Upíri a lykani čelia spoločnému nepriateľovi – ľuďom, ktorí odhalili ich existenciu a snažia sa vyhubiť obe rasy. Odhalenie ľudí spôsobilo masívne hony na upírov a lykanov a ich krvavé vyvražďovanie. Zvyšok klanov sa utiahol do podzemia, kde ich ľudia čoskoro objavili. Zajali upírku Selene (Kate Beckinsale), nadlho ju uspali a hľadali protilátku na vírusy, pre ktoré upíri dokázali existovať. Selene sa však po niekoľkých rokoch náhle prebúdza a zo svojho väzenia uniká. Zisťuje, že medzičasom zomrela jej láska lykan Michael, no čo ju zarazí ešte viac, že v zajatí porodila dcéru Eve (India Eisley). Niet lepšej ochrany pre dcéru ako rozzúrená matka, ktorou sa Selene razom stáva. Svojho špeciálneho potomka musí chrániť nielen pred krvilačnými ľuďmi, ale aj pred lykanmi, ktorí do boja proti nej posielajú geneticky upraveného superlykana. (TV Markíza)

wampire23

Nie som extra fanda Underworldu, ale musím priznať, že tento diel sa mi páčil o dosť menej ako jednotka alebo dvojka (s trojkou neposudzujem pretože to bol trošku odlišný štýl). Rovnaký problém ako má séria Resident Evil. Každým ďalším dielom si uvedomujete, že všetko sme už raz videli a že tvorcovia sa ani nesnažia nás priveľmi prekvapiť, len nám nahádžu rovnaké suroviny v inom pomere. Ale Kate je stále kus, preto sa to dalo dopozerať. ()

j0nathan

Nemohu říct, že bych se nudil. Ve filmu se pořád něco dělo, zbytečně se nic neprodlužovalo, žádná romantika nebyla a Kate je kus pěkný báby, ale! Nějak mi to celé nesedělo, možná to bylo vše až moc rychlé a ty zápletky nebyly dostatečně rozvinuté, aby zaujaly. Hlavně ta lycanská. Ale jsem rád, že se vrátila Kate a bavil jsem se víc než u trojky. 45% ()

davena27

Vážení přátelé, připadalo to snad pouze mě anebo s mým názorem někdo ztotožní ale. . . . . .k sakru, já si připadal celých skor devadesát minut jak na nějaké technoparty.Chybělo pouze obsaditi do filmu pár na amfetaminu ulítlích smažek kteří by se kolíbaly v rytmu hard basu na hranici tak 160 BPM a výše.Stroboskop jel na plný ball´s a já měl v ksichtu tak nablikáno snad naposled co jsem vařil bez kukly céóčkem urvaný výfuk pod autem.Jako kulisa k četbě dobré knihy dobrý, jako film jednou a dost. Úplně mě jímá hrůza bo čekám že toto freečko pojede dál a díl numero pět brzy zaklepe na dveře a opět to bude to samé. . . . lykan sem, lykan tam, všude kam se podívám. ()

Mortemiss

První díl byl sice lepší, ale tento měl taky něco do sebe. Spousta zajímavých triků, okouzlující herečka Kate B. v roli odvážné smrtonošky Seleny, vlkodlaci, kteří připomínali zmutované krysy a samozřejmě nechyběli ani lidé se zbraněmi. Nejvíce se mi tam líbil přerostlý pes a také jeho smutný konec, u toho jsem se vážně zasmála. Nechyběla ani krev a akční scény. Zpočátku bych mu dala 3*, ale kvůli stálému obsazení havní hrdinky, kterou mám ráda, tak dávám 4* ;). ()

Simgal

Přiznávám, že největší důvod proč jsem na další Underworld šel dok ina byl prostě vidět Kate Beckinsale v latexu a ve své nejznámější roli, upírky Selene. Pro mě je Kate jedna z nejkrásnějších hereček a upírské téma mám hodně rád (Twilight sem nepočítám), takže pro mě jasná volba. ()

