Progression

všetky plagáty
Belgicko / Slovinsko / Južná Afrika / Veľká Británia, 2009, 85 min

Představujeme horolezce celého světa, meze jejich těla i mysli, okamžiky slávy a boj o přežití. Představujeme Chris Sharma, Tommy Caldwell, Daniel Woods, Adam Ondra, Kevin Jorgeson, Patxi Usobiaga, Johanna Ernst, Alex Honnold, Paul Robinson, Matt Segal a další. (oficiálny text distribútora)

JuniorSrky

Dechberoucí výkony nejlepších horolezců světa doplněné výbornou muzikou a nádhernými záběry kamery... Nemám slov. Byl jsem napjatej a připoutanej k obrazovce od začátku až do konce. Myslím si, že to, co jsem hledal po tak dlouhou dobu, jsem konečně našel. ()

Pepinec

Krásná příroda, čupr záběry, skvělí lezci a neskutečné výkony. To všechno beru, ale říkat za sebe poskládaným videím bez přidaných informací film, to je podobná odvaha jako pustit se do křížku s El Capitanem. ()

maseer2

výběr toho nejlepšího ze současného horolezeckého světa.. Sharmovo zdolání trasy Jumbo Love (5.15b) v Clark Mountain v Kalifornii ( tu se neúspěšně pokoušel lézt už ve filmu King Lines (2007) ) je neuvěřitelné !!! ()

Beznoh

Moc dobrý, skvělé záběry z lezení na super místech, hezky ukazuje novou generaci lezců. Ale jak to skáče od jednoho k druhému není to tolik záživné a já se trochu nudil i přes to, že lezení patří mezi mé záliby, King Lines mi přišlo daleko lepší. ()

Decker

Vynikajici zalezitost! Paradni podivana pro vyznavace lezeckeho sportu. Spousta neuveritelnych prelezu v podani tech nejlepsich lezcu sveta. Jednoznacne doporucuji! :-) ()

Ragdoll

Z většiny ohledů tak neuvěřitelné a pro „normální" lidi nepochopitelné výkony, které si vyžadují velkou dávku sebevědomí, těžkého tréninku a psychické kuráže, jsou v podání těch nejlepších ze světové komunity lezců prezentovány na těch nejtěžších a nejnedobytnějších boulderech a skalách po celé zeměkouli, jejichž zdolání je po fyzické stránce prakticky nemožné. Spolu s King Lines nejlepší dokument o lezení, jaký byl kdy natočen. 100%. ()

Blazis34

Skvělé výkony v krásné přírodě, avšak nezáživně natočeno. V podstatě jen poskládány videa bez dalších informací. Tři hvězdy. ()

Kloktaldo

Další z řady lezeckých filmů od Joshe Lowella, který pojednává o různých druzích sportovního lezení. Všechny směry jsou spojovány stejnou touhou lezců neustále překonávat své limity a dosáhnout vyšších úrovní. Borci opět předvádí fascinující výkony, jež v závěru podtrhává Chris Sharma zdoláním své legendární linie Jumbo Love. ()

Desmi

Neuvěřitelné záběry. Těžko věřit, že podobné kousky dělá někdo pro zábavu. Jedna chyba a konec. Únava materiálu v nevhodnou chvíli a konec. Přecenění sebe sama, podcenění trasy a konec.... konec. ()

Hurvajz84

Spolu s King Line pro mě zatím to nejlepší, co kdy bylo ve světě skalního (a závodního) lezení natočeno. Strhující podívaná, mistrovské záběry, napětí, které by se v mnoha momentech dalo krájet (spadne/nespadne). Pro všechny lezce ohromná inspirace a řekl bych téměř "povinná četba". Tím spíš, že se v tomto snímku objevuje Adam Ondra, lezci znají, pro nelezce 18-letý čech, kterého lze v současnosti považovat za nejlepšího lezce planety. ()