfjord

Už první řada výrazně vyčnívala nad běžnou produkcí. Ovšem, první dva díly druhé řady mne doslova přikovaly do křesla. Skvělé. Mimochodem, hlavní představitelka, Zuzana Fialová je herečka s nejkrásnějším úsměvem. ()

wooloong

Vydržela jsem do konce jednoho dílu a měla jsem dost. Víc už bych nedala. Dívat se na hlavní hrdinku, která se celou dobu tváří jako by jí ulítly včely, zkyslo mlíko a někdo jí nalepil žvejkačku na židli současně, to mi nevynahradí sebelepší detektivní zápletka (která se ovšem beztak nekonala). Vlastně jsem se nachytala při tom, že jsem vůbec nesledovala děj, ale úporně pozorovala Zuzanu Fialovou a doufala, že se ta buchta přestane aspoň na chvilinku tvářit načuřeně a na zlomek sekundy nahodí aspoň náznak úsměvu. Marně. ()