Anakinekcz

A máme zde pokračování veleúspěšného Underworld. Tvůrci si ani tentokrát moc nelámali hlavu s nějakou složitou zápletkou, a tak se můžeme opět "těšit" z prostoduchého příběhu, který je však nabytí akcí doprovázený skvělými efekty inu na to jsme si již zvykli z předešlých dílů . To vše je doplněno opět o krásnou Kate Backinsale napasovanou v sexy latexovém oblečku. Prostě mám pro tu holku slabost. Konec filmu opět slibuje pokračování, takže se máme opět na co těšit. ()

Lachvos

Tři z pěti dávám jen z respektu k prvním dvoum dílům a celkově ke jménu série Underworld. Jinak toto je naprostý výsměch i tomu nejjednodušímu divákovi, alespoň co se příběhu týče...teď váhám, jestli se tomu vážně dá říkat příběh, a ne třeba jen omalovánka či bludiště na krabici od Cornflaků, ptž AŽ TAK je to prostoduché. Ale dobře, chytlavé to je taky, aby se zase neřeklo že jsem nepřejícný jak jeptiška ve vykřičeném domě, takže zapnout Play a vypnout mozky a snad to půjde...Pár slov ohledně snímku ode mě máte, jak s tím naložíte, je jen a jen na vás ;) ()

Illy

Že je spoluautorem tohoto velkolepého scénáře i J. Michael Straczynski? Tak to jede v módu "za trochu gáblu kalhoty stáhnu" . S Residentem je to jedna z nejzbytečnějších a dokola se vykrádajících sérií. ()

Thomm

Jediná věc, která by se dala u celé série hodnotit je akce, jelikož s pojmy jako napětí, dialogy nebo příběh prostě Underworld nemá nic společného. No a ta akce stojí stejně za hovno. Nuda, nepřehlednost, nelogičnost - zkrátka průser na celý čáře. Zábavnejší je sledovat jak kyne těsto, akorát u toho nebude k vidění latexová Kate Beckinsale, což je trochu škoda. ()

arcticsky

Akční film, jak má být - má to masážní spád a inteligentní stopáž bez zbytečnéch tlachavých meziher. Nejlepší z celé řady! "Hojím se rychle"....."S tím také počítám" :-) ()

Gulde

Čtyřka vnesla do série novej vánek. Docela příjemná změna, nicméně chtělo to vyždímat trochu víc. Ale zasazení je dobrý, zajímavej nápad. Pravdou je, že každej normální člověk taky musí ocenit fakt, že existujou ještě filmy s normálníma tvrďáckejma stylovejma upírama a vlkodlakama, a ne jenom nějaký emohomo tragédi z Twilightu a podobnejch sraček pro holky, který přitom zažily svou první menstruaci. 70% ()

Nolanofil

Bez scenára, bez originálneho nápadu, bez efektnej, ale iba samo účelnej akcie a iba s krásnou latexovou Kate. To si rovno môžem pustiť porno, tam uvidím toho viac. ()

Janko666

Čtverec je stejně tak dobrý (průměrný), jako trojec, o hooodně lepší než do neumírné divnosti dohnaný dvojec, ale furt horší než parádní jednička ((jednec nefunguje)). Few notes and spoilers: 1) Intro, jak je již zvykem, zbytečné. 2) Úvod moc urychlený, nelogický ("Purge" asi začala před pár minutami, proto spídím přes polovinu města, kde mě čeká loď(!!!); + Selena neměla problém vybít všechny ty super vojáky, ale každý jiný upír skapal jen tak) a nepříjemně digitální. 3) Když už jsme u digitality. Digitální Scott Speedman je digitální. 4) Film má před finálem velké odhalení, takže security Antigenu měla zákaz ukázat, co opravdu umí. 5) Selena ví, že Mike je nesmrtelný se vším všudy (taky to viděla), ale přesto věří, že je po něm, když dostal nějakou větší kulkou. 6) Každý upír má z nějakého důvodu anglický přízvuk. 7) Matrixovská masáž srdce. 8) Mladá "hybridka" vypadá, jako by právě vylezla ze studny na TV obrazovce. 9) Po dvou pivech sem to odhalení ani nečekal, takže uuuuh. 10) Detektiv dobrák riskuje život bez vysvětlení, becuase fuck logic. 11) Přerostlý vlkodlak dostal, tak málo prostoru a byl tak neoriginální, že si ho už ani nepama... o čem to píšu??? 12) Rea nebyl špatný zloun, ale furt málo prostoru. 13) Finální konflikt byl náhodou pecka. 14) Otevřený konec už moc ne-e. Ortel: Kate Beckinsale budu žrát, i když ji bude 70. ()

Echelon1

Na prvé tri diely to nemá, dianie je veľmi priamočiare, sotva zapamätateľné. 1* naviac za záverečnú časť v budove. Musím povedať, že R-kovým ratingom sa príliš nešetrilo. ()

Flopik

Fanúšikov tejto série to asi potešilo.Ja som čakal akčnú oddychovku a to som aj dostal.Príbeh prakticky nulový a čo sa týka akcie nemohol som si pomôcť ale prišla mi strašne Béčková.Plusom je ale že jej tam bolo požehnane.Kate je kočka, pozerá sa na ňu naozaj dobre a Thea mám rád od Divergencie takže herci super.Hudba pohode.Čistý priemer. ()

Tred2

Půdovodní scénáristův výtvor snědl jeho pes a z jeho výkalů bylo vytvořeno toto. Film opravdu nefunguje v mnoha rovinách (atmosféra jen vyjímečně, hudba nic, logika nic). Herecký ansámbl, který by jste nevydrželi ani v reklamě na prací prášek (jedině, že by Kate byla zase nahá..) a krátkých 89min během kterých vás nic z toho co se děje moc nezasáhne. Upíří emoce ani nemá smysl zmiňovat, asi každý si dokáže představit jak v takové záležitosti mohou být užitečné. Když to vezmu tak nějak komplexně vlastně skoro nic nezaujme.. I když je fakt, že jako akční snímek přece jen nějakou dobrou akci (v rámci B- žánru 21. století) nabízí. Nic víc. Věřím, že tohle byl poslední díl téhle divnosérie, která bohužel nedosahuje (ne)kvalit Resident Evilu ve své kategorii. Btw. jestli tímhle tempem hodlají Amíci posílat filmové Bčka ještě níž, tak to brzy přestane být zajimavé (resp. snesitelné). 40% - střílející Selena to drží nad šedí. ()

Meteorista

Film plný nesmyslností, nedomyšlených scén, létajících kulek, létající hlavní hrdinky a krve. Móře krve. Taková "bezmozkoidní zábava". To je nový Underworld. Buď tohle milujete (a potom se máte plné právo těšit na další díl), anebo nenávidíte. Nic mezi tím. Doufám, že v dalším díle poteče krev kanály, to bude terno! ()

Underworld čeká reboot

Underworld čeká reboot

28.08.2014

Upíří série Underworld začala v roce 2003 a o devět let později to dopracovala ke čtvrtému dílu, který vydělal 160 milionů dolarů. To bylo jasné znamení, že válka upírů s vlkodlaky pořád láká do kin… (viac)

Režisérské rošády

Režisérské rošády

16.11.2010

Remake klasické sci-fi ze 70. let Loganův útěk a nová adaptace vesmírného eposu Duna jsou opět bez režisérů. Na Logana se vykašlal uznávaný tvůrce reklam a videoklipů Carl Erik Rinsch, který si v… (viac)

Kate opět v černém

Kate opět v černém

25.09.2010

Je to oficiální, hlavní hrdinkou Underworldu 4 (který pravděpodobně vznikne ve 3D) bude stará dobrá Selene. A to znamená, že Kate Beckinsale si opět bude muset svůj... ehm, herecký talent... nacpat… (viac